Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

biór samych zer, to jest ONR" jak celnie zrymował Skiba :)
Do tematu.
Gdzie ja napisałem, że jak nie masz kasy to przegrasz?
Jak nie masz kasy, to jesteś zdany na łaskę i niełaskę przypadkowej obsady osobowej na rozprawie. Żona sędziego może być dobrą znajomą żony konserwatora albo choćby i tylko wojowniczo nastawionego archeologa z wykształcenia. Adwokat z urzędu może mieć ważniejsze sprawy na głowie niż Twoje zawiasy, bo np mu się dziecko rozchorowało albo samochód zepsuł. I wtedy leżysz i kwiczysz. Bo żeby wygrać apelację, to trzeba mieć konkretne zarzuty do przebiegu postępowania w 1-szej instancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tego nie napisałeś. W tytule nie widzę, natomiast mam jeszcze na tyle szacunku do siebie, że nie otwieram linków z wyborczej. Chyba, że wkleisz tekst lub podasz obiektywne źródło, wtedy możemy podyskutować, choć szczerze mówiąc nie mam ochoty. A i temat wątku nie ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ataka, chyba taka dyskusja pozbawiona jest sensu - człowiek inteligentny posiada coś takiego jak filtr zdrowego rozsądku i zbierając dane z różnych źródeł, potrafi wyciągnąć prawdę choćby statystyczną. Człowiek, nazwijmy go prostym, musi mieć podaną gotową, przetworzoną dla niego przez odpowiednie środowisko papkę, którą traktuje jak dogmat i twierdzi, że tylko takie źródło jest wiarygodne. Co ja tu mogę poradzić? A no nico...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja takiego inteligentnego filtru nie mam:( W życiu nie miałem nawet w garści Gazety Polskiej ale widziałem w moim miasteczku kilka reklam, które spowodowały, że choćby mnie ognie piekielne( które i tak na pewno, choćby za niewłaściwe poglądy) pochłonąć miały, nie podejmę lektury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytuję rozmaite źródła i nie wierzę w bezstronność mediów. Natomiast czytając tu i tam w rozmaicie umocowanych politycznie źródłach, staram się aproksymować wynik do choćby przybliżonego.
Oczywiście, może zdarzyć się, że w wyniku skrajnych przekazów źródłowych, wynikiem końcowym będzie absolutna bzdura. Ale takie coś, to już w miarę średnio-statystyczny i średnio-myślący, współczesny obywatel PRL ma szansę zauważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robione specjalnie, celowa nagonka w głównych mediach i prasie, alby lud wiedział co ma zrobić gdy zobaczy na polu obcego. Aby plan wytępienia miłośników historii się ziścił, trzeba wmówić ludowi prostemu, że to przestępcy i złodzieje, prawie tak samo groźni jak mafia VAT-owska. Niedługo może dojść do nalotów na internautów, którzy będą na forach krytykować prawo. Swoją drogą, jak silne jest lobby archeo, które to - podejrzewam, doprowadziło do tych cudownych zmian prawnych w imię państwa opiekuńczego. Posłowie są za... za mało roztropni, żeby samym takie prawo wprowadzić, ktoś im to podsunął a oni łyknęli. Patrząc na wszystko z drugiej strony, co z urzędnikami, policjantami, ojcami dzieci wychowywanych w duchu patriotyzmu, którzy są miłośnikami historii i eksploratorami... Upowszechnianie historii, żywej historii stało się zakazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma w tym dobry biznes, od dawna wiadomo, że monopol to wyjątkowo opłacalna opcja ...
Nie wierzę, że wszyscy archeolodzy są czyści jak łza i żaden z nich nie ma w domu jakiejś ciekawej kolekcji, za które nas ścigają ...
Jakiś archobeton jest blisko kogoś, kto ma łeb w korycie i z tego skorzystał ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeo, to od bardzo dawna miało swoje ale". Zwłaszcza od czasu, gdy sprzęt upowszechnił się i mentalna gimbaza z detektorami zaczęła robić oborę na stanowiskach archeologicznych.
Ja raczej stawiałbym tutaj na specyficzne walory psychi(atry)czne ministra Egona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (17095 / 936) 2017-12-14 14:45:02

Autorstwo projektu zmian w ustawie o dostępie do broni jest przypisywane grupie posłów trzeciej siły w parlamencie. Jak się jednak okazuje, został on stworzony przez... przedstawicieli klubów strzeleckich i miłośników broni oraz sprzedawców broni i militariów."

http://natemat.pl/220193,ile-jest-warta-nowa-ustawa-o-broni-projekt-zgloszony-przez-poslow-kukiz-15-to-nie-tylko-bron-dla-zwyklego-kowalskiego

Czyli tak to w PL wygląda ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia zaopatrzę się w niewidkę i można biegać po terenie:
http://www.weibo.com/tv/v/ad24e94ed60d9f4e5057f8c0a2faff0b?fid=1034:ad24e94ed60d9f4e5057f8c0a2faff0b


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 11:31 15-12-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie