Jump to content

Gniewkos

Forum members
 • Content Count

  2529
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gniewkos

 1. W nowym forum proponuję aby stworzyć rangę :-) - student archeologii (odkopanie 1 wątku starszego jak 8 lat) - młodszy archeolog (odkopanie 2 wątków starszych jak 8 lat) - starszy archeolog (odkopanie 3...) - archeolog (odkopanie 4...) - archeolog zasłużony (odkopanie 5...) - archeolog emeryt (notoryczne odgrzewanie tematów :-) itd... itd... :-) pozdro!
 2. oo to będzie mój avatar, czy jak to się tam zwie...
 3. Faktycznie człowiek przez tyle lat przyzwyczaił się do prostoty tego forum... bez tych wszystkich zbędnych dupereli dla dzieci internetu... pozdro!
 4. Jakiś szeląg z Rygi chyba zdjęcie słabe
 5. Za łowienie ryb pasjonaci wędkowania jak i niedzielni wędkarze też muszą płacić, to i nam się nic nie stanie, ale... Wszystko musi być w granicach rozsądku, kwoty muszą być adekwatne do tego co zarabiamy, musi być przejrzystość w tym wszystkim, w przepisach, w przepływie pieniędzy itd... Ja jeszcze zanim mnie zgarnęli tym co mnie znają mówiłem, że chodzi o kasę, nic więcej, PZE wtedy raczkowało...
 6. Połowa koszyczka zanętowego jak napisał kolega wyżej pozdro!
 7. nie, raczej coś co się znalazło w palenisku i potem stopiło się pod wpływem temperatury pozdro
 8. Przecież to stary temat i na wszystkich forach był już wałkowany po 10 razy....
 9. To nie jest żaden guzik, a element naszyjnika z epoki brązu, naszyjnik był sporawy, wisiało na nim sporo takich zawieszek tego kształtu i innych, które składały się na cały naszyjnik. pozdro!
 10. Nie rozumiem dla czego za dużo? Chce gość za niego 2900 to chce, może chcieć nawet milion... według niego może to cena rabatowa kto wie.... Jest gdzieś taki wątek, olx vel tablica czy jakoś tak... pozdro!
 11. więcej zdjęć, ale na pewno archeo widzę to już po patynie, wykonaniu itd, niczym nie czyść, nie skrob itd. pozdro
 12. OK wiemy gdzie znalezione, ale nadal dokładnie nie wiemy co to jest, bo dałeś kiepskie zdjęcia...
 13. Daj lepsze fotki nie takie z bliska, ale bardziej z oddali lekko i więcej stron, to pierwsze wygląda mi na guz-krępulec z epoki brązu, drugie być może jakiś rodzaj fibuli. niczym nie czyść tych przedmiotów! pozdro!
 14. Nadleśnictwa ponoć nie wydają pozwoleń, jest coś o tym wspomniane na stronie sapera i chyba pisali o tym na PS... że niby nie mają kompetencji na wydanie takich pozwoleń itd. pozdro!
 15. Weź ołówek, naostrz, porysuj porcelankę i powinien pokazać się napis, następnie lekko zetrzyj palcem po za napisem i nałóż bezbarwny lakier do paznokci na całej porcelance pozdro
 16. Ponoć guzik wojskowy, ale mi to wygląda na jakiś współczesny fantazyjny guzik. Jak się da to poproszę o ID pozdro
 17. Wszyscy policjanci pukali się w głowę na komendzie mówiąc co ja robię w areszcie i w kajdankach, no ale takie prawo i nic poradzić nie mogą, pół komendy co najmniej oglądało moje znajdki będąc pod wrażeniem tego, że mogli pomacać np. boratynki czy jakieś fenole... pozdro!
 18. To było niecałe 30km koło mnie, od pierwszego dnia wiedzieliśmy jak było... Znana sprawa.
 19. http://www.lublin112.pl/policjanci-zatrzymali-poszukiwacza-skarbow-mezczyzna-mial-ponad-1500-zabytkowych-monet-wideo-zdjecia/#comments
 20. Witaj w klubie... sam przez to przechodzę teraz... 3 maj się i nie poddawaj, nie zabiorą nam tego... pasji nie idzie odebrać... pozdro!
 21. oczywiście, że nie chodziłem po stanowiskach, nie wybierałem miejsc oznaczonych" aby po nich chodzić jest to zupełny wymysł rzecznika, nawet w zeznaniach powiedziałem, że pola wybierałem przypadkowe lub po analizie geoportalu i że nie szukałem rzeczy zabytkowych, a zwykłych rzeczy zagubionych. nie wiem jak oni w ogóle mogą pokazywać pole... to są totalne wymysły... sprzedaż komentowałem wyżej.
 22. nie mam już siły tego wszystkiego czytać, na olx nigdy nic nie sprzedawałem, sprzedałem trochę monetek bo ich po prostu nie zbieram... przedmiotów archeologicznych miałem, jedną siekierkę łużycką, jedną fibulę, kilka drobiazgów z brązu fragmentów po prostu, jedną bransoletę z brązu, którą zakupiłem od poszukiwacza aby nie była sprzedana na zachód... mały fragment toporka kamiennego... reszta to boratynki, sapy, szelągi sasa, fenigi pruskie, kawałki nie wiadomo czego...
×
×
 • Create New...

Important Information