Skocz do zawartości

Rozminowanie pod przekop Mierzei


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Landszaft napisał:

Takafura zobacz budżety innych małych miast lub gmin . O czym ty farmazonisz , budżety gmin zdecydowanej większości w Polsce to budżety od miliona zł na rok do kilku milionów na rok bardzo niewiele ma kilkanaście milionów na rok a kilkadziesiąt to ewenementy !!!. Tak samo z małymi miasteczkami których budżety są od kilkunastu milionów na Rok do kilkudziesięciu milionów na Rok . Zanim zaczniesz pisać bzdury bo widzę ekran wszystko przyjmie. To nie odpowiedziałeś na temat jaki budżet ma Elbląg , jakie ma wydatki , jakie ma zobowiązania i ile mogą zaoszczędzić , i nie pisz mi bzdur że każde miasteczko i gmina która ma niski budżet to jest antypisowska bo tylko zacietrzewiały i z klapkami na oczach pisowiec może takie bzdury pisać  .

"nie maja kasy, nie mają pomysłu, nie maja chęci a nawet widać sporą niechęć " no wypowiedź towarzysza Mao - wszystko wie, wszędzie był , na wszystkim się zna ! - czyli w dupie był g..o widział. Z czego czerpiesz te bzdurne informacje hę ?? z TVP !!! i TVN  telewizyjnej szczujni !! . Jedź do swojej gminy i zainteresuj się jej budżetem - zobacz ile mają i ile rocznie pożyczają z banków aby go spiąć !! oraz jakie zobowiązania na nią nałożył twój wyidealizowany rząd, a potem będziemy dyskutować . Aby np. gmina była bogata musi najpierw mieć bardzo duże przedsiębiorstwo które cały czas się rozwija i płaci gigantyczne podatki do gminy lub miasta np w Polsce jedna najbogatszych gmin to Bełchatów. która inwestuje swoje dochody w drugą gminę na którą się przenosi odkrywka Bełchatowa aby mieć kasę kiedy źródełko zdechnie , ale to ewenementy w kraju. Z czego ma mieć takie super dochody Elbląg  ?? . Nie pisz mi o porcie bo na razie wpływy zmalały praktycznie do 0 z uwagi na brak dostaw do Kaliningradu z którego utrzymywał się port. Jak na razie miasto musi utrzymywać port który jest niedochodowy i przynosi straty . Widzę że jak Pisowcy "Bo niestety oni są u władzy więc trudno nie napiszę o innej partii bo taka nie rządzi w kraju" nie chcą dać kasy i rozbudować to co obiecali tylko wychodzą z założenia że oni dadzą ale pod warunkiem oddania im inwestycji która przyniesie władzy zyski a miastu psinco. Gdybym był radnym Elbląga to na takie dictum tez bym stanął okoniem bo po roku czy dwóch sam zobaczę jakie efekty daje sam kanał i wtedy uwzględniając ruch w przekopie jako miasto ogłosił bym przetarg na port z szukaniem inwestora strategicznego gdzie miałbym jako miasto część aktyw i udziałów w porcie . A po roku czy dwóch inwestor lub inwestorzy sami by określili jak widzą rozbudowę aby była ekonomiczna.  A nie jak rząd określa że dał marchewkę a teraz aby z niej skorzystać to dostaniecie jeszcze kijem i z goła dupą zostaniecie. Jest to chamskie obłudne i skurwiałe. Przypomina mi to skecz tuby władzy antykomunisty Pietrzaka kiedyś a obecnie miłośnika , który tak pisał w PRL-u " dla każdego Polaka w tym roku rząd zagwarantował że dostanie po pół świni a kto się będzie domagał dostanie jeszcze po ryju" i drugie "My eksportujemy do ZSRR węgiel , płody rolne , statki , samochody a oni nam w zamian dają milion par butów do podzelowania"  . I to takie klu dyskusji o tarciach między Elblągiem a naszą obecną władzą . 

Serdeczne dzięki za porcję banałów i złośliwości.

Choć w większości rozprawiasz się z własnymi tezami, nie moimi. Nie będę więc do tego pieniactwa odnosił.

 

A wystarczyło mi rzeczowo wyjaśnić ( naprawdę tego nie rozumiem) skoro twierdzisz z przekonaniem że:

- budżet Elbląga nie pozwala na potrzebne inwestycje w port,

- w 2023 roku inwestycje samorządu w port to 0,0 zł

- wpływy z portu zmalały do 0 zł

-  miasto musi utrzymywać port i pokrywać straty

to po co utrzymywać taka kulę u nogi ?

I  jakim trzeba być oszołomem spod znaku ***** *** aby po zainwestowaniu z budżetu centralnego prawie 2,5 mld zł nazywać propozycję przejęcia części udziałów w porcie czym "chamskim, obłudnym i skurwiałym".

Powtórzę:

 myślałem że droga może być nowa lub dziurawa, że port może być nowoczesny lub zapyziały, a Ty jak widzę także dzielisz drogi, porty na pisowskie i niepisowskie jakby to robiło różnicę użytkownikom.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura - znasz ten tekst?

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1427669%2Cwroblewski-mamy-w-elblagu-port-z-nowoczesna-infrastruktura-grobarczyk

Nie ma mowy o nacjonalizacji portu, rząd chce zaledwie, w zamian za dofinansowanie, pakiet większościowy. Spór dotyczy m.in modernizacji ostatnich 900m toru wodnego. Miasto uważa że to tor dostępowy do portu i inwestycje leży w gestii strony rządowej. Jak dla mnie to typowy szantaż: albo zgodzicie się na nasze warunki albo nie dokończymy prac nad torem dostępowym do portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takafura po pierwsze nie jestem oszołomem tylko nie trawię władzy niezależnie kto rządzi jak tak postępuje. Zacznijmy od tego że nie wszystko jest na sprzedaż i na pozbycie się. Mieszkam w Bytomiu w którym jest około ponad 300 sklepów i punktów którymi właścicielami jest miasto a to są pustostany !!! , nie przynoszące dochodu , często gęsto w starych kamienicach w różnych dzielnicach tego molocha . I co myślisz że miasto z tego że nie ma z nich zysków to jest w stanie Ci je sprzedać ?? . G..o  miasto nie sprzeda Ci nawet ruiny lokalu które ty możesz wynająć i potem płacić do budżetu miasta wysokie podatki . Dadzą ci rok lub dwa zwolnienia z podatku a potem płać. Masz na prawdę myślenie socjalistyczne a nie kapitalistyczne dlatego tego nie rozumiesz, a tak postępuje KAŻDE miasto i gmina. To tak jakbym przyszedł do lasów Państwowych i chciał kupić cały teren z lasem z którego lasy mają najwięcej kasy . i co Lasy tak chętnie wyprzedają tereny leśne !!!, Nie zrozumiałeś kompletnie nic z mego elaboratu dlaczego nie sprzedają i nie chcą się go pozbyć. Proste TERAZ nie przynoszą dochodu !!! rozumiesz TERAZ !!. Ale jutro ??? . Nie sprzedaje się dojnej krowy bo ma w danej chwili zapalenie wymion. Muszą przyjść lepsze czasy inna władza i inwestorzy którzy skalkulują jak na tym zarobią i wtedy wynegocjują z rada miasta zasady finansowania i współpracy. Miasta nie budują z budżetu miasta fabryk , zakładów pracy czy jakichkolwiek biznesów . Miasta żyją podatków. I wielu tego nie rozumie i przymuszanie miasta do budowy portu to tak jakby tobie nakazać budować drogę asfaltową przez środek lasu dla mieszkańców z której będą tylko mieszkańcy korzystali a ciężki sprzęt leśny dostanie zakaz z użytkowania tej drogi. Dlatego pisanie takich bzdur że miasto nie chce budować i stoi okoniem to skurwielstwo i chamstwo bo nie to jest rolą rady miasta , PIS przez tubę propagandową wrzuca Radę miasta w buty w których ona nie chodzi i nie ma prawa działać . Dlatego wyciągasz wnioski z propagandy jaką Ci serwują , a nie z realiów w jakich jest postawiona Rada Miasta . Twoje wypowiedzi o tym świadczą że kto nie postępuje jak życzy sobie obecna władza to znak że to zwolennicy ***** ***. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek A wiesz co to pakiet większościowy ??? , co za tym stoi ??? .i zgadza się to nie miasto ma budować tor wodny . Trzeba znać przepisy od którego metra od portu kanałem zarządza miasto a od którego Państwo . Tak jak z drogami lokalnymi i drogami ekspresowymi i autostradami, są różni zarządcy i konkretna za tym idzie kasa , albo miejska , gminna albo państwowa. Sami sobie odpowiedzcie na dictum "Wybudujemy za pakiet większościowy"  czyli się da z kasy państwowej wybudować bo jest propozycja !!, przecież nie oferują z kasy prywatnej !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Landszaft napisał:

Takafura po pierwsze nie jestem oszołomem tylko nie trawię władzy niezależnie kto rządzi jak tak postępuje(...)

Hmm... w takim razie nieźle udajesz - komentujesz coś czego nie napisałem, sporo inwektyw, emocje aż kipią ;)

39 minut temu, Landszaft napisał:

 Zacznijmy od tego że nie wszystko jest na sprzedaż i na pozbycie się. Mieszkam w Bytomiu w którym jest około ponad 300 sklepów i punktów którymi właścicielami jest miasto a to są pustostany !!! , nie przynoszące dochodu , często gęsto w starych kamienicach w różnych dzielnicach tego molocha . I co myślisz że miasto z tego że nie ma z nich zysków to jest w stanie Ci je sprzedać ?? . G..o  miasto nie sprzeda Ci nawet ruiny lokalu które ty możesz wynająć i potem płacić do budżetu miasta wysokie podatki . Dadzą ci rok lub dwa zwolnienia z podatku a potem płać. Masz na prawdę myślenie socjalistyczne a nie kapitalistyczne dlatego tego nie rozumiesz, a tak postępuje KAŻDE miasto i gmina.

 Skoro spółka zarządzająca portem nie ma i nie będzie miała kasy na rozbudowę magazynów, nabrzeża, uzbrojenie nowych terenów to po kiego grzyba ma to trzymać jadąc na stratach ?

Przecież niezależnie kto i co tam będzie robił to i tak wykasuje podatek od nieruchomości, prawda ? Plus miejsca pracy, wpływy z podatków pośrednich itp.

Porównanie lokalu sklepowego do wynajęcia z portem który jest wart miliardy ( w uproszczeniu bo nie mam pojęcia ile) to nadużycie. Dobrze że Okęciem nie zarządza biedna spółka miejska bo pasy startowe nie było by komu utrzymywać...

39 minut temu, Landszaft napisał:

 To tak jakbym przyszedł do lasów Państwowych i chciał kupić cały teren z lasem z którego lasy mają najwięcej kasy . i co Lasy tak chętnie wyprzedają tereny leśne !!!

Ustawa o lasach zabrania nam sprzedawania lasów dla kasy - tylko na drogi, szpitale, itp.

Może Cię to zdziwi, ale gdybym dostał w spadku 1000 ha lasów to znając rentowność tego biznesu to bym go szybko sprzedał.

39 minut temu, Landszaft napisał:

 Muszą przyjść lepsze czasy inna władza i inwestorzy którzy skalkulują jak na tym zarobią i wtedy wynegocjują z rada miasta zasady finansowania i współpracy.

Teraz region dostał 2,5 mld zł, rzad chce udziały w spółce zarządzającej portem. Bardzo rozsądne i racjonalne podejście, takie oczekiwania miało by 100 % inwestorów.

Jakaś nowa władza wyłoży większą kasę dla Elbląga za free ? Serio ? I Ty mi imputujesz myślenie socjalistyczne :)

39 minut temu, Landszaft napisał:

 Dlatego pisanie takich bzdur że miasto nie chce budować i stoi okoniem to skurwielstwo i chamstwo bo nie to jest rolą rady miasta , PIS przez tubę propagandową wrzuca Radę miasta w buty w których ona nie chodzi i nie ma prawa działać . Dlatego wyciągasz wnioski z propagandy jaką Ci serwują , a nie z realiów w jakich jest postawiona Rada Miasta . Twoje wypowiedzi o tym świadczą że kto nie postępuje jak życzy sobie obecna władza to znak że to zwolennicy ***** ***. 

Wydaje mi się że spółka miejska zarządzająca portem ma także jakieś zobowiązania ? Zapewne zauważyli prace związane z przekopem, widzą pogłębianie toru wodnego i co ? Nic ?

Może zatopią jakieś barki na wejściu żeby bronić  portu przed pogłębiarkami ? Te "realia w jakich jest postawiana Rada Miasta" to prawdziwa pisowska perfidia - 2,5 mld zł wpompowane w region.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekA napisał:

 Jak dla mnie to typowy szantaż: albo zgodzicie się na nasze warunki albo nie dokończymy prac nad torem dostępowym do portu.

To ile kolejnych mld ich zadowoli ? Choć dla mnie więcej w tym polityki niż targowania się o kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, takafura napisał:

Hmm... w takim razie nieźle udajesz - komentujesz coś czego nie napisałem, sporo inwektyw, emocje aż kipią ;)

To może naucz się pisać w sposób zrozumiały dla większości a nie tylko dla Siebie? Masz z tym wyjątkowo duży problem, dlatego mam wielką prośbę- napisz co autor miał na myśli;) 

 

33 minuty temu, takafura napisał:

Teraz region dostał 2,5 mld zł, rzad chce udziały w spółce zarządzającej portem. Bardzo rozsądne i racjonalne podejście, takie oczekiwania miało by 100 % inwestorów.

Państwo to nie firma prywatna , która dąży do zysku osobistego tylko do zysku ogółu - nie uczyli Cię tego w szkole ? 

 

39 minut temu, takafura napisał:

Wydaje mi się że spółka miejska zarządzająca portem ma także jakieś zobowiązania ? Zapewne zauważyli prace związane z przekopem, widzą pogłębianie toru wodnego i co ? Nic ?

A  ktoś im na początku powiedział , że będą koszty  z ich strony , czy na końcu , jak wyszło ,że inwestycja była poroniona , to próbują zwalić fiasko na bogu ducha winne miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szutnik napisał:

To może naucz się pisać w sposób zrozumiały dla większości a nie tylko dla Siebie? Masz z tym wyjątkowo duży problem, dlatego mam wielką prośbę- napisz co autor miał na myśli;)

Nigdzie nie twierdziłem że Elbląg z własnego budżetu ma wydać setki mln na tor wodny lub modernizację portu.

Nigdzie na sugerowałem że każda gmina czy miasto z małym budżetem jest antypisowska.

W budżecie samorządu na ten rok zaplanowano 0,0 zł na modernizację portu - czytam że "wszystko wie, wszędzie był , na wszystkim się zna ! - czyli w dupie był g..o widział. Z czego czerpiesz te bzdurne informacje hę ?? z TVP !!!" Nie dowiaduję się czy się mylę, tylko czytam obelgi.

Dla jasności nie mam w domu żadnej TV. Na finansach się nie znam, choć przez ładnych parę lat sam rozliczałem się z działalności gospodarczej, teraz wolę aby to robiło za mnie biuro rachunkowe.

Itp. itd.

 

1 godzinę temu, szutnik napisał:

Państwo to nie firma prywatna , która dąży do zysku osobistego tylko do zysku ogółu - nie uczyli Cię tego w szkole ?

Niestety nie jestem tak mundry, bogaty i wykształcony jak zapewne TY.

Państwo realizuje za pomocą środków rożne cele, nie tylko zyski. Trudno o większy truizm...

 

2 godziny temu, szutnik napisał:

A  ktoś im na początku powiedział , że będą koszty  z ich strony , czy na końcu , jak wyszło ,że inwestycja była poroniona , to próbują zwalić fiasko na bogu ducha winne miasto?

Może liczyli że państwo zrobi tam za samorząd wszystko - przekop, tor wodny, port, autostradę, tory kolejowe, lotnisko, stadion, elektrownię, uniwersytet i jeszcze dorzuci ze 200 mln do budżetu miasta ?

Skoro inwestycja jest poroniona to czemu Elbląg tak kurczowo sie trzyma tego portu przynoszącego straty ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, takafura napisał:

Może liczyli że państwo zrobi tam za samorząd wszystko - przekop, tor wodny, port, autostradę, tory kolejowe, lotnisko, stadion, elektrownię, uniwersytet i jeszcze dorzuci ze 200 mln do budżetu miasta ?

Może jeszcze kosztem autostrad obciążysz samorządy?

Są inwestycje , które realizują samorządy i takie , które realizuje urząd centralny, który nota bene doi nas na Vat , akcyzach i podatkach centralnych, za które ma realizować takie właśnie cele. Fakt, Elbląg kurczowo trzyma się portu, który zwiększy jego przychody i zyski ale pod warunkiem ,że nie będzie musiał płacić za utrzymanie przekopu ( co jest inwestycją centralną ) , bo to niemożliwe do zbilansowania . 

Pytasz dlaczego samorząd nie przeznaczył w budżecie na port kasy ? A co Ty z Sasinem czy innym Tchórzewskim na rozum się zamieniłeś ? Po Ostrołęce ? Mając w perspektywie '' zabieram grabki i wiaderko" i zaczynamy coś innego. Samorząd jest ROZLICZANY w odróżnieniu ( na razie) od Miłościwie Nam Panujących. 

ps. Mój region dostał circa 2mld ojro od Uni na informatyzacje głównie wsi i małych miasteczek . Plan po wielu latach obecnego rządu wykonano w ok.20% Reszta kasy podobno wyparowała . Następny rząd będzie się martwić .... 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szutnik napisał:

Może jeszcze kosztem autostrad obciążysz samorządy?

Są inwestycje , które realizują samorządy i takie , które realizuje urząd centralny, który nota bene doi nas na Vat , akcyzach i podatkach centralnych, za które ma realizować takie właśnie cele. Fakt, Elbląg kurczowo trzyma się portu, który zwiększy jego przychody i zyski ale pod warunkiem ,że nie będzie musiał płacić za utrzymanie przekopu ( co jest inwestycją centralną ) , bo to niemożliwe do zbilansowania . 

Pytasz dlaczego samorząd nie przeznaczył w budżecie na port kasy ? A co Ty z Sasinem czy innym Tchórzewskim na rozum się zamieniłeś ? Po Ostrołęce ? Mając w perspektywie '' zabieram grabki i wiaderko" i zaczynamy coś innego. Samorząd jest ROZLICZANY w odróżnieniu ( na razie) od Miłościwie Nam Panujących. 

ps. Mój region dostał circa 2mld ojro od Uni na informatyzacje głównie wsi i małych miasteczek . Plan po wielu latach obecnego rządu wykonano w ok.20% Reszta kasy podobno wyparowała . Następny rząd będzie się martwić .... 

Tak podsumowując:

- port jest zarządzany przez spółkę miejską i jest własnością miasta Elbląg ( tak zrozumiałem)

- do zadań własnych samorządu nie należny ani finansowanie przekopu ani toru wodnego ( tak dla uporządkowania faktów),

- jednak za infrastrukturę i działanie portu odpowiada miejska spółka, która skoro czepie zyski to zapewne ma tez jakieś zobowiązania ?

 Czyli absurdem jest oczekiwanie że samorząd wyręczy budżet centralny w części tej inwestycji ( zgadzam się z tym), ale propozycja włożenia 100 mln zł w port przez rząd ( których nie ma i mieć nie będzie samorząd) w zamian za udziały w spółce to nadużycie ?

Ps. Skoro samorząd jest "ROZLICZANY" jak piszesz to czemu tak kurczowo trzyma się tego deficytowego porciku blokując skokowy rozwój infrastruktury ? Przecież to "poroniony" pomysł...

    I bardzo jestem ciekaw jak wyborcy ocenią po czasie "pisowski" przekop, "pisowski" tor wodny za 2,5 mld i porcik Elbląg broniony przed rozbudową jak Westerplatte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, takafura napisał:

Czyli absurdem jest oczekiwanie że samorząd wyręczy budżet centralny w części tej inwestycji ( zgadzam się z tym), ale propozycja włożenia 100 mln zł w port przez rząd ( których nie ma i mieć nie będzie samorząd) w zamian za udziały w spółce to nadużycie ?

Ale się napinasz 😃a wystarczy troczę poczytać o porcie. Np.:

"Warto dodać, że udziału miasta w porcie (jest jego 100-procentowym właścicielem) są warte 1,8 mln złotych, a na majątek spółki składają się również nieruchomości – 3,5 hektarowa działka, na której mieści się terminal przeładunkowy wraz z budynkami, działka o pow. prawie 7 tys. m kw. przy ul. Portowej 7 i działka przy ul. Radomskiej 29. W Zarządzie Portu Morskiego pracuje 5 osób, w tym dyrektor i główna księgowa."

https://www.portel.pl/gospodarka/zyski-i-straty-elblaskiego-portu/132479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarekA napisał:

Ale się napinasz 😃a wystarczy troczę poczytać o porcie. Np.:

"Warto dodać, że udziału miasta w porcie (jest jego 100-procentowym właścicielem) są warte 1,8 mln złotych, a na majątek spółki składają się również nieruchomości – 3,5 hektarowa działka, na której mieści się terminal przeładunkowy wraz z budynkami, działka o pow. prawie 7 tys. m kw. przy ul. Portowej 7 i działka przy ul. Radomskiej 29. W Zarządzie Portu Morskiego pracuje 5 osób, w tym dyrektor i główna księgowa."

https://www.portel.pl/gospodarka/zyski-i-straty-elblaskiego-portu/132479

Serio ?! 1,8 mln ?

To mój ZUL z sąsiedniej wioski ma maszyny leśne warte z 10 mln.

Inwestor chce w zamian za udziały podnieść wartość tej spółeczki 50-cio krotnie, co za tupet. Powinni zaproponować bezzwrotnie co najmniej miliard i to bez udziałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, takafura napisał:

To mój ZUL z sąsiedniej wioski ma maszyny leśne warte z 10 mln.

Inwestor chce w zamian za udziały podnieść wartość tej spółeczki 50-cio krotnie, co za tupet. Powinni zaproponować bezzwrotnie co najmniej miliard i to bez udziałów ;)

Jak bez udziału? Przecież chcą pakiet większościowy. Czy uczciwe było by gdybym za dostęp do lasu od twojego ZUL zażądał pakietu większościowego w jego firmie? Pewna analogia jest: w jednym przypadku chodzi o dostęp do morza a drugim do lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarekA napisał:

Jak bez udziału? Przecież chcą pakiet większościowy. Czy uczciwe było by gdybym za dostęp do lasu od twojego ZUL zażądał pakietu większościowego w jego firmie? Pewna analogia jest: w jednym przypadku chodzi o dostęp do morza a drugim do lasu.

Zostawmy las.

Masz działkę rekreacyjną nad wodą, wartą 1,8 mln. Jest tam pole namiotowe i kemping, masz z tego 100 tyś. na czysto rocznie.

Zgłasza sie do Ciebie inwestor z kapitałem 100 mln z planami budowy hotelu. W spółce będziesz miał pakiet mniejszościowy, ale zysk roczny od miliona w górę. Co robisz ?

Ps. Kwoty jak się domyślasz nieprzypadkowe. I ważna sprawa - inwestor jest pisowcem. Jak myślisz, ten 1 mln "pisowskich" zysków będzie Cię uwierał ? Czy goście hotelowi czy zatrudnieni pracownicy też będą narzekać na 'pisowski" kapitał który wpuściłeś do spółki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

Zgłasza sie do Ciebie inwestor z kapitałem 100 mln z planami budowy hotelu.

Ja to widzę inaczej. Dochody "inwestora" ze wszystkich podatków, akcyz itp to ok. 500 mld zł rocznie. W przeliczenia na każdego z ok 38 mln Polaków jest to ok. 13 tys. zł na głowę. W Elblągu takich głów jest ok. 120 tys. co daje nam +/- 1,5 mld zł które rocznie zabiera "inwestor". Ciekawe co być powiedział gdybym najpierw oskubał cię z kasy po czym wystąpił w roli dobrego wujka wspomagającego w potrzebie. W zamian oczekując jakiegoś "dowodu wdzięczności".

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, takafura napisał:

   I bardzo jestem ciekaw jak wyborcy ocenią po czasie "pisowski" przekop, "pisowski" tor wodny za 2,5 mld i porcik Elbląg broniony przed rozbudową jak Westerplatte ;)

Myślę ,że podobnie jak mieszkańcy Lubelszczyzny zawłaszczenie kopalni Bogdanka, na którą chrapkę miały wszystkie poprzednie rządy ale poprzednikom zabrakło chamstwa i tupetu , żeby na "wydrę " ją zagarnąć. Po latach nawet górnicy zdali sobie sprawę , kim dla kopalni był Stachowicz a kim są jego następcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarekA napisał:

Ja to widzę inaczej. Dochody "inwestora" ze wszystkich podatków, akcyz itp to ok. 500 mld zł rocznie. W przeliczenia na każdego z ok 38 mln Polaków jest to ok. 13 tys. zł na głowę. W Elblągu takich głów jest ok. 120 tys. co daje nam +/- 1,5 mld zł które rocznie zabiera "inwestor". Ciekawe co być powiedział gdybym najpierw oskubał cię z kasy po czym wystąpił w roli dobrego wujka wspomagającego w potrzebie. W zamian oczekując jakiegoś "dowodu wdzięczności".

W sumie masz sporo racji.

Jednak zanim zaczniesz krytykować perfidię obecnego wujka doceń że z uporem i wbrew wielu wpływowym osobom zrobił przekop, pogłębia tor wodny i kusi 100 milionami na rozbudowę portu.

Poprzedni i następny wujek oficjalnie krytykuje wydanie tych prawie 2,5 mld dla tego regionu. Rozumiem że jak następny rząd porzuci finalizowanie tej inwestycji to wszyscy będą szczęśliwi - będzie można pisowi latami wypominać porażkę - pokonała go miejska 5-cio osobowa spółka zarządzająca porcikiem dla jachtów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura bez przesady , takich nieudanych inwestycji jest sporo przez tego wujka zrobionych . Nikt sobie głowy nie będzie zaprzątał jedną z wielu propagandowych inwestycji. I to nie pierwszy wujek z durnymi pomysłami a będą takie kokosy i w następnych latach robione niezależnie jaki wujo będzie w gabinecie. Ty martw się aby do Ciebie wujo nie zapukał mówiąc że potrzebny wyrobnik od zaraz mierząc Cię wzrokiem i taksując ile z Ciebie wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Landszaft napisał:

takafura bez przesady , takich nieudanych inwestycji jest sporo przez tego wujka zrobionych . Nikt sobie głowy nie będzie zaprzątał jedną z wielu propagandowych inwestycji. I to nie pierwszy wujek z durnymi pomysłami a będą takie kokosy i w następnych latach robione niezależnie jaki wujo będzie w gabinecie. Ty martw się aby do Ciebie wujo nie zapukał mówiąc że potrzebny wyrobnik od zaraz mierząc Cię wzrokiem i taksując ile z Ciebie wyciągnie.

 Nieudanych ? Wydaje mi się że to będzie wiadomo za kilka lat... Chyba że ta 5-cio osobowa spółka miejska zarządzająca portem "obroni" sie skutecznie przed tymi 100 milionami. To będą tam nadal pływać głównie kajaki i żaglówki ;)

A ja faktycznie sie mam czym martwić. Raz, że UE chce ( dla naszego dobra) zrobić w Polsce z lasów skansen ( tak w dużym uproszczeniu). Dwa, że jak mamy jako firma dobry rok i za dużo kasy, to MF myśli jak Lasy Państwowe włączyć do budżetu maskując deficyt finansów panstwa o kilkanaście mld. A trzy, jak już będzie za mało kasy to odkryją przerosty zatrudnienia w firmie.

Jak się nie obrócić dupa zawsze z tyłu...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, takafura napisał:

Wydaje mi się że to będzie wiadomo za kilka lat... Chyba że ta 5-cio osobowa spółka miejska zarządzająca portem "obroni" sie skutecznie przed tymi 100 milionami. To będą tam nadal pływać głównie kajaki i żaglówki ;)

Jaki był sens budowy przekopu dla 5-osobowej spółki? 😆Dobrze też było by gdybyś trochę zapoznał się z tematem na który się wypowiadasz. Kajaki i żaglówki z portem mają tylko tyle wspólnego, że są w tym samym mieście. Przystań jachtowa to nie port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekA napisał:

Dobrze też było by gdybyś trochę zapoznał się z tematem na który się wypowiadasz. Kajaki i żaglówki z portem mają tylko tyle wspólnego, że są w tym samym mieście. Przystań jachtowa to nie port.

Kierowałem się wpisami w tym temacie osób które piszą o tym bardzo przekonująco i na pewno są ekspertami :)

Czy ja gdzieś sugerowałem, że mam pojęcie o logistyce i biznesie związanym z transportem morskim ? Tak jak Ty opieram się na dostępnych informacjach z mediów. A może się mylę - jesteś dokerem lub kapitanem, że mi dajesz takie złote rady ? Pochwal się :)

Ps. Wspomniałem o tej "potężnej" spółce zarządzającej "potężnym" portem w kontraście do tych 2,5 mld zł jakie perfidny pisowski rząd wyłożył z naszych podatków aby przejąc ze 3 etaty z tych 5-ciu. Podziwiam kilkuletnie wysiłki polityków i samorządowców aby zablokować każdy etap tej inwestycji.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, takafura napisał:

Ps. Wspomniałem o tej "potężnej" spółce zarządzającej "potężnym" portem w kontraście do tych 2,5 mld zł jakie perfidny pisowski rząd wyłożył z naszych podatków

Już o tym pisałem. Ale co tam, powtórzę się. Statystyczny Polak wpłaca do budżetu państwa, w formie podatków pośrednich, bezpośrednich, akcyz itd. ok 13 tys. zł rocznie. Elbląg liczy ok. 118 tys. mieszkańców. Łatwo policzyć, że wpłaty podatków mieszkańców i firm działających w mieście na bieżąco pokrywały koszty przekopu. Państwo wystąpiło roli dysponenta funduszy a nie sponsora. Gdyby państwo na czas realizacji inwestycji zrezygnowało z poboru danin z Elbląga, miasto samo sobie by sfinansowało tę inwestycje.

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takafura napisał:

Kierowałem się wpisami w tym temacie osób które piszą o tym bardzo przekonująco i na pewno są ekspertami :)

Czy ja gdzieś sugerowałem, że mam pojęcie o logistyce i biznesie związanym z transportem morskim ? Tak jak Ty opieram się na dostępnych informacjach z mediów. A może się mylę - jesteś dokerem lub kapitanem, że mi dajesz takie złote rady ? Pochwal się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie