Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie warto...

Zwłaszcza, że czyta się dużo lepiej niż, np, obie książki Piątka. Ciekawe, na marginesie, jak tam doniesienie złożone przez Człowieka z obłędem w oczach- minęły już dwa lata a cisza, jak na pogrzebie organisty. Chyba, że coś mi umknęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

takafura- proponuję, abyś sprawdził, jakie są/były koleje sprawy, którą Człowiek z obłędem w oczach założył Piątkowi. Ale, abyś się nie trudził podpowiem, że prokurator umorzył ją umorzył, a AM się nie odwołał. Dość dziwne, że wnioskodawcy nie zależało na kontynuowaniu sprawy.

Z Raportu o likwidacji się AM wyślizgał, gdy okazało się, że nie bardzo wiadomo, czy był funkcjonariuszem publicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Z Raportu o likwidacji się AM wyślizgał, gdy okazało się, że nie bardzo wiadomo, czy był funkcjonariuszem publicznym.

Prokuratorzy od początku wiedzieli ze nie jest funkcjonariusze publicznym - to był tylko pretekst aby zebrać informacje o członkach komisji weryfikacyjnej. Ile miesięcy trwało ustalenie tak prostej sprawy. Rok, dwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Tego nie wiem- ale można sprawdzić, ile odszkodowań zostało, w wyniku Raportu, wypłaconych.

  Tak taka piękna instytucja WSI z tradycjami przejętymi prosto z Zarządu II Sztabu Generalnego WP ?

A odszkodowania wypłacano bo sąd domagał się dokumentów których nie chciano lub nie można było dostarczyć ( nie przesądzam bo nie wiem) z powodu klauzuli tajne. l tu mogę się mylić bo dawno o tych odszkodowaniach czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, balans napisał:

Jak dla mnie zdrajca i żaden generał. Miałem na myśli tych, których Amerykanie odznaczyli za Irak.

A wcześniej ruskie ich odznaczyli za podkładanie świń Ameryce i Izrael udekorował za szmuglowanie żydów do Palestyny. Takie z nich gieroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, les05 napisał:

Takie z nich gieroje.

Jak zwał to zwał, ale to byli profesjonaliści w każdym calu, a szalony Antek zastąpił ich harcerzami po 2-3 tygodniowych kursach na oficera wywiadu. Ale to i tak mały pikuś, bo przy tym opublikował i do tego zlecił jeszcze przetłumaczenie na rosyjski, listy naszych agentów, metod pracy operacyjnej i źródeł osobowych. Jeżeli to nie był sabotaż, to pasuje jedynie określenie kretynizm, bo teraz nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie współpracy z naszym "wywiadem". W tym miejscu chciałem zauważyć, że w krajach prawdziwych a nie z dykty jak nasz, taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Na ten przykład Anglicy na kolejne 50  lat utajnili szereg dokumentów swojego wywiadu z II wojny Światowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balans napisał:

Jeżeli to nie był sabotaż, to pasuje jedynie określenie kretynizm, bo teraz nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie współpracy z naszym "wywiadem". W tym miejscu chciałem zauważyć, że w krajach prawdziwych a nie z dykty jak nasz, taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.

Nie pisz o czymś czego nie możesz udowodnić. I ciesz się, że żyjesz w kraju z dykty, w krajach z betonu chorym emerytom proponują eutanazję lub morfinę co na jedno wychodzi, albo dostają zalecenie, by umierali w domu. Zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans... WSI - Ujawniono kilka przypadków szpiegostwa w tej służbie specjalnej, skazano kilku żołnierzy – agentów wywiadu. Zarząd Kontrwywiadu UOP ujawnił szpiegostwo żołnierzy WSI na rzecz Federacji Rosyjskiej, zostali skazani na ok. 5 lat więzienia. Pokazuje to brak należytej kontroli własnych żołnierzy przez WSI. Przez cały okres funkcjonowania WSI ta instytucja nie złapała żadnego szpiega FR

https://belsat.eu/pl/news/18607/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

(...) i do tego zlecił jeszcze przetłumaczenie na rosyjski, listy naszych agentów, metod pracy operacyjnej i źródeł osobowych

Bo Rosjanie nie mieli pojęcia o tym co i jak robi WSI. Balans, zmień zioło, pal te co ja -  będziesz mniej pisał ale bez takich rewelacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, balans napisał:

Żałosne te sukcesy i do tego z przed kilku lat...

Zgadza się nie złapać żadnego sowieckiego szpiona - co to za służby informacyjne? Chyba dezinformacyjne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie