Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, balans napisał:

Tym bardziej czytelników GP, którzy codziennie są straszeni, że Tusk chce z Polski zrobić niemiecki Land. Tak jakby Niemcy nie mieli własnych problemów, aby jeszcze brać sobie na głowę jakiś kłopot na utrzymanie. Tym bardziej, że i tak prawie cała polska gospodarka jest od lat zależna od niemieckiej...

Skąd wiesz co tam wypisują? Czytasz to G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fala napisał:

Skąd wiesz co tam wypisują? Czytasz to G?

Znajomy czytał w pracy tą gazetkę w czasie przerwy. Zawsze gdy miałem okazję, to żartowałem, że znowu czyta "Wybiórczą". A on mi na to, że właśnie Niemce chcą nas pożreć i to bez popitki, a ja sobie żarty robię. Już nie czyta, bo mu się zmarło jakieś 2-lata temu. W sumie szkoda chłopa, bo tak ogólnie nic do niego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Łatwiej Ci komentować groteskę której nie napisałem niż odnieść się do rzeczowych argumentów :)"

 

Znaczy się nie należy prof. Pawłowicz serio traktować i można jako groteskową osobę i/lub choć same wypowiedzi ? Dla mnie bomba...

A jeszcze bardziej serio.... w ramach tych rzeczowych argumentów napiszesz, jak się baaaardzo Niemce CPK boją? Chętnie poczytam, ale pod warunkiem, że znajdziesz jakieś sensowne argumenty za samym CPK...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

Niemcy to by chcieli wielu rzeczy które nie są w interesie Polski:

- odblokowania NS2

A co nas obchodzi NS2 ??? Za przeproszeniem gówno nam do tego, że Niemcy kupują tani rosyjski gaz, A my cały czas zachowujemy się jak pies ogrodnika.

A ironia losu polega na tym, że my dalej kupujemy rosyjski gaz, tyle, że od Niemców [co już dawno temu przepowiedziałem tu na forum], no i po cenach spotowych , czyli kosmicznie drogich. Ale nas na to stać, nie to co biedne Niemcy...

 

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odnieść wrażenie, graniczące z pewnością, że sama katastrofa ekologiczna Odry, próby opanowania jej następstw, szukanie sprawców, sprawdzenie, dlaczego tak mizernie i z opóźnieniem instytucje państwowe zaczęły cokolwiek robić, są niczym wobec zamieszania i problemów z rtęcią...
W sumie chyba nikt się za bardzo powyższemu nie dziwi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Najpierw ustalmy kto tej rtęci do Odry nawalił.

Ps. Chyba nie muszę cytować publicznie powielanego fake newsa ze wskazaniem działaczy ? Czy to już dawno i nieprawda ;)"

vs

"pod warunkiem funkcjonowania w bańce informacyjnej...

Niektóre bańki unoszą sie troszeczkę nad ziemią, inne są już na orbicie Ziemi."

 

PS Opracowałeś już cytaty i przykłady, jak się Niemce CPK panicznie boją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.o2.pl/informacje/niemcy-pokazali-zdjecia-satelitarne-zatrutej-odry-widac-jak-na-dloni-6803854478576288a

Moim zdaniem to nie przypadek, że zaczęło się w okolicach kopalni. Ktoś spuścił syf i spowodował katastrofalną reakcję łańcuchową. Niestety nikt się dobrowolnie nie przyzna a "rządowi" nie zależy na ujawnieniu* sprawcy.

* Wiedzą od początku gdzie był zrzut i kiedyś się dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Opracowałeś już cytaty i przykłady, jak się Niemce CPK panicznie boją?

"Panicznie" i "boją" - ten sam mechanizm uciekania w groteskę...

To że Niemcy to altruiści cieszacy się z każdej inwestycji w Polsce, zakupów uzbrojenia w USA i Korei, najmniejszego bezrobocia w Polsce to jakiś święty dogmat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Coś ty się tego nowego trudnego słowa pt "groteska" uczepił?


Choć masz rację- w idei CPK jest jej sporo... Dla przykładu ma w pierwszym roku działalności obsłużyć 30 MILIONÓW pasażerów, w sytuacji, gdy:

- największe europejskie lotnisko to +/- 38 mln

- wszystkie krajowe lotniska to +/- 19 mln...

 

PS Ale niech ci będzie- masz jakieś merytoryczne cytaty i stwierdzenia zza Odry i Nysy, gdzie Niemce są przeciw CPK?

Przyznam, że ponieważ mnie dokumentnie lotto, co Berlin mówi, to nie śledzę... podobnie, jak odnośnie wielu innych przypadków.


Ale, jak rozumiem, jesteś w wielu wymienionych przykładach na bieżąco i się wiedzą podzielisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Ale niech ci będzie- masz jakieś merytoryczne cytaty i stwierdzenia zza Odry i Nysy, gdzie Niemce są przeciw CPK?

Lotnisko pod Berlinem Branderburg kosztowało 6 000 000 000 euro.

Rozumiem że nie miałeś marketingu i nigdy nie robiłeś analizy SWOT

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/berlinbrandenburg-najwyzej-11-mln-pasazerow-w-2021-roku-to-polowa-kosztow-dzialalnosci-10416.html

Mam Ci streścić plus objaśnić czy jesteś w stanie sam ogarnać dlaczego Niemcy nie skaczą z radosci na plany CPK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Ja nie potrzebuję twojej autorskiej wersji, ja proszę o przykłady/cytaty/itp, gdzie Niemce krytykują i bronią się przed powstaniem CPK...

Odnośnie Mega Misia w postaci CPK pozwolę sobie na dwie uwagi:

Pierwsza to taka, że Niemcy to 4 gospodarka świata, a Berlin jest jednym ze światowych centrów biznesowo-finansowych. No i zafundowali sobie mega lotnisko, z którym do dzisiaj mają problemy i chyba już zrozumieli, że popełnili kosztowny błąd.

Druga to taka, że Polska jest 23 gospodarką świata, a Warszawa nie jest niestety jednym ze światowych centrów biznesowo-finansowych. Ale uznano, że w naszym przypadku mega lotnisko to jest to, co nam do szczęścia brakuje, a koszty w tym przypadku się nie liczą. A przy tym ciekawa jest zmiana narracji i uzasadnienia budowy tego Mega Misia - najpierw miał to być przede wszystkim olbrzymi węzeł przesiadkowy dla pasażerów, następnie jednak głównie port cargo, a ostatnio słyszałem, że to jednak będzie głównie baza logistyczna dla US Army. Tak jakby nie można było za 1/10 kasy rozbudować cargo w Modlinie. A w tle pojawiły się jeszcze plotki o Koreańczykach, którzy mają przejąć ten teren...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie