Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, balans napisał:

Domniemywam, że chodziłeś wtedy do podstawówki, a ponieważ miałeś pewnie pod górkę do szkoły, więc stałeś się zbyt późno urodzonym obalaczem komuny.

Nie wiem natomiast skąd wziąłeś te "setki tysięcy" zesłanych w czasach PRL-u na Sybir i kolejne "setki tysięcy" zamordowanych w ubeckich więzieniach?

Po 56 roku wszyscy mieli dostęp na studia, nawet ci, którzy wcześniej siedzieli w więzieniach za przynależność do zbrojnego podziemia. Poczytaj sobie trochę życiorysów znanych AK-wców. A wilcze bilety to ponownie pojawiły się w 68 r.

Co roku w Polsce ok. 5000 osób popełnia samobójstwo, w większości z powodów ekonomicznych [utrata pracy itp] i tak jest już od samego początku transformacji, co przez ostanie 30 lat pewnie daje ze 20 razy więcej śmierci, niż te z rąk UB. Czy OTAKE Polskie my walczyli, a Ty chodziłeś zapewne w tej intencji na wagary?

No i nie przyrównuj nas do RFN, bo my cywilizacyjnie byliśmy do nich o jakieś 300 lat zacofani, bo u nas feudalizm to się skończył dopiero w 45 roku. A oni swój dobrobyt od wieków budowali na silnej pozycji mieszczaństwa, później na przemyśle, a nie na niewolniczej pracy chłopów pańszczyźnianych na pańskich i kościelnych folwarkach i latyfundiach.

 

 

Nie pisałem o "PRL" a o tym jakim garbem była dla Polski komuna - czyli także braterstwo z CCCP, utrata suwerenności, budowa komunizmu, błędy i wypaczenia, czystki itp.

Nie pisałem o "setkach tysięcy zamordowanych w więzieniach UB" - tam był przecinek a nie "i".

Na studia mieli dostęp ci co przeżyli, wrócili z Sybiru, objęła ich amnestia...

Nie przyrównuje nas wprost do RFN - napisałem przecież "ile komuna zmarnowała widać było jak się przekraczało granicę NRD/RFN. Jeden kraj, jeden naród - Alianci narysowali kreskę na mapie i po 30 latach przepaść... "

Ps. Wiesz, z Tobą zamiast dyskutować to trzeba prostować i tłumaczyć się z tego czego się nie napisało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Nie bardzo coś ci pykło w tych wywodach. Czyli w 1939 walczyliśmy z Niemcami za pomocą muszkietów? 

W bardzo biednej i zacofanej II RP przeszło 1/3 budżetu państwa szła na wojsko, a ponieważ konie i wałkonie nie wszystko przejadali, to i karabinów był dostatek [gorzej z resztą sprzętów]. Tak że tylko podczas obrony Oksywia zaszła  potrzeba przekucia kos na sztorc jak pod Racławicami. Na niewiele się to zdało, a tylko Niemcy mieli z nas pośmiewisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, takafura napisał:

Nie pisałem o "PRL" a o tym jakim garbem była dla Polski komuna

Gdyby nie ta komuna to pewnie do dzisiaj byś pasał boso krowy u pana, wójta lub plebana. No chyba, że pochodzisz z ziemiańskiej rodziny, to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, balans napisał:

 podczas obrony Oksywia zaszła  potrzeba przekucia kos na sztorc jak pod Racławicami. Na niewiele się to zdało, a tylko Niemcy mieli z nas pośmiewisko...

Baśnie Andersena to przy tym hiperrealistyczna opowieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, srbm napisał:

Baśnie Andersena to przy tym hiperrealistyczna opowieść.

Jeżeli nie słyszałeś o "Czerwonych kosynierach", to jedynie świadczy o tym, że historię zakończyłeś na etapie szkoły podstawowej, do której rzucałeś zresztą kamieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

jak balans sie czasami wypowie to włos się jeży np Kampania trwała 7 dni, że piloci we Francji zestrzelili kilkanaście maszyn, że Polska napadła na sowietów itp itd. 

Nigdy nie pisałem, że kampania trwała 7 dni, więc przestań pajacować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, srbm napisał:

To świadczy jedynie o tym, że słyszałeś legendy autorstwa K. Rusinka.

Legenda Rusinka dotyczyła tylko tego, że po wojnie głosił iż to on dowodził tymi kosynierami, a to nie prawda, bo Rusinek tylko organizował te oddziały, a dowodził nimi kto inny. Bardzo dawno temu w miesięczniku "MORZE" były opublikowane wspomnienia naszego marynarza, któremu już w niewoli Niemcy kazali porządkować rejon portu na Oksywiu. No i wspominał, że był tam między innymi stos takich kos i że dwóch Niemców parodiowało tymi kosami szermierkę i że było mu wtedy bardzo wstyd za te kosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, srbm napisał:

Znakomite źródło. Dawno temu jakiś marynarz.

Jedź sobie do CAW i poszukaj relacji - tam w walkach faktycznie używano kos na sztorc, dopóki nie uzbrojono się w broń palną. Ja relacje uczestników walk czytałem, choć to nie mój temat. Jeśli ty nie, to dokształć się troszkę, a nie mając pojęcia nie potępiaj wszystkiego w czambuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent tvn24 znowu nadaje. Mimo, b. dobrych wyników szczepień w Polsce na tle UE o czym mówiła Van der Leyen na posiedzeniu, nijaki Kuisz z kultury libertyńskiej z całą stanowczością twierdził dziś, że opodatkowanie mediów to tylko przykrywka by ukryć złe wyniki szczepień...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- co to znaczy "b. dobrych" wyników? Jesteśmy na 8-mym miejscu.

  Skoro wyprzedzamy wzorowe Niemcy i wspaniałą Francję to uważam że jest bardzo, bardzo dobrze. Pamiętaj, że mówimy wg niektórych o Polsce czyli "tenkraju" ze srajtaśmym, dykty, bananowej republice.

A tak na serio to czy wszystkim ucięto planowane dostawy szczepionek w tym samym stopniu ? Bo to jest chyba główny hamulec tempa szczepień i podniecanie się diagramami gdzie różnice pomiędzy 5 państwami zawierają się w przedziale 0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Jeszcze lepiej, że nas... Rumunia wyprzedziła.

Tak to jest jak się sugerujesz stereotypami a nie faktami. Rumunia jak widać to nie tylko tirówki i sprzedawcy dywanów ;)

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie