Skocz do zawartości

Rozminowanie pod przekop Mierzei


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

bjar- co nie zmienia faktu, że nikt nie wie, co "wypłynie" przy okazji pogłębienia dna Zatoki...

Ale czytając opinie biologów czy hydrologów nie będzie to wata cukrowa czy podobne...

 

Rtęć i zatruje źródła Wisły:) 

Kaziu nie trza czytać po rosyjsku... Tu znajdziesz koncentrat ruskiej propagandy:)

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik.S

Co prawda Tyr'a pytałem, ale powtórzę

"A jak tam, służby już cokolwiek a propos i exilibris zatrucia Odry wyjaśniły? Dla kolegi pytam... "

Ja wiem, że słuszną linię ma wasza partia, ale kilka dni temu znów coś nie pykło w Kanale Gliwickim...

 

PS Tym bardziej, im bardziej algi są prane pod uwagę, także przez polskich biologów-hydrobiologów-laboratoria-itp od dobrych kilku tygodni...

A traktowania artykułu z 17 sie, 08:53  jako świeżego "wow" jest mocno zabawne, nie żebym był zaskoczony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

A traktowania artykułu z 17 sie, 08:53  jako świeżego "wow" jest mocno zabawne, nie żebym był zaskoczony...

Masz nowsze dane? Czekam. A tak dla przypomnienia:

 https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8517843,donald-tusk-odra-katastrofa-ekologiczna-pis-platforma-obywatelska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasik.S


Co skomplikowanego jest w

"A jak tam, służby już cokolwiek a propos i exilibris zatrucia Odry wyjaśniły? Dla kolegi pytam... "

Ja wiem, że słuszną linię ma wasza partia, ale kilka dni temu znów coś nie pykło w Kanale Gliwickim..."

że cytujesz z maniakalnym uporem informacje z połowy sierpnia?


Napisz, że "nie wiem", "nie ma", "są i tu cytat...". Tyle i aż tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 sierpnia serwis Elbląskie Inwestycje opublikował zdjęcie tworzącej się mielizny u wejścia do portu. "Łacha piasku powoli wchodzi w tor wodny wejścia do kanału. W dobrym słońcu widać ułożenie łachy i jej postępy. Czy to oznacza, że stałym procesem będzie konieczność pogłębiania wejścia do kanału? Jaki będzie koszt tego pogłębiania?" - pytał autor wpisu.

Urząd Morski przekazał, że zjawisko nie jest zaskoczeniem. - Projekt budowlany zakładał odkład rumowiska. Ta łacha piaszczysta nie jest sytuacją nadzwyczajną - tłumaczyła Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowa Urzędu Morskiego. Podkreśliła, że usytuowanie portu i kanału było wynikiem "wnikliwych analiz, zrealizowanych przed rozpoczęciem prac".

Utrzymaniem drożności kanału i usuwaniem piachu zalegającego przy falochronach zajmie się pogłębiarka, którą inwestor zamówił w marcu 2022 r. Za 116,5 mln zbuduje i dostarczy ją fińska stocznia Uudenkaupungin Työvene Oy

300239680_1733308757054918_1016637873897314859_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"A. Niemcy sprzeciwiają się polskim inwestycjom na Odrze. "

I ma to związek z przekopem?



"B. W 2021 roku rzekami RFN dostarczono do portów około 195 milionów ton towarów. "

Yhmmm.. próbowałeś porównać niemieckie/holenderskie/belgijskie rzeki z naszymi piastowskimi? Jeśli nie, to wpadnij, np do Wrocławia- port miejski w zasadzie nie istnieje i jest nie do odtworzenia...

Tak jak żegluga towarowa śródlądowa jest doskonałym pomysłem, tak tegoroczna susza, gdzie Ren można było niemal suchą stopą przejść, podobnie jak wiele innych, pokazuje, że powoli ten transport finiszuje...

"C. Wniosek -warto czy nie warto inwestować w tym kierunku ?"

Którym, bo mieszasz Elbląg z Odrą...?

 

D/ W Ameryce w ciągu dalszym biją murzynów...

To a propos i exilibris twoich argumentów wobec piachu, który już zasypuje podejście do przekopu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"A. Niemcy sprzeciwiają się polskim inwestycjom na Odrze. "

I ma to związek z przekopem?



"B. W 2021 roku rzekami RFN dostarczono do portów około 195 milionów ton towarów. "

Yhmmm.. próbowałeś porównać niemieckie/holenderskie/belgijskie rzeki z naszymi piastowskimi?

Taki, że Niemcy byli bardzo przeciwni przekopowi. Oczywiście z przyczyn ekologicznych.

Jak to jest, że u nich utrzymanie od wielu lat portów rzecznych i spławnych rzek jest ekologiczne, a w Polce nie ?

Lekka hipokryzja ?

Ps. Gdybym chciał porównać nasze rzeki z ichnimi to bym to zrobił. Ta informacja którą zamieściłem o transporcie rzekami 195 mln ton towarów w Niemczech dzięki portom śródlądowym i transporcie rzekami ma duży związek z portem w Elblągu. Jest to także port śródlądowy, nad rzeką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"...ma duży związek z portem w Elblągu. Jest to także port śródlądowy, nad rzeką :)..."

Yhmmm... pomijając, że w sumie nie drogi wodnej do portu, ma większego portu i infrastruktury, nie ma kolei, nie ma infrastruktury dla samochodów ciężarowych, nie ma spławnej drogi śródlądowej dalej z Elbląga w Polskę...

Ale tak, jest związek...

 

PS Z ciekawości- a propos transportu wodnego z Elbląga, to byś chciał Elblągiem, Nogatem, czy jakiś plan nowego przekopu dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

A bez emotikonki, co w powyższym się nie zgadza?

"Yhmmm... pomijając, że w sumie nie drogi wodnej do portu, ma większego portu i infrastruktury, nie ma kolei, nie ma infrastruktury dla samochodów ciężarowych, nie ma spławnej drogi śródlądowej dalej z Elbląga w Polskę..."

Jak budujesz dom, to robisz WSZYSTKO jednocześnie ?

Piwnicę, poddasze, szambo, prąd, wodę, stropy, dach, okna... Przecież dziesiatki razy już pisano że to pierwszy etap, że następny będzie tor wodny, nabrzeże, obrotnica, itp.

Wybiórcza ( "wyborcza") skleroza ?

Ps. Jak czytam takie opinie jak powyżej, to mam wrażenie że jest szansa na blokowanie ostatnich 900 metrów pogłębienia toru wodnego w porcie. Aby przez następne lata pisać, zobaczcie pisowska inwestycja nieskończona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie