Jump to content

kapuchy

Forum members
 • Posts

  515
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by kapuchy

 1. Trochę przerażające, że niektórzy uważają to za zabawne...
 2. A nie najprościej z jakiegoś starego drutu wygiąć nowy? reanimacja takie ogryzka raczej mija się z celem
 3. No to, to raczej z pragmatyzmem nie ma nic wspólnego, rozwalić coś funkcjonującego, tylko po to, żeby odtworzyć coś, w czym nie będzie już - poza kopią - nic oryginalnego. W imię czego? Poprawności historycznej? Najbardziej absurdalne uzasadnienie....
 4. Nie za bardzo szafujecie słowem "symbol"? W ten sposób ze wszystkiego można zrobić negatywne lub pozytywne świadectwo czasów minionych. Pekin jest obiektem użytkowym o bardzo charakterystycznej architekturze, który sluży wielu celom, a ze względu na architekturę warto go zachować bo jest niezaprzeczalnie unikatem na naszych terenach. I tak powinno się do tego podchodzić. A nie na zasadzie - tam siedzieli tacy a tacy, to trzeba zetrzeć z powierzchni ziemi. To chore. Tworzenie martyrologii na każdym kroku powoduje, że się opatrza, traci swoją wymowę. A w grupach skrajnych niepotrzebnie eskaluje animozje, albo wręcz nienawiść i prowadzi do nowych zatargów. Po co? Czemu to ma służyć? Wywoływaniu nowych niepotrzebnych nikomu konfliktów? Prawie wszystkie wojny, konflikty, czystki biorą się z jakichś wygrzebywanych, niejednokrotnie przekłamywanych i wypaczanych naleciałości historycznych. Idiotyzm. To powinno być powodem, że - mając jaskrawe przykłady czym to się kończy - historia ma uczyć jak takich jatek unikać, a nie wywoływać nowe.
 5. Żeby ratowanie takich pałacyków w ruinie prawie kompletnej miało sens, to trzeba znaleźć dobrego gospodarza i sensowne przeznaczenie. Takich pałacyków, dworków są setki, najczęściej w miejscach na uboczu. Pakowanie w nie pieniędzy to - obawiam się - wyrzucanie pieniędzy w błoto. Samo zabezpieczenie to są miliony, a doprowadzenie do stanu używalności - przy spełnieniu wymagań konserwatorskich - grube miliony. Które bez spełnienia warunku użyteczności będą wyrzucone w błoto. Niestety, ale sporą część takich obiektów trzeba spisać na straty...
 6. Przeraża mnie traktowanie pieczątek przybitych przez jednego idiotę, wystawionych przez innego idiotę, na podstawie zalecenia wystawionego przez kolejnego idiotę, jako jedynie uznanych prawd. Daliśmy się ogłupić i omamić wymysłom niedouczonych biurokratów i cwaniaczków nabijających sobie kabzę.
 7. Pewien jestem, że jesteś świadom absurdalności takiego atestu i praw go ustanawiających... podobnie jak i miliona innych podobnych, powodujących nadprodukcję, zaśmiecanie, marnotrawstwo, ogłupianie...
 8. O kurde... o tak poważnej wadzie nie pomyślałem... całe życie się człowiek uczy :D
 9. yyyy.... może jezde gupi... ale CO sie może przeterminować w kawałku mieszaniny celulozy, tworzyw i jakiegoś innego śmiecia w 6 miesięcy...?
 10. A nie prościej igloo postawić...? bez łączników, śrubek itd. no i bardziej w Twoim klimacie ?
 11. a szukasz czegoś konkretnego..? na pinterescie kolejne przyklady
 12. Obawiam się, że jakiegoś free nie znajdziesz, chyba że jakiś hamerykanski, ale to badziew, nie prościej skorzystać z gotowych bibliotek z takimi ustrojstwami? tego pełno na necie.
 13. Woytas, I będą mogli tłuc stadami do upojenia, bo zwierzyna nie słysząc huku będzie stała jak durna...
 14. Co to znaczy - prawo jest nie najgorsze? Prawo jeśli nie jest jednoznaczne i pozwala na interpretacje jest do wyrzucenia, lepiej niżby go w ogóle nie było, bo zawsze będzie służyć silniejszemu, dysponującemu lepsza pozycja lub większymi środkami. A druga sprawa - nie da się skodyfikowac wszystkiego. I od takich przypadków, których nie obejmują paragrafy powinien być sąd, po trzecie wreszcie już dawno wszyscy rządzący, administracja, służby zapomnieli, że pełnią rolę SŁUŻEBNĄ w stosunku do narodu, który ich w celu zarządzania jego majątkiem wybrał i ma pełne prawo odwołać
 15. Tu już chodzi o ciut większy problem, niż gnębienie eksploratorów. Niejako przy okazji rozwiązywania problemu eksploracji wyszłą daleko poważniejsza sprawa dowolności w stosowaniu prawa przez służby i nierówność w traktowaniu obywateli, plus przestępstwa przeciwko mieniu i prawu własności i zaniechania postępowań w nieprawidłowościach o dużej wartości - vide wysypiska poarcheologiczne na przykład. A tego Braun nie odpuści. Z tego może się zrobić naprawdę gruby smród. Chyba, że zostanie wyciszony przez totalne odpuszczenie eksploratorom. Pytanie kto i na jakie ustępstwa pójdzie. Albo na kogo i skąd pójdą naciski.
 16. Może ktoś poprawi w temacie to nieszczęsne "spadAchroniarze" na "spadOchroniarze"....?
 17. Würzelsdorf - Kořenov - wieś w powiecie jabloneckim w kraju libereckim (Czechy), przy granicy z Polską, pomiędzy Tanvaldem a Harrachovem.
 18. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malechowo-dwoch-mezczyzn-ranionych-przez-dzika-zwierze-zaatakowalo-tez-ratownikow/hgy3x4n Dziki biorą odwet ?
 19. Ale mimo wszystko coś się dzieje, a jak się porobią kółka wzajemnej adoracji, to już w ogóle będzie d... blada.
 20. Czy przez kluby nie stanie się tak, że sensowne dyskusje będą się toczyć tylko w nich a no ogólnym będzie puste bicie piany? To może spowodować istotny spadek atrakcyjności forum...
 21. http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
 22. Por.Wojas - ale tak było zawsze :). Rzecz w sposobie wyrażania swoich oczekiwań przez naród i sile oddizaływania. By miłościwie panujący pojęli, że nie ich interes jest ważny. Powtórzę - nie ma sensu kopanie się po kostkach we własnym gronie. Sens ma konsolidacja i wzmocnienie głosu kierowanego do miłościwie panujących.
 23. Jak to mówią, prawda jest jak dupa, każdy ma własną. A tak naprawdę, problem leży w złym prawie, ludzie to tylko efekt wtórny (a jak wiemy bardzo dobrze, są ludzie i ludziska). I nie ma sensu kopać się po kostkach udowadniając, że moja prawda jest najmojsza, tylko trzeba się zastanowić czy w ogóle istnieje możliwość, a jesli to jak zmienić prawo, że służyło, a nie gnoiło. I nie chodzi tylko o eksplorację, ale wiele innych dziedzin życia codziennego.
 24. To akurat nie dotyczy mnie, to cytat ze FB Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego BATORY.
×
×
 • Create New...

Important Information