Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Tyr napisał:

E tam bez argumentów...Przecież ci powiedziałem, że nieudacznicy swoje winy cedują na innych...

To akurat idealnie pasuje do IV RP, bo wszystko to wina: Tuska, kobiet, lewaków, oraz Merkel i Putina, a niedługo zapewne dojdzie jeszcze Biden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Żaden rząd nie uformował tylu roszczeniowych nieudaczników i półcwaniaków co ten bieżący, kryptolewicowy. 

Tak, patusy teraz mają się dobrze. Po co pracować, jak można leżeć w barłogu z harnasiem, a i tak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tyr napisał:

Proponuję w ramach protestu oddać coś dostał i nie brać więcej...

Wyobraź sobie, że biorę na dwójkę, ale ze względu na to, że jest to kilka procent mojego domowego budżetu nie jest mi wcale głupio bo w podatkach bezpośrednich, pośrednich i tych, które będą musiały być nałożone na przyszłe pokolenia- po pierwsze oddaję, po drugie przeznaczam na lepsze rzeczy niż budowa kościołów i propagandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bogacz;) Bierzesz jeszcze za sypanie piasku łyżeczką do MSBS;) Tym bardziej powinno ci być wstyd. Powinieneś trochę honoru mieć i sam wymyśleć na co pożytecznego przeznaczyć a nie tylko pluć, że ci dali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby komuś dać, to najpierw należy wszystkim zabrać. A wystarczyło tylko podnieść kwotę wolną od podatków, bo ta u nas jest chyba najniższa w UE, obniżyć PIT, ale nie dla milionerów bo oni i tak płacą najniższe podatki, a na dzieci wprowadzić większe ulgi podatkowe. Zyskaliby ci, którzy ciężko pracują a nie patologia, która żyje z robienia dzieci, które i tak odziedziczą biedę po rodzicach. Ale wtedy nie byłoby efektu PIS DA.

PS. Niedawno w telewizorni był reportaż o takiej jednej, która chyba z piątkę dzieci sobie kazała tak od roku do lat kilkunastu, oczywiście bez tatusiów. No i ta osoba była oburzona, że Opieka Społeczna zamiast ją sponsorować, to kazała jej poszukać sobie jakiejś pracy.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, karpik napisał:

Żaden rząd nie uformował tylu roszczeniowych nieudaczników i półcwaniaków co ten bieżący, kryptolewicowy. 

Moja pani pracuje w ośrodku pomocy społecznej od 15 lat i takich cyrków jak teraz to nie było. Wszystko się ludziom należy, kłamią, kręcą, naciągają a jak trzeba oddać pieniądze, bo już wszystko łatwo sprawdzić w systemie, to trzeba policję wzywać bo "PiS mi dał, a wy sobie pewnie kur.y wzięły" 

  Śmiała teza. Uważam że z patologia tak było zawsze - zmarnowali zasiłki, talony, mieszkania socjalne, itp.

Ale ludzie biedni, mniej zaradni, rodziny wielodzietne bardzo skorzystały na różnych "+" czy na najmniejszym bezrobociu od lat.

Ps. Pewnie to wyjątek - nie uogólniam jak Ty na całą Polskę - ale u mnie największe zołzy to "pracują" właśnie GOPS - wredne, leniwe. Byłem z interwencją w sprawie sąsiadów to usłyszałem że już nie ma na nic dodatkowego  kasy, a mamy luty. Inna rodzina której czasami pomagam stwierdziła że wolą żreć tynk niż o coś prosić te cytuję " złodziejskie k..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, balans napisał:

PS. Niedawno w telewizorni był reportaż o takiej jednej, która chyba z piątkę dzieci sobie kazała tak od roku do lat kilkunastu, oczywiście bez tatusiów. No i ta osoba była oburzona, że Opieka Społeczna zamiast ją sponsorować, to kazała jej poszukać sobie jakiejś pracy.

  Tak to można każdą tezę obronić - o kanibalizmie, terroryzmie, pedofilii...

To że to promil promila nie ma znaczenia.

Ps. Pomijając to że idąc do pracy za 2500 wydaje 500 na dojazdy i 1500 na niańkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

A ja już myślałem, że się odniesiesz merytorycznie do tego co wstawiłem powyżej, ale rozumiem, że jak zawsze argumentów Ci brakło, więc zwyczajowo wyjeżdżasz ad persona. Zapomniałeś jeszcze dodać Olgino, Onuce i KGB.

To nie moja wina, że III/IV RP stała się karykaturą państwa i to od samego początku, bo NIE OTAKE POLSKIE CHODZIŁO, a wyszło jak zawsze...

Można się długo zastanawiać dlaczego nie potrafiliśmy po obaleniu muru stworzyć normalnie funkcjonującego państwa, tak jak to się udało Czechom. Zapewne duży wpływ na to miała nasza historia - anarchia ówczesnych oligarchów czyli magnaterii, ich klientelizm wobec obcych dworów, dyktat Watykanu, feudalizm i analfabetyzm 90% obywateli, brak ciągłości państwa, a później XIX-wieczny mesjanizm, mrzonki o Międzymorzu, prywata polityków, szukanie sobie wrogów blisko a sojuszników daleko, oraz kompleks niższości wobec Zachodu i kompleks wyższości wobec Wschodu. Można by jeszcze długo wymieniać, natomiast ja nie jestem wstanie wymienić chociaż jednego państwa w UE, o którym możemy powiedzieć, że to nasz sojusznik [Węgry ale tylko w kwestiach ideologiczno-autorytarnych]. A później znowu będzie płacz, że my tacy idealni, a świat nas nie docenił i znowu zdradził...

Rozumiem że w podręcznikach historii na Czukotce nie wspomniano w historii Polski o takim drobiazgu jak wymordowanie elit w II WŚ, Katyniu, zsyłkach na Syberię kilkuset tyś. urzędników, nauczycieli, naukowców, działaczy czy o budowaniu komunizmu przez dziesięciolecia PRL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, takafura napisał:

Ps. Pomijając to że idąc do pracy za 2500 wydaje 500 na dojazdy i 1500 na niańkę...

PIT 15%, kwota wolna od podatku minimum 10 tysięcy, odliczenie od zarobków kosztów dojazdu i zaraz się zacznie opłacać pracować nawet u krwiopijcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, takafura napisał:

  Śmiała teza. Uważam że z patologia tak było zawsze - zmarnowali zasiłki, talony, mieszkania socjalne, itp.

Ale ludzie biedni, mniej zaradni, rodziny wielodzietne bardzo skorzystały na różnych "+" czy na najmniejszym bezrobociu od lat.

Ps. Pewnie to wyjątek - nie uogólniam jak Ty na całą Polskę - ale u mnie największe zołzy to "pracują" właśnie GOPS - wredne, leniwe. Byłem z interwencją w sprawie sąsiadów to usłyszałem że już nie ma na nic dodatkowego  kasy, a mamy luty. Inna rodzina której czasami pomagam stwierdziła że wolą żreć tynk niż o coś prosić te cytuję " złodziejskie k..."

Zgadzam się, że obsługa w urzędach potrafi dać popalić ale to zależy już od człowieka czy potrafi wytłumaczyć czy traktuje ludzi z góry. Moja twierdzi, że nigdy nie miała skargi na obsługę, tylko chodzi zawsze o to samo: czemu zabrali, czemu tak mało, czemu tak późno.

A czemu nie ma pieniędzy już w lutym też pretensja źle pocelowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, balans napisał:

PIT 15%, kwota wolna od podatku minimum 10 tysięcy, odliczenie od zarobków kosztów dojazdu i zaraz się zacznie opłacać pracować nawet u krwiopijcy.

OK, ale 500+ jest bardziej "widowiskowe", było szybsze do wprowadzenia i teoretycznie miało być mocno prokreacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takafura napisał:

Rozumiem że w podręcznikach historii na Czukotce...

Z tą Czukotką to Ci nieźle wali w dekiel, pewnie w lesie miałeś bliskie spotkanie z jakąś betonową sosną...

A odnośnie elit, to ich przed wojną mieliśmy niewiele, no chyba że zaliczymy do nich policjantów. A planowo mordowali nasze elity Niemcy, natomiast ci zesłani na Syberię, to jednak w większości przeżyli. No i nie narzekaj tak bardzo na ten PRL, bo gdyby nie on, to byś pewnie do dzisiaj pasał boso krowy u pana, wójta lub plebana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tyr napisał:

U bogacz;) Bierzesz jeszcze za sypanie piasku łyżeczką do MSBS;) Tym bardziej powinno ci być wstyd. Powinieneś trochę honoru mieć i sam wymyśleć na co pożytecznego przeznaczyć a nie tylko pluć, że ci dali... 

Tak, zeszły rok to ok.  +12k, bo na koniec roku 3 kafle nagrody było covidowej. Też mi nie jest głupio- zapracowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

A czemu nie ma pieniędzy już w lutym też pretensja źle pocelowana.

Rodzice bez pracy, alkohol, ograniczone prawa rodzicielskie i 5 dzieci.

Pomagałem w urządzeniu tzw. kuchni letniej w budynku gospodarczym i chodziło o dofinansowanie podlicznika aby był tam prąd. Nie było szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, balans napisał:

 No i nie narzekaj tak bardzo na ten PRL, bo gdyby nie on, to byś pewnie do dzisiaj pasał boso krowy u pana, wójta lub plebana.

 Już pisałem - co nam dał a co zabrał PRL widać było jak się przekraczało granicę NRD - RFN.

Jeden naród, takie same zniszczenia a z każdym rokiem pogłębiała sie przepaść.

Wiec daruj sobie łzawe historie że gdyby nie komuna to bym krowy pasał - jest dokładnie odwrotnie: to z powodu komuny zarabialiśmy 50 dolarów miesięcznie, jeździliśmy Syrenami i Trabantami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Ostatnie fefnaście wpisów ma tyle wspólnego z tematem wątku, co krzesła z krzesłem elektrycznym...
 

To tylko takie btw. w oczekiwaniu na druzgocące informacje o tysiącach martwych belfrów po zaszczepieniu się astrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz jak jakiś leszczyk z podstawówki... Żona szczepiła się w czwartek cały piątek i sobotę gorączka 38,5 mocne bóle głowy i mięśni, osłabienie itp. Nawet dziś nie ustąpiły NOP. A w innych szczepionkach nie słyszałem.

Niemcy: Nieufność wobec szczepionki AstraZeneca | Życie w Niemczech. Społeczeństwo, lifestyle, ciekawostki | DW | 17.02.2021 

Dotrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, Tyr napisał:

Bredzisz jak jakiś leszczyk z podstawówki... Żona szczepiła się w czwartek cały piątek i sobotę gorączka 38,5 mocne bóle głowy i mięśni, osłabienie itp. Nawet dziś nie ustąpiły NOP. A w innych szczepionkach nie słyszałem.

Niemcy: Nieufność wobec szczepionki AstraZeneca | Życie w Niemczech. Społeczeństwo, lifestyle, ciekawostki | DW | 17.02.2021 

Dotrze?

 

Do ciebie nie dotrze na pewno. Próbowałem jak dziecku zadawać pytania, żebyś pomyślał, a nie mówić wprost, ale nie działa.

Mimo to powtórzę. Czy 3 dni gorączki są gorsze niż śmierć/ zarażenie bliskiej osoby? 

Nic w tym sznurku nie ma, co by świadczyło, że szczepionka jest groźna.

Piszą to co podnosiłem. Reakcja organizmu jest czymś normalnym.

Przy jednej NOP będzie większy przy innej mniejszy. 

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmie się ktoś w końcu za tych bandytów?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-niedzielski-12-tys-zakazen-bedzie-regionalizacja-obostrzen/xxv683d,79cfc278

Oczywiście całkiem przypadkiem "Ciech" przestawił się na produkcję maseczek chirurgicznych i oczywiście całkiem przypadkiem "3 fala" przypada na czas wyżu grypowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie