DaSk1 Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 52 minuty temu, beaviso napisał: Sztab Generalny WSU (Sił Zbrojnych Ukrainy) ujawnił straty wojsk ukraińskich podczas prób kontrofensywy na kierunku zaporoskim i południowo-donieckim. Okazały się one wyższe niż podawały dotąd źródła nieoficjalne. W ciągu 3 tygodni walk Ukraińcy stracili ok. 30% uzbrojenia pancernego otrzymanego od państw zachodnich. Według dokumentu przedstawionego prezydentowi Wołodymirowi Zełenskiemu, WSU utraciły 41 czołgów Leopard 2 i 31 bwp M2 Bradley. Straty objęły też 7 dostarczonych przez Niemcy wozów Marder, a także 32 transportery M113 i 15 YPR-765 (holenderska wersja M113). Rosjanie zniszczyli też 4 niemieckie armatohaubice PzH 2000, 19 155-mm haubic holowanych M777 i 40 amerykańskich pojazdów MRAP International MaxxPro. SG WSU podał też dane o utraconym uzbrojeniu produkcji sowieckiej i rosyjskiej. To m.in. 49 czołgów T-72 i T-90 oraz 90 pojazdów opancerzonych różnych typów. Ukraińcy przyznali się też do straty 3 myśliwców MiG-29. Przeczytaj więcej na: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=40486 Do tych danych odnosiłbym się z bardzo dużą rezerwą. Cytowany portal jest hmm... w mojej opinii niezbyt obiektywny. Poza tym, a wydaje mi się to istotne, nie podają linka do widmowości SG SZU, w którym zawarte były by podane wyżej liczby. Oczywistym jest, że Ukraina ponosi straty. Dziwnym natomiast jest to, że nagle je upublicznili.
karpik Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 (edytowane) Minus su-25 VID_20230628_182632_938.mp4.mov.mp4 Edytowane 28 Czerwiec 2023 przez karpik 1
karpik Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 (edytowane) 3 godziny temu, bodziu000000 napisał: On miał status honorowego członka "Wagnera" od 2017, tak jak około 30 innych generałów dzikich. "Rosyjskie media donoszą, że Naczelny Dowódca Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej Surowikin i jego zastępca generał-pułkownik Judin zostali aresztowani za zdradę i przewiezieni do aresztu śledczego Lefortowo Przypomnijmy, że Surowikin wiedział o zbliżającym się buncie Prigogine'a i najprawdopodobniej przyczynił się do jego realizacji. Teraz, gdy „marsz sprawiedliwości” się nie powiódł, chcą pociągnąć Surowikina do odpowiedzialności." Edytowane 28 Czerwiec 2023 przez karpik
karpik Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 3 minuty temu, bodziu000000 napisał: Raczy mi ktoś przypomnieć choć jedną decyzję J.K., w ciągu 8 lat nierządów, która nie miała na celu zysku politycznego/ partyjnego? Jedną... 1
karpik Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 Siatka nie pomogła. VID_20230628_214348_050.mp4
bjar_1 Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 Gówniane mikrogłowice maja te drony, Lancety lepsze.
Kazik.S Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 49 minut temu, karpik napisał: Raczy mi ktoś przypomnieć choć jedną decyzję J.K., w ciągu 8 lat nierządów, która nie miała na celu zysku politycznego/ partyjnego? Jedną... znów zaczynasz trollować. Liczysz na miejsce na liście? Co to ma wspólnego z wojną Ukrainie? 2
canabis.dw Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: Okopywać się będziemy czy pola minowe stawiamy?
Kazik.S Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 9 minut temu, canabis.dw napisał: Okopywać się będziemy czy pola minowe stawiamy? obawiam się, że strzały na granicy to tylko kwestia czasu. Potrzebne są tam trochę inne pojazdy niż zwykłe osobówki 1
MarekA Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 9 godzin temu, Kazik.S napisał: obawiam się, że strzały na granicy to tylko kwestia czasu. Potrzebne są tam trochę inne pojazdy niż zwykłe osobówki Oraz ostrzeżenie drugiej strony o podjęciu działań odwetowych w przypadku akcji ludzi od Wagnera na granicy Polski. Np. uderzenia odwetowe w bazy Wagnera w Białorusi. Nie był by to atak na wojska białoruskie czy rosyjskie tylko na obozy terrorystów. Precedensy na świecie już były.
Grzesio Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 Godzinę temu, MarekA napisał: Nie był by to atak na wojska białoruskie czy rosyjskie tylko na obozy terrorystów. No nie wiem, wspomnij jakie larum podniosła Białoruś jak u nich niedawno jakaś zbłąkana rakieta spadła - noty protestacyjne, histeryczne oburzenie, brutalny atak na miłujący pokój kraj postronny itepe. Biorąc pod uwagę rolę Białorusi w wojnie, jest to co najmniej komiczne, żeby nie rzec żenujące - ale cóż, taki styl polityki.
Kazik.S Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 (edytowane) Szpachla i nikt nie pozna. Będzie Pan zadowolony Edytowane 29 Czerwiec 2023 przez Kazik.S
karpik Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 1 godzinę temu, MarekA napisał: Oraz ostrzeżenie drugiej strony o podjęciu działań odwetowych w przypadku akcji ludzi od Wagnera na granicy Polski. Np. uderzenia odwetowe w bazy Wagnera w Białorusi. Nie był by to atak na wojska białoruskie czy rosyjskie tylko na obozy terrorystów. Precedensy na świecie już były. Jedyne obozy, jeżeli powstaną, to te filtracyjne. Wagneryci zostaną podzieleni na dwie grupy- ci, którzy dostaną kulkę od ręki i ci, którzy wrócą na przemiał do Ukrainy. Pytanie do pisdzielców o j.k. faktycznie nie było w temacie, bo " obrona Polski przed wagnerowcami" to znowu akcja PR, do swoich cynicznych, partyjnych gierek. 1 1
MarekA Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 59 minut temu, Grzesio napisał: No nie wiem, wspomnij jakie larum podniosła Białoruś jak u nich niedawno jakaś zbłąkana rakieta spadła - noty protestacyjne, histeryczne oburzenie, brutalny atak na miłujący pokój kraj postronny itepe. Biorąc pod uwagę rolę Białorusi w wojnie, jest to co najmniej komiczne, żeby nie rzec żenujące - ale cóż, taki styl polityki. O czym ty piszesz? Ewentualna akcja Wagnera przeciwko Polsce oznacza co najmniej zamiar mordowania polskich obywateli. Nie ma tu znaczenia czy będą to cywile czy mundurowi. W takiej sytuacji mamy bać się bicia piany przez Białoruś? Tu należy wystosować ostrzeżenie w sposób jednoznaczny, nie pozostawiający żadnych wątpliwości że w takim przypadku podejmiemy zdecydowana działania odwetowe. Wzmacnianie osłony granicy może zostać odebrana jako oznaka słabości i zachęcić do działania. Co innego zdecydowane ostrzeżenie o działaniach odwetowych. 1
bjar_1 Napisano 29 Czerwiec 2023 Napisano 29 Czerwiec 2023 Ależ oczywiście, że to jest straszenie na użytek wewnętrzny. Taką armię mamy, tak zmodernizowaną i tak nowoczesną, a boimy się 8000 najemników?
Rekomendowane odpowiedzi