Jump to content

vipiusz

Forum members
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by vipiusz

 1. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Sugerują, że 100 tys poszukiwaczy i z tego 100 legalnie. Więc 100 x 80 zł = mają 8000 zł za wydane pozwolenia od WKZ. A tak 100000 x 80 zł = 8000000 zł. Tak, całe 8 banieczek. A jeśli każdy chciałby w roku 10 takich decyzji to już mają 80 mln. To biznes. Gdyby ich interesowały zabytki, historia i ochrona dziedzictwa narodowego, to pokłoniliby się nad uchwaleniem definicji zabytku i jasno określili kiedy kto może szukać i gdzie i na jakich zasadach. A tak mamy opresyjną, być może, jak słyszałem niekonstytucyjną ustawę. Totalny gniot prawny wg kolegi archeologa pana Rudnickiego. Pozdrawiam Cię Marcin serdecznie przy okazji.
 2. Orła nie znajdą nigdy, bo szukają na Morzu Północnym, a wszystko wskazuje na to, ze jest gdzieś w kanale La Manche - wg dokumentów, na które powoływał się Wołoszański.
 3. Wszystko robione specjalnie, celowa nagonka w głównych mediach i prasie, alby lud wiedział co ma zrobić gdy zobaczy na polu obcego. Aby plan wytępienia miłośników historii się ziścił, trzeba wmówić ludowi prostemu, że to przestępcy i złodzieje, prawie tak samo groźni jak mafia VAT-owska. Niedługo może dojść do nalotów na internautów, którzy będą na forach krytykować prawo. Swoją drogą, jak silne jest lobby archeo, które to - podejrzewam, doprowadziło do tych cudownych zmian prawnych w imię państwa opiekuńczego. Posłowie są za... za mało roztropni, żeby samym takie prawo wprowadzić, ktoś im to podsunął a oni łyknęli. Patrząc na wszystko z drugiej strony, co z urzędnikami, policjantami, ojcami dzieci wychowywanych w duchu patriotyzmu, którzy są miłośnikami historii i eksploratorami... Upowszechnianie historii, żywej historii stało się zakazane.
 4. Swoją drogą, jeśli to jeszcze inny typ jak piszesz, to super, niestety przedmiot ruina, ale jeśli mogę pomóc, czemu nie, żaden kłopot wkleić kilka zdjęć.
 5. vis1939, wedle życzenia dodaję foty. Sorki, że dopiero teraz - konserwacja trwała.
 6. Proszę o podpowiedź, od czego są poszczególne rzeczy. Nr 1 wygląda na filtr maski wz.32 ale jakiś inny niż znam, więc chyba pudło. Nr 2 to zaczep od pasa z ładownicami zaczepiony do szelek? Nr 3 karabińczyk z zaczepem od... nie mogę zlokalizować na rysunkach z oporządzeniem.
 7. Na naszej data 1935 - wszystko z jednego dołka. Czyżby deficyt sprzętu sprawił, że używali pruskiej manierki? W ładownicach kilka naszych Pk/67/35/Dz
 8. Wiedziałem, że to ustrojstwo jakiś paskudne jest, niech gnije w ziemi, dzięki koledzy.
 9. Jedna z manierek przestrzelona, na tej widać stempel.
 10. Na szlaku armii Poznań i Pomorze. Sorki, że foty nie są z terenu i brak klimatu, ale liczy się efekt.
 11. Z wrześniowej miejscówki... dziwny przedmiot, nic mi nie przychodzi na myśl, pierwszy raz coś takiego widzę, co to może być, od czego?
 12. Kolego, przestan agitowac, bo to nie forum polityczne. Wszyscy uzytkownicy maja prawo do wlasnych przekonan, wyznania i racji i nie musza czytac tego co komu na watrobie lezy. W nawiazaniu do meritum, koledzy, zbierzmy podpisy i niech kilku z nas ustali projekt nowelizacji ustawy. Podobno jest nas 200000 wiec nie w kij dmuchal. Problem bedzie pewnie tylko w tej liscie poparcia, bo wiadomo, ze podanie danych osobowych to jak ujawnienie sie z grona cichociemnych
 13. Nie wiem jak Wam koledzy, ale mnie ta ich cała nowela wisi i powiewa. Szkoda słów, trzeba iść w teren i działać, a nie ustawy czy forum czytać. Pozdro koledzy.
 14. Z tego wrześniowego zrzutowiska... prace konserwatorskie cały czas trwają.
×
×
 • Create New...

Important Information