Jump to content

sigis3

Forum members
 • Content Count

  2210
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ogólnie to przypomina follis bizantyjski http://www.ancientresource.com/lots/coins_byzantine1.html http://www.ebay.com/gds/JESUS-CHRIST-Anonymous-Class-A-N-Byzantine-Follis-Coins-Reference-/10000000204657125/g.html ale czy oryginał, czy współczesna kopia, jakich jest nie mało? Nie wiem, ale takie opowieści we mnie budzą ostrożność.
 2. Widzę, że jeszcze drążycie temat. To napiszę wprost, współczesna moneta fantazyjna.
 3. Celtowie na wschodniej Ukrainie, koniec świata ;) Koledzy, piszecie na nowo podręczniki historii, he, he... a poważnie, nie kupiłbym tego nawet w cenie złomu złota :)
 4. Oczywiście w sposób fundamentalny nie masz racji. W średniowieczu nie wykonywano guzików dwuwarstwowych, a jeszcze jeśli druga warstwa miałaby być z żelaza to już technologia XIX/XX wiek. Nie jest to też żadna moneta miseczkowa czy inne płacidło" tylko odłamek miedzi, brązu czy podobnego stopu, którego pierwotne przeznaczenie trudno dziś odgadnąć i jest po prostu śmieciem.
 5. Na stronie internetowej to każdy może sobie napisać wszystko. Według katalogu Bitkina waga tej monety to 20,0 g (zawiera 18 g czystego srebra). Przy tej technologii różnica może wynieść kilka procent, zwłaszcza przy zużytej obiegiem monecie czy z jakimiś ubytkami. Zważ na dobrej wadze, ponad 10% różnicy w wadze to na 100% falsyfikat.
 6. Po pierwsze, to zdjęcia wyglądają na pożyczone", wątpię, żebyś był ich autorem. Po drugie to cała historyjka o pochodzeniu jest niezbyt wiarygodna. Po trzecie to wyglądają jak tanie kopie z aliexpress.
 7. Witam, te grosze przypominają fałszerstwa z Suczawy http://monederomanesti.cimec.ro/moldova/falsuri/a_003.htm Ten dzióbnięty nożem został najpewniej w ten sposób sprawdzony (tzn. jaki ma rdzeń pod warstwą srebra), po czym obie monety właściciel wyrzucił. A przynajmniej jest to całkiem prawdopodobne. Wyglądają nieźle, na nie zniszczone obiegiem.
 8. Miało być ...nie pasują mi do Twojego orta...". Literówka się wdała.
 9. Są takie wersje. W połączeniu z awersem PRV (poz.122) oraz PRVS (poz.125) mają R1, o ile dobrze identyfikuję duże krzyże w podstawie korony. Oczywiście z tym typem ozdobników. Są też warianty tego napisu z małymi krzyżami w koronie, R2, ale mi pasują mi do Twojego orta, na ile rozpoznaję na niedużym zdjęciu w katalogu. Pozdrawiam
 10. Zerknąłem do Szatalina, mam pierwszą wersję katalogu. Wygląda na poz.158, o ile jakiegoś drobiazgu nie przeoczyłem. W każdym razie bez R-ki, podobnie jak większość odmian z tego rocznika.
 11. Jest taka odmiana, jedna odmiana awersu z dużą głową i TLB pod portretem, dwie odmiany rewersu z tym napisem, tu będzie chyba chudszy" orzeł. Obie odmiany mają R3, dość rzadki jak na Ujazdów z 1660r.
 12. Czołem, właśnie odebrałem nowy katalog boratynek C. Wolskiego, prześlij fotki to w wolnej chwili dokładniej poszukam. Jakieś R3 mi mignęło przy tej odmianie napisu, ale wariantów i kombinacji jest tam masa.
 13. Może Indie? W każdym razie jakiś napis jakby arabski widać, ale zdjęciami nie rozpieszczasz.
 14. To tak staromodnie podpowiem, szukaj pod hasłem szekel zgorzelecki". Były takie identyfikacje także na tym forum.
 15. To co bierzesz za 6 to moim zdaniem fragment ósemki. Końcówka daty póki co niewidoczna, szukaj na prawo i do góry. Popatrz w archiwum WCN, są podobne warianty.
×
×
 • Create New...

Important Information