Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

kapuchy

Forum members
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co to znaczy - prawo jest nie najgorsze? Prawo jeśli nie jest jednoznaczne i pozwala na interpretacje jest do wyrzucenia, lepiej niżby go w ogóle nie było, bo zawsze będzie służyć silniejszemu, dysponującemu lepsza pozycja lub większymi środkami. A druga sprawa - nie da się skodyfikowac wszystkiego. I od takich przypadków, których nie obejmują paragrafy powinien być sąd, po trzecie wreszcie już dawno wszyscy rządzący, administracja, służby zapomnieli, że pełnią rolę SŁUŻEBNĄ w stosunku do narodu, który ich w celu zarządzania jego majątkiem wybrał i ma pełne prawo odwołać
 2. Tu już chodzi o ciut większy problem, niż gnębienie eksploratorów. Niejako przy okazji rozwiązywania problemu eksploracji wyszłą daleko poważniejsza sprawa dowolności w stosowaniu prawa przez służby i nierówność w traktowaniu obywateli, plus przestępstwa przeciwko mieniu i prawu własności i zaniechania postępowań w nieprawidłowościach o dużej wartości - vide wysypiska poarcheologiczne na przykład. A tego Braun nie odpuści. Z tego może się zrobić naprawdę gruby smród. Chyba, że zostanie wyciszony przez totalne odpuszczenie eksploratorom. Pytanie kto i na jakie ustępstwa pójdzie. Albo na kogo i skąd pójdą naciski.
 3. Może ktoś poprawi w temacie to nieszczęsne "spadAchroniarze" na "spadOchroniarze"....?
 4. Würzelsdorf - Kořenov - wieś w powiecie jabloneckim w kraju libereckim (Czechy), przy granicy z Polską, pomiędzy Tanvaldem a Harrachovem.
 5. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malechowo-dwoch-mezczyzn-ranionych-przez-dzika-zwierze-zaatakowalo-tez-ratownikow/hgy3x4n Dziki biorą odwet
 6. Ale mimo wszystko coś się dzieje, a jak się porobią kółka wzajemnej adoracji, to już w ogóle będzie d... blada.
 7. Czy przez kluby nie stanie się tak, że sensowne dyskusje będą się toczyć tylko w nich a no ogólnym będzie puste bicie piany? To może spowodować istotny spadek atrakcyjności forum...
 8. http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
 9. Por.Wojas - ale tak było zawsze :). Rzecz w sposobie wyrażania swoich oczekiwań przez naród i sile oddizaływania. By miłościwie panujący pojęli, że nie ich interes jest ważny. Powtórzę - nie ma sensu kopanie się po kostkach we własnym gronie. Sens ma konsolidacja i wzmocnienie głosu kierowanego do miłościwie panujących.
 10. Jak to mówią, prawda jest jak dupa, każdy ma własną. A tak naprawdę, problem leży w złym prawie, ludzie to tylko efekt wtórny (a jak wiemy bardzo dobrze, są ludzie i ludziska). I nie ma sensu kopać się po kostkach udowadniając, że moja prawda jest najmojsza, tylko trzeba się zastanowić czy w ogóle istnieje możliwość, a jesli to jak zmienić prawo, że służyło, a nie gnoiło. I nie chodzi tylko o eksplorację, ale wiele innych dziedzin życia codziennego.
 11. To akurat nie dotyczy mnie, to cytat ze FB Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego BATORY.
 12. hmm... https://www.facebook.com/SHP.BATORY/posts/1536213219748141 Panowie, wróciłem z komendy. Już zapewne wiecie co mi się przytrafiło. Ciężko mi o tym mówić, ale powiem... Nowy wykrywacz skonfiskowany jako "narzędzie przestępstwa zarzutów nie usłyszałem. Zostałem przesłuchany jako świadek. Ktoś życzliwy doniósł, że posiadam w domu wykopane zabytki. Policja oczywiścię nie wiedziała co jest zabytkiem a co nie, wiec panowie po rozmowie z naczelnikiem stwierdzili ze zabiorą wszystko... Moje pytanie było proste? A jak zabierzecie z podwórka pługi i sieczkarnie ważące kilkaset kg... Odpuscili, zaplombowali pokój, w czwartek ma przyjechać konserwator zabytków w celu ustalenia czy znajdują się u mnie jakieś zabytki. Przepis mówi, że wszystko poniżej 1945 roku jest zabytkiem..Wiec skończy się pewnie na tym ze nawet zabiorą butelki po niemieckim piwie i postawią mi zarzuty kradzieży.. uzasadniając to, że okradłem Skarb Państwa (bo wszystko co w ziemi należy do państwa).. Coś co zbierałem 12 lat, straciłem w jeden dzień... ale kocham to co robię i nawet jak zabiorą mi wszystko, to nie odbiorą mi wspomnień i przygód które przeżyłem." jest ciąg dalszy: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1975697832672428&set=p.1975697832672428&type=3&fref=mentions
 13. Echh... Tak sobie nawzajem zarzucacie brak myślenia. Co ciekawe macie rację. Obie strony. Dlaczego? To TERAZ pomyślcie. Kim się najłatwiej rządzi? - narodem skłóconym i pełnym wzajemnych animozji. Umiejętnym wygrywaniem emocji. I tak robili i robią wszyscy rządzący bez względu na opcję. Bo oni dobrze to wiedzą i wiedzieli zawsze. A wy wspólnie wygrywacie ich melodię, na ich bębenku. Ogarnijcie się, przestańcie kopać po kostkach i pomyślcie jak WSPÓLNIE zrobić coś dla siebie. Dla nas. Inaczej już wszyscy stoimy na przegranej pozycji i nic się nie zmieni. A będzie tylko coraz gorzej. Bez względu na to jaka opcja rządzi.
 14. Człowieksniegu - ja wiem, że takie historie mogą robić wrażenie, ale trzeba tez popatrzeć w inny sposób - wtedy kiedy on siedział tylko w bibliotece (?) już sama przynależność do okreslonych kręgów dawała, jeśli nie pewne przywileje, to choćby święty spokój. Pewność jutra, jakiej wielu nie miało. Poza tym, to jest tylko widok z jednej strony. A kto wie co sie czai po ciemnej stronie mocy...? Nie żeym porównywał osoby, ale metodę - dobrze wiesz, co mówili złapani oficerowie i żołnierze SS i podobnych formacji - mieliśmy rozkazy, ja tylko wypełniałem papiery itd. itp. Nie oskarżam i nie rozgrzeszam, gdybym miał to zrobić najpierw oczekiwał bym KOMPLETNEGO wyjaśnienia. Inaczej łatwo wpaść w sidła emocji fałszujących prawdziwy obraz.
 15. Ewangelicka księga hymnów
×
×
 • Create New...

Important Information