Skocz do zawartości

Brygada Swietokrzyska NSZ-1945r.


Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, bjar_1 napisał:

Poważnie pytam. Strzelał w plecy swym kolegom z Wehrmachtu? Może odkrył, że ma przodka Polaka?

 

26 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Bjar- nie karm trolla... W najlepszym przypadku zajrzy Ci w gacie i podciągnie temat pod Smoleńsk albo podobne..

Tak między trollami, wiesz dobrze trollu, że troll trollowi w gacie nie zagląda. Są jeszcze jakieś zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

Patrząc na twój ostatni wpis o Hstuf. Fuchs'ie pokazałeś, że potrafisz w dno od dołu pukać, więc o jakich ty zasadach?

Ja rozumiem, że Hstuf. Fuchs i, np, "Tom" są niewygodni i nie bardzo do legendy pasują, ale takich faktów akurat nie przeskoczysz.
Możesz próbować odnośnie np szeregowych NSZ/BŚ, ale co do szarż to się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno postulowałem aby zorganizować dla młodzieży Rajd Szlakiem zrzutków z BŚ, których Niemcy po przeszkoleniu zrzucali za linię frontu. Będziemy mieć tu przysłowiowe dwa w jednym, bo z jednej strony będzie to lekcja patriotyzmu, a z drugiej historyczne potwierdzenie sojuszu z Niemcami.

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, les05 napisał:

Balans, masz problem z właściwym rozumieniem znaczenia słowa sojusz. Nie każde działania dwóch stron można nazwać sojuszem. Sprawdź w słowniku znaczenie tego słowa.

Kiedy miałem na myśli nasz współczesny sojusz z RFN w ramach NATO. Bo okazuje się, że ma historyczne podstawy sięgające jeszcze II WŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, balans napisał:

Pomimo wszystkich kontrowersji związanych z BŚ, nie łączyłbym ich na twoim miejscu z Von dem Bachem, bo moim zdaniem to grube przegięcie jest...

Podobne do odkrytego przez ciebie rzekomego sojuszu BS z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, les05 napisał:

Podobne do odkrytego przez ciebie rzekomego sojuszu BS z Niemcami.

Kiedy ja o sojuszu pisałem w kontekście NATO, gdzie jesteśmy obecnie w sojuszu z RFN. A do tego co od stycznia odwalała BŚ to chyba bardziej pasuje określenie KOOPERACJA? Oczywiście z dodatkiem braterstwa broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Kiedy ja o sojuszu pisałem w kontekście NATO, gdzie jesteśmy obecnie w sojuszu z RFN. A do tego co od stycznia odwalała BŚ to chyba bardziej pasuje określenie KOOPERACJA? Oczywiście z dodatkiem braterstwa broni.

A wyobraź sobie, że sąd we Francji stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na współpracę z Niemcami a taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front. Tak zadecydował sąd po przeanalizowaniu dokumentów, dowodów i świadków przesłanych przez sowiety, polskich komuchów i inną swołocz podobnej proweniencji. Ale oczywiście ty wiesz lepiej, bo tak sobie ubzdurałeś i żadne sądy i fakty tego nie zmienią, bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, les05 napisał:

A wyobraź sobie, że sąd we Francji stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na współpracę z Niemcami a taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front. Tak zadecydował sąd po przeanalizowaniu dokumentów, dowodów i świadków przesłanych przez sowiety, polskich komuchów i inną swołocz podobnej proweniencji. Ale oczywiście ty wiesz lepiej, bo tak sobie ubzdurałeś i żadne sądy i fakty tego nie zmienią, bo nie.

Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...

Swoją drogą, to ciekawe co się z tymi "zrzutkami" z BŚ stało, jak ich Niemcy przerzucili za linię frontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"A wyobraź sobie, że sąd we Francji stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na współpracę z Niemcami a taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front. "

I tak się tworzą legendy miejskie... Sprawdź okoliczności procesu sądowego...

 

 

PS Fuchs, Jura, itp to także "taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front"?
Fiu fiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"A wyobraź sobie, że sąd we Francji stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na współpracę z Niemcami a taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front. "

I tak się tworzą legendy miejskie... Sprawdź okoliczności procesu sądowego...

 

 

PS Fuchs, Jura, itp to także "taktyczne kontakty służyły do tego, żeby BS mogła przekroczyć front"?
Fiu fiu...

Zawsze są jakieś okoliczności ale najważniejsze, że praesumptio boni viri a wątpliwości było na tyle dużo, że sąd nie miał wątpliwości jaki wydać wyrok. 

Bohun taktycznie wykorzystał znajomości z każdym kto był użyteczny. Wiesz co oznacza okno możliwości? Otwarte było na krótko i BS potrafiła z niego skorzystać, AK również chciała ale za długo się zastanawiali i już nie mieli szans, bo okno się zamknęło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"AK również chciała ale za długo się zastanawiali i już nie mieli szans, bo okno się zamknęło."

Że AK podjęło negocjacje z Niemcami i chciało na Zachód pomaszerować? Że całymi jednostkami wespół zespół z SS jako przewodnikiem?

Czy w mało zborny sposób odnosisz się do decyzji Bora-Komorowskiego, że należy odpuścić Niemcom, którzy walcząc na tzw froncie wschodnim, zabezpieczają AK przed ACz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"AK również chciała ale za długo się zastanawiali i już nie mieli szans, bo okno się zamknęło."

Pod koniec 1944 r. BS prowadziła rozmowy z AK na temat dalszych działań w zmieniającej się sytuacji. Efektem tych spotkań był plan przejścia BS na Zachód razem z oddziałem AK z Okręgu Krakowskiego. W styczniu, gdy ruszyła sowiecka ofensywa akowcy czekali na rozkazy z Okręgu, gdy BS wyruszyła na zachód w ogromnym zamieszaniu jakie wtedy powstało. I tak AK straciła szansę na wyrwanie się z kraju i połączenie z Andersem, do czego zresztą namawiał Wódz Naczelny w jednym ze swoich ostatnich rozkazów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les...

Gdzie w powyższym jest "coś", że AK chciała, tak jak zrobiło to NSZ/BŚ iść razem z Niemcami, mając SS za przewodników?

Gdzie w powyższym jest "coś", że AK podjęła decyzję o wycofaniu się/ucieczce na Zachód, w odniesieniu do wszystkich/większości jednostek AK?

 

 

Nie napisałem, że BS chciała iść z Niemcami, chciała się przebijać przez front chyba pod Żarnowcem ale Niemcy byli zbyt silni, więc się z nimi dogadali. Wcześniej, bo w 6.1944 r. podobnie postąpiła AK mjr Pilcha pod Nowym Dworem Mazowieckim, siła argumentów była na tyle mocna, że Niemcy ich przepuścili bez walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les

Ty tak na serio potrafisz merytorycznie Fuchsa, Jurę, przejście przez front NSZ/BŚ porównać do przejścia przez Wisłę AK Pilcha?

Fiu fiu...

Chcesz powiedzieć, że Pilch dogadywał się z Niemcami, więc nie ma sprawy a Bohun z nazistami, więc to zdrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie