Skocz do zawartości

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 5


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, les05 napisał:

Erih

Nie oceniaj, bo kim jesteś, żebyś oceniał. Ani brak wiedzy, ani wiary do tego cię nie upoważnia. Tylko niczym nie poparta pewność siebie a to za mało.

Sobą jestem, cogito ergo sum, więc oceniał będę na podstawie swojej wiedzy. A że akurat w tym temacie mam wykształcenie kierunkowe... To tak jak z tą miłą panią z Polskiego Domu Aukcyjnego, co boksa identyfikowała jako camera obscura. Nie wiesz czego nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 958
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Les- jeśli dowodem na istnienie chrześcijańskiego Boga ma być historia z połowy XVII wieku, to jakoś mi się raźniej na sercu zrobiło...

 

Tyr

" Pewnie niektórych ucieszy, że w tym stuleciu zginęło już ok 280 księży, zakonnic i zakonników... "

Jeśli kogoś cieszy fakt śmierci kogoś niewinnego, to wiara lub jej brak nie mają znaczenia dla spaczenia psychiki.

Ale podpowiem Ci, że tylko w 2017 zginęło 65 dziennikarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"Może nie ma ochoty z szowinistycznymi ateistami, którzy obrażają ludzi o innych poglądach"

Po pierwsze primo- gdzie?

 

Łobrażóne są…, no, no, no…

 

Chciałbym ich zobaczyć na wykładach z psychiatrii i psychologii – jako wolny słuchacz nachodziłem się na nie przez 2-3 lata na UW. Na uczelniach całego świata psychologowie uczą: Są dwa środowiska, które już z definicji, już „na dzień dobry”, są patologiczne i to już od fazy podejmowania osobniczych decyzji o związaniu się z tymi środowiskami. Jedno z tych środowisk to kler. I nie ja tak twierdzę, ale światowa nauka. Nikt normalny nie będzie dążył do zawodowego związania się z KK. Dlaczego, to już tutaj tłumaczyć nie będę – dziś są takie czasy, że każdy może zostać za darmo wolnym słuchaczem dowolnych wykładów akademickich, także z psychiatrii i psychologii.

 

I tacy ludzie, jak dwaj tutaj, mają czelność stwierdzać, że się ich obraża, podczas gdy to oni obrażają dosłownie wszystkich, bo obrażają ludzką inteligencję z tą ich wiarą w gusła takie, czy inne, czy to będą gusła którejś z religii monoteistycznych, czy innych sekciarskich.

 

Dlaczego osoba – zwana w Polsce przez dekady „głównym teologiem Polski” – jak pieprznęła sutanną to tak, że jeszcze została apostatą? Mam na myśli księdza profesora Tomasza Węcławskiego. Dlaczego byli duchowni – Tadeusz Bartoś i Stanisław Obirek – wszystko profesorowie filozofii, teologii, antropologii kultury, historii, tak pieprznęli sutannami, że dziś nie chcą mieć nic wspólnego z KK?

 

Bo dostrzegli, jaką organizacją przestępczą jest KK i jak bardzo wiara w bogów, bożków i inne gusła jest farsą, za to jest merkantylnym nabijaniem w butelkę zaczadzonych „owieczek” walących na tacę, ile wlezie. Bo dostrzegli, że ich inteligencja została w najwyższym stopniu obrażona. Polecam wykłady Bartosia i Obirka na YT.

 

Dwaj panowie z tego wątku są jak jehowici. Oni muszą nachalnie, po chamsku, bezczelnie wtłoczyć do tutejszych głów swoje prawdy objawione, czy to się komuś podoba, czy nie; czy to ciężko obraża ludzką inteligencję, czy też nie. Dokładnie jak jehowici – noga wstawiona między futrynę a drzwi, a ty człowieku słuchaj tego dewocyjnego bełkotu, chyba że dasz fangę w dziób i uda ci się błyskawicznie zatrzasnąć drzwi.

 

Obaj panowie niczym nie różnią się od Homo Sovieticusów. W PRL przy „gierkostradzie” co i rusz były bilbordy z hasłem „Naród z partią – partia z narodem”. Ci dwaj tutaj są tak przesiąknięci tamtą epoką, że niczym się nie różnią. Czy Ci się podoba, czy nie, oni będą Ci wtłaczali swoją prawdę – „Naród z Kościołem Katolickim – Kościół Katolicki z narodem”.

 

Otóż nic podobnego.

 

Na szczęście to już przedśmiertne drgawki KK w Polsce. Ja na pewno jeszcze dożyję pierwszego pubu zrobionego w byłym polskim kościele. I wypiję wtedy ocean piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jebd coś tzw metoda odwrotki:) Na zasadzie złodziej krzyczy łap złodzieja. Swoje działania, styl i metody próbujesz przypisać innym. Ktoś cie tu na siłę nawraca? Pod groźbą  chrystianizuje??? To ty obrażając uczucia religijne innych masz się za misjonarza ateizmu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Erih napisał:

Zaciekawiłeś mnie. Coś bliżej?

Zapytaj go, czy wliczył do tych 280 zabitych katolicki funkcjonariuszy także skazanych na śmierć księży katolickich za mordowanie maczetami ludzi w Rwandzie w 1994?

To są dopiero cierpiętnicy za wiarę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Zapytaj go, czy wliczył do tych 280 zabitych katolicki funkcjonariuszy także skazanych na śmierć księży katolickich za mordowanie maczetami ludzi w Rwandzie w 1994?

To są dopiero cierpiętnicy za wiarę!

Nie poczynię takich założeń. Pytam po prostu o źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

" Jebd coś tzw metoda odwrotki:) Na zasadzie złodziej krzyczy łap złodzieja. Swoje działania, styl i metody próbujesz przypisać innym. ..."

Szkoda, że udając dyskusję zniżasz się do przekręcania nicków.

Po drugie- do momentu, gdy Les i jemu podobni uważają, że mają prawo i obowiązek zaglądać mi w gacie czy do łóżka, tak długo będę traktował to jako chrystianizację na siłę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tyr napisał:

Pewnie niektórych ucieszy, że w tym stuleciu zginęło już ok 280 księży, zakonnic i zakonników...

Ojej, ojej, jakie to smutne.

To jeszcze podaj liczbę z roku 1994 - liczbę z rwandyjskiej diecezji Butare i ilu Rwandyjczyków wymordowali tam księża katoliccy na ogólną liczbę ok. 6 tys. zamordowanych maczetami.

Przypominam - mordy odbywały się wewnątrz kościołów katolickich oraz na posesjach wokół kościołów będących pod nadzorem KK Rwandy.

Mordy w imię krzyża, Chrystusa, chrześcijaństwa, katolicyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest klawy gość. Naprawdę jestem wielkim fanem tego gościa. Nie żartuję.

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Je...

Ale pomyśl, że nielubiany Papież Franciszek zablokował beatyfikację Alojzijego Stepinaca ?

Dziwisz się? Pamiętasz film „Okupacja w 26 obrazach”? Był wyświetlany w naszej socjalistycznej ojczyźnie :classic_biggrin:

A Franciszek nielubiany? Ja tam jestem fanem tego gościa. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego darcie kotów o dobro zło kk. Jak wiemy to tylko powyższa instytucja twierdzi że ona ma namaszczenie od Stwórcy. 

Twierdzę że dyskusja winna dotyczyć nosicieli sacrum a nie samego odnośnika istnienia lub nie owego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dyskusja o chrześcijańskim Bogu, bardzo chętnie się przyłączę. Pragnę zatem przedstawić dwa argumenty-pierwszy, że wiara w niego jest pozbawiona sensu, a drugi, że wiara w niego jest niemoralna. 

1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jedburgh_Ops napisał:

On jako pierwszy z Watykanu trzyma wajchę do zgaszenia światła po KK. Nie on ją dociągnie do końca, ale jako pierwszy za nią trzyma i robi pierwsze ruchy. Dlatego jestem jego fanem.

Nie jestem fanem Don Kihotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, les05 napisał:

Wiara jest darem danym od Boga, niektórzy tego daru nie otrzymali. Wiara nie wymaga dowodów, choć one są i internet jest ich pełen. Ale osoba nienaznaczona darem wiary wszystko odrzuci i wszystko zakwestionuje. Dlatego ja niektórych z was rozumiem, choć się nie zgadzam. W życiu człowieka niewierzącego musi pojawić się jakiś wstrząs, znak, żeby uwierzył. Niektórzy takich znaków albo dowodów szukają. Inni ich nie potrzebują choć z zaciekawieniem śledzą pojawianie się znaków dawanych przez Boga w Polsce i na świecie, w życiu znajomych i całkiem obcych ludzi.

Wow, niezły sadysta z tego boga, wstrząsa i doświadcza,a ten dar wiary ma coś wspólnego z chorobą św.Wita ?, bo kiedyś wierzacy uważali że ci to dopiero dostąpili łaski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie