Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A widzisz- podobnie, jak nie piję herbaty, nie czytuję GW...
Ale z innego powodu- mocno na psy zeszła w porównaniu do pierwszych lat działania. Nie ma tam dla mnie nic wartego uwagi.

Ale za to zwróć uwagę, że pomysł powołania uzbrojonej służby pojawił się odnośnie Szyszki dobry rok temu :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja podatkowa, policja ekologiczna, krokodyle i ... ciekawe co jeszcze. Może: policja medyczna, policja szczepionkowa, policja kościelna, policja RCP (Rejestru Czasu Pracy) - strzelająca do każdego spóźnialskiego?

Jeszcze trochę,a potrzeby obywatela PRLu będą ograniczały się do intensywnej pracy, wyspaniu się i wykasztanieniu". W dni wolne od pracy - wielogodzinne maratony mszalne z obowiązkowym rzucaniem na tace walorów papierowych - za wrzucenie monety: 25 batów lub kula w łeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i w zasadzie nic z naszych postów nie wynika. A przecież są miedzy nami ( myślę że wszyscy ) inteligentni ludzie. Nie brak fachowców, prawników, polityków, policjantów i archeo. Ale nikt nie wpadł na pomysł co z tym bigosem zrobić. Wiem, od razu dostanę po głowie, ze rząd, sytuacja prawna w Polsce, sejm itd nie pracuja, tylko politykują. Ale od 1997r mamy prawo tzw incjatywy obywatelskiej" cytuje:Demokracja bezpośrednia pozwala nam – obywatelom polskim sprawować władzę w państwie. Jednym z przejawów sprawowania władzy przez naród, jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Pozwala na przedstawianie projektów ustaw przez obywateli"
Jest nas ok 200 000 osób. Może stwórzmy własną ustawę normującą poszukiwanie zabytków. Np stałe uprawnienie potwierdzone egzaminem do prowadzenia poszukiwań na terenach budów, działek budowlanych czy innych inwestycji dewastujących zabytki. Może zrobić to w ten sposób: utworzyć post, w którym umieszczane byłyby pomysły. Oczywiście wymagałoby to od nas dyscypliny, żeby nie zaśmiecać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem na serio. Może ta wklejka została niefortunnie wybrana i zabrzmiało to groteskowo. Ale widzę, ze ze wszystkiego można sobie zrobić jaja.
Zgodnie z ustawą zbiera się grupa ludzi którzy mają jakiś pomysł na ustawę. Muszą zebrać 1000 podpisów i zgłaszają to do sejmu. Marszałek nie moze odmówić i musi zarejestrować ten pomysł. oczywiście musi być projekt ustawy. wtedy tworzy się komitet wykonawczy, który prowadzi prace nad ustawa. Wtedy trzeba zebrać 1000000 podpisów i wtedy sejm musi go rozpatrzyć. Pomyślałem, ze gdybyśmy utworzyli taki projekt ustawy, prace nad nim poprowadziło by Stowarzyszenie. Ale to musielibyśmy zrobić naprawdę na poważnie i fachowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy myślisz żeby nic nie robić? Usiąść i płakać, że wszystko jest be i nikt się z nami nie liczy? Owszem. Jednego można kopnąć w ..., drugiego wsadzić, trzeciemu dać domiar ale jak będzie kupa, to kupy nikt nie ruszy. Nie. Ja nie odpuszczam. Właśnie wziąłem na tapetę ustawę o ochronie zabytków i wyciągam wszystko co nas dotyczy. Niestety mogę pracować tylko wieczorami więc potrwa to kilka dni, ale jak mi administrator pozwoli, to opublikuje te artykułu i może wspólnie zastanowimy się jak je zdezaktualizować i zastąpić nowymi. Walczą z nami ustawami - więc my zawalczmy tą samą bronią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie