Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Porażka sądowa Zbigniewa Ziobry w sporze z senatorem KO

Prokurator generalny nie może dłużej ukrywać informacji, dotyczących śledztwa smoleńskiego – to efekt wyroku, który zapadł 23 września przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

W 2019 roku w Prokuraturze Krajowej powołano Międzynarodowy Zespół Biegłych. Kolejne komunikaty podawały już jednak, że powołano dwa zespoły, które zajmowały się medycyną sądową oraz przebiegiem i przyczyną katastrofy. Do składu powołano naukowców m.in. z Polski, Portugalii, Danii i Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Węgier. Nazwisk nie podano, o co właśnie zawnioskował Krzysztof Brejza.

Prokurator generalny odmówił i argumentował decyzję potrzebą "zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania". Senator złożył skargę na bezczynność do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, gdzie wygrał sprawę pod koniec lipca 2019 roku.

Zbigniew Ziobro wniósł skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, jednak przegrał, ponieważ skargę oddalono 23 września.

To fundamentalny wyrok, bo pokazuje, że Prokuratura Krajowa działała w sposób bezprawny

- mówi Krzysztof Brejza.

Rzecznik Prokuratury Krajowej. wskazuje z kolei: "Orzeczenie sądu administracyjnego dotyczyło zobowiązania do rozpatrzenia wniosku, a nie do udzielenia informacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni po naszej publikacji dotyczącej byłego dyrektora Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego Marka Michalewicza, prokuratura wreszcie potwierdziła, że prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Naukowiec zarzucał nieprawidłowości podkomisji smoleńskiej. Rektor zawiadomił organy ścigania.

Jak poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, postępowanie jest prowadzone w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ. Dochodzenie - jak wskazała rzeczniczka - dotyczy czynu z art. 269b, który mówi o "wytwarzaniu programów komputerowych przystosowanych do popełniania przestępstwa". - Aktualnie z uwagi na zaplanowane czynności w sprawie nie jest możliwe podanie bliższych informacji dotyczących wskazanego dochodzenia - powiedziała krótko.

Rektor zawiadomił służby

Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW zgłosiła się podkomisja smoleńska z komercyjnym zamówieniem - udostępniono sprzęt, ale nie robiono badań. Potem powstał raport Antoniego Macierewicza., a naukowiec publicznie zakwestionował tezy i metody badawcze w nim zastosowane.

- Rolą naukowca jest dociekać prawdy. Ja wystąpiłem w którymś momencie, w kwietniu, żeby powiedzieć prawdę - mówił nam dr Marek Michalewicz, były dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Dlaczego rektor zawiadomił prokuraturę?

Antoni Macierewicz doczekał się orderu, a naukowiec za to, że jego słowom zaprzeczał, zawiadomienia do prokuratury, które złożył rektor UW.

Dlaczego zawiadomienie złożył rektor? Michalewicz, wraz z krytyką badań podkomisji, udostępnił umowy i korespondencję. Według uczelni, wraz z nimi miał ujawnić hasła i kody dostępu, co byłoby niezgodne z prawem. - To nie były tajne dokumenty - bronił się Michalewicz.

Naukowiec do tej pory nie został przesłuchany.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-zarzucal-nieprawidlowosci-podkomisji-smolenskiej-rektor-zawiadomil-sluzby-prokuratura-potwierdza-6163239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
„Kłamią ws. zbrodni smoleńskiej, żeby pana Putina za tę zbrodnię nie ukarać” – powiedział szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, prezentując na konferencji prasowej efekty badań wyjaśniających rzeczywistą przyczynę katastrofy.

- „Chcielibyśmy dziś przedstawić podsumowanie materiałów, które pokazują, jaka była rzeczywista przyczyna katastrofy smoleńskiej, jak doszło do tego, że samolot został wysadzony w powietrze i polska elita została zamordowana”

- powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Antoni Macierewicz.

Prezentując materiały dowodzące, że „to eksplozja zniszczyła samolot” Antoni Macierewicz odniósł się również do symulacji uderzenia Tupolewa w brzozę podkreślając, że „Rosjanie chcieli wbić Polakom do głowy pewien symbol”.

- „Użycie wytrzymałości drewna w kierunku prostopadłym do włókien brzozy o wartości 0.01 mm/mm zgodnie z eksperymentem NIAT oraz użycie małych elementów skończonych, aby otrzymać dokładniejsze wyniki pokazuje, że pień brzozy zostaje całkowicie przecięty przez pierwszy dźwigar skrzydła”

- wskazuje podkomisja.

- „Niezależnie od tego, jaki model drewna został użyty, we wszystkich wykonanych symulacjach uderzenie skrzydłem w brzozę powoduje moment obrotu samolotu na prawe skrzydło, odepchnięcie lewego skrzydła do tyłu i powstanie przeciążenia pionowego około 3 g”

- czytamy w materiałach.

Antoni Macierewicz odniósł się również do krytyków pracy podkomisji.

- „Ci, którzy próbują zarzucać nieprawdę komisji zapomnieli, no tak się złożyło - nie trafili gdzieś do materiałów, zapomnieli, że w żadnej symulacji brzoza nie przecięła skrzydła”

- powiedział.

- „Warto o tym pamiętać, zwłaszcza ci, którzy kłamią ws. zbrodni smoleńskiej, żeby pana Putina za te zbrodnię nie ukarać, żeby za tę zbrodnię Federacja Rosyjska nie ponosiła odpowiedzialności, żeby ci, którzy oddali materiały i dowody w ręce rosyjskie, żeby ci, którzy 6 maja przegłosowali, żeby Rosja dalej przetrzymywała samolot, żeby Polska nadal nie mogła pracować na materiałem dowodowym zastanowili się nie tylko co do swojej odpowiedzialności politycznej, ale również moralnej wobec narodu polskiego”

- dodał.

https://www.fronda.pl/a/Katastrofa-Smolenska-Macierewicz-Klamia-zeby-obronic-Putina,206579.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej szef MON miał udzielić informacji o działaniu podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Jednak nie pojawił się ani minister, ani jego zastępca. Nieobecny był także przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

[...]

Jednak na komisji nie stawili się ani szef MON Mariusz Błaszczak, ani żaden z jego zastępców. Nie stawił się także przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego

Jak informuje reporter "Czarno na białym" TVN24 Piotr Świerczek, "zrobiono błąd w zaproszeniach" - zamiast przedstawiciela wojskowej komisji, czyli wspomnianej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, wysłano zaproszenie do szefa cywilnej komisji, czyli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

[...]

https://tvn24.pl/polska/katastrofa-smolenska-raport-podkomisji-antoniego-macierewicza-przerwane-posiedzenie-sejmowej-komisji-obrony-narodowej-6179413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Woodhaven napisał:

Ja to tylko tak tutaj zostawię..

FB_IMG_1667405966232.jpg

O jej, o jej, chyba się rozpłaczę ze wzruszenia nad „etyką” Altairu. Jaka szkoda, że nie mam czasu opisywać, jak Altair żeruje na publicystach lotniczych; jaka szkoda, że nie mam czasu opisywać, w co mnie Altair wrobił, gdy ważyły się losy zakupu przez PL samolotów szkolenia zaawansowanego dla wojska; jaka szkoda, że nie mam czasu opisywać, jakimi gangsterskimi metodami pracował były marketingowiec Altairu Wojciech N., a świadkiem tego jestem nie tylko ja. Jaka szkoda, że nie mam czasu opisywać, jak Altair zachowywał się - z jaką „etyką” - w czasie przetargu na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Ale w sprawach smoleńsko-maciorowiczowskich Hypki oczywiście ma rację.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Tyr napisał:

przed...

 

Dziękuje Tyr!! Jakiż ja byłem głupi, tyle lat ślepy na argumenty , dopiero ten film i podłe proroctwo Szoguna mnie przekonały... jednak zamach, jasnym jest, ze na zlecenie Tuska i Niemców, rosyjscy kontrolerzy wywołali tą termobaryczną sztuczną mglę!

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni Macierewicz w Polskim Radiu :

– Myślę, że tak, trudno sobie wyobrazić inną sytuację. To jest sprawa zupełnie fundamentalna, że mamy do czynienia z państwem terrorystycznym – odparł Macierewicz. – A pierwszym atakiem terrorystycznym na państwo Unii i na państwo NATO to właśnie był zamach smoleński. To był pierwszy atak terrorystyczny, więc to musi być przywołane – dodał.

- Wiemy na pewno, że L. współpracował z Federacją Rosyjską, gdy był pracownikiem ratusza. Wtedy na pewno bym agentem. Cała ta operacja propagandowa pana Sikorskiego i mediów ma moim zdaniem na celu zasłonięcie tego stanu faktycznego (...) Jak było wcześniej, tego nie wiemy, ale z całą pewnością odpowiedzialność za to ponosi pan Sikorski*



* znaczy się Sikorski na siłę Tomasza Lichockiego wcisnął do Komisji, a później zatrudnił w warszawskim Ratuszu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy Wojska Polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czlowieksniegu napisał:

"Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy Wojska Polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu".

To znaczy , iż teraz jak się jakiś samolot roz.....e to przyczyny i sprawca będą ustalane w głosowaniu sejmowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie