Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ośmiu policjantów 8 godzin pakowało....należało by pozwać o niegospodarność. Śmiech bierze że czasami na powiat jest jeden patrol interwencyjnych. Gwałty pobicia awantury domowe. Widocznie ściganie hobbystzw jest efektowniejsze i łatwiejsze. Jeśli w Anglii detektorysta znajdzie skarb to Polskie media piszą archeolog amator. Jeśli w Polsce zatrzymają detektorysta to jest przestępca i złodziej gorszy od alfonsa naciągacza i innej sfołoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością należy stwierdzić, że od funkcjonariuszy wszelkich służb mundurowych specjalnych walorów intelektualnych nie oczekuje się. Dlatego nawet ustawy i regulacje wewnętrzne są tworzone w taki sposób, aby ich działania przypominały raczej funkcjonowanie prostych maszyn samobieżnych niż mistrzów intelektu.
Ciekawostką jest to, że wbrew utartym oczekiwaniom obywateli - politycy (w tym posłowie) w żaden sposób nie odchylają się w tym względzie in plus od naszych dzielnych funkcjonariuszy MO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, tak się składa, że Policja wykonuje tylko odgórne polecenia i czepianie się ludzi, którzy w głębi duszy wiedzą, że jest to absurdalne, ale muszą wykonać polecenie służbowe, jest trochę nie na miejscu ...
Pretensje należy mieć do władzy ustawodawczej a nie wykonawczej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Sqr, jak mają inni, ale ja na ten przykład, gdy mi każą robić coś, co z mojego punktu widzenia jest absurdalne, to po prostu żądam logicznych wyjaśnień. Gdy ich nie uzyskuję, to nie robię tego czegoś, co uważam za głupie.
Ślepa dyscyplina jest tylko wyrazem braku ... elementarnej inteligencji...
Zresztą policja/milicja każdego kraju jest tylko/aż elementem aparatu przymusu, a takie coś raczej nie jest nastawione na zatrudnianie intelektualistów.
Generalnie relacja politycy - policja działa mniej więcej na szkolnej zasadzie cwanego i inteligentnego młokosa, który wpływa na wielkiego i tępego kolegę. Wówczas gdy trzeba kogoś sprać, to inteligencik stawia kilka prostych argumentów wielkiemu tępakowi i ów wielki-tępak w charakterze zbrojnego ramienia inteligencika po prostu spuszcza ofierze bęcki, biorąc na siebie winę.
Jakoś trudno doszukać się usprawiedliwienia dla działań wielkiego-tępaka.
Nie jest przypadkiem, że już Artur Conan Doyle, wkładał w usta Holmesa przekonanie o policji jako wyjątkowo nieestetycznym zjawisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy policjanci pukali się w głowę na komendzie mówiąc co ja robię w areszcie i w kajdankach, no ale takie prawo i nic poradzić nie mogą, pół komendy co najmniej oglądało moje znajdki będąc pod wrażeniem tego, że mogli pomacać np. boratynki czy jakieś fenole...

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gniewkos, to miałem na myśli, że oni dobrze wiedzą, że to absurd, ale polecenie służbowe wykonać muszą ...

IdeL, widzę, że nie miałeś przyjemności służyć w żadnej z formacji uzbrojonych, wchodzących lub nie w skład Sił Zbrojnych RP - nie wiesz o czym piszesz, w gimnazjum możesz sobie dyskutować z poleceniem nauczyciela, ale jeśli jesteś mundurowym" to nie masz nic do gadania, bo za brak wykonanie polecenia służbowego grożą poważne konsekwencje prawne ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje prawne? No wybacz.... Jedyne co zaobserwowałem, to dziwne działania dwustronne. Do podwładnych - roszczeniowo. Do przełożonych - uniżony podnóżek i padalec.
Nie napisze więcej w tym temacie, ale znam nieźle dobrze e klimaty". :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milicja i tyle. Jest okazja udupić, to udupić. Tu oni są organem wykonawczym i są od tego, aby na miejscu stwierdzić, co mogło być pozyskane nielegalnie, a co nie. Miło gadają, są po Twojej stronie jak piszesz, ale np. porcelanę, czy butelki zabrali. Chodzi o nastawienie od samego dołu. Ktos mądry i nastawiony normalnie do ludzi wzruszyłby na miejscu ramionami, spisał notatkę i tyle. A tak bandytę z Ciebie zrobili bez względu na to, jak to się potoczy dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqr, w RP w odróżnieniu od PRL, pomijając pierwsze chyba 2 lata po transformacji, nikt nie miał i nie ma OBOWIĄZKU robić za psa, czyli bez prawa do głosu i z obowiązkiem ślepego posłuszeństwa służyć w formacji mundurowej typu wojsko czy policja (obecnie znowu milicja). To efekt wolnego wyboru obywatela, który z zamiłowania do posiadania władzy, ciągot do stosowania przemocy albo dla perspektywy młodej emerytury czy innych łatwych profitów, idzie tak dokąd chce iść. Zupełnie świadomie.
Potem tłumaczenie, że ja mam inne zdanie ale taki rozkaz" jest po prostu śmieszne. Masz inne zdanie, nie zgadzasz się z tym co ci każą robić, to zmień pracę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępujac w szeregi służb mundurowych, składasz przysięgę służby Państwu Polskiemu a nie czyjejś ideologii! Czy czarni, czy czerwoni przy korycie to służysz Polsce.
W tej sytuacji to ustawodawca popełnił błąd i tak samo nas wprowadził na minę, jak i funkcjonariuszy.
Gadanie, że to wina policji jest oznaką waszej frustracji ...
A pisanie , żeby ktoś zmienił pracę jak coś mu nie pasuje to już szczyt ...
właśnie dzięki takim betnom mamy taką zmianę ustawy, bo najlepiej wierzyć tylko we własną doskonałość i tylko we własne racje.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 10:47 27-12-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqr, po prostu łapy opadają. Mówił ci ktoś, że zdecydowana większość zbrodniarzy hitlerowskich, swoje zbrodnie usprawiedliwiała dyscypliną?
Zatem mam pytanie dodatkowe - skoro ktoś tak bezkrytycznie i bezmyślnie wykonuje rozkazy, to w jakim celu potrzebna mu jest ta dziwna tkanka w puszce mózgowej?
Poza tym, nie gloryfikuj tego środowiska, bo zdecydowana większość policjantów, to buraki i piraci drogowi, zapindalający w mieście grubo ponad ograniczenia i rzadko stosujący się do przepisów - nawet, gdy jadą montować antenę do papugi. Tacy zdyscyplinowani, a do zasad kodeksu drogowego nie stosują się.
O grzeczności, wyobraźni i pomyślunku w ogóle nie wspominając.

Nie wiem skąd ci się biorą te twoje śmieszne hipotezy i wyobrażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, prawda jest jak dupa, każdy ma własną.
A tak naprawdę, problem leży w złym prawie, ludzie to tylko efekt wtórny (a jak wiemy bardzo dobrze, są ludzie i ludziska).
I nie ma sensu kopać się po kostkach udowadniając, że moja prawda jest najmojsza, tylko trzeba się zastanowić czy w ogóle istnieje możliwość, a jesli to jak zmienić prawo, że służyło, a nie gnoiło. I nie chodzi tylko o eksplorację, ale wiele innych dziedzin życia codziennego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg racji i dlatego zanim ustawodawca wprowadzi do użytku" jakąś regulację prawną, powinien przy wydatnym udziale (wyalienowanego od społeczeństwa) kwiatu naszej polityki-posłów wysłuchać tej prawdy-dupy obywateli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie