Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Do głowy by mi nie przyszło, że prokurator z Wojskowej Prokuratury w Warszawie, KBWLLP na polecenie MON oznacza oddanie śledztwa. Chyba, że dla wyznawców i/lub Ciebie niepodjęcie działań przez PKBWL jest z tym równoznaczne.

Choć fakt, że nijak się to ma do rosyjskich uników z przekazaniem kompletu kompletnych dokumentów choćby.

 

Tyle, że i jedno, i drugie, nijak ma się do błazenady, którą przed powołaniem Podkomisji zaczął Człowiek z obłędem w oczach.

 

PS Ale, tak jak już dawno napisałem i powtórzę- Moskwa nie ma dokumentnie żadnego interesu w wyjaśnieniu Smoleńska i dla niej im dłużej ten bałagan trwa, tym lepiej. I wypadałoby się wreszcie z tym pogodzić. Działania Podkomisji doskonale do tego scenariusza pasują. I po linii partyjnej, i partykularnych interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tyr napisał:

Balans co cię trzyma...? Jedź na zachód tam cię z racji wieku zakwalifikują do eutanazji w domu albo jedź na wschód tam dadzą ci szansę się wykazać, że jeszcze się nadajesz na do propagandy...  

Kolejny raz mnie gdzieś wysyłasz. To zakonotuj sobie, że w latach osiemdziesiątych mogłem wybrać sobie dowolny kraj na zachodzie do emigracji, a tego nie zrobiłem bo tak mnie wychowano. Pewnie głupio zrobiłem, ale to se uż nevrati. A tak zrobiło kilku moich znajomych, w tym jeden, który był dość wysoko w strukturach podziemnej Solidarności, a któremu dostarczałem materiały poligraficzne. Miałem z tego powodu sporego stresa, bo nie pojawił się na umówionym spotkaniu, a ja to wszystko trzymałem w domu, a za to dawali wtedy kilka lat więzienia tak na wejściu. Dopiero po jakimś miesiącu dowiedziałem się, że wyjechał z całą rodziną do Danii i kto inny będzie odbierał te materiały.

No cóż, człowiek już wtedy taki młody nie był, a dał się oszukać na tą całą Solidarność jak jakiś dzieciak. Ale to dopiero zrozumiałem na początku lat 90-tych, gdy zaczęto robotników traktować jak chłopów pańszczyźnianych, a przodowali w tym ci, którzy mienili się Komitetem Obrony Robotników...

 

 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin

"I tego ps. się trzymajmy... Nie miała też interesu by wizyta przebiegła bezproblemowo a wręcz przeciwnie "

Jeśli Tobie się wydaje, że brak powodów na bezproblemową wizytę oznacza zamach, to ... nie bardzo jest sens dalej dyskutować.

Putin doskonale wykorzystał nadarzającą się okazję- co najwyżej o cynizm można by go oskarżać. Ale dlaczego, skoro Ty sam gdzieś napisałeś, że to skuteczny polityk wykorzystuje okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin...Jeśli gdzieś znajdziesz, że napisałem, że to zamach, to stawiam Ci najlepszy płyn do dezynfekcji wewnętrznej;)

Balans- ja tak z przyzwoitości ci radzę co byś nie musiał w każdym poście obrażać ojczyzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie napisałeś.

Ale przy stwierdzeniu, że " Nie miała też interesu by wizyta przebiegła bezproblemowo" przy takim a nie innym finale, siłą rzeczy stawia Moskwę po stronie winnych lub zaangażowanych w torpedowanie wizyty.

A jeśli torpedowanie polegałoby na np nie dostarczeniu nowych instrukcji, to jak myślisz? Działanie cyniczne i złośliwe, dla samego utrudnienia, czy sprawdzenie, co Warszawa na to, czy co gorsza przygotowania do zamachu? Odrzucając ostatnie, wychodzi na to, że* za finał odpowiedzialna jest ekipa, która była w Tu- czy pilot, czy osoba wydająca polecenia. Ale jeśli wychodzi, że pilot powinien, nawet mimo Gruzji, samodzielnie decydować, to ...

 

* zwłaszcza po zeznaniach pilota Jak'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwykła chamska, rosyjska złośliwość i kilka zawinionych lub nie błędów doprowadziło do katastrofy. "

Wg mnie wcale- tak jak chwilę temu napisałem- Putin doskonale wykorzystał nadarzającą się okazję, żeby wywrócić do góry nogami naszą scenę polityczną i społeczeństwo jednocześnie.

Klika zawinionych i niezawinionych błędów- jak dla mnie, tak naprawdę clou kryje się w zeznaniach Artura Wosztyla, czyli pilota Jak-40.

 

 

PS Nie zastanawiałeś się, dlaczego niecałe trzy tygodnie po Smoleńsku zapadła decyzja o rozformowaniu 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Państwowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" było olanie prośby o pomoc w organizacji przelotu"

Czekaj... na razie, to trwa zamieszanie, kto był odpowiedzialny za organizację.

O udział strony rosyjskiej prosi

18 marca - 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego pisze pismo z wnioskiem o zgody dyplomatyczne do Białorusi i Rosji i prosi o parametry lotnisk i zapewnienie przez stronę rosyjską znającego język polski "lidera" na wieży w Smoleńsku, pomagającego załogom lądować

ale

31 marca - Anulowano zamówienie "liderów", bo załogi znają język rosyjski, podtrzymano wniosek o aktualny plan lotniska

Ciekawe kto anulował- wydaje Ci się, że w zadania 36 SPLT wmieszał się ktoś inny?

6 kwietnia - w 36. SPLT oblot komisyjny Tu-154, ważny na 7 kwietnia, 8 kwietnia i 10

9 kwietnia - Ambasada RP w Moskwie przesłała 36 SPLT dokumenty ws. lądowania

Ciekawe jakie dokumenty i na ile aktualne.

9 kwietnia - W 36. SPLT wyznaczono załogę na lot do Smoleńska, otrzymują karty podejścia do lądowania na Smoleńsk - ostatnia ich aktualizacja jest datowana na wrzesień 2009 r

 

Chronologia przygotowana przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tyr napisał:

Odnośnie  10.04 jest coś takiego jak związek przyczynowo-skutkowy. Jest to zależność pomiędzy jednym zdarzeniem (przyczyną) a drugim zdarzeniem (skutkiem), przy czym skutek jest bezpośrednim następstwem przyczyny.

Związek przyczynowo-skutkowy... ? Brak szkolenia pilotów na symulatorach, zgnojenie pilota za odmowę lotu do Tbilisi, lot samolotu z pilotami bez wymaganych uprawnień, wycieczki w kabinie pilotów, naciski VIPa na lądowanie w Smoleńsku, czy tyle "związków" wystarczy? 

Edytowane przez yogisan
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

A związkiem przyczynowo skutkowym, czyli pierdnięciem motyla było olanie prośby o pomoc w organizacji przelotu... 

A jaką pomoc nieudolna kancelaria prezydencka jeszcze oczekiwała? Tak tylko przypominam, iż lotnisko w Smoleńsku było nieczynne, w spisach lotnisk było jako przygodny teren, pole.

Edytowane przez yogisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tyr napisał:

Na kursie i na ścieżce...;)

Na sprzęcie z lat w najlepszym przypadku 60-tych, był "na kursie i na ścieżce", ale wcześniej było "Nie ma warunków do lądowania" i wieża nie kłamała. A później w kabinie urządzenia ostrzegały, że ziemia zbliża się niebezpiecznie i to zignorowali, bo padło "zmieścisz się". A na koniec już tylko było słychać "o k****". Tylko zupełnie ciemny lud tego nie rozumie...

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tyr napisał:

To ten generał na zdjęciu;)? 

"We wrześniu 1939 roku straciliśmy przewagę na niebie w cztery dni. "- i to jest kwintesencja czytania jednego źródła- możesz się dowiedzieć, że we wrześniu mieliśmy przewagę w powietrzu i ją w 4 dni straciliśmy.

Czy, Latkowski wyjaśnia czemu ruskie olewali nasze prośby o organizację lotu? Czy odniósł się do ustawienia latarń i naprowadzania z wieży? A może twierdzi, że Protasiuk musiał na siłę lądować na żądanie będącego w kabinie Błasika? Może tłumaczy czemu Tusk oddał śledztwo ruskim a ruscy nie oddali wraku czy nawet skrzynek?

Jeśli nie, ...to wysmarował subiektywną analizę zdarzeń na podstawie własnego mniemania i poprawności politycznej...

Abstrahując od antkowych teorii i tego, że np. Brytole w 1940 radzili sobie z mgłą a ruscy przy każdej paradzie w Moskwie potrafili zrobić "Пусть всегда будет солнце" to tłumaczenia o naszej i tylko naszej winie nie trzymają się kupy...

 

 

 

Proponuje najpierw zapoznać się z zdaniem było dowódcy 36 SPLT , dopiero potem Twoja ocena będzie coś warta.

Jak sobie wyobrażasz prośbę o organizację lotu. ( .... może wskazane jest porównanie do wniosku złożonego  przez obecną ekipę  )

- Czym różniła się karty podejścia do lotniska znajdująca się na pokładzie Jak`a 40 ( który wylądował przed TU-154 ). 

- A karty podejścia wykorzystane podczas lądowania delegacji z Tuskiem,   czyżby się różniły   ( *ta sama załoga ) .

Lot z Tuskiem oraz Jaka 40 odbywał się tez bez    " rosyjskiego lidera " ........  meldował ktoś o problemach ?

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale znalazło się także światełko w tunelu- po wczorajszych spacerach właściciela Polski, policja zapowiedziała, że znów będą pouczenia, a mandaty tylko w ekstremalnych sytuacjach... Kto by pomyślał, że szary poseł ps Prezes zrobi coś dobrego dla narodu swym cynizmem ?

Kpisz sobie?, wiele więcej dobrego by zrobiła policja nakładając max. mandaty na tych cmentarnych celebrytów.Lud ciemny oleje ograniczenia, no bo skoro waadza sobie tylko pogada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 15:45, Czlowieksniegu napisał:

Ale znalazło się także światełko w tunelu- po wczorajszych spacerach właściciela Polski, policja zapowiedziała, że znów będą pouczenia, a mandaty tylko w ekstremalnych sytuacjach... Kto by pomyślał, że szary poseł ps Prezes zrobi coś dobrego dla narodu swym cynizmem ?

  Teraz czekam aż mocarz Kaczyński skoryguje ceny stali na giełdach azjatyckich i  umocni złotego o 50 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yogisan napisał:

Jesteś w stanie odpowiadać na argumenty? Nie? Poza kompetencjami? I to jest cały PiS.

Nie jestem z PiS-u . A może tu poznasz znaczenie słów których używasz i powiesz coś na temat...

Takafura umocnienie złotówki to katastrofa... Odpływ pieniędzy w związku z importem... Jak złoty był mocny, to w tvn się cieszyli, że taniej importować i wakacje tańsze. Zarabiali na mocnym złotym zagraniczni.  Dla eksportu i naszej turystyki dobre jest utrzymanie naszej waluty w relatywnie- ale wyważonym niskim kursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

Takafura umocnienie złotówki to katastrofa... Odpływ pieniędzy w związku z importem... Jak złoty był mocny, to w tvn się cieszyli, że taniej importować i wakacje tańsze. Zarabiali na mocnym złotym zagraniczni.  Dla eksportu i naszej turystyki dobre jest utrzymanie naszej waluty w relatywnie- ale wyważonym niskim kursie...

Niby tak to działa ale niezupełnie, bo wraz ze spadkiem kursu złotego, rośnie nam automatycznie dług zagraniczny do spłacenia, a więc i raty za niego. A o turystyce to w tym roku możemy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, co mają kursy walut do Smoleńska, ale...

Tyr:

"Takafura umocnienie złotówki to katastrofa... Odpływ pieniędzy w związku z importem... Jak złoty był mocny, to w tvn się cieszyli, że taniej importować i wakacje tańsze. Zarabiali na mocnym złotym zagraniczni.  Dla eksportu i naszej turystyki dobre jest utrzymanie naszej waluty w relatywnie- ale wyważonym niskim kursie... "

Zapewne nie tylko w TVN, ale zawsze można coś-tam-coś napisać.

Dla przykładu:

"- Jeśli złoty umacniałby się zbyt szybko i zbyt mocno, do poziomu poniżej 4 zł za euro, to byłoby niebezpieczne dla eksporterów, ale ogólnie jestem za mocnym złotym - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Bloomberga."

 

Zauważ, że dla jednych dobry jest niski kurs pln wobec walut zagranicznych, dla innych wprost przeciwnie. Po kim, jak po kim, nie spodziewałem się aż takiego populizmu.

Zwłaszcza, że np decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżeniu stóp procentowych także zbija kurs złotego, czekające nas duże sprzedaże obligacji, także będą miały znaczenie.

A wobec czekających nas, część już się dzieje, dużych zakupów ze strony MZ, dla budżetu lepsza byłaby mocna złotówka- ale wobec potrzeb budżetowych raczej nie należy, niestety, tego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie