Skocz do zawartości

figury (pozornie) niemożliwe... vol. 5


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Czyli kolejnemu zabrakło* argumentów i "tylko" wycieczki osobiste zostały...

Taki mamy klimat.

Tu argumentów nie uświadczysz. Tu nie rozmowy ze Zbigniewem Preisnerem, który - zapytany o wiarę - zawsze odpowiadał „Wierzę w boga, który nie potrzebuje pieniędzy”. No niestety Preisner nie jest tutejszym forumowiczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 958
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Marcin

" o zbrodniach ateistów możesz poczytać w kontekście hitlera, stalina i krwawych dyktatorów skośnookich..."

Czyli, jak rozumiem, AH, JS, różni tacy wszystkiego dokonali, gdyż byli ateistami?  Czy to był "tylko" dodatek do ich chorych wizji?

 

" Może nie ma ochoty z szowinistycznymi ateistami, którzy obrażają ludzi o innych poglądach"

Po pierwsze primo- gdzie?
Po drugie primo- argumenty na poparcie tez Les i części Twoich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Erih napisał:

Panowie Tyr i les05, kiepscy z was chrześcijanie skoro nie potraficie odpowiedzieć na pytanie o dowód na istnienie Boga.

PS Wiem, ale nie powiem.

Masz rację, ze mnie kiepski chrześcijanin jako wierzący. Wierzę jednak w wartości uniwersalne zachodniej kultury oparte na chrześcijaństwie.

A moja teoria o istnieniu Boga Cię nie przekonuję;)?

Człowiek może raz Ty byś się wysilił i coś na poparcie swoich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

" Człowiek może raz Ty byś się wysilił i coś na poparcie swoich... "

Ależ proszę- mając w pamięci, dla przykładu, podboje obu Ameryk, wydaje mi się, że można pominąć wszelkiej maści herezji, za które w Europie uznano np Waldensów, Katarów, itp...

Popatrz, w jaki sposób już zajęte tereny, np Ameryk, zostały wyludnione i kto do tego doprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Erih napisał:

Panowie Tyr i les05, kiepscy z was chrześcijanie skoro nie potraficie odpowiedzieć na pytanie o dowód na istnienie Boga.

PS Wiem, ale nie powiem.

Wiara jest darem danym od Boga, niektórzy tego daru nie otrzymali. Wiara nie wymaga dowodów, choć one są i internet jest ich pełen. Ale osoba nienaznaczona darem wiary wszystko odrzuci i wszystko zakwestionuje. Dlatego ja niektórych z was rozumiem, choć się nie zgadzam. W życiu człowieka niewierzącego musi pojawić się jakiś wstrząs, znak, żeby uwierzył. Niektórzy takich znaków albo dowodów szukają. Inni ich nie potrzebują choć z zaciekawieniem śledzą pojawianie się znaków dawanych przez Boga w Polsce i na świecie, w życiu znajomych i całkiem obcych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, les05 napisał:

Wiara jest darem danym od Boga, niektórzy tego daru nie otrzymali. Wiara nie wymaga dowodów, choć one są i internet jest ich pełen. Ale osoba nienaznaczona darem wiary wszystko odrzuci i wszystko zakwestionuje. Dlatego ja niektórych z was rozumiem, choć się nie zgadzam. W życiu człowieka niewierzącego musi pojawić się jakiś wstrząs, znak, żeby uwierzył. Niektórzy takich znaków albo dowodów szukają. Inni ich nie potrzebują choć z zaciekawieniem śledzą pojawianie się znaków dawanych przez Boga w Polsce i na świecie, w życiu znajomych i całkiem obcych ludzi.

No toś właśnie sporą herezję popełnił. Ale kościół tak ma.

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Erih

Napiszę więcej- zapewne jest sporo takich, którzy np krucjaty, bez względu na kierunek, ruchem czysto religijnym nazwą ?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Od tysięcy lat najlepiej żyło się czarownikom, szamanom i kapłanom, bo sprzedają towar [miliardy lat życia w wieczności], na który nikt z kupujących nie ma możliwości złożyć reklamacji...

No nie wiem. Czarownicy i szamani w razie negatywnej weryfikacji ich możliwości mieli przechlapane. Co do kapłanów-pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie