Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

pumpernikiel

Forum members
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pumpernikiel last won the day on February 5 2019

pumpernikiel had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

Recent Profile Visitors

412 profile views
 1. To zło to w sztabkach, monetach, czy błyskotkach? Jaka gramatura i na jakiej przestrzeni jest rozlokowana? Beton zbrojony?
 2. Źródło: http://www.lublin112.pl/mial-zabytkowe-znaleziska-odwiedzili-go-policjanci-zdjecia/ Pisownia Oryginalna: Kryminalni z Lublina podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka natrafili na zabytkowe przedmioty. 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska oraz przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa. Kryminalni z Lublina ustalili, że mieszkaniec Poniatowej może posiadać zabytkowe znaleziska. Mężczyzna pochwalił się nimi na jednym z portali internetowych. Mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o nielegalny proceder. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka policjanci znaleźli stare monety, guziki carskich mundurów oraz zabytkowe drobiazgi. Szczególną wartość stanowił metalowy grot szacowany przez inspektorów ochrony zabytków na pochodzący z okresu średniowiecza. Monety pochodzą z okresu XVII, XIX i XX wieku, wśród nich szelągi Jana Kazimierza, które uznawane są jako znaleziska archeologiczne. Wszystko znajdowało się w prywatnej kolekcji 35-latka. Co więcej, mężczyzna posiadał także susz konopi indyjskich. 35-latek przyznał się do posiadania narkotyków. Teraz czekają go dalsze czynności w sprawie przywłaszczenia zabytkowego znaleziska. Zabezpieczone przedmioty zostaną przebadane przez biegłego z zakresu archeologii. W przypadku gdy potwierdzi się, że są to zabytki archeologiczne, 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska i przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają Zgodnie z polskim prawem zabytki i stanowiska archeologiczne podlegają ochronie. Prowadzenie amatorskich poszukiwań z użyciem wykrywaczy metalu jest legalne pod warunkiem, że poszukiwacz uzyskał zezwolenie – na określony czas i obszar – od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Znalezione zabytkowe przedmioty powinny być przekazane do odpowiednich instytucji. (fot. Policja Lublin)
 3. Źródło: http://www.o2.pl/artykul/argentyna-odkryto-liste-nazistow-na-ich-kontach-moze-byc-fortuna-6485655957530753a W Argentynie odkryto dokumenty z 12 tys. nazwisk nazistowskich zbrodniarzy. Papiery znaleziono w magazynie w byłej nazistowskiej kwaterze głównej w Buenos Aires. Sprawą zajęło się Centrum Szymona Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles. Poprosiło Credit Suisse Group o identyfikację nieaktywnych kont bankowych i nazwisk znalezionych na liście. Żydowska agencja od lat działa na rzecz ofiar Holocaustu i zajmuje się poszukiwaniami zbrodniarzy wojennych, ukrywających się po całym świecie. Niemcy zaczęli rozkradać majątki żydowskie już w latach 30. Najwięcej zabrano jednak już podczas II wojny światowej i okupacji. Większość z tych pieniędzy umieszczano na kontach w szwajcarskich bankach. Centrum Szymona Wiesenthala wydało w tej sprawie oświadczenie. Na swojej stronie napisali, że wielu nazistów wymienionych w argentyńskich dokumentach "miało jeden lub więcej rachunków bankowych w Schweizerische Kreditanstalt, który stał się później bankiem Credit Suisse". Bank ma bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Podczas drugiej wojny światowej i po niej kilka krajów Ameryki Południowej, w tym Argentyna, było bezpiecznymi schronieniem dla nazistów. Wśród słynnych uciekinierów był Adolf Eichmann, jedna z kluczowych osób odpowiadających za Holocaust.
 4. Bjar jak był tam Pan Sikorski to obaj dobrze wiemy co mogli odkryć. Jak zawsze nic.
 5. Co Wy macie ostatnio z tymi "kamieniami"? Maniaki Dajcie Źródło do tej "ploty". 1: Muszę pomyśleć ale Dr. Franc Zalewski może coś więce by powiedział. (Z Wielkim szacunkiem) 2. Ze zdjęć ceramika ala e-ternit, makutra? 3. Drewno 4. Deska 5. Fragment starego drzewa z wody. Macie więcej?
 6. Ostatnio gdzieś czytałem, że w Izraelu bacznie przyglądają się temu przekopowi. Chodzi o bursztyn. W Izraelu twierdzą, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że zgubili go Żydzi w czasie wędrówek ludów. Jak odszukam to podam źródło.
 7. Typowa amatorka. Wiercili z ręki. Profesjonalista używa wiertarki stołowej...
 8. Gotowi na powiew wolności? http://blogbeztabu.blog/2019/11/29/kolejna-akcja-pandora/ i na deser:
 9. Powiew wolnośći c.d. http://www.zwiadowcahistorii.pl/prowadzacy-program-poszukiwacze-historii-zostali-zatrzymani-przez-policje/
 10. Ustawę 447 czymś trzeba spłacić. Dziwi mnie to, że od razu nie wysłali tam gdzie trzeba. Po co tyle zachodu?
×
×
 • Create New...

Important Information