karpik Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 Po niedoszłym buncie zaczną się dziwne wypadki... "Generał Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji Aleksander Trawnikow miał poważny wypadek na quadzie. Jest w szpitalu w stanie krytycznym."
beaviso Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 (edytowane) 7 minut temu, bodziu000000 napisał: W sumie gul skacze jak to się czyta. A konfie rośnie... Chociaż, z drugiej strony, zasadnym byłoby zastanowić się jaki resurs mają najstarsze posiadane przez nas rakiety. I jak się go odnawia. Może te 15-letnie i tak długo by juz nie posłużyły i po prostu wypada je wkrótce wystrzelić, przynajmniej trafią w faktyczny cel? Być może to jest podstawa do takiego a nie innego pomysłu na oddanie części NSM i zakup w to miejsce nowych komponentów. M. Edytowane 28 Czerwiec 2023 przez beaviso
beaviso Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 A z innej beczki, to daje się obserwować mniejsze zaangażowanie lotnictwa w "pilnowanie" wschodniej flanki. Pewnie wynika to z mniejszej intwnsywności ostrzału zachodniej UA. O ile do zimy AWACS regularnie latał nad Lubelszczyzną, nawet nie w trakcie spodziewanych nalotów, ale po prostu na kilkugodzinnych patrolach za dnia, to od wiosny intensywność lotów osłabła niemal do cna. Jestem teraz drugi tydzień w rejonie prawie przygranicznym i na niebie cisza. A jesienią prawie codziennie przelatywał myśliwiec (widziałem nasze F-16), co parę dni kręcił się AWACS, prawie codziennie wybierał się tu Szwed na rozpoznanie, często Włoch. Teraz tylko raz przeleciał RAF w drodze z Krety nad Obwód Królewiecki. Mówi się też o tym, że za moment Niemcy zdemontują Patrioty z pozycji pod Zamościem (swoją drogą parę kliknięć na publicznej stronie z lotniczymi informacjami nawigacyjnymi wystarczy, żeby wyszukać dokładne pozycje baterii.) Jakoś to spowszedniało i zaczyna się wyciszanie. M.
beaviso Napisano 28 Czerwiec 2023 Napisano 28 Czerwiec 2023 Sztab Generalny WSU (Sił Zbrojnych Ukrainy) ujawnił straty wojsk ukraińskich podczas prób kontrofensywy na kierunku zaporoskim i południowo-donieckim. Okazały się one wyższe niż podawały dotąd źródła nieoficjalne. W ciągu 3 tygodni walk Ukraińcy stracili ok. 30% uzbrojenia pancernego otrzymanego od państw zachodnich. Według dokumentu przedstawionego prezydentowi Wołodymirowi Zełenskiemu, WSU utraciły 41 czołgów Leopard 2 i 31 bwp M2 Bradley. Straty objęły też 7 dostarczonych przez Niemcy wozów Marder, a także 32 transportery M113 i 15 YPR-765 (holenderska wersja M113). Rosjanie zniszczyli też 4 niemieckie armatohaubice PzH 2000, 19 155-mm haubic holowanych M777 i 40 amerykańskich pojazdów MRAP International MaxxPro. SG WSU podał też dane o utraconym uzbrojeniu produkcji sowieckiej i rosyjskiej. To m.in. 49 czołgów T-72 i T-90 oraz 90 pojazdów opancerzonych różnych typów. Ukraińcy przyznali się też do straty 3 myśliwców MiG-29. Przeczytaj więcej na: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=40486 1
Rekomendowane odpowiedzi