Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Balans...Może wymienisz te skłócone państwa i może przedstawisz jakieś analizy upadku gospodarczego Polski? Na razie to pierniczysz jedynie komuszo-putinowską propagandę. Nie porównuj kryzysów bo ten z 2008 to był mały pikuś przy pandemii i działaniach twojego idola putina...

Zacznę od tego, że Putin jest waszym [pisowskim] idolem, a nie moim. Bo wyznajecie identyczną ideologię - zwalczanie ruchów LGBT i Gender*, oraz bardzo silne związki z miejscowym kościołem. O zapędach autorytarnych już nie wspominając...

A od nośnie państw, z którymi jesteśmy skłóceni lub mamy chłodne stosunki, to zacznę od zachodu: Niemcy, z którymi prawie już toczymy wojnę. Czechy, z którymi mamy chłodne relacje jeszcze od przedwojny. Słowacja, niby jest neutralnie, ale szału nie ma. Ukraina, która nagle nas pokochała bo jest w potrzebie, ale to co o nas naprawdę myślą, to powiedział ich ambasador w Berlinie. Białoruś, z którą mogliśmy mieć normalne stosunki, bo nie ma specjalnie jakiś zaszłości historycznych, ale nam się zachciało zorganizować im majdan, aby zrobić z nich dziadów jak z Ukrainy. Litwa, szykanuje naszą mniejszość narodową [szkolnictwo, nazwiska itp], a my udajemy, że nas kochają. No i została jeszcze Rosja, a z nią to akurat prowadzimy obok USA i UK proxy wojnę.

Odnośnie analizy sytuacji gospodarczej i jej powodów, to temat na spore wypracowanie, ja tu tylko wymienię najważniejsze - szalejąca inflacja i drożyzna, koszmarnie drogie kredyty hipoteczne, a zima zapewne bez węgla i gazu w wystarczającej ilości, a być może nawet z 20 stopniem zasilania.

* Też nie jestem sympatykiem tych ruchów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans zabawny jesteś w swych staraniach by narrację putlera tu indoktrynować... Z Czechami i Słowakami politycznie dobrze od zmiany rządu w Czechach. Ukraińcy, i politycznie i społecznie wręcz nie umieją wyrazić wdzięczności. Białorusini mają do Polski duży sentyment. Litwa w styczniu zmieniła przepisy o nazwiskach i szkolnictwie a po agresji twojego idola putina, praktycznie wszystkie kraje na świecie zrozumiały, rusosceptycyzm Polaków i nabrały do nas szacunku. I nie pierdziel tu głodnych kawałków, że PiS jest prorosyjski. Ale co po tobie się spodziewać, jak łżesz prawie w każdym poście by zdyskredytować i zohydzić Polskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Balans zabawny jesteś w swych staraniach by narrację putlera tu indoktrynować... Z Czechami i Słowakami politycznie dobrze od zmiany rządu w Czechach. Ukraińcy, i politycznie i społecznie wręcz nie umieją wyrazić wdzięczności. Białorusini mają do Polski duży sentyment. Litwa w styczniu zmieniła przepisy o nazwiskach i szkolnictwie a po agresji twojego idola putina, praktycznie wszystkie kraje na świecie zrozumiały, rusosceptycyzm Polaków i nabrały do nas szacunku. I nie pierdziel tu głodnych kawałków, że PiS jest prorosyjski. Ale co po tobie się spodziewać, jak łżesz prawie w każdym poście by zdyskredytować i zohydzić Polskę...

Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu, a tobie zupełnie zrył pod beretem, bo nie potrafisz normalnie dyskutować na argumenty, tylko obrażasz innych i insynuujesz mi jakieś związki z Putinem. A przecież to wy pisowcy jesteście ideologicznie wręcz zwierciadłem Putina. I gdyby nie wcześniejsza rywalizacja o wpływy na dawnych Kresach i obecna wojna, to moglibyście sobie z nim robić dzióbka i niedźwiedzia.

A odnośnie Litwy, to poczuli się zagrożeni i zaczęli się z nami przepraszać, a jeszcze przecież całkiem niedawno, jak mieli okazję to robili nam złośliwości, np rozebrali tory do Możejek [swoja drogą nasza wyjątkowo durna inwestycja]. Tematu Ukrainy, do póki trwa tam wojna i giną ludzie, to nie będę rozwijał. Natomiast odnośnie Białorusi, to nic nie stało na przeszkodzie, aby mieć z nią dobrosąsiedzkie stosunki, ale nasze pajace postanowiły im zafundować demokrację na wzór tej z Iraku albo Libii.

I jeszcze odnośnie "rusosceptycyzmu", to gdyby nie zablokowanie przez USA, z naszym udziałem zresztą gazociągu NS2, to zapewne by do wojny nie doszło. Bo Rosji bardzo zależało na wymianie - nowe technologie i inwestycje za tanie rosyjskie surowce. A tak, to teraz prawie cała Europa ma stracha co będzie w zimie, nawet Wielka Brytania gdzie już bez tego mają prawie 2 cyfrową inflację. Swoją drogą, to wielu ekonomistów przewiduje, że u nas w pierwszym kwartale przyszłego roku inflacja przekroczy 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Wiem, że nie, ale masz, może, pomysł co przez 4-5 dni, między 28.07 a 02.08 robiono?
FZ9gpo4X0AIxrRZ.thumb.jpg.989bbf3d9b40e41ca3224c7ca0cabc09.jpg

I dwa, dużo ciekawsze- dlaczego premier dowiedział się o katastrofie dopiero... 9 sierpnia wieczorem lub 10 sierpnia rano? W sytuacji, gdy wojewodowie, WOŚ, straż pożarna, itp, itd wiedzieli? Już pal licho, że internet się aż grzał od informacji a z wyciąganiem śniętych ryb wędkarze i rybacy nie nadążali...

 

Nie znam procedur ale tak na mój leśny rozum:

a) pobrano próbki wody do badań,

b) zarządzono monitorowanie w trybie ciągłym fizyko-chemicznego stanu wody w Odrze,

Co można było zrobić więcej i lepiej w pierwszych dniach po ujawnieniu skażenia ?

A druga sprawa - w takiej gównianej sprawie gdzieś na końcu Polski budzić premiera w środku nocy ? Po co ? Bo śnięte ryby pływają w rzece ? A co z ASF - w zeszłym roku zamordowano z tego powodu 1 360 000 szt. świń. Premier wie o tym ? A ptasia grypa - w ciągu pięciu dni ( kwiecień 2021) potwierdzono 27 ognisk wirusa grypy ptaków, do likwidacji przeznaczono ponad 900 tys. szt. drobiu. Premier tam był, co zrobił aby ratować zwierzaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

 Natomiast odnośnie Białorusi (...) nasze pajace postanowiły im zafundować demokrację na wzór tej z Iraku albo Libii.

I jeszcze odnośnie "rusosceptycyzmu", to gdyby nie zablokowanie przez USA, z naszym udziałem zresztą gazociągu NS2, to zapewne by do wojny nie doszło(...)

Serce rośnie jak się czyta. To na pewno ta sama Polska słynąca z produkcji krasnali ogrodowych i palet ? To ta Polska wywołała największy konflikt zbrojny w Europie od IIWŚ ? Na serio to my manipulujemy taką potęgą jak Rosja ?

A te wielotysięczne manifestacje na Białorusi i ponad 1000 więźniów politycznych to też zasługa Polski ?

Tyle pisałeś o Ukrainie jako o państwie upadłym a jedno miasto potrafili 90 dni bronić przed orkami, ginie tam od 50 do 100 żołnierzy ukraińskich na dobę a nadal nie mają zamiaru negocjować rozejmu z bandytami...

Ps. Kolejny raz jest dokładnie odwrotnie niż pokrętnie insynuujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"A druga sprawa - w takiej gównianej sprawie gdzieś na końcu Polski budzić premiera w środku nocy ?..."

Poddaję się... zwłaszcza, że Regulamin i dobre wychowanie nie pozwalają mi skomentować...

Szkoda. Byłem ciekaw co miałby tam premier robić oprócz dobrego PR ? Pomóc w laboratorium, pływać motorówką i pobierać próbki, zrobić sobie sesję w żółtym kombinezonie ? I czy premier RP to nie jest zbyt niska ranka dla paru ton śniętych ryb, może jednak prezydent RP ?

Ps. Co do informacji że ktoś tam ważny był na urlopie - u nas wszystkie urzędy ( poczta, policja, Gmina, powiat) funkcjonują normalnie nawet jak naczalstwo siedzi w Grecji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewodowie niepotrzebni...
Premier nic nie musi...

To chociaż, może, widziałeś ostatnimi dniami Gróbarczyka, któremu Wody Polskie podlegają?


PS Ostatnia Aktualność związana z katastrofą ekologiczną na Odrze i okolicach, a którą Wody Polskie na oficjalnej stronie podają to... 11 sierpnia... i dotyczą Dolnego Śląska i Lubuskiego, jak dobrze, że Szczecin i Zalew bezpieczne..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar...

"I czy premier RP to nie jest zbyt niska ranka dla paru ton śniętych ryb "

Doceń fantazję i delikatność...
Wyłowiono już -dziesiąt ton śniętych ryb, różnej maści małży i podobnych nikt zapewne nie wyciąga... niech sobie gniją...

Tudzież, że jedna z większych katastrof ekologicznych, która obejmuje 3/4 Odry z dopływami, Zalew Szczeciński i podobne, to zbyt mało, żeby Morawieckiego budzić...
W sumie ciekawe, że między 27/28 lipca a 9/10 sierpnia sam się nie zorientował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Wojewodowie niepotrzebni...
Premier nic nie musi...

Dalej unikasz odpowiedzi co właściwie premier miałby tam robić choć podpowiadałem Ci kilka wersji. 

Budujecie napięcie, klimat zagrożenia, niektórzy na granicy histerii - który to już raz ?

Są służby, laboratoria, specjaliści - niech badają, tropią i wsadzają do więzień sprawców.

Prezydenci, premierzy czy szefowie partii jeżdżą w takie miejsca dla lansu w TV.

Więc po co tam premier RP w łódce z podbierakiem jak 500 strażaków tam zasuwa plus WOT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie