Jump to content

pumpernikiel

Forum members
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pumpernikiel last won the day on February 5 2019

pumpernikiel had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. Co Wy macie ostatnio z tymi "kamieniami"? Maniaki Dajcie Źródło do tej "ploty". 1: Muszę pomyśleć ale Dr. Franc Zalewski może coś więce by powiedział. (Z Wielkim szacunkiem) 2. Ze zdjęć ceramika ala e-ternit, makutra? 3. Drewno 4. Deska 5. Fragment starego drzewa z wody. Macie więcej?
 2. Ostatnio gdzieś czytałem, że w Izraelu bacznie przyglądają się temu przekopowi. Chodzi o bursztyn. W Izraelu twierdzą, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że zgubili go Żydzi w czasie wędrówek ludów. Jak odszukam to podam źródło.
 3. Typowa amatorka. Wiercili z ręki. Profesjonalista używa wiertarki stołowej...
 4. Gotowi na powiew wolności? http://blogbeztabu.blog/2019/11/29/kolejna-akcja-pandora/ i na deser:
 5. Powiew wolnośći c.d. http://www.zwiadowcahistorii.pl/prowadzacy-program-poszukiwacze-historii-zostali-zatrzymani-przez-policje/
 6. Ustawę 447 czymś trzeba spłacić. Dziwi mnie to, że od razu nie wysłali tam gdzie trzeba. Po co tyle zachodu?
 7. 1/3 talara Niemcy-Prusy, mennica Berlin, Fryderyk Wilhelm II, stan 4
 8. Lepiej kupić coś lepszego niż tuningować kanarka.
 9. Źródło: http://www.zwiadowcahistorii.pl/skarb-234-zlotych-monet-znalazl-detektorysta-w-okopie-z-i-wojny-swiatowej-galeria/ Skarb 234 złotych monet odkryty przez poszukiwacza w Rumunii Detektorysta z Rumunii przy pomocy wykrywacza metali, znalazł w sumie aż 234 złote monety, pochodzą one z XIX wieku. Znalezisko odkryte przez poszukiwacza znajdowało się w okopie z I Wojny Światowej! Odkrycia nieopodal miasta Bacau (Bacău) leżącego nad rzeką Bystrzyca, dokonał wykrywaczem metali Sorin Mare – lokalny pasjonat historii. Sorin jest członkiem lokalnego Stowarzyszenia „Poszukiwacze Historii”, swoje znalezisko w całości przekazał do powiatowej dyrekcji kultury w Bacău (odpowiednik naszego WKZ). Sorin Mare – detektorysta i odkrywca złotego skarbu z Rumunii Skarb został odkryty we wrześniu i zawierał w sumie 234 złote monety. Wszystkie pochodzą z tego samego okresu (XIX wiek) i są numizmatami z 4 różnych krajów. Były zdeponowane w bardzo zniszczonym korozją przez upływ czasu, metalowym pudełku. Teren na którym został znaleziony skarb, to linia frontu z okresu I Wojny Światowej. Skarb 234 złotych monet odkryty w metalowym pudełku na linii frontu z okresu I Wojny Światowej Monety ukryte były dokładnie w fragmencie okopu, w którym stacjonowały armie – rosyjska i rumuńska. Teren ten był mocno zbombardowany przez niemiecką i austro-węgierską artylerię w 1917 roku. Na skarb składają się następujące numizmaty: 191 monet austro-węgierskich; 32 monety tureckie; 10 rosyjskich monet; i 1 moneta angielska Skarb 234 złotych monet Skarb odkryty w Rumunii Zbliżenie na złote monety z odkrytego skarbu Jak twierdzą lokalni historycy, te złote monety były zapewne łupem z frontu, należącym do oficera służącego w armii rosyjskiej. Skarb musiał zostać ukryty, zanim wspomniany żołnierz został wzięty do niewoli lub zginął zabierając informację o ukrytym depozycie ze sobą… To odkrycie jest największym złotym skarbem odkrytym na terenie Rumunii, przynajmniej w ostatnich dziesięcioleciach. Dokładny los tego znalezionego skarbu nie jest jeszcze znany. Jeśli eksperci nie ustalą wartości historycznej złotych monet, zostaną one zwrócone w całości do znalazcy. Jeśli będzie jednak inaczej to odkryty depozyt zostanie przekazany do muzeum, a poszukiwacz będzie mógł wtedy liczyć na odszkodowanie. Jak widać na przykładzie innych krajów – sprawiedliwe prawo sprzyja uczciwości odkrywców.
 10. Źródło: http://www.lublin112.pl/probowal-przewiezc-przez-granice-zabytki-archeologiczne/ Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt zabytków archeologicznych. Przedmioty te próbował przewieźć przez granicę obywatel Ukrainy. Przedmioty o charakterze zabytkowym ukryte były w bagażu ukraińskiego pracownika obsługi pociągu relacji Kijów – Warszawa. Funkcjonariusze KAS znaleźli tam 8 monet – w tym monety z okresu Carskiej Rosji (XVII – XIX w.) oraz srebrne monety Zygmunta III Wazy z XVII w. Wśród zatrzymanych przedmiotów były również pierścionki i średniowieczne zapinki, 18 krzyżyków religijnych typowych dla okresu średniowiecza, w tym tzw. enkolpion – krzyżyk relikwiarzowy, a ponadto: topór kamienny z okresu neolitu oraz pochodzące prawdopodobnie z okresu brązu 4 siekiery i naszyjnik, a także rdzeń krzemienny z epoki kamienia. Obywatel Ukrainy nie zgłosił zabytkowych przedmiotów przy wjeździe do Polski. Mężczyzna przyznał się, że chciał przemycić zabytki, ale stwierdził, iż nie są jego. W Kijowie miał zostać poproszony przez nieznaną mu osobę o dostarczenie przesyłki do Warszawy. Za usługę miał zainkasować 40 dolarów. Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Wstępną ocenę 39 ujawnionych przedmiotów przeprowadził koordynator ds. ochrony dóbr kultury lubelskiej KAS. Ostateczną opinię, w tym co do wartości zabytkowej towarów, wyda niezależny rzeczoznawca. (fot. KAS)
 11. Co Ci kolego wadzi w fabrycznej cewce? Jak już na siłę chcesz zmieniać to max. Nel Thunder. Detektor nie ma strojenia do gruntu. Z dużymi cewkami efekt będziesz miał odwrotny do zamierzonego. Udławisz 300i całkiem. Chodzi Ci o głebokość i szukanie złomu? Bo o separacji zapomnij. Zakupienie większysch i szerszych kół do fiata pandy nie podniesie mu mocy i momentu obrotowego. Wydasz kasę i nic więcej.
 12. Spokojnie! To tylko Polska. https://www.lublin112.pl/na-portalu-aukcyjnym-oferowal-do-sprzedazy-elementy-czolgu-sherman-oraz-fragmenty-poszycia-samolotu-karas-zdjecia/
×
×
 • Create New...

Important Information