Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

Przeraża mnie traktowanie pieczątek przybitych przez jednego idiotę, wystawionych przez innego idiotę, na podstawie zalecenia wystawionego przez kolejnego idiotę, jako jedynie uznanych prawd. Daliśmy się ogłupić i omamić wymysłom niedouczonych biurokratów i cwaniaczków nabijających sobie kabzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że ta data ważności dość krótka jest w interesie producenta. Ciekawe czy inne firmy też takie terminy stosują ?

Ps. Sprawdziłem na moich z Biedrony:

- Maseczki medyczne jednorazowe ( 30 gr za szt.)

- prod. 28/10/2020

-  ważność 28/10/2021

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- dlatego jestem ciekaw...


Skoro to na polecenie rządu pojechało, to ciekawe kto-kiedy kupił. Może się okazać, że kupiono "z ważnością" liczoną w dniach czy tygodniach. Co trochę sensu większego nie ma, zważywszy, że nie wiadomo kiedy z Agencja będzie musiała wysyłać.

 

PS Moje kupowane hurtowni farmaceutycznej mają 2020803 do.... 202508 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"A pamiętasz jaka afera była, że przeterminowane środki ochrony z ARM wywalili tuż przed pandemią? "

Nie, nie wywalili a sprzedali :-)
Tu, odnoszę wrażenie, mamy w drugą stronę- kupili :-)

 

 

PS Przy czym wtedy sprzedali, gdy brakowało wszystkiego i wszędzie. Obstawiam, że każdy lekarz czy ratownik wolałby przeterminowaną niż dzierganą chałupniczo przez wolontariuszy.

Później kupili duuuużo drożej.


Dziś zapewne nie ma problemu z kupnem dowolnej ilości np maseczek z dopuszczeniami dla cywili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"To było na kilka miechów przed"

ARM pełnotwarzowe maseczki w lutym czy marcu, gdy pandemia już także naszej socjalistycznej Ojczyźnie była.


Ale jak mówi tajemnica poliszynela, maseczki miały papiery od producenta na 15 lat- gdy je sprzedawano, leżały na półkach niecałe 14- czyli spokojnie mogły być na wiosnę 2020 przekazane do potrzebujących.

 

 

PS Chwilę po tym wywalono Janusza T., czyli prezesa ARM- ale podobnież za to, że przez trzy lata chorobliwie wydawał setki milionów złotych na węgiel, tworząc rezerwy strategiczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przypadek 04-03 a umowy pewnie podpisane przed pandemią. 

@bjar_1 nie 10 razy tyle tylko o ok. 30% więcej i 3 razy taniej niż wydobycie a to wpływa na ceny prądu. Platfusy nic nie zrobili by choć trochę przestawić energetykę...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ci super przestawili. Kolega maszynista prowadził kiedyś przez Polskę towarowy z ruskim węglem w relacji Braniewo - Będzin bodajże czy Jaworzno. To jest pomysł! Ruski węgiel wozić z Obwodu Kaliningradzkiego na Śląsk, gdzie węgiel 10 km dalej ;) O węglu z Afryki i Ameryki Płd. nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- sprzedaż była w marcu (?) więc wielce możliwe, że się jedno na drugie nałożyło.
Nie zmienia to faktu, że sprzedano 30-40 tys maseczek profesjonalnych, które jeszcze dobry rok mogły na półkach leżeć.

Później Szumowski opowiadał, że on to by nawet zwykłe od diabła kupił :-)

 

 

" Platfusy nic nie zrobili by choć trochę przestawić energetykę... "

Fakt- nie wpadli na utopieniu w Ostrołęce ponad 1 MILIARDA złotych, gdzie wszyscy w branży się w głowy pukali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bjar_1 napisał:

No ci super przestawili. Kolega maszynista prowadził kiedyś przez Polskę towarowy z ruskim węglem w relacji Braniewo - Będzin bodajże czy Jaworzno. To jest pomysł! Ruski węgiel wozić z Obwodu Kaliningradzkiego na Śląsk, gdzie węgiel 10 km dalej ;) O węglu z Afryki i Ameryki Płd. nie wspominam.

Nie mam znajomych maszynistów i dla tego zmuszony jestem czytać różne branżowe publikacje...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- sprzedaż była w marcu (?) więc wielce możliwe, że się jedno na drugie nałożyło.
Nie zmienia to faktu, że sprzedano 30-40 tys maseczek profesjonalnych, które jeszcze dobry rok mogły na półkach leżeć.

Chyba było ich trochę więcej. Pamiętam ,że "dziwnym trafem " całą partie kupiły jakieś dwie firmy po 10zł za szt. i błyskiem sprzedały na kilku portalach po 170 zł / szt. Wyszło mi, że zaliczyły 10 baniek górki. Kupowali na potęgę lekarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bjar_1 napisał:

No są cuda. Z Gdańska Portu Północnego wożą węgiel przeładowywany ze statków w wagony i myk "Węglówką" na południe. Linia w sumie powstała przed wojną w celu wożenia węgla, ale nie w tą stronę ;)

Tylko zacytuj jaki portal branżowy - może Swierszczyk albo innego Gościa Niedzielnego

 

Edytowane przez szutnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie