Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

les

"Mówiłem to wielokrotnie - to mógł być zamach ale mógł to być wypadek. Tyle że śledztwo kacapów nie było wiarygodne, dlatego czekam na wyniki innych.   "

 

Nie, co najwyżej wielokrotnie twierdziłeś, że Raport Komisji Laska jest błędny... Tudzież, że śledztwo polskiej prokuratury było prowadzone pod określoną tezę...
Potrafiłeś, nawet, zastrzec, że może i stenogram z kokpitu, z ostatnich minut, może być sfałszowany..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karpik napisał:

Vs:

"10.4.2010

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. katastrofy. Do Smoleńska udali się polscy prokuratorzy wojskowi. Własne postępowania wszczęły w Rosji prokuratura i Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK)"

No, punkt dla Ciebie, źle to sformułowałem.

Miałem na myśli zaakceptowanie przez nasze władze wyboru konwencji chicagowskiej jako podstawy prawnej badania katastrofy. Z tego powodu byliśmy tylko obserwatorami śledztwa prowadzonego przez - cytuję modne ostatnio określenie na forum - kacapów pod osobistym nadzorem Fiutina.

Myślę że teraz to dużo lepiej wyraziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Miałem na myśli zaakceptowanie przez nasze władze wyboru konwencji chicagowskiej jako podstawy prawnej badania katastrofy. "

Skoro, nie dyskutuję z tym, KCh była złym wyborem, to czy i jaki inny wtedy istniał?

  Trudny, prawniczy temat.

  Jako ekspert z prawa lotniczego i międzynarodowego- dzięki przeczytaniu notki z Wiki - jestem zdziwiony tym wyborem, bo KCh dotyczy wyłącznie lotów cywilnych, a dwa to że zredukowało nas to do roli obserwatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Wiem, że lotów cywilnych, ale, ponowię pytanie- jaka była formalna alternatywa?

Dwa- jakich obserwatorów, patrząc i na Laska, i na prokuraturę, która -naście lat śledztwo "prowadzi"?

 

PS A skoro rząd wtedy wybrał źle, nie dyskutuję z tym, to co zrobił rząd przewodniej partii narodu aby organizacje międzynarodowe pomogły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich podejrzewających ruski zamach mam tylko jedno, jedyniutkie, jedyninunienkie pytanie, pytanko mam:

NA KOGO BYŁ TEN ZAMACH?

Bo przecież nie na miernego, nic nie znaczącego polityka, dożywającego końca swej kadencji bez szans na reelekcję, prezydenta, zwanego tylko przez lizusów "mężem stanu", profesora Lecha "Spieprzaj dziadu" Kaczyńskiego. No chyba że na Gosiewskiego, to przepraszam.

M.

Edytowane przez beaviso
  • Tak trzymać 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Wiem, że lotów cywilnych, ale, ponowię pytanie- jaka była formalna alternatywa?

Dwa- jakich obserwatorów, patrząc i na Laska, i na prokuraturę, która -naście lat śledztwo "prowadzi"?

 

PS A skoro rząd wtedy wybrał źle, nie dyskutuję z tym, to co zrobił rząd przewodniej partii narodu aby organizacje międzynarodowe pomogły?

    Jedno w tym temacie jest pewne i być może się ze mną zgodzisz:

 ten gąszcz faktów, przypuszczeń, pomówień, bzdur i kłamstw generalnie powoduje odruch wymiotny.

Ps. Nie pytaj mnie o konkrety bo ani tego nie śledziłem, ani nie mam wiedzy i kompetencji aby jakiś aspekt zamieszania oceniać. No, za wyjątkiem kompromitacji prokuratury w sprawie MW - widziałem dwie konferencje prasowe prokuratury na ten temat i wyjaśnienie producenta detektorów Jana Bokszczanina. Groteska.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, beaviso napisał:

Do wszystkich podejrzewających ruski zamach mam tylko jedno, jedyniutkie, jedyninunienkie pytanie, pytanko mam:

NA KOGO BYŁ TEN ZAMACH?

Bo przecież nie na miernego, nic nie znaczącego polityka, dożywającego końca swej kadencji bez szans na reelekcję, prezydenta, zwanego tylko przez lizusów "mężem stanu", profesora Lecha "Spieprzaj dziadu" Kaczyńskiego. No chyba że na Gosiewskiego, to przepraszam.

M.

Putin jest krwawym, mściwym i bezwzględnym mordercą, nie mógł darować prezydentowi, że ten przeszkodził mu w zajęciu Gruzji. Powód jest oczywisty nie tylko dla Gruzinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Mówiłem to wielokrotnie - to mógł być zamach ale mógł to być wypadek. Tyle że śledztwo kacapów nie było wiarygodne, dlatego czekam na wyniki innych.   "

 

Nie, co najwyżej wielokrotnie twierdziłeś, że Raport Komisji Laska jest błędny... Tudzież, że śledztwo polskiej prokuratury było prowadzone pod określoną tezę...
Potrafiłeś, nawet, zastrzec, że może i stenogram z kokpitu, z ostatnich minut, może być sfałszowany..

 

Raport komisji Laska nie mógł w żaden, istotny sposób odbiegać od kacapskich wniosków. Przytaczałem wypowiedź szefa Laska na ten temat ale ty oczywiście nie zapoznałeś się ze szczerą wypowiedzią Millera. Gdyby Putin polecił by wykryto, że to Kaczyński siedział za sterami, to Anodina dostarczyłaby dowodów a Lasek potwierdził tę oczywistą oczywistość. Ale Putin okazał się łaskawy i tylko pijanego Błasika kazał umieścić w kokpicie. Rosjanie mając u siebie wszystkie dowody mogli robić z nimi wszystko co chcieli, sfałszować można (prawie) wszystko jeśli ma się sprzęt i fachowców. Ruskie mogą oszczędzać na chlebie i maśle ale na sprzęcie dla służb w żadnym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, les05 napisał:

Putin jest krwawym, mściwym i bezwzględnym mordercą, nie mógł darować prezydentowi, że ten przeszkodził mu w zajęciu Gruzji. Powód jest oczywisty nie tylko dla Gruzinów.

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

No patrz, Kaczyńskiemu w Gruzji wystawili kilka pomników a Sarkozemu ani jednego. Niewdzięczni jacyś, swemu wybawicielowi nic?

Odegrał swoją rolę ale wymuszoną przez działanie LK i in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

To już kolejna potęga która atakowała Rosję.

Teraz "upadła i bankrutująca" Ukraina, jutro pewnie na Rosję rzuci się  3-milonowa Litwa lub 2-milionowa Łotwa ?

  • Tak trzymać 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, les05 napisał:

Raport komisji Laska nie mógł w żaden, istotny sposób odbiegać od kacapskich wniosków.

Już pisałem, daj jakiś dowód lub lub przestań piedolić te kocopoły. Półpremier uwidział sobie że to był zamach i podkomisja świra pisała swój raport pod tą tezę, gdzie ten raport ? Bo raport CKBWL jest ogólnodostępny, a dlatego że jest to rzetelne opracowanie przez ludzi kompetentnych oparty na faktach i dowodach, raport świra to zbiór fantazji i pobożnych życzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, balans napisał:

Gruzinów, którzy zresztą wywołali sami wojnę, to akurat uratował wtedy prezydent, ale Francji. Bo nasz miał tyle do gadania, co Żyd za okupacji...

Ty już masz putinizm kliniczny...

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, takafura napisał:

To już kolejna potęga która atakowała Rosję.

Nie da się nijak ukryć, że wtedy to podpuszczona przez USA Gruzja zaatakowała Osetię, a nie Rosja Gruzję. Gruzja zrobiła to zresztą bardzo nieudolnie i dostała baty.

I jeszcze tak odnośnie tego G. mającego dwie żony [Muzułmanin?]. "Smoleńsk"  mógł być dwa lata wcześniej, ale kapitan samolotu miał cochones i odmówił wykonania debilnego rozkazu. Pamiętam z telewizorni, jak ten G. odgrażał się temu pilotowi, że prokuratura się nim zajmie. Biedak nie zdawał sobie sprawy z twego, że to właśnie początek jego śmierci w Smoleńsku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, balans napisał:

Nie da się nijak ukryć, że wtedy to podpuszczona przez USA Gruzja zaatakowała Osetię, a nie Rosja Gruzję. Gruzja zrobiła to zresztą bardzo nieudolnie i dostała baty.

  Gruzja pechowo wybrała moment "ataku" bo zupełnie przypadkowo:

tuż przy granicy z Gruzją rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe. W ramach manewrów „Kaukaz 2008”, do Osetii Północnej przerzucano drogą lotniczą pododdziały 76. pskowskiej dywizji powietrznodesantowej. Koleją przewieziono zaś pułk desantowo-szturmowy 20. dywizji zmechanizowanej. To łącznie 8000 żołnierzy i 700 pojazdów."

No, przyznaję skrajna nieudolność.

Przypomniał mi sie kawał oddający klimat Twoich interpretacji:

wojska Gruzińskie zaatakowały rosyjskie kombajny zbożowe w trakcie żniw, kombajny odpowiedziały ogniem niszcząc gruzińskie czołgi po czym odleciały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

  Gruzja pechowo wybrała moment "ataku" bo zupełnie przypadkowo:

tuż przy granicy z Gruzją rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe. W ramach manewrów „Kaukaz 2008”, do Osetii Północnej przerzucano drogą lotniczą pododdziały 76. pskowskiej dywizji powietrznodesantowej. Koleją przewieziono zaś pułk desantowo-szturmowy 20. dywizji zmechanizowanej. To łącznie 8000 żołnierzy i 700 pojazdów."

No, przyznaję skrajna nieudolność.

Przypomniał mi sie kawał oddający klimat Twoich interpretacji:

wojska Gruzińskie zaatakowały rosyjskie kombajny zbożowe w trakcie żniw, kombajny odpowiedziały ogniem niszcząc gruzińskie czołgi po czym odleciały... 

Choćbyś na głowie stawał i robił szpagaty, to nie zmienisz historii, bo to wtedy właśnie Gruzja zaatakowała Osetię, a nie odwrotnie. Zresztą zrobiła to w bandycki sposób, bo nocą zaczęła prać Gradami po osiedlach mieszkaniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bjar_1 napisał:

No jak tak możesz mówić o ulubionym sposobie działania Twojej ulubionej armii :D

Nie mam ulubionej armii, bo nasza niestety jest tylko defiladowa i na msze św.

Gruzini zresztą popełnili wtedy podstawowy błąd, bo zamiast prać Gradami po stolicy Osetii, to powinni zająć lub wysadzić strategiczny tunel i odciąć Rosję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2.04.2022 o 13:44, les05 napisał:

Nie sądzę żebyśmy kiedykolwiek poznali prawdę o Gibraltarze i to nie dlatego, że Anglicy przedłużyli w 1997 r. utajnienie materiałów dotyczących śmierci Sikorskiego. W tej sprawie wiele diabłów było czynnych. 

Nie wiem skąd wziąłeś te bzdurę, ale pewnie od Kisielewskiego albo Baliszewskiego- obaj paranoicznie bali się, że prawda wyjdzie na jaw i runie mit zamachu. I wyjdzie brutalna prawda o całkowitym umoczeniu polskich władz emigracyjnych w przemyt. Ponieważ w XX wieku trzeba było sobie pojechać do ówczesnego PRO samodzielnie i przeprowadzić kwerendę to takie brednie by przeszły. Tylko, że mamy XXI wiek i w obecnym NA w Kew można przeprowadzić kwerendę nie wychodząc i z domu. Ja przeprowadziłem taką w temacie Liberatora AL-523 jeszcze w 2004 i żadna teczka dotycząca bezpośrednio katastrofy nie była utajniona. Utajnione były jeszcze akta osobowe, które zwyczajowo są odtajniane w pięć lat po śmierci ostatniego zainteresowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Nie wiem skąd wziąłeś te bzdurę, ale pewnie od Kisielewskiego albo Baliszewskiego- obaj paranoicznie bali się, że prawda wyjdzie na jaw i runie mit zamachu. I wyjdzie brutalna prawda o całkowitym umoczeniu polskich władz emigracyjnych w przemyt. Ponieważ w XX wieku trzeba było sobie pojechać do ówczesnego PRO samodzielnie i przeprowadzić kwerendę to takie brednie by przeszły. Tylko, że mamy XXI wiek i w obecnym NA w Kew można przeprowadzić kwerendę nie wychodząc i z domu. Ja przeprowadziłem taką w temacie Liberatora AL-523 jeszcze w 2004 i żadna teczka dotycząca bezpośrednio katastrofy nie była utajniona. Utajnione były jeszcze akta osobowe, które zwyczajowo są odtajniane w pięć lat po śmierci ostatniego zainteresowanego.

W tak poważnych sprawach dziennikarzom ufać nie można ale już opinia prof. Ciechanowskiego z Uniwersytetu Londyńskiego powinna dawać dużo do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

Niedawno brytyjskie Foreign Office na moje pytanie odpowiedziało, że nie ma już żadnych utajnionych dokumentów w tej sprawie - stwierdził Ciechanowski. Jego zdaniem nie ma żadnych dowodów, że gen. Sikorski został zamordowany przez Brytyjczyków.

Apeluję do premiera Tuska aby zwrócił się do premiera Gordona Browna z pytaniem czy można przyjąć takie oświadczenia Foreign Office i czy rzeczywiście wszystkie materiały dotyczące tej sprawy zostały odtajnione. Warto powołać polsko-brytyjską komisję, która zbadałaby wszystkie dokumenty i złożyła specjalny raport władzom obu krajów - dodał prof. Ciechanowski.

09-07-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

Niedawno brytyjskie Foreign Office na moje pytanie odpowiedziało, że nie ma już żadnych utajnionych dokumentów w tej sprawie - stwierdził Ciechanowski. Jego zdaniem nie ma żadnych dowodów, że gen. Sikorski został zamordowany przez Brytyjczyków.

Apeluję do premiera Tuska aby zwrócił się do premiera Gordona Browna z pytaniem czy można przyjąć takie oświadczenia Foreign Office i czy rzeczywiście wszystkie materiały dotyczące tej sprawy zostały odtajnione. Warto powołać polsko-brytyjską komisję, która zbadałaby wszystkie dokumenty i złożyła specjalny raport władzom obu krajów - dodał prof. Ciechanowski.

09-07-2008

Coś cię dziwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie