Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
3 godziny temu, karpik napisał:

"Między 2015 r. a końcem czerwca 2021 (za rządów PiS, 6,5 lat) oddano do użytku:

 

178 km autostrad

1 200 km dróg ekspresowych

178 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)

łącznie: 1 556 km.

 

 

W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:

 

885 km autostrad

1 207 km dróg ekspresowych

1 350 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)

łącznie: 3 442 km.

 

 

Uwaga 1: Rok 2015 podobnie jak 2007 jest rokiem granicznym (wybory i zmiana władzy) więc został ujęty zarówno w wyliczeniach dotyczących PO-PSL jak i PiS."

Dzięki za poparcie tezy że PiS za mało inwestuje w infrastrukturę 🙂

Napisano

Inwestycje w Polsce jako procent PKB (nakłady brutto na środki trwałe) spadły z poziomu 20,1% w 2015 r. do 16,6% w 2021 r., osiągając jednocześnie najniższą wartość od 2005 r. W tym samym okresie inwestycje w Unii Europejskiej (średnia dla 27 krajów) wzrosły z poziomu 20,2% do 22% PKB

Napisano

To te 2 mld w przekop choć trochę poprawi % inwestycji za 2022 r.

Choć gdyby doliczyć to co "zainwestowaliśmy" w pomoc Ukrainie ( sprzęt, kasa, utrzymanie uchodźców z całym socjalem, opieką zdrowotną) to było by już w statystykach lepiej.

Ps. Ile UE ma do rozdysponowania kasy z Funduszu Obudowy - 723 mld euro ?  No ale nie dla Polski gdzie urządza się 100-tysięczne marsze faszystów :)

Napisano
54 minuty temu, Landszaft napisał:

Podobno pierwszy kontenerowiec wpłynął

kontenerowiec-wplywa-do-elblaga-po-przekopie-mierzei-wislanej-lodka-barka.jpg

Już było w tym temacie.

Gdyby opozycja miała choć trochę fantazji to by przypłynęli takim kontenerowcem na otwarcie przekopu :)

Napisano

Żeby nie było że jestem tylko przeciw , może istotnie się ruszy , tyle że to jednostka płaskodenna jak barka więc tylko do rejsów krótkich dostawczych przybrzeżnych w dobrą pogodę. Ale od czegoś trzeba zacząć.

FdNPoJsX0AUCxk7.jpg

Napisano

za bardzo pospieszyłem się z stwierdzeniem że masowiec . SM-PRC-107 to jedna z wielu szaland czyli statków do wywozu urobku z pogłębiarek i wyładunku dnem przez odchylenie się burt . Wyładunek trwa około kilkanaście sekund.  Ktoś zrobił fotkę szalandy pływającej po zalewie i stwierdził że masowiec.

  • Tak trzymać 1
Napisano
W dniu 21.09.2022 o 11:15, takafura napisał:

Ps. Ile UE ma do rozdysponowania kasy z Funduszu Obudowy - 723 mld euro ?  No ale nie dla Polski gdzie urządza się 100-tysięczne marsze faszystów :)

Gdyby nie jeden magister, który postanowił zlikwidować trójpodział władzy w Polsce, to pewnie trochę tych miliardów euro by do nas trafiło. A tak mamy przekop za 2 miliardy, który ma być... atrakcją turystyczną. No i mamy tak przy okazji największą katastrofę ekologiczną w przeszło 1000 letnich dziejach naszego kraju [Odra]. Sprytnych pomysłów na wyciągnięcie miliardów z budżetu jest zresztą dużo więcej. Na ten przykład taki jeden chce z Odry zrobić drugi Ren, a z Wisły drugi Dunaj, tyle tylko, że wody w tych rzekach prawie już niema. Przykładów głupoty[?] można mnożyć. A tu idzie zima, a węgla nima, z gazem też pewnie będzie krucho, ceny prądu szaleją tak jak i inflacja. Aby do wiosny...

Napisano
2 godziny temu, balans napisał:

 A tak mamy przekop za 2 miliardy, który ma być... atrakcją turystyczną. No i mamy tak przy okazji największą katastrofę ekologiczną w przeszło 1000 letnich dziejach naszego kraju [Odra].

Widzę że Ci umknęły opinie i spekulacje o jakimś porcie dla którego w sumie ten przekop głównie powstał. Bardzo wybiórcze widzenie świata.

A te algi to w sumie nie jest pisowski wynalazek, sporo tego już było w świecie.

Niemcy wożą rzekami 195 mln ton towarów rocznie, u nas próby uregulowania kawałka jednej rzeki to zbrodnia i głupota ?

  • Tak trzymać 1
Napisano
19 godzin temu, takafura napisał:

Widzę że Ci umknęły opinie i spekulacje o jakimś porcie dla którego w sumie ten przekop głównie powstał. Bardzo wybiórcze widzenie świata.

A te algi to w sumie nie jest pisowski wynalazek, sporo tego już było w świecie.

Niemcy wożą rzekami 195 mln ton towarów rocznie, u nas próby uregulowania kawałka jednej rzeki to zbrodnia i głupota ?

Port w Elblągu miał sens jak była duża wymiana towarowa z Kaliningradem, a teraz nie ma sensu, bo żaden inwestor strategiczny się nie znajdzie. A to z tego powodu, że surowce energetyczne bardzo podrożały a to napędza inflację, a tą się zwalcza podnoszeniem stóp procentowych, a te powodują recesję, a ta powoduje spowolnienie gospodarcze i jeszcze do tego ta wojna i sankcje.

Można było wydać te 2 miliardy np. na odsalanie wód kopalnianych, albo na modernizację oczyszczalni ścieków w dorzeczu Odry, to by do katastrofy zapewne nie doszło.

A odnośnie Niemców, to kiedyś pisałeś, że nie ma się co do nich porównywać i faktycznie, bo oni to 4 gospodarka na świecie, a my coś 23. Do tego mają potężny Ren, w którym zresztą latem i tak w nim zaczęło brakować wody dla barek...

Napisano (edytowane)

balans ciebie też putin zmobilizował na stanowisko ruskiej onucy... sorry zapomniałem... ty zawsze ochotnikiem byłeś

Edytowane przez Tyr
Napisano
7 minut temu, Tyr napisał:

balans ciebie też putin zmobilizował na stanowisko ruskiej onucy... sorry zapomniałem... ty zawsze ochotnikiem byłeś

Z palantami, którzy tylko potrafią obrażać nie dyskutuję.

Napisano
3 minuty temu, Tyr napisał:

A ja z ruskimi palantami= czyli tobą:) ciurlaj się putinowska onuco:)

A ty masz zamiast mózgu onucę i do tego jesteś cham.

  • Słabe 1
Napisano
1 minutę temu, Tyr napisał:

Ty jakiś balas od jaszczura jesteś?

I znowu zamiast argumentów to mnie obrażasz. Masz jakieś mocne chody u moda, że to toleruje i to pomimo tego, że zapowiadał, że nie będzie...

Napisano (edytowane)

Nie płacz... Obrażasz ludzi i inteligencję, popierdujesz putinowskimi gazami na forum  a nadal jesteś na forum...

Edytowane przez Tyr
Napisano
18 godzin temu, balans napisał:

Port w Elblągu miał sens jak była duża wymiana towarowa z Kaliningradem, a teraz nie ma sensu(...)

Zakładasz że sankcje będą już na zawsze ? Czy nie będzie tak, że jak w sobotę podpiszą porozumienie pokojowe to w poniedziałek będzie po sankcjach i do Niemiec ( i Europy) ruszą rosyjskie surowce ?

Druga opcja to wojna trwa jeszcze kilka lat - w efekcie mamy na stałe zablokowane korzystanie z cieśniny Piławskiej.

W sumie to w obydwu wariantach przekop ma sens :)

18 godzin temu, balans napisał:

A odnośnie Niemców, to kiedyś pisałeś, że nie ma się co do nich porównywać i faktycznie, bo oni to 4 gospodarka na świecie, a my coś 23. Do tego mają potężny Ren, w którym zresztą latem i tak w nim zaczęło brakować wody dla barek...

Pisałem o porównywaniu w prost, bo to ekonomicznie faktycznie inny wymiar. Ale czemu nie mamy się od nich uczyć ?

Napisano
19 godzin temu, Kazik.S napisał:

Mosbacher reprezentuje interesy USA, a ponieważ kupujemy za miliardy dolarów uzbrojenie od Amerykanów i to z półki i płacąc z góry, to nas chwali. U nas była bardziej powściągliwa w pochwałach. Tylko co ma to wspólnego z przekopem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie