Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, balans napisał:

Gdy w 1963 roku wybuchła we Wrocławiu epidemia czarnej ospy, to Światowa Organizacja Zdrowia przewidywała, że potrwa u nas dwa lata. Trwała 25 dni, a w tym czasie zaszczepiono ok. 8 mln Polaków w tym prawie wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale to były czasy komuny.

Ta, komuna - wszystko tak sprawnie i pięknie działało.

I tak jest do dzisiaj - sprawdziłem że w Korei Pł. już rok temu skończyli szczepienia i mają zero zachorowań, a w takiej Czukotce to już w styczniu 100 % mieszkańców zaszczepiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, takafura napisał:

Ta, komuna - wszystko tak sprawnie i pięknie działało.

Działała sprawnie tam, gdzie decyzje podejmowali fachowcy, a nie partyjni aparatczycy. Dzisiaj o wszystkim decydują partyjni aparatczycy i dlatego jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, balans napisał:

Działała sprawnie tam, gdzie decyzje podejmowali fachowcy, a nie partyjni aparatczycy. Dzisiaj o wszystkim decydują partyjni aparatczycy i dlatego jest jak jest.

Masz rację w ubecji i esbecji wszystko działało tip-top bo tylko tam fachury byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tyr napisał:

Masz rację w ubecji i esbecji wszystko działało tip-top bo tylko tam fachury byli.

A prezes potrafił docenić, zobacz iloma się otoczył.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tyr napisał:

Masz rację w ubecji i esbecji wszystko działało tip-top bo tylko tam fachury byli.

Pomijając prymitywną złośliwość, bo dzisiaj mamy takie czasy, że odpowiedników esbecji jest w naszym kraju tak z pięć razy więcej niż za komuny, a i możliwości inwigilacji każdego obywatela mają z tysiąc razy większe [chociażby Pegasus], to wtedy faktycznie uczelnie techniczne stały na wysokim poziomie i kształciły prawdziwych fachowców. System załamał się, gdy styropian wyniósł do władzy najpierw historyków z dodatkiem socjologów i psychiatrów, a obecnie tych po KUL-u i uczelni arcymaga z Torunia. Powszechnie obowiązuje przy tym w naszym bantustanie zasada BMW i udawana religijność na pokaz.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans... Jak ci tak źle to czemu się nie wyprowadzisz gdzieś gdzie panuje ustrój powszechnej szczęśliwości tylko prowadzisz tu komunistyczną agitkę? Pamiętaj są tu ludzie którzy z autopsji znają "dobrodziejstwa" chorego systemu. Krytykujesz korporacje, popierasz korporacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Działała sprawnie tam, gdzie decyzje podejmowali fachowcy, a nie partyjni aparatczycy. Dzisiaj o wszystkim decydują partyjni aparatczycy i dlatego jest jak jest.

 Zastanawiam się gdzie za komuny decyzje podejmowali fachowcy. Trudna sprawa. Zbrojeniówka ? Wywiad cywilny i woskowy ?

Reszta to siermiężna bylejakość, niemożność, niekompetencja i partyjniactwo. Tak w uproszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tyr napisał:

balans... Jak ci tak źle to czemu się nie wyprowadzisz gdzieś gdzie panuje ustrój powszechnej szczęśliwości tylko prowadzisz tu komunistyczną agitkę? Pamiętaj są tu ludzie którzy z autopsji znają "dobrodziejstwa" chorego systemu. Krytykujesz korporacje, popierasz korporacje. 

A gdzie ja napisałem, że jest mi źle? Tym bardziej, że znam takich, którzy mi zazdroszczą. A wyjechać to mogłem w połowie lat 80-tych do dowolnego kraju na zachodzie [zastanawiałem się nad Nową Zelandią], tak jak to zrobiło kilku moich znajomych ze styropianu. Ale dałem się przekonać, że tylko zostając w kraju można coś próbować zmienić na lepsze. Nie przewidziałem tylko, że ta moja wymarzona wolna Polska skończy się dyktaturą ciemniaków...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie bardzo korelują te twoje czarnowidztwa z oficjalnymi danymi Unii, banków i ratingów ekonomicznych. Nie bardzo też z artykułami fachowej prasy światowej. Ale to pewnie pisowska propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, takafura napisał:

 Zastanawiam się gdzie za komuny decyzje podejmowali fachowcy. Trudna sprawa. Zbrojeniówka ? Wywiad cywilny i woskowy ?

Reszta to siermiężna bylejakość, niemożność, niekompetencja i partyjniactwo. Tak w uproszczeniu.

Gdyby tak było jak piszesz, to by nie było co rozkradać przez 25 lat w styropianowej Polsce, a i zapewne Gdańsk, Warszawa, Wrocław i wiele innych miast stały by do 89 w ruinach.

PS. Ile lat miałeś w sierpniu 89, że takie kategoryczne sądy wygłaszasz na temat tamtych czasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, balans napisał:

Gdyby tak było jak piszesz, to by nie było co rozkradać przez 25 lat w styropianowej Polsce, a i zapewne Gdańsk, Warszawa, Wrocław i wiele innych miast stały by do 89 w ruinach.

PS. Ile lat miałeś w sierpniu 80, że takie kategoryczne sądy wygłaszasz na temat tamtych czasów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to w znakomitej większości uwłaszczyly się lokalne struktury partyjne, dyrektorstwo i resortowi i ich pupile z Solidarności - więc na co narzekasz? Zobacz sobie historię mediôw bez wyboru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

Gdyby tak było jak piszesz, to by nie było co rozkradać przez 25 lat w styropianowej Polsce, a i zapewne Gdańsk, Warszawa, Wrocław i wiele innych miast stały by do 89 w ruinach.

PS. Ile lat miałeś w sierpniu 89, że takie kategoryczne sądy wygłaszasz na temat tamtych czasów?

  Po prostu mam świadomość ile nas kosztował ustrój przyniesiony na sowieckich bagnetach. Nie neguję że ogromnym wysiłkiem wiele zbudowano. Jednak robiąc pewien bilans trzeba uwzględnić także te setki tysięcy zesłanych na Sybir, zamordowanych w  ubeckich więzieniach, zmuszonych do emigracji, z wilczymi biletami, pomijanych przy awansach, bez szans na studia. To, ile komuna zmarnowała widać było jak się przekraczało granicę NRD/RFN. Jeden kraj, jeden naród - Alianci narysowali kreskę na mapie i po 30 latach przepaść...

 Ps. Jakie ma znaczenie ile miałem lat w 1980 ? A Ty ile miałeś w '39 że tak kategorycznie o Hitlerze się wypowiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

ale to w znakomitej większości uwłaszczyly się lokalne struktury partyjne, dyrektorstwo i resortowi i ich pupile z Solidarności - więc na co narzekasz? Zobacz sobie historię mediôw bez wyboru;)

Pupil....

 

RESZ.jpg

Edytowane przez fala
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tyr napisał:

Na czym to niby się uwłaszczył Reszczyński. Wiem, że nie przyjął orderu od Bula;) 

Ten to w życiu pasł się z koryt wielu, ale najlepiej mu smakują odpadki ze śmietnika twojego ukochanego prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takafura napisał:

  Po prostu mam świadomość ile nas kosztował ustrój przyniesiony na sowieckich bagnetach. Nie neguję że ogromnym wysiłkiem wiele zbudowano. Jednak robiąc pewien bilans trzeba uwzględnić także te setki tysięcy zesłanych na Sybir, zamordowanych w  ubeckich więzieniach, zmuszonych do emigracji, z wilczymi biletami, pomijanych przy awansach, bez szans na studia. To, ile komuna zmarnowała widać było jak się przekraczało granicę NRD/RFN. Jeden kraj, jeden naród - Alianci narysowali kreskę na mapie i po 30 latach przepaść...

 Ps. Jakie ma znaczenie ile miałem lat w 1980 ? A Ty ile miałeś w '39 że tak kategorycznie o Hitlerze się wypowiadasz ?

Domniemywam, że chodziłeś wtedy do podstawówki, a ponieważ miałeś pewnie pod górkę do szkoły, więc stałeś się zbyt późno urodzonym obalaczem komuny.

Nie wiem natomiast skąd wziąłeś te "setki tysięcy" zesłanych w czasach PRL-u na Sybir i kolejne "setki tysięcy" zamordowanych w ubeckich więzieniach?

Po 56 roku wszyscy mieli dostęp na studia, nawet ci, którzy wcześniej siedzieli w więzieniach za przynależność do zbrojnego podziemia. Poczytaj sobie trochę życiorysów znanych AK-wców. A wilcze bilety to ponownie pojawiły się w 68 r.

Co roku w Polsce ok. 5000 osób popełnia samobójstwo, w większości z powodów ekonomicznych [utrata pracy itp] i tak jest już od samego początku transformacji, co przez ostanie 30 lat pewnie daje ze 20 razy więcej śmierci, niż te z rąk UB. Czy OTAKE Polskie my walczyli, a Ty chodziłeś zapewne w tej intencji na wagary?

No i nie przyrównuj nas do RFN, bo my cywilizacyjnie byliśmy do nich o jakieś 300 lat zacofani, bo u nas feudalizm to się skończył dopiero w 45 roku. A oni swój dobrobyt od wieków budowali na silnej pozycji mieszczaństwa, później na przemyśle, a nie na niewolniczej pracy chłopów pańszczyźnianych na pańskich i kościelnych folwarkach i latyfundiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie