Skocz do zawartości

Brygada Swietokrzyska NSZ-1945r.


Rekomendowane odpowiedzi

Może już przestańcie się tego Fuchsa czepiać, bo sam szef oddziału operacyjno-szkoleniowego KG NSZ  Tadeusz Boguszewski nazwał go "porządnym człowiekiem". Ja tylko jestem ciekawy, kto Fuchsowi nadał w grudniu 1944 całe kierownictwo VII Okręgu Częstochowskiego NSZ-AK [40 KS i 52 KL].

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, les05 napisał:

W oskarżeniach BS o sojusz z Niemcami należy być precyzyjnym

Znam co najmniej kilka depesz z AK "Jodła" do Londynu (via KG AK Warszawa) z jesieni i zimy 1944 o tym, że pododdziały BŚ jawnie prowadzają się z Niemcami po Kielecczyźnie. Co to jest wg. ciebie jak nie istniejący i sprawdzalny dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, les05 napisał:

My nie mamy, co najwyżej Ty masz.

Takimi właśnie bredniami "sędziowie" uzasadniali wyroki śmierci na żołnierzach NSZ i AK. Stary jesteś i sowiecka propaganda przez lata wyprała ci mózg więc bierz to pod uwagę, jeśli już musisz pisać cokolwiek o historii.

Widzę, że zabrakło Ci argumentów bo zaczynasz obrażać tych, którzy mają inne zdanie. Swoją droga masz szczęście, że YETI nie reaguje na takie obrażające wpisy...

Widzisz młody człowieku, mnie propaganda sowiecka nie "wyprała mózgu", bo ja się wychowałem w rodzinie, w której panował Kult Marszałka, a do tego mój ojciec do jesieni 45 był w poakowskim podziemiu. Mnie się zaczęło odmieniać w latach 90-tych, gdy zobaczyłem jak tysiące ludzi ląduje na śmietniku, albo popełnia samobójstwo z biedy, którą zgotował im styropian. Ale zostawmy to.

Mówisz, że nieprawdą były mordy i denuncjacje, co na jedno zresztą wychodziło, no to Ci zapodam kilka przykładów tylko z początku czerwca 1944:

Z obu komend NSZ zginęli wtedy:

Nakoniecznikof-Klukowski "Kmicic", Gostomski "Nałęcz" i Pacholczyk "Adam".

 A z VII Okręgu Częstochowskiego NSZ-AK zostali zamordowani oficerowie: Pyka "Stanisław Jerlicz", Żaba "Żniwiarz" i Żak "Stach Częstochowski".

A to był dopiero początek "niesnasek".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, balans napisał:

bo ja się wychowałem w rodzinie, w której panował Kult Marszałka

Na dzień dzisiejszy można mniemać, że Tuchaczewskiego lub Rokossowskiego...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tyr napisał:

Czciciele stalina oburzają się, że ktoś może go uważać za bydlaka? Czciciele bandery... Nie widzę... 

Stalina nie czczę ale podziwiam.Metodami brutalnymi uprzemysłowił Rosję,wygrał wojnę z Niemcami i Zachód po 45 trzymał w szachu.

Churchill podobnymi metodami miał udział w zwycięstwie nad Niemcami i Japonią ale zapewnił sobie lepszą prasę.Może coś wiesz o głodzie w Bengalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hipolit-O4 napisał:

Śmieszno i straszno.Czciciele Bohuna,Łupaszki,Ognia ...etc.a oburzają się gdy sąsiedzi honorują Banderę.Przypadek medyczny czy zwykła głupota?

Na tym właśnie polega hipokryzja tych, którzy obecnie piszą historię na nowo. Z jednej strony oburzają się [i słusznie] na państwowy kult Bandery, UPA i SS Galizien na UPAdlinie, a jednocześnie wynoszą tu w kraju na ołtarze hitlerowskich KOLABORANTÓW. Aby było jeszcze ciekawiej, to powszechnie przy tym przemilcza się braterstwo broni WiN i UPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tyr napisał:

balans tobie to już grzeje na dekiel ta kremlowska propaganda...

Już liczyłem na to, że w punktach i na podstawie twardych dowodów, wykażesz gdzie tu wstawiłem ":kremlowską propagandę". No i ponownie się rozczarowałem, bo się tylko ponownie prymitywnie zaplułeś.Uważaj na siebie, bo się jeszcze własną żółcią zadławisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 06:18, takafura napisał:

dlaczego (żołnierze Brygady)  "zakolegowali się" z Niemcami gdy front ze wschodu przekroczył granice Polski i wszyscy liczyli że do upadku III Rzeszy  zostały miesiące. Nikogo to nie dziwi ?

  Będę wdzięczny za podpowiedź skąd ta nagła i  spóźniona miłość ? Tyle tu pewnych siebie ekspertów nie mających nawet cienia wątpliwości a nikt nie próbował zaspokoić mojej ciekawości.

  III Rzesza chyli się ku upadkowi, Belgia i Holandia w rękach Aliantów, 21 października zdobyto pierwsze Niemieckie miasto - Akwizgran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, takafura napisał:

Będę wdzięczny za podpowiedź skąd ta nagła i  spóźniona miłość ? Tyle tu pewnych siebie ekspertów nie mających nawet cienia wątpliwości a nikt nie próbował zaspokoić mojej ciekawości.

Taka nagła miłość to nie była, bo zakolegowali się dużo wcześniej. Swoją drogą, to cały czas głosili jako priorytet walkę z Sowietami, a jak przyszło co do czego, to pierwsi nawiali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie