Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

sigis3

Forum members
 • Content Count

  2210
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ogólnie to przypomina follis bizantyjski http://www.ancientresource.com/lots/coins_byzantine1.html http://www.ebay.com/gds/JESUS-CHRIST-Anonymous-Class-A-N-Byzantine-Follis-Coins-Reference-/10000000204657125/g.html ale czy oryginał, czy współczesna kopia, jakich jest nie mało? Nie wiem, ale takie opowieści we mnie budzą ostrożność.
 2. Widzę, że jeszcze drążycie temat. To napiszę wprost, współczesna moneta fantazyjna.
 3. Celtowie na wschodniej Ukrainie, koniec świata ;) Koledzy, piszecie na nowo podręczniki historii, he, he... a poważnie, nie kupiłbym tego nawet w cenie złomu złota :)
 4. Oczywiście w sposób fundamentalny nie masz racji. W średniowieczu nie wykonywano guzików dwuwarstwowych, a jeszcze jeśli druga warstwa miałaby być z żelaza to już technologia XIX/XX wiek. Nie jest to też żadna moneta miseczkowa czy inne płacidło" tylko odłamek miedzi, brązu czy podobnego stopu, którego pierwotne przeznaczenie trudno dziś odgadnąć i jest po prostu śmieciem.
 5. Na stronie internetowej to każdy może sobie napisać wszystko. Według katalogu Bitkina waga tej monety to 20,0 g (zawiera 18 g czystego srebra). Przy tej technologii różnica może wynieść kilka procent, zwłaszcza przy zużytej obiegiem monecie czy z jakimiś ubytkami. Zważ na dobrej wadze, ponad 10% różnicy w wadze to na 100% falsyfikat.
 6. Po pierwsze, to zdjęcia wyglądają na pożyczone", wątpię, żebyś był ich autorem. Po drugie to cała historyjka o pochodzeniu jest niezbyt wiarygodna. Po trzecie to wyglądają jak tanie kopie z aliexpress.
 7. Witam, te grosze przypominają fałszerstwa z Suczawy http://monederomanesti.cimec.ro/moldova/falsuri/a_003.htm Ten dzióbnięty nożem został najpewniej w ten sposób sprawdzony (tzn. jaki ma rdzeń pod warstwą srebra), po czym obie monety właściciel wyrzucił. A przynajmniej jest to całkiem prawdopodobne. Wyglądają nieźle, na nie zniszczone obiegiem.
 8. Sporo jak na spinkę do mankietu. Wykonanie też nie zwala z nóg.
 9. A mógłbyś podać średnicę przedmiotu, bo perspektywa dość zniekształca linijkę i trudno odczytać?
 10. Sugeruję szukanie i porównania w kierunku hiszpańskiego dublona, a konkretnie połówki.
 11. Hu, hu! Tutaj opisali to jak niezłą sensację http://kontakt24.tvn24.pl/przelomowe-odkrycie-archeologiczne-w-warszawie-muzea-beda-sie-o-to-zabijac,163052.html Warszawski Fort Chrzanów jest popularnym miejscem spacerów. - W sobotę na terenie obiektu spacerowicze zauważyli wykop, wokół którego porozrzucane były metalowe butle. Zrobili zdjęcia i zaalarmowali Stowarzyszenie Archeologów Polskich - mówił w rozmowie z Kontaktem 24 Robert Wyrostkiewicz z Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego Explorers. Jak ocenił, pod osłoną nocy teren przeszukiwali złodzieje. - Najprawdopodobniej użyli wykrywacza ramowego. Czegoś takiego nie da się znaleźć bez specjalistycznego sprzętu - ocenił. Złodzieje często przeszukują tereny fortów. Szukają działających karabinów, bagnetów, by sprzedać je kolekcjonerom. Zdaniem Wyrostkiewicza nie zdawali sobie sprawy na co natrafili. - Odkryte zbiorniki są warte tyle, co nowy dom. Złodzieje będą zagryzać zęby - przypuszcza prezes MSHE.(...)"
 12. Ups, teraz zauważyłem wymiary, chyba jednak nie to. Tylko czy dobrze je podałeś? Jeśli to tak duży (i ciężki) przedmiot to raczej szukałbym w kierunku elementu świecznika, zegara, lub jakiejś ozdoby.
 13. Według mnie z bardzo dużą ostrożnością należy podchodzić do identyfikacji" sprzedawanych przedmiotów, najdelikatniej mówiąc. Według mnie przedmiot nie jest nabijką, ale elementem jelca kordu, kordelasa, czy tego typu broni białej. Pewnie znający się lepiej ode mnie na militariach (o co nie trudno) mogą to potwierdzić, lub wykluczyć, sugeruję tylko przypatrzenie się pod tym kątem. http://www.google.pl/search?tbm=isch&tbs=rimg%3ACUA7CVUpK9-uIji2-avYfQrIA-2VAnNCK6VWyzSh3V4QontTGuwiPPx1DAQFG-7wbzNsc6gTTPJ_1Er_1pWztJy2yIsyoSCbb5q9h9CsgDEQI9Z_1zxejVDKhIJ7ZUCc0IrpVYRmwDh6OBhNEgqEgnLNKHdXhCiexGLgkxxRXwPFCoSCVMa7CI8_1HUMEYuCTHFFfA8UKhIJBAUb7vBvM2wRRhw0k62U-o8qEglzqBNM8n8SvxGLgkxxRXwPFCoSCelbO0nLbIizEehqCPRELCKP&q=kordelas&ei=rkrRVKF_iudo9aOC2A8&ved=0CAkQ9C8wAA#tbm=isch&q=kordelas+my%C5%9Bliwski&imgdii=_
 14. ... 1592. Bardzo ładnie były bite te szelągi, na prasie walcowej.
×
×
 • Create New...

Important Information