Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

@abcd. To nie tak. Łączka była bardzo nietypowym miejscem jak na ekshumacje, bo dosłownie kilka metrów obok są już setki normalnych grobów. Wcześniej był tu śmietnik ponieważ w PRL próbowano wielokrotnie zatrzeć te miejsce. Wywalając gruz, śmieci i w końcu robiąc groby morderców z UB tych właśnie bohaterów! Dosłownie i bez cienia koloryzowania! Trudno nawet opisać krótko perfidię z jaką to robiono. Włącznie z zalewaniem betonem, jeżdżeniem spychaczem i fizycznym niszczeniem kości.
Dość powiedzieć, że przez nasze ręce i sita przeszło grubo ponad 700 ton ziemi(!) Wszystko ręcznie. Często w koszmarnym upale, w pyle, piachu, deszczu, itd. Więc prosiłbym żebyś nie wypowiadał opinii czy ktoś jest delikatny czy nie, skoro Cię tutaj nie było. Bo tu w ogóle nie o to chodzi. Zupełnie nie rozumiem co chciałeś tym uzyskać??? :((

Mój pierwszy dzień był bardzo trudny, bo o tych dzielnych oficerach czytałem wcześniej latami, a teraz mogłem ich odnaleźć, dotknąć, jakoś pomóc przywrócić ich historii. Nie da się w pewnym momencie nie mieć mokrych oczu. Wszyscy tam tak mieli, ale nikt absolutnie się nie skarżył, a Pan Profesor wszystkim cierpliwie tłumaczył i opowiadał. Tak samo archeolodzy IPN-u. I kiedy przynoszono nowe wiadomości, że zidentyfikowano Łupaszkę", Kasznicę czy aporę" to spróbuj kolego przyjąć to z kamienną twarzą! Nie da się ukryć emocji. Dostajesz takiego spida", że taczki tylko fruwają, a w głowie i rozmowach największe marzenie- Rotmistrz Pilecki!!!
W sumie wydobyliśmy szczątki ponad 200 osób. Tysiące kości, drobnych odłamków, a czasem całe szkielety, wrzucone jakby to były worki z kartoflami. Bestialsko torturowani, ze zmiażdżonymi rękami w czasie śledztwa, popękanymi żebrami, twarzoczaszkami, wybitymi wszystkimi zębami, etc. To nie to samo co ekshumacje kogoś po prostu" rozstrzelanego lub poległego w boju. Kompletnie co innego... Nie da się nic nie czuć. Potem jest już tylko lepiej. Dajesz z siebie wszystko niczego nie oczekując, niczego w zamian. I to jest najpiękniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@vis1939
Idź kolego przebadaj się psychiatrycznie. To jest jedyne co mogę Ci polecić, po tym bełkocie jaki zaserwowałeś. A już interpretacja moich wypowiedzi jest po prostu tak kuriozalna i zwyczajnie bezczelna, że aż trudno uwierzyć. Jakich jedynych słusznych"? Co tutaj z polityką wyjeżdżasz??? Co to ma w ogóle do rzeczy?! Jaka pogarda??? Jakie emocje? Przeczytałeś tekst ze zrozumieniem? Odnoszę wrażenie, że ci po prostu ciśnienie skoczyło, bo politycznie sobie do tematu podchodzisz i tu Cię boli. W każdym Twoim zdaniu aż zionie pogardą do mnie, do pamięci, do ludzi zamordowanych i torturowanych w bestialski sposób, do historii i do kolegów.

Kim Ty jesteś żeby kogokolwiek oceniać? Sędzią, Bogiem? Masz jakieś wykształcenie kierunkowe, publikacje na koncie albo chociaż doświadczenie przy tego rodzaju pracach?

Gdzie przepraszam jest moderator ze swoimi karteczkami? Coś Pan Śniegu chyba nie zauważył, że koledze zupełnie się w główce pozajączkowało i zaczął siać wszędzie polityką.

Czy zmieniły się zasady na tym forum od mojej niebytności? Proszę o wyjaśnienie moderatora. Ja tutaj nie muszę być i bez najmniejszego żalu mogę opuścić to forum jeśli państwu nie odpowiada, wydawało mi się, że ciekawy temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuję państwu. Szkoda było czasu. Z pewnością tu nie wrócę. Pokąpcie się w swoim jadzie teraz:) Jak to macie w zwyczaju.

CzłowiekuSniegu, wyżyj się karteczką czerwoną na mnie. Jakiś powód przecież znajdziesz bez trudu. Polityka już wam rozum odebrała.

Ciao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maufrais daruje sobie komentarz, bo ostatnim wpisem najzupełniej dałeś wszystkim dowód kto tu ma problemy natury psychiatrycznej:)
Archeologów, antropologów, itp. już masz odhaczonych, teraz do pełnego spełnienia brakuje ci tylko psychiatry i farmaceuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest czarno - białe.Okres powojenny na Rakowieckiej w jednej celi osadzano akowców,niemieckich zbrodniarzy(np Moczarski Stroop) i zwykłych kryminalistów.Myślę że straconych przy pochówkach nie segregowano.Teraz z dołu wydobywa się słusznych ale nic nie wiemy czy przy okazji trafiają się kryminaliści albo zbrodniarze wojenni.Co ze szczątkami tych przestępców?
Wielkie halo po odnalezieniu szubienicy pod którą zakończył swoją wędrówkę ziemską generał bohater.Nic nie wspomniano ze zapewne ostatnie chwile pod tym narzędziem były udziałem zbrodniarzy wojennych,kryminalistów czy morderców z czasów nawet późnej komuny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniano ze zapewne ostatnie chwile pod tym narzędziem były udziałem zbrodniarzy wojennych,kryminalistów czy morderców z czasów nawet późnej komuny" państwo w majestacie którego wykonywana jest kara śmierci jest gówno warte,amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co to za wątek? Przeca poszukiwacze już od prawie piętnastu lat są w podziemiu. Tylko żółtodzioby majestatycznie wędrują ze sprzętem na widoku. Widziałem ostatnio takiego jednego na przystanku autobusowym... A ubrany był jak na wojnę w Syrii... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcd, sama akcja jako taka jest dla mnie dosyć oczywista, co więcej, uważam że powinna być to skoordynowana akcja ogólnokrajowa.
Natomiast pewne detale oraz osoby w nią zamieszane budują jej negatywny obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś , po zmianach przepisów, w Polsce mamy 100tyś przestępców więcej i o tyle mniej odnajdywanych artefaktów ( które trudno nazwac zabytkami) oraz, co gorsze, ujawnionych niebezpiecznych niewybuchów, pozostałości po II wojnie światowej... Pod dyktando lobby archeo zmieniono ustawę , nawet nie precyzującą (bo, nie zebraną w katalog), co tak naprawde zabytkiem jest, zmieniajac kwalifikację czynu z wykroczenia na przestępstwo. Pogratulować dobrej zmianie. Jakoś RPO nie widzi pola dla swoich działań a szkoda. Wiele osób w tym urzednicy , policjanci musieli zarzucić swoje hobby , aby nie narazić się na sankcje karne i utratę pracy. Dodatkowo, ci ludzie działi na rzecz lokalnych społeczności, służyli swoją specjalistyczną wiedzą. Teraz nie odważą się wykazać swoimi umiejętnościami. Przez wprowadzenie zmian w ustawie o ochronie zabytków nasze państwo pozbyło sie wolontariuszy, którzy swoimi odkryciami dzielili się czy z muzeami czy z innymi służbami , przy ujawnianiu np niewybuchów. Dura lex sed lex. Jak zwykle tylko zabrakło empatii do hobbystów, traktując ich jako szabrowników i terrorystów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie