Jump to content

kapuchy

Forum members
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może ktoś poprawi w temacie to nieszczęsne "spadAchroniarze" na "spadOchroniarze"....?
 2. Würzelsdorf - Kořenov - wieś w powiecie jabloneckim w kraju libereckim (Czechy), przy granicy z Polską, pomiędzy Tanvaldem a Harrachovem.
 3. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malechowo-dwoch-mezczyzn-ranionych-przez-dzika-zwierze-zaatakowalo-tez-ratownikow/hgy3x4n Dziki biorą odwet
 4. Ale mimo wszystko coś się dzieje, a jak się porobią kółka wzajemnej adoracji, to już w ogóle będzie d... blada.
 5. Czy przez kluby nie stanie się tak, że sensowne dyskusje będą się toczyć tylko w nich a no ogólnym będzie puste bicie piany? To może spowodować istotny spadek atrakcyjności forum...
 6. http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
 7. Por.Wojas - ale tak było zawsze :). Rzecz w sposobie wyrażania swoich oczekiwań przez naród i sile oddizaływania. By miłościwie panujący pojęli, że nie ich interes jest ważny. Powtórzę - nie ma sensu kopanie się po kostkach we własnym gronie. Sens ma konsolidacja i wzmocnienie głosu kierowanego do miłościwie panujących.
 8. Jak to mówią, prawda jest jak dupa, każdy ma własną. A tak naprawdę, problem leży w złym prawie, ludzie to tylko efekt wtórny (a jak wiemy bardzo dobrze, są ludzie i ludziska). I nie ma sensu kopać się po kostkach udowadniając, że moja prawda jest najmojsza, tylko trzeba się zastanowić czy w ogóle istnieje możliwość, a jesli to jak zmienić prawo, że służyło, a nie gnoiło. I nie chodzi tylko o eksplorację, ale wiele innych dziedzin życia codziennego.
 9. To akurat nie dotyczy mnie, to cytat ze FB Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego BATORY.
 10. hmm... https://www.facebook.com/SHP.BATORY/posts/1536213219748141 Panowie, wróciłem z komendy. Już zapewne wiecie co mi się przytrafiło. Ciężko mi o tym mówić, ale powiem... Nowy wykrywacz skonfiskowany jako "narzędzie przestępstwa zarzutów nie usłyszałem. Zostałem przesłuchany jako świadek. Ktoś życzliwy doniósł, że posiadam w domu wykopane zabytki. Policja oczywiścię nie wiedziała co jest zabytkiem a co nie, wiec panowie po rozmowie z naczelnikiem stwierdzili ze zabiorą wszystko... Moje pytanie było proste? A jak zabierzecie z podwórka pługi i sieczkarnie ważące kilkaset kg... Odpuscili, zaplombowali pokój, w czwartek ma przyjechać konserwator zabytków w celu ustalenia czy znajdują się u mnie jakieś zabytki. Przepis mówi, że wszystko poniżej 1945 roku jest zabytkiem..Wiec skończy się pewnie na tym ze nawet zabiorą butelki po niemieckim piwie i postawią mi zarzuty kradzieży.. uzasadniając to, że okradłem Skarb Państwa (bo wszystko co w ziemi należy do państwa).. Coś co zbierałem 12 lat, straciłem w jeden dzień... ale kocham to co robię i nawet jak zabiorą mi wszystko, to nie odbiorą mi wspomnień i przygód które przeżyłem." jest ciąg dalszy: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1975697832672428&set=p.1975697832672428&type=3&fref=mentions
 11. Echh... Tak sobie nawzajem zarzucacie brak myślenia. Co ciekawe macie rację. Obie strony. Dlaczego? To TERAZ pomyślcie. Kim się najłatwiej rządzi? - narodem skłóconym i pełnym wzajemnych animozji. Umiejętnym wygrywaniem emocji. I tak robili i robią wszyscy rządzący bez względu na opcję. Bo oni dobrze to wiedzą i wiedzieli zawsze. A wy wspólnie wygrywacie ich melodię, na ich bębenku. Ogarnijcie się, przestańcie kopać po kostkach i pomyślcie jak WSPÓLNIE zrobić coś dla siebie. Dla nas. Inaczej już wszyscy stoimy na przegranej pozycji i nic się nie zmieni. A będzie tylko coraz gorzej. Bez względu na to jaka opcja rządzi.
 12. Człowieksniegu - ja wiem, że takie historie mogą robić wrażenie, ale trzeba tez popatrzeć w inny sposób - wtedy kiedy on siedział tylko w bibliotece (?) już sama przynależność do okreslonych kręgów dawała, jeśli nie pewne przywileje, to choćby święty spokój. Pewność jutra, jakiej wielu nie miało. Poza tym, to jest tylko widok z jednej strony. A kto wie co sie czai po ciemnej stronie mocy...? Nie żeym porównywał osoby, ale metodę - dobrze wiesz, co mówili złapani oficerowie i żołnierze SS i podobnych formacji - mieliśmy rozkazy, ja tylko wypełniałem papiery itd. itp. Nie oskarżam i nie rozgrzeszam, gdybym miał to zrobić najpierw oczekiwał bym KOMPLETNEGO wyjaśnienia. Inaczej łatwo wpaść w sidła emocji fałszujących prawdziwy obraz.
 13. Ewangelicka księga hymnów
 14. Nie chciał byś :), uwierz, nie chciał byś...
 15. Źle mnie zrozumiałeś. Nie mówię, żeby nie robić nic, tylko robić z głową. Pamiętaj, że w tej chwili dla nich nie jesteśmy żadnym partnerem do rozmów. Jeśli chcemy coś uzyskać, to trzeba to zrobić bardzo dyplomatycznie, bez przeginania. Jak myślisz, co spowodowało, że ta zmiana teraz się pojawiła..? To, że archeo poczuło się zagrożone i chce wyeliminować ewentualne zagrożenie już w zarodku. Po prostu są przewidujący i czują, że jeszcze mogą. Że występują w imię kultury i nauki" przeciwko grabieżcom, złodziejom i hienom". Za dwa trzy lata, jeśli eksploratorzy przeprowadzą kilka LEGALNYCH a uwieńczonych sukcesem akcji, układ sił zacznie się zmieniać. Oni to wiedzą i chcą zdusić w zarodku.
×
×
 • Create New...

Important Information