Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
i wcale się nie dziwie ze macie gacie pełne"

Taa, pełne zabytków" ukrytych tam przed chciwymi łapami archeo:)
Ale to miło, że strzeliłeś focha i nie łazisz.Im mniej Was grabieżców kontekstu będzie widać, tym mniej betonowe łby będą miały podobnych pomysłów jak ta martwa ustawa z tzw. dupy.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora vis1939 17:29 20-11-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz występowałem o pozwolenia. I powiem ci ze już na poziomie nadleśnictwa nie było dyskusji. Powód , za dużo zostawiacie nie zakopanych dołków. Więc się nie dziw że nie mam ochoty aby ktoś ładował mnie do jednego wora z kimś komu nawet jest ciężko po sobie posprzątać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azja72 podanie numeru pisma, daty sygnatury itp. było by strzałem w kolano osobie, która o tym mówiła. Dyskrecja.
Tym razem musisz uwierzyć na słowo i komuś kto zapewne ukradkiem zrobił zdjęcie pisma.
A nawiasem mówiąc po drugiej stronie też są chodzący z wykrywką"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed południem przeprowadziłem miłą i konkretną rozmowę z osobą funkcyjną i kompetentną w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na temat wiadomy. Streszczę rozmowę i przedstawię kilka punktów, które nas interesują.

Odpowiedzi Pana z WKZ:

1. Zezwolenia na poszukiwanie porzuconych lub zagubionych zabytków itd. otrzymuje każdy i zawsze jest mile widziany. (dało się to odczuć)
2. Znalezione zabytki i przedmioty archeo zgłaszać do swojego urzędu miasta, starostwa lub gminy i proszę do nas nie przychodzić z takimi rzeczami.
3. W załącznikach wystarczy tylko pisemna zgoda właściciela terenu i nie trzeba żadnych map.

Wszystko super aż do teraz. Cytuję:

Nasze zezwolenie nie obroni pana przed działaniami policji, która i tak nie da wiary na to, że w kieszeni, samochodzie, domu nie ma pan zabytków lub przedmiotów o charakterze archeologicznym. Nie odstąpią od czynności i będą działać zgodnie z wytycznymi tj.: konfiskata sprzętu, przewertowanie chaty. Tylko prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli będzie pan czysty i wiarygodny. Nasze pozwolenie na pana prace nie chroni pana przed tymi nieprzyjemnościami, które są 100% pewne i dla każdego równe..."

Tak czy siak zawsze dupa z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym urzędnikom chyba całkowicie mózgi wyżarło. Mając pozwolenie na prowadzenie poszukiwań będę traktowany jak przestępca? To w takim razie mając pozwolenie na posiadanie broni posiadam ją nielegalnie? Będąc myśliwym mogę być scigany za kłusownictwo? Podziwiam kompetencje pracowników WKZ którzy udzielają takich informacji:
2. Znalezione zabytki i przedmioty archeo zgłaszać do swojego urzędu miasta, starostwa lub gminy i proszę do nas nie przychodzić z takimi rzeczami."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to, mimo wszystko, logiczne.

Nie dostaniesz dołka" za wycieczkę, na której kontrolują.
Ale mając podejrzenie itp przetrzepią dom, w nadziei*, że trafią na cokolwiek, gdzie nie będziesz w stanie udowodnić swojej niewinności.

Rozmowa na zasadzie, czy miałeś papierologię w porządku, gdy o tamtą z górnej półki klamrę carską znalazłeś?


* a w sumie mając pewność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjar... ale po co?

Wystarczy, że w ramach dochodzenia" pożegnasz się* z komputerami, pendriv'ami, itp, itd. A nie znajdą, przy okazji, jakiegoś pirackiego oprogramowania? Itp itd.... Może się okazac, że sam złom, to małe miki przy dodatkowych przyjemnościach.




* na dłuższy, a w sumie nie do określenia czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może warto wstąpić , bo braki podobno ...
http://www.tvn24.pl/lodz,69/komendant-pisze-do-podwladnych-rekrutacja-albo-mniejsza-gratyfikacja,791981.html


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:14 23-11-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie