Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Po niedoszłym buncie zaczną się dziwne wypadki...

 

"Generał Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji Aleksander Trawnikow miał poważny wypadek na quadzie. Jest w szpitalu w stanie krytycznym."

IMG_20230628_084156_309.jpg

Napisano (edytowane)
7 minut temu, bodziu000000 napisał:

 

 


W sumie gul skacze jak to się czyta. A konfie rośnie... 

Chociaż, z drugiej strony, zasadnym byłoby zastanowić się jaki resurs mają najstarsze posiadane przez nas rakiety. I jak się go odnawia. Może te 15-letnie i tak długo by juz nie posłużyły i po prostu wypada je wkrótce wystrzelić, przynajmniej trafią w faktyczny cel? Być może to jest podstawa do takiego a nie innego pomysłu na oddanie części NSM i zakup w to miejsce nowych komponentów.

M.

 

Edytowane przez beaviso
Napisano

A z innej beczki, to daje się obserwować mniejsze zaangażowanie lotnictwa w "pilnowanie" wschodniej flanki. Pewnie wynika to z mniejszej intwnsywności ostrzału zachodniej UA.
O ile do zimy AWACS regularnie latał nad Lubelszczyzną, nawet nie w trakcie spodziewanych nalotów, ale po prostu na kilkugodzinnych patrolach za dnia, to od wiosny intensywność lotów osłabła niemal do cna. Jestem teraz drugi tydzień w rejonie prawie przygranicznym i na niebie cisza. A jesienią prawie codziennie przelatywał myśliwiec (widziałem nasze F-16), co parę dni kręcił się AWACS, prawie codziennie wybierał się tu Szwed na rozpoznanie, często Włoch. Teraz tylko raz przeleciał RAF w drodze z Krety nad Obwód Królewiecki.
Mówi się też o tym, że za moment Niemcy zdemontują Patrioty z pozycji pod Zamościem (swoją drogą parę kliknięć na publicznej stronie z lotniczymi informacjami nawigacyjnymi wystarczy, żeby wyszukać dokładne pozycje baterii.)
Jakoś to spowszedniało i zaczyna się wyciszanie.

M.

Napisano

Sztab Generalny WSU (Sił Zbrojnych Ukrainy) ujawnił straty wojsk ukraińskich podczas prób kontrofensywy na kierunku zaporoskim i południowo-donieckim. Okazały się one wyższe niż podawały dotąd źródła nieoficjalne. W ciągu 3 tygodni walk Ukraińcy stracili ok. 30% uzbrojenia pancernego otrzymanego od państw zachodnich.

Według dokumentu przedstawionego prezydentowi Wołodymirowi Zełenskiemu, WSU utraciły 41 czołgów Leopard 2 i 31 bwp M2 Bradley. Straty objęły też 7 dostarczonych przez Niemcy wozów Marder, a także 32 transportery M113 i 15 YPR-765 (holenderska wersja M113). Rosjanie zniszczyli też 4 niemieckie armatohaubice PzH 2000, 19 155-mm haubic holowanych M777 i 40 amerykańskich pojazdów MRAP International MaxxPro.

SG WSU podał też dane o utraconym uzbrojeniu produkcji sowieckiej i rosyjskiej. To m.in. 49 czołgów T-72 i T-90 oraz 90 pojazdów opancerzonych różnych typów. Ukraińcy przyznali się też do straty 3 myśliwców MiG-29.

Przeczytaj więcej na: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=40486

  • Haha 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie