Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, takafura napisał:

No i mam porównanie co i jak zrobili Holendrzy co dodatkowo mnie dołuje że jednak można dużo, szybki i wiarygodnie.

A co takiego zrobili Holendrzy? Dostali wrak ot separatystów, którzy zbierali szczątki pod artyleryjskim ostrzałem banderowców. Odsunęli Malezyjczyków od śledztwa, nie dostali nagrań z wieży, no i nie dostali do dziś "twardych dowodów", które im Amerykanie obiecywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Jak dla mnie, porównanie Smoleńska z MH17 ma dość mało sensu. Zwłaszcza, że "zielone ludziki" same o zestrzeleniu poinformowały- później, mimo najróżniejszych wygibasów Moskwy, było już z górki.

 

  Nieistotne co zrobili sprawcy.

Ważne co i w jaki sposób zrobiła międzynarodowa komisja śledcza,w jakim czasie zebrano szczątki, że zrekonstruowano z nich kabinę, jak współpracowano z rodzinami ofiar.

No i nie oddali śledztwa Rosjanom czy Ukraińcom. wykonano sekcje ciał... sporo istotnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek jak zwykle, w takich sytuacjach, rżnie głupa, bo zwiększa sobie w ten sposób pole do manipulacji. Jeszcze raz podrzucam materiały z prac komisji Macierewicza. Są w nich opisane metody badań i eksperymenty, za pomocą których  starali się wyjaśnić przebieg katastrofy. Dla Człowieka są niewygodne, dlatego nie odnosi się do faktów, które opisują, tylko woli ogólnie - wicie rozumicie, nic nie ma sensu, Buka ich zje, cyrk z obłędem w oczach itp.  Nie można mieć pretensji, taką ma pracę a przyznać się, że na czymś się nie zna, nie wypada, bo nie za to mu płacą. Dlatego nasz forumowy Copernicus stosuje różne chwyty erystyczne, żeby coś tam udowodnić nie wchodząc w szczegóły, bo i po co, przecież chodzi o to, by gonić króliczka a nie złapać go.   

http://niezalezna.pl/data/internet_RAPORT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

Wśród tych "naukowców" nie było ani jednego specjalisty od badania wypadków lotniczych. No gwoli prawdy, to jeden Brytyjczyk się trochę o tą tematykę "otarł", ale zarobił u siebie opinię wyznawcy spiskowych teorii dziejów i szybko się go pozbyto.

Balans, nie wiem skąd u Ciebie to poczucie wyższości, daleko Ci do tych, o których piszesz. Ale nie zniechęcaj się, tu każdy może być ekspertem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"Jeszcze raz podrzucam materiały z prac komisji Macierewicza..."
 

Skoro wszystko (?) jest w tym raporcie (?) opisane i udowodnione, to co podkomisja jeszcze robi i dlaczego o zbadanie śladów ewentualnych MW poprosiła po ogłoszeniu raportu ze śnurka i dlaczego czekamy na ogłoszenie kolejnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, że to się nie dzieje naprawdę...

Członkowie komisji- sobie pierwsze z brzegu sprawdziłem:

Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska

Specjalizuje się w zakresie antropologii muzyki i amerykanistyki. Prowadzi badania etnomuzykologiczne i archeomuzykologiczne na terenie Peru, Ekwadoru, Boliwii.

Tomasz Ziemski

Studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyłem w 1980 roku. Tematem mojej pracy dyplomowej była zabudowa jednorodzinna. W 1986 roku uzyskałem uprawnienia projektowe, a rok później rozpocząłem samodzielną działalność zawodową. Za osiągnięty dorobek w 1991 roku Minister Kultury i Sztuki przyznał mi status twórcy.

 

Choć przyznam, że kilka wymienionych ma coś z techniką czy lotnictwem wspólnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 08:47, Czlowieksniegu napisał:

les

"Jeszcze raz podrzucam materiały z prac komisji Macierewicza..."
 

Skoro wszystko (?) jest w tym raporcie (?) opisane i udowodnione, to co podkomisja jeszcze robi i dlaczego o zbadanie śladów ewentualnych MW poprosiła po ogłoszeniu raportu ze śnurka i dlaczego czekamy na ogłoszenie kolejnego?

Albo do mnie piszesz abo mnie blokujesz, gdy robisz to jednocześnie, to trochę żenua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 22:52, les05 napisał:

Balans, nie wiem skąd u Ciebie to poczucie wyższości, daleko Ci do tych, o których piszesz. Ale nie zniechęcaj się, tu każdy może być ekspertem.

Widzisz ja, w odróżnieniu od zdecydowanej większości "ekspertów" Macierewicza, to przynajmniej się o lotnictwo odrobinę "otarłem", bo nim mnie wzięli w kamasze, to przez prawie 2 lata byłem członkiem aeroklubu... Ja się w tym miejscu zapytowywuję, czy w tej komisji jest chociaż jeden ekspert, który bezpośrednio brał udział w badaniu przynajmniej kilku wypadków lotniczych? Bo ja takiego nie znajduję.

To tak, jakby do szpitala dowieziono ciężki przypadek i zwołano konsylium lekarskie, w skład którego by weszli wybitni: historycy, socjologowie, etnografowie, poloniści i ornitolodzy...

A odnośnie materiałów wybuchowych, to tym samolotem przewożono do kraju żołnierzy z Afganistanu, którzy takie takie ślady wnieśli na mundurach i jeszcze po latach super czułe przyrządy takie ślady MW wykryją.

Pozostaje jeszcze pytanie - po kiego ktoś miał ryzykować zamach na kogoś, kto wtedy miał w kraju katastrofalnie niskie poparcie i nie miał najmniejszych szans na reelekcję?

O złamaniu wszystkich możliwych procedur obowiązujących w lotnictwie podczas tego tragicznego lotu, to już prze litość nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem się trunkowo na wysłuchanie rewelacji AM, i za półtorej godziny  jego rewelacji poszło; dwa wina Pinot Grigio rocznik 2015 i Metaxa 0.7l .Bez tego nie dałbym rady wysłuchać tych bredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wypowiedziane przez człowieka, który był wiceprzewodniczącym komisji pana Millera, a który nie pilotował nigdy Tu-154"

To się dzieje na serio? Człowiek z obłędem w oczach, pomijając służbowe loty do USA widział kiedyś z bliska samolot?

 

PS "Macierewicz obwieścił, że raport jest gotowy i znajduje się w sejfie podkomisji. Jak mówił – dokument może zostać opublikowany w ciągu kwartału."

Czy wiadomo, o jaki kwartał chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

PS "Macierewicz obwieścił, że raport jest gotowy i znajduje się w sejfie podkomisji. Jak mówił – dokument może zostać opublikowany w ciągu kwartału."

Czy wiadomo, o jaki kwartał chodzi?

Chyba nie bardzo, bo wygląda na to, że członkowie tej podkomisji nie życzą sobie ujawnienia ich nazwisk, bo nie chcą się publicznie ośmieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- „Mówię to jako świadek pracy nad poszukiwaniem prawdy, bo sam zaraz po katastrofie pomagałem w tłumaczeniach angielskojęzycznych w 2010, 2011 roku pracowaliśmy całymi nocami, czasami dostawałem teksty o 1-2 w nocy i nie było momentu wytchnienia, abyśmy nie poszukiwali tej prawdy. A więc oddaję panu pokłon panie ministrze i dziękuję za poświęcenie bo wiem ile to kosztowało wszystkich, a szczególnie pana” – dodawał poseł Tarczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dalej startują/lądują z nieczynnych lotnisk, to się prędzej czy później Smoleńsk powtórzy, bo w lotnictwie nie ma zlituj dla łamiących procedury. Co zresztą do naszych butnych polityków dalej nie dociera., bo w swojej arogancji uważają, że im wszystko wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, balans napisał:

Niech dalej startują/lądują z nieczynnych lotnisk, to się prędzej czy później Smoleńsk powtórzy, bo w lotnictwie nie ma zlituj dla łamiących procedury. Co zresztą do naszych butnych polityków dalej nie dociera., bo w swojej arogancji uważają, że im wszystko wolno.

Będą kolejne Nagrody Darwina, do momentu aż się ławka kadrowa skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 14:10, Czlowieksniegu napisał:

- „Mówię to jako świadek pracy nad poszukiwaniem prawdy, bo sam zaraz po katastrofie pomagałem w tłumaczeniach angielskojęzycznych w 2010, 2011 roku pracowaliśmy całymi nocami, czasami dostawałem teksty o 1-2 w nocy i nie było momentu wytchnienia, abyśmy nie poszukiwali tej prawdy. A więc oddaję panu pokłon panie ministrze i dziękuję za poświęcenie bo wiem ile to kosztowało wszystkich, a szczególnie pana” – dodawał poseł Tarczyński

Byli tacy którzy pomagali, tak jak i wielu teraz czeka na ostateczne wyjaśnienie katastrofy. 

Przeczytaj sobie, co komisja Millera ukryła na dysku pod hasłem DUPA. Już słyszę jak rechoczesz.

http://niezalezna.pl/344010-komisja-millera-ukryla-na-zaszyfrowanym-dysku-badania-cial-ofiar-dupa-takiego-hasla-uzyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, les05 napisał:

Przeczytaj sobie, co komisja Millera ukryła na dysku pod hasłem DUPA.

I co tam było [rzekomo] do ukrycia? Może to, że ciała były zmasakrowane i poszatkowane bo samolot dachował w lesie? Przecież tak to zawsze wygląda przy tego typu katastrofach.

Winni tej katastrofy sami siebie wtedy ukarali i należy zakończyć już to całą szopkę z podkomisją, bo tylko ośmieszają nasz kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie