Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

 

FaJbhCfXoAAxkzM.jpg

FaJbhM2WYAEesCZ.jpg

FaJbhZKX0AMHvED.jpg

Rozumiem że miejsce ( Lubuskie) i chronologia zdjęć się zgadzają ? Czyli sa z tego samego dnia i tego samego odcinka rzeki ?

A tak nawiasem mówiąc podziwiam radość jaka bije z wielu postów opisujących skażenie Odry. Mam pytanie do tych co nawiązują do PiS ( nie do Ciebie Yeti) - rozumiem że gdyby rządziła total oposition to:

a) do zatrucia by nie doszło

b) gdyby doszło to wszystkie ryby by uratowano,

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura....

Zdjęcia wielce możliwe, że nie tylko z innych miejsc, ale i z innych dat...

Ale na serio myślisz, że dzban w samolocie, pomijając deklarację, że nie widać dużych ilości śniętych ryb, miałby szansę takowe w zaroślach przybrzeżnych czy tak po prostu zobaczyć?

 

Widzę, że nie do  mnie, ale

"Mam pytanie do tych co nawiązują do PiS ( nie do Ciebie Yeti) - rozumiem że gdyby rządziła total oposition "

a zwróciłeś uwagę, co ja przypomniałem, że Obremski na urlopie? A zwróciłeś uwagę, że sami się przyznają, że przez kilka dni nic nie zrobiono? A zwróciłeś uwagę, że zaczynają się nawzajem mocno podgryzać? Itp...itd...

Nikt nie wie, czy i co byłoby się działo "gdyby"- na dziś, po upływie prawie trzech tygodni, to nie wiadomo nawet, co było powodem katastrofy...

 

btw- myślisz, że wśród wyższych szarż opozycji, są podobnej klasy tuzy intelektu, jak np Pawłowicz, dla której nie ma problemu, aby rzeka płynęła pod swój naturalny prąd?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

ta katastrofa to pewnie dla ciebie, że putin nie rządzi w Polsce...

16597240436fc2e706a569bb421d558af99af8a449e8e2ac19c8458b1447f1e93348e3699c.jpg

Klasyczne "A w Ameryce murzynów biją"

A przy tym nigdy ani Tusk, ani PO nie byli z mojej bajki. Wręcz przeciwnie, bo nawet tu nie jeden raz podkreślałem, że też durnie, tylko odrobinę mniejsze od obecnej ekipy. A różnica jest taka, że nie mieli zapędów autorytarnych, nie wchodzili nikomu z brudnymi buciorami do łóżka, no i jakoś przebrnęli przez kryzys z 2008 roku, uznany za największy od czasów tego z lat 20-tych. Zapewne gdyby obecnie rządzili, to inflacja byłaby trochę mniejsza, nie bylibyśmy tak skłóceni z prawie wszystkimi sąsiadami i dostalibyśmy te kilkadziesiąt miliardów euro darowizny, acz dużo lepiej dla zwykłego obywatela by nie było. Ale Tusk był oderwany o rzeczywistości i wolał grać w gałę, a na koniec strzelił sobie w kolano, podnosząc wiek emerytalny w sytuacji, gdy nie było wtedy pracy nawet dla 50-latków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Wiem, że nie, ale masz, może, pomysł co przez 4-5 dni, między 28.07 a 02.08 robiono?
FZ9gpo4X0AIxrRZ.thumb.jpg.989bbf3d9b40e41ca3224c7ca0cabc09.jpg

I dwa, dużo ciekawsze- dlaczego premier dowiedział się o katastrofie dopiero... 9 sierpnia wieczorem lub 10 sierpnia rano? W sytuacji, gdy wojewodowie, WOŚ, straż pożarna, itp, itd wiedzieli? Już pal licho, że internet się aż grzał od informacji a z wyciąganiem śniętych ryb wędkarze i rybacy nie nadążali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans...Może wymienisz te skłócone państwa i może przedstawisz jakieś analizy upadku gospodarczego Polski? Na razie to pierniczysz jedynie komuszo-putinowską propagandę. Nie porównuj kryzysów bo ten z 2008 to był mały pikuś przy pandemii i działaniach twojego idola putina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Człowiek a co powiesz, że do niemieckiej granicy "skażenie rtęcią" dotarło bodaj 7 sierpnia? "

Już ci kiedyś napisałem, ani mnie bawi "A w Ameryce murzynów biją", ani mnie interesuje, co niemiecki, chiński, czy meksykański rząd robi... Ja płacę podatki na gromadę nieudaczników, którzy po raz kolejny pokazują co (nie)robią...

 

Co do rtęci, to zapewne się sam mogłeś zorientować, że pożar w burdelu to małe miki. Jest kilka wersji samego tłumaczenia rozmowy z Alexem Voglem- zazdroszczę, jeśli masz 101 % pewność, że wspominał o rtęci a nie o pH...
Ale wiem, wiem... tobie to niepotrzebne, do radości wystarczy ci, że później Tusk o Hg 2Cl (?) wspomniał...

 


Na marginesie, żal mi użytkowników Forum, którzy aby "coś" w temacie napisać, muszą się posługiwać mniej lub bardziej szczęśliwymi memami.. przez litość nick'ów nie będę wymieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

FaC3MbXX0AAQptw.jpg

A propos memów - te są wyjątkowo debilne, a szczególnie ten pierwszy. Skierowany wyraźnie do kretynów i debili o IQ co najwyżej małpy [nie obrażając małp]. A to dlatego, że awaria "Czajki" nie spowodowała żadnej katastrofy ekologicznej, bo to były ścieki komunalne, które w dużej rzece dość szybko ulegają samooczyszczeniu, a nie jakiś syf chemiczny, który zniszczył Odrę.

A po drugie, aby było ciekawiej, to lewobrzeżna Warszawa do czasu wybudowania "Czajki" nie posiadała żadnej oczyszczalni i ścieki przez dziesiątki lat waliły prosto do Wisły. I miejsce przy wylocie kolektora i poniżej było... mekką warszawskich wędkarzy i brzegi były stale zajęte przez nich, bo ryby tam się właśnie gromadziły. Nie przeszkadzał im nawet fetor, a jedynym problemem dla nich było częste czyszczenie żyłek z najpopularniejszego u nas środka antykoncepcyjnego i innego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura....

Zdjęcia wielce możliwe, że nie tylko z innych miejsc, ale i z innych dat...

Ale na serio myślisz, że dzban w samolocie, pomijając deklarację, że nie widać dużych ilości śniętych ryb, miałby szansę takowe w zaroślach przybrzeżnych czy tak po prostu zobaczyć?

 Akurat w tej materii mam osobiste doświadczenia więc Ci odpowiem jako praktyk. Latałem raz w życiu, ponad godzinę, nad swoim leśnictwem i rodzinnymi stronami.

Jak sie leci dostojnie z 50 do 100 metrów nad ziemia to widać WSZYSTKO. Każdą hałdę śmieci u sąsiada za domem, wraki aut, stara lodówkę w krzakach.

Więc takie ławice śniętych ryb bez problemu by namierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie