Jump to content

kapuchy

Forum members
 • Content Count

  505
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A nie prościej igloo postawić...? bez łączników, śrubek itd. no i bardziej w Twoim klimacie
 2. a szukasz czegoś konkretnego..? na pinterescie kolejne przyklady
 3. Obawiam się, że jakiegoś free nie znajdziesz, chyba że jakiś hamerykanski, ale to badziew, nie prościej skorzystać z gotowych bibliotek z takimi ustrojstwami? tego pełno na necie.
 4. Woytas, I będą mogli tłuc stadami do upojenia, bo zwierzyna nie słysząc huku będzie stała jak durna...
 5. Co to znaczy - prawo jest nie najgorsze? Prawo jeśli nie jest jednoznaczne i pozwala na interpretacje jest do wyrzucenia, lepiej niżby go w ogóle nie było, bo zawsze będzie służyć silniejszemu, dysponującemu lepsza pozycja lub większymi środkami. A druga sprawa - nie da się skodyfikowac wszystkiego. I od takich przypadków, których nie obejmują paragrafy powinien być sąd, po trzecie wreszcie już dawno wszyscy rządzący, administracja, służby zapomnieli, że pełnią rolę SŁUŻEBNĄ w stosunku do narodu, który ich w celu zarządzania jego majątkiem wybrał i ma pełne prawo odwołać
 6. Tu już chodzi o ciut większy problem, niż gnębienie eksploratorów. Niejako przy okazji rozwiązywania problemu eksploracji wyszłą daleko poważniejsza sprawa dowolności w stosowaniu prawa przez służby i nierówność w traktowaniu obywateli, plus przestępstwa przeciwko mieniu i prawu własności i zaniechania postępowań w nieprawidłowościach o dużej wartości - vide wysypiska poarcheologiczne na przykład. A tego Braun nie odpuści. Z tego może się zrobić naprawdę gruby smród. Chyba, że zostanie wyciszony przez totalne odpuszczenie eksploratorom. Pytanie kto i na jakie ustępstwa pójdzie. Albo na kogo i skąd pójdą naciski.
 7. Może ktoś poprawi w temacie to nieszczęsne "spadAchroniarze" na "spadOchroniarze"....?
 8. Würzelsdorf - Kořenov - wieś w powiecie jabloneckim w kraju libereckim (Czechy), przy granicy z Polską, pomiędzy Tanvaldem a Harrachovem.
 9. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malechowo-dwoch-mezczyzn-ranionych-przez-dzika-zwierze-zaatakowalo-tez-ratownikow/hgy3x4n Dziki biorą odwet
 10. Ale mimo wszystko coś się dzieje, a jak się porobią kółka wzajemnej adoracji, to już w ogóle będzie d... blada.
 11. Czy przez kluby nie stanie się tak, że sensowne dyskusje będą się toczyć tylko w nich a no ogólnym będzie puste bicie piany? To może spowodować istotny spadek atrakcyjności forum...
 12. http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
 13. Por.Wojas - ale tak było zawsze :). Rzecz w sposobie wyrażania swoich oczekiwań przez naród i sile oddizaływania. By miłościwie panujący pojęli, że nie ich interes jest ważny. Powtórzę - nie ma sensu kopanie się po kostkach we własnym gronie. Sens ma konsolidacja i wzmocnienie głosu kierowanego do miłościwie panujących.
 14. Jak to mówią, prawda jest jak dupa, każdy ma własną. A tak naprawdę, problem leży w złym prawie, ludzie to tylko efekt wtórny (a jak wiemy bardzo dobrze, są ludzie i ludziska). I nie ma sensu kopać się po kostkach udowadniając, że moja prawda jest najmojsza, tylko trzeba się zastanowić czy w ogóle istnieje możliwość, a jesli to jak zmienić prawo, że służyło, a nie gnoiło. I nie chodzi tylko o eksplorację, ale wiele innych dziedzin życia codziennego.
 15. To akurat nie dotyczy mnie, to cytat ze FB Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego BATORY.
×
×
 • Create New...

Important Information