Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

- Dzisiaj mogę powiedzieć, że te wszystkie pytania (dot. montażu i detonacji środków wybuchowych w samolocie prezydenckim w Smoleńsku) uzyskały jakąś odpowiedź i to zostało ujęte w pełnym dokumencie, który mam nadzieję niedługo stanie się elementem publicznej debaty — powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Przez te lata, mając osobiste przekonanie, że doszło do zbrodni, zamachu, nie mogłem jednak tego wszystkiego złożyć w pewną całość, mówię od strony technicznej - powiedział Jarosław Kaczyński.

Odnosząc się tragedii smoleńskiej oraz badania jej przyczyn stwierdził:

- Jak dokonano tego wszystkiego, co wiąże się z zamontowaniem jakiś środków wybuchowych w samolocie, w jaki sposób to zostało odpalone, dlaczego ten samolot zaczął opadać i w końcu jak to było z tym rozerwaniem samolotu, dlaczego ciała zostały rozerwane w ten sposób.

[...]

https://www.fronda.pl/a/prezes-pis-o-tragedii-w-smolensku-mam-juz-wiedze-jak-zamontowano-srodki-wybuchowe,175480.html

Napisano

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oznajmił, że w kwietniu 2010 roku samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz blisko setką polskich obywateli na pokładzie został nad Smoleńskiem wysadzony w powietrze.

„Podczas katastrofy smoleńskiej samolot został wysadzony w powietrze” – oświadczył na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz i dodał: „raport w tej sprawie zostanie przekazany opinii publicznej w najbliższym czasie”. Szef komisji smoleńskiej zaznaczył, że z raportem tym zapoznał się już prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego powiedział również, że „obecne otoczenie Putina, to zespół, który ukształtował się podczas zbrodni smoleńskiej”. „Kluczową rolę odgrywał wtedy Siergiej Szojgu” – przypomniał Macierewicz.

https://www.fronda.pl/a/antoni-macierewicz-w-smolensku-samolot-zostal-wysadzony-w-powietrze,175497.html

Napisano
44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

„raport w tej sprawie zostanie przekazany opinii publicznej w najbliższym czasie”

Tylko nie do prokuratury. Do prymitywnej, ciemnej, głupiej PiSowskiej mierzwy, ale nie do aparatu ścigania.

🤣 🤣 🤣

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego powiedział również, że „obecne otoczenie Putina, to zespół, który ukształtował się podczas zbrodni smoleńskiej”. „Kluczową rolę odgrywał wtedy Siergiej Szojgu” – przypomniał Macierewicz.

Rosja to bandycki kraj rządzony przez kryminalistów, mówił Macierewicz wtedy, gdy ministrowie Tuska po rosyjsku składali hołd Putinowi. Musiało minąć 10 lat zanim dotarło do nich, że jednak ten Putin chyba nie jest demokratą. I komu ufać Macierewiczowi czy obrońcom Anodiny?

Napisano

Rosjanin zatrzymany w hotelu sejmowym. Dokumentował rozkład budynku

Straż marszałkowska zatrzymała w hotelu sejmowym mężczyznę, który dokumentował rozkład pomieszczeń budynku. W trakcie kontroli okazało się, że ma rosyjski paszport - podaje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Rzeczpospolita poinformowała, że mężczyznę, który dokumentował telefonem komórkowym rozkład korytarzy i pomieszczeń, zauważył jednego z posłów, który zaalarmował stanowisko dowodzenia straży marszałkowskiej.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do incydentu doszło w nocy ze środy na czwartek. Przy wejściu do Nowego Domu Poselskiego nie ma bramek, a mężczyzna miał wykorzystać zamieszanie, które spowodowała wchodząca przed nim osoba" - czytamy na łamach dziennika.

Mężczyzna nie został zatrzymany

"Rzeczpospolita" podaje, że w trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna posługuje się rosyjskim paszportem. Mimo to został wypuszczony.

"Incydent był o tyle groźny, że miał miejsce w środku dwudniowego posiedzenia Sejmu. W Nowym Domu Poselskim zakwaterowana jest znaczna część posłów, a jak wynika z naszych informacji, jednym z lokatorów, obecnych tej nocy w budynku, był marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej" - ocenia gazeta.

Pytane przez "Rz" Centrum Informacyjne Sejmu ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza dziennikarskim ustaleniom. Podkreśla, że zagadnienia te "nie są przedmiotem ustawy o dostępie do informacji publicznej".

https://wydarzenia.interia.pl/news-rosjanin-zatrzymany-w-hotelu-sejmowym-dokumentowal-rozklad-b,nId,5922275

Napisano
W dniu 26.03.2022 o 14:11, les05 napisał:

Rosja to bandycki kraj rządzony przez kryminalistów,

Nie żebym się nie zgadzał, ale kto to mówi i co w polskim  rządzie robi Wąsik i Kamiński ?   

Napisano

Lider Zjednoczonej Prawicy oświadczył, że w tym roku obchody Katastrofy Smoleńskiej zostaną zorganizowany w sposób, w jaki organizowano je przed pandemią koronawirusa. Wskazał, że powinny one być jak najbardziej liczne. Zapewnił też, że w czasie obchodów poruszone zostaną kwestie związane z wyjaśnieniem okoliczności katastrofy. Przyznał, że okazją do ogłoszenia prawdy o Smoleńsku może być rosyjska agresja przeciw Ukrainie.

- „Świat zobaczył, do czego zdolna jest Rosja. Widzi jej okrucieństwo, zbrodnie. Przez całe lata bardzo wiele osób odrzucało taki obraz Moskwy. Zobaczymy zatem, jaka będzie reakcja na naszą decyzję w sprawie Smoleńska. Raport Podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza udziela odpowiedzi na kluczowe pytania. Światowa opinia publiczna musi się z jego ustaleniami zmierzyć. Trudno zaprzeczyć, że reżim Putina byłby zdolny do przeprowadzenia ataku na głowę innego państwa, skoro sami Amerykanie od tygodni informują, że Rosjanie przygotowali listę polityków ukraińskich, którzy mieli zostać zamordowani. A rozpoczyna ją nazwisko tamtejszej głowy państwa”

- podkreślił wicepremier.

- „Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla bardzo wielu osób to może być trudne do przyjęcia. Mówię teraz nie tylko o politykach, lecz także o zwykłych ludziach, którzy przez całe lata twardo twierdzili, iż to niemożliwe; Rosja jest straszna, ale nie aż tak. Każdy z nas zapewne zetknął się z takim sposobem myślenia. Być może znaczna część takich osób – mimo dowodów, wyników niezależnych badań, ekspertyz – nadal będzie odrzucać taką możliwość. Mimo wszystko mamy bardzo dobry, profesjonalny, wnikliwy raport i będziemy działać dalej”

- oświadczył.

https://www.fronda.pl/a/prezes-pis-o-smolensku-swiat-zobaczyl-do-czego-zdolna-jest-rosja,175571.html

Napisano
17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Światowa opinia publiczna musi się z jego ustaleniami zmierzyć.

Tylko oczywiście nie polska prokuratura, o której w tym bełkocie ani słowa.

Napisano

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oświadczył, że na pokładzie samolotu przewożącego 10 kwietnia 2010 roku prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz blisko setkę polskich obywateli doszło do eksplozji termobarycznej. Zapowiedział też publikację raportu na ten temat w okolicach 12. rocznicy tragedii smoleńskiej.

„Raport pokazuje prawdę jak doszło do dramatu smoleńskiego i pokazuje, że były to działania przygotowane, zaplanowane i realizowane z olbrzymią konsekwencją rosyjskich służb specjalnych od momentu przeniesienia remontu samolotu do firmy Aviakor” – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz i oświadczył: „To była eksplozja termobaryczna, analizy materiałów wybuchowych znalezionych na szczątkach samolotu to potwierdzają”.

Jak tłumaczył Macierewicz „zniszczenie samolotu przez eksplozję jest najważniejszym materiałem dowodowym. Analiza raportu uwzględnia także bardzo szczegółowo działania polityczne związane z remontem samolotu oddanym w ręce rosyjskich służb”.

Szef Podkomisji Smoleńskiej zapowiedział, że raport zostanie opublikowany „w okolicach 12. rocznicy wydarzeń w Smoleńsku” oraz będzie on przekazany opinii publicznej, a także udostępniony w internecie.

Zdaniem Macierewicza „zbrodnia smoleńska była momentem przełomowym w historii imperializmu rosyjskiego ostatnich dziesięcioleci, świadectwem tego, że Rosja się nie cofnie w swoich agresywnych działaniach przed żadną zbrodnią byleby uniemożliwić zatrzymanie swojego imperializmu”.

Były minister obrony narodowej oznajmił również, że jego rozmowy z przedstawicielami najważniejszych państw NATO, gdy był szefem resortu obrony, „raczej nie pozostawiały wątpliwości co do tego, jak doszło do tragedii smoleńskiej”. „Mieli oni świadomość, że był to zamach” –  podkreślił Macierewicz.

Szef Podkomisji Smoleńskiej zaznaczył także, że w okresie sprawowania rządów przez Donalda Tuska oraz Platformę Obywatelską „polska opinia publiczna była okłamywana bardzo intensywnie przez prorosyjsko-niemieckie media, które systematycznie narzucały oszustwo, dezinformację smoleńską”.

https://www.fronda.pl/a/antoni-macierewicz-podczas-zbrodni-smolenskiej-doszlo-do-eksplozji-termobarycznej,175661.html

 

Napisano
5 godzin temu, bjar_1 napisał:

Wina Tuska...

Możesz podać które , chciałbym skosztować . Tyle się o nich mówi i pisze.

Napisano
20 hours ago, les05 napisał:

Ja bym raczej stawiał na Putina i jego bandę. Ale ważne są dowody a nie przypuszczenia.

Nie przestajesz mnie zadziwiać. To Putin i jego banda miała sfałszowane uprawnienia. To Putin i jego banda zeszła poniżej minimalnej dopuszczalnej wysokości. W końcu to Putin i jego banda przywaliła w ziemię w ramach CFIT.

  • Tak trzymać 2
Napisano

Merril...


Wersja Człowiek z  obłędem w oczach może być dla wielu osób bolesna... dosłownie i w przenośni...

Już kiedyś napisałem, ale powtórzę:

- problem mają wszyscy związani z remontem Tu...

- problem ma cały BOR, który nie znalazł kabum przed sprawdzeniem przy wylocie..

- osoby, które otrzymały odszkodowania- standardowo wyłączone są zdarzenia terrorystyczne..

itp

itd

PS A i Arabskiego z ekipą trzeba będzie przeprosić, skoro Smoleńsk nie jest związany z takim a nie innym przygotowaniem wylotu...

Napisano

W czwartek rano zmarł zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek - przekazała Prokuratura Krajowa. Prokurator Pasionek służył w prokuraturze od ponad 30 lat. Nadzorował pracę zespołu śledczego zajmującego się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

W 2010 r. Pasionek był prokuratorem nadzorującym śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku. Po 2016 r. w ramach powierzonej funkcji zastępcy Prokuratora Generalnego nadzorował pracę Zespołu Śledczego Nr 1 zajmującego się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Napisano
2 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Nie przestajesz mnie zadziwiać. To Putin i jego banda miała sfałszowane uprawnienia. To Putin i jego banda zeszła poniżej minimalnej dopuszczalnej wysokości. W końcu to Putin i jego banda przywaliła w ziemię w ramach CFIT.

Na wszelki wypadek - gdybyś nie wiedział - to każdy CFIT zawiera w sobie olbrzymie bogactwo czynników zewnętrznych, a nie że pilot leci, leci i się wziął i CFITnął.

1.thumb.jpg.1bdc56e7db4ec09b616b17735ee4a6cd.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie