Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Park Krajobrazowy Dolnej Odry...

 

PS Karpik- nie myślałeś na zmianą nicka?

 

z28798154IDR,Zatruta-Odra--Martwych-ryb-jest-tak-wiele--ze-prze.jpg

Ja karpik hodowlany. Się nie boję. 

Łowię w Odrze od gówniarza (już ponad 25lat) i nigdy świadomie nie zjadłem ryby z tego ścieku. Najlepsza ryba na kotlety to morszczuk w kostce i jak najdzie ochota to śledzik w śmietanie (rzadko, bo to też trucizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Rtęć

Rozstrzygającym o wpływie na organizmy żywe jest badanie na obecność rtęci w rybach. Państwowy Instytut Weterynarii wykluczył rtęć jako przyczynę śnięcia ryb w Odrze. Rtęci nie stwierdzono w woj. dolnośląskim i lubuskim i zachodniopomorskim. Podwyższone wartości rtęci wystąpiły w Kanale Gliwickim i Kędzierzyńskim na Śląsku. Jest to zjawisko spowodowane osadzaniem się metali ciężkich na dnie, co jest typowe dla terenów przemysłowych.

[...]

https://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/899-badania-probek-stan-odry-sie-poprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik

Ale pamiętaj


"A druga sprawa - w takiej gównianej sprawie gdzieś na końcu Polski budzić premiera w środku nocy ? Po co ? Bo śnięte ryby pływają w rzece ?"

Dalej czekam na info cóż by tam premier czy nawet prezydent mieli zdziałać oprócz lansu w żółtych gumiakach i kaskach.

Ps. Tam powinno dotrzeć kilkadziesiąt wielu urzędasów i specjalistów rożnych szczebli, ale wracanie jak katarynka do MM to dziecinne upolitycznianie katastrofy ekologicznej.

I nawet jak nasi nieudolnie czy niechętnie szukali toksyn ( w co mogę uwierzyć) to czemu Niemcy nic konkretnego nie znaleźli przez tyle dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Dalej czekam na info cóż by tam premier czy nawet prezydent mieli zdziałać oprócz lansu w żółtych gumiakach i kaskach. "

Nie wiem, może zgodnie z "krowie na rowie"...

Sprawdź, czyim kawałkiem administracji państwowej są wojewodowie i po kogo podlegają..

Później sprawdź, jaki jest podział kompetencji rządowych wobec WOŚ, GIOŚ, Wody Polskie, kto ma prawo i obowiązek zwołać sztaby kryzysowe i podobne.

A na końcu zauważ, że dziś już otwarcie pisze się o tym, co robił Obrembski, czyli dlaczego nic nie robił i jakie są domyślne tego konsekwencje...

 

 

"to dziecinne upolitycznianie katastrofy ekologicznej"

Wow... znaczy się, na przykład, przywołane przeze mnie kreatury, które nawet z geografią i fizyką sobie nie radzą, wcale a wcale nie upolityczniały katastrofy?

 

"to czemu Niemcy nic konkretnego nie znaleźli przez tyle dni "

A w Ameryce nieustannie biją murzynów...

 

PS
 

Widzisz, można ze spóźnioną o kilka dni wizytą gospodarczą? Moszna...

 

A jeszcze bardziej serio- jeśli ty na serio uważasz, że premiera nie ma potrzeby poinformować, przez dobry tydzień, że mamy właśnie potężną katastrofę ekologiczną, a on, nie mieszkając na bezludnej i odciętej od świata wyspie, sam się nie zorientował, to gratuluję...

A może, po prostu, Dworczyk zapomniał @ wysłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Moskwa poinformowała, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie w związku ze szkodami w środowisku Odry. Sytuacja na Odrze nie wpłynęła na inne gatunki zwierząt poza rybami - stwierdziła.

- Poza rybami żaden z innych gatunków nie został dotknięty - powiedziała w rozmowie z pap.pl. Zapytana o zwierzęta, które miały kontakt z wodą z Odry, przekazała, że "pojawiają się pojedyncze śnięcia, ale nie wiążemy ich w żaden sposób z tą sytuacją, one nie są masowe, to są pojedyncze przypadki, które oczywiście są zupełnie niepotrzebnie nagłaśniane, bo nie mają związku".

- Bezpośrednio zostały dotknięte jedynie ryby, ale oczywiście obserwujemy też pozostałe gatunki. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, przygotowując raport oceny wpływu na środowisko i zakresu szkody, analizuje wszystkie gatunki, bo to jest ich standardowa działalność i to potrafią profesjonalnie robić - stwierdziła Anna Moskwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Przypomni mi kolega ile czasu szczujnia odmieniała przez przypadki słowa- czajka i Trzaskowski?

  Podobno prezydent Warszawy miał coś wspólnego z tą rurą ze ściekami - chyba nawet ją finansował ale mogę sie mylić.

Temat był grzany na wszystkie możliwe sposoby to fakt.

Ps. Rozumiem że te wypowiedzi związane z zatruciem Odry to nie jest szczucie, same merytoryczne i wyważone opinie, zero emocji, insynuacji, szydery i udawanej histerii :)))

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

"to czemu Niemcy nic konkretnego nie znaleźli przez tyle dni "

A w Ameryce nieustannie biją murzynów...

Weź się choć trochę wysil w tych komentarzach bo ja akurat na serio pytam: jak nasi mogli zawalić sprawę próbek i badań ( celowy czy przez olewactwo, może przez urlopy) to czemu ci solidni i dokładni Niemcy nic konkretnego nie namierzyli ?

Ps. Jak znowu nawiążesz do jakiegoś dziecinnego powiedzonka to sie poskarżę adminowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

 jeszcze bardziej serio- jeśli ty na serio uważasz, że premiera nie ma potrzeby poinformować, przez dobry tydzień, że mamy właśnie potężną katastrofę ekologiczną, a on, nie mieszkając na bezludnej i odciętej od świata wyspie, sam się nie zorientował, to gratuluję...

A może, po prostu, Dworczyk zapomniał @ wysłać?

 Oczywiście ze masz rację. Sugeruję tylko aby wsiąść poprawkę na chronologię, bo nie wiem od kiedy już była pewność że to potężne skażenie a nie przyducha i śnięcie ryb z braku tlenu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, takafura napisał:

  Podobno prezydent Warszawy miał coś wspólnego z tą rurą ze ściekami - chyba nawet ją finansował ale mogę sie mylić.

Temat był grzany na wszystkie możliwe sposoby to fakt.

Ps. Rozumiem że te wypowiedzi związane z zatruciem Odry to nie jest szczucie, same merytoryczne i wyważone opinie, zero emocji, insynuacji, szydery i udawanej histerii :)))

Rozbudowa Czajki (zatwierdzona przez L. Kaczyńskiego) skończyła się w 2012, a Trzaskowski jest prezydentem od 2018. 

Wtedy było tylko "grzanie", a teraz to "szczucie, szyderstwa i histeria"?

Śmieszne i żałosne.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Weź się choć trochę wysil w tych komentarzach bo ja akurat na serio pytam: jak nasi mogli zawalić sprawę próbek ...."

Ale co mnie ci mityczni Niemcy interesują... Zanim syf doszedł do Odry, gdy jest granicą, przepłynął set kilometrów naszą piastowską Odrą...
Mnie osobiście, tak na marginesie, bawi informacja, że próbki przekazano do Czech, Niemiec i gdzieś jeszcze... znaczy się krajowe laboratoria są aż tak ułomne? Czy też zagraniczne badania mają być lepsze i/lub dać inne wyniki niż krajowe?

 

"Oczywiście ze masz rację. Sugeruję tylko aby wsiąść poprawkę na chronologię, bo nie wiem od kiedy już była pewność że to potężne skażenie a nie przyducha i śnięcie ryb z braku tlenu. "

 

Ty znów na serio?
Pierwsze informacje o dużych ilościach śniętych ryb, w okolicach Oławy bodajże, pojawiły się 28-29 lipca. Morawiecki powiedział, że nie pamięta dokładnie, ale dowiedział się... 9 sierpnia wieczorem lub 10 sierpnia rano. Chłopie- to ponad tydzień minął.. można sprawdzić, dokąd syf doszedł i gdzie truł co się dało...

I przez te kilka dni, jak eremita- bez radia, telewizora, internetu, telefonu... nawet tam-tamy zabrali.
Chyba, że mamy w domyśle informację, że przez te kilka dni, nie mieliśmy szefa rządu... gdyż był odcięty od jakichkolwiek informacji.
Wyjścia są dwa- absurd, albo kłamstwa w żywe oczy... nie, że pierwszy raz.

 

 

 

PS
"nie wiem od kiedy już była pewność że to potężne skażenie a nie przyducha i śnięcie ryb z braku tlenu. "


Jaka przyducha? Wysokiej klasy wędkarz amator zaproszony do TVP wszystko przecież wyjaśnił... Cytowałem go gdzieś wyżej, sprawdź...

 

PS A co o kretynce Moskwie, którą wyżej cytowałem napiszesz? Że "tylko" ryby a inne gatunki w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karpik napisał:

Rozbudowa Czajki (zatwierdzona przez L. Kaczyńskiego) skończyła się w 2012, a Trzaskowski jest prezydentem od 2018. 

Wtedy było tylko "grzanie", a teraz to "szczucie, szyderstwa i histeria"?

Śmieszne i żałosne.

Kaczyński posunął się do tego, że przyłożył pistolet do skroni Bufetowej i zmusił ja do realizacji tego strasznego projektu. Tak było. Nie zmyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, próbki bada się w zagranicznych laboratoriach, żeby nie było że nasze chowają/fałszują wyniki.

Poza tym jakieś laboratoria mogą mieć specjalistyczny sprzęt analityczny którego nasi nie mają, i nie świadczy to o mizerii, a o tym że szuka się substancji mocno nietypowych, których normalnie się nie oznacza.

Na stole jest też opcja że to zakwit jakichś wyjątkowo zjadliwych mikroorganizmów, więc teges.

A że nasza klasa polityczna ma klasę wody w Odrze za czasów mojej młodości, to już insza inszość.

i piszę tu o obu stronach barykady po równo.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdziwa katastrofa! Ryby zdychają, a z nimi bobry, norki i wydry. Przyducha czy trucizna.

Według naszych obserwacji padło już kilka milionów sztuk ryb i sporo tego, co żyje wokół rzeki - mówi prezes Ojdana. - Jest to prawdziwa katastrofa ekologiczna dla naszego regionu. Służby sanitarne bagatelizują to zagrożenie. Woda okropnie śmierdzi i wygląda nie najlepiej. Ryby i zwierzęta już się rozkładają, a nikt nie wprowadza zakazu kąpieli i zbliżania się do wody. Przecież to za kilka dni może wybuchnąć tutaj jakaś epidemia i wtedy będzie naprawdę źle. Sami widzieliśmy, jak rolnicy poili w rzece swoje bydło. A w Broku ludzie normalnie kąpią się w rzece a na plaży wywieszona jest biała flaga. To się może skończyć naprawdę źle

Tony śniętych ryb wyławia straż pożarna, wędkarze i okoliczni mieszkańcy z czarnych, śmierdzących wód rzeki Bug, Liwiec, Liw, Utrata i Muchawka. Zaniepokojeni internauci przysyłają na platformę Kontakt TVN24 zdjęcia zanieczyszczonych rzek i pytają co spowodowało tak dramatyczną sytuację. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska uspokaja: to typowe zjawisko wynikające z procesów gnilnych. Przyczyną śnięcia ryb są zanieczyszczenia organiczne.

Premier Donald Tusk i katastrofa na Bugu. Ktoś ją pamięta? (wpolityce.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Rozbudowa Czajki (zatwierdzona przez L. Kaczyńskiego) skończyła się w 2012(...)

Az musiałem do Wiki zerknąć takie to śmieszne  i żałosne - Lech Kaczyński złożył mandat Prezydenta Warszawy w grudniu 2005 roku. I co zabawniejsze to nie on projektował trefne kolektory pod Wisłą.

Gdy po awarii do Wisły trafiało 3000 litrów ścieków na sekundę ratusz trzymał to w tajemnicy prawie 24 godziny. Wystarczy pomnożyć ilość sekund przez 3000 litrów g*wna.

A co miał Trzaskowski na sumieniu to juz od 8 strony raportu NIK można poczytać: https://www.nik.gov.pl/kontrole/I/19/001/KSI/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

PS
"nie wiem od kiedy już była pewność że to potężne skażenie a nie przyducha i śnięcie ryb z braku tlenu. "

Jaka przyducha? Wysokiej klasy wędkarz amator zaproszony do TVP wszystko przecież wyjaśnił... Cytowałem go gdzieś wyżej, sprawdź...

Wytłumacz to Czechom, chyba że oni inną wodę w rzekach mają:

Pod koniec lipca nieopodal czeskiego Brna rybacy wyłowili z rzeki Dyji śnięte ryby. W sumie pomór miał sięgnąć kilkudziesięciu ton ryb, a jako przyczyny czeskie służby wskazały upał i suszę. O śniętych rybach w Czechach przypomnieli na Twitterze m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz poseł PiS Kazimierz Smoliński. „Czesi nie mają Targowicy za opozycję. Tam nie pojawiają się kłamliwe teorie o rtęci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teoria układająca się w logiczną całość. Powodem pomoru miał być zrzut wody ze zbiorników przykopalnianych. Woda taka jest skrajnie zasolona(w odrze wykryto duże zasolenie). Prócz tego w takich zbiornikach są algi które występują w wodach słonych ale dla ryb słodkowodnych są zabójcze. 

To tłumaczy brak chęci wyjaśnienia sprawy bo:

- zrzut był świadomy, z próbą rozcieńczenia wodą(której z powodu suszy jest mało) ze zbiorników retencyjnych (potwierdzone przez władze)

- kopalnia jest państwowa(?) 

- wszyscy od początku wiedzieli i kłamali

- unia ich za to zajebie karami 

 

Edytowane przez karpik
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

Jest teoria układająca się w logiczną całość. Powodem pomoru miał być zrzut wody ze zbiorników przykopalnianych. Woda taka jest skrajnie zasolona(w odrze wykryto duże zasolenie). Prócz tego w takich zbiornikach są algi które występują w wodach słonych ale dla ryb słodkowodnych są zabójcze. 

To tłumaczy brak chęci wyjaśnienia sprawy bo:

- zrzut był świadomy, z próbą rozcieńczenia wodą(której z powodu suszy jest mało) ze zbiorników retencyjnych (potwierdzone przez władze)

- kopalnia jest państwowa(?) 

- wszyscy od początku wiedzieli i kłamali

- unia ich za to zajebie karami 

 

Polskie Wody dementują:

W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji, pojawiających się w niemieckiej i polskiej przestrzeni medialnej, Wody Polskie informują, że na przełomie lipca i sierpnia nie były dokonywane żadne duże zrzuty wód ze zbiorników retencyjnych do Odry. Wiązanie tego z obecną sytuacją na Odrze jest przekłamaniem.

https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/2918-komunikat-wod-polskich-informacja-nt-rzekomych-zrzutow-wody-do-odry-ze-zbiornikow-retencyjnych

 

Ps. Tylko informuję, nie przesądzam czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, takafura napisał:

Polskie Wody dementują:

W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji, pojawiających się w niemieckiej i polskiej przestrzeni medialnej, Wody Polskie informują, że na przełomie lipca i sierpnia nie były dokonywane żadne duże zrzuty wód ze zbiorników retencyjnych do Odry. Wiązanie tego z obecną sytuacją na Odrze jest przekłamaniem.

https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/2918-komunikat-wod-polskich-informacja-nt-rzekomych-zrzutow-wody-do-odry-ze-zbiornikow-retencyjnych

 

Ps. Tylko informuję, nie przesądzam czy to prawda.

Widziałem konferencję, na której ktoś z władz twierdził, że był zrzut i to jeszcze w lipcu, żeby właśnie "rozproszyć toksyny". Może ktoś znajdzie bo nie mam teraz czasu. Wodom Polskim nie można wierzyć. Jest to sztuczny twór powołany przez polityków dla przydupasów i ich rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Mignęła mi gdzieś tabela, ale nie mogę jej znaleźć..

Ale za to takie dane:

""Normalnie odbywają się zrzuty rzędu 10 m3/s, zrzut 7 lipca to był zrzut rzędu 33 m3/s; 8 lipca 16 m3/s; 15 lipca 22 m3/s; 4 sierpnia 22 m3/s. Dziś to jest tylko 7,5 m3/s. "

 

Tudzież komunikat WPolskich, że:

 

Według Wód Polskich, krótkotrwały wzrost poziomu wody był spowodowany czynnikami atmosferycznymi. "W Czechach pod koniec lipca przeszły ulewne deszcze, co wpłynęło na przepływ oraz poziom wody w Odrze. Na wodowskazie Racibórz-Miedonia na Odrze 25-30 lipca notowano poziom wody w granicach 115-120 cm. W ciągu doby pomiędzy 31 lipca a 1 sierpnia poziom wody wzrósł ponad dwukrotnie do 267 cm, a w kolejnych dniach zaczął opadać. Następnie fala ta przemieszczała się w dół rzeki, aż dotarła do Odry granicznej, powodując chwilowy wzrost poziomu wody"

vs

Ostrawa – miasto w Czechach przy północnym krańcu Bramy Morawskiej, na granicy Śląska Cieszyńskiego, Śląska Opawskiego i Moraw, u ujścia do Odry dwóch rzek: Opawy i Ostrawicy.

 

Ktoś potrafi znaleźć na załączonych wykresach te "ulewne deszcze pod koniec lipca"?

FaWzjI_WIAI_YaA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie