Jump to content

pumpernikiel

Forum members
 • Content Count

  271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

130 profile views
 1. Informacja z Dziennika Wschodniego. "W środę i czwartek w Targach Lublin odbywa się Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej #Więziennictwo 2019. Podczas imprezy zaprezentowano system antydronowy "Jastrząb"." http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/jak-unieszkodliwic-drona-w-lublinie-pokazali,n,1000240335.html
 2. W tym przypadku ciężko o "czyste srebro". Omyłkowo owszem.
 3. Szerokość: 7cm Wysokość: ok 5cm Długość: 9cm Waga : ok 1,65kg ??????
 4. @Naratunek112 Działasz w jakimiś stowarzyszeniu czy masz prywatne pozwolenie na grzebanie w ziemi? Pytasz już po zgłoszeniu do zadanego prawnie konserwatora? Czy przed zgłoszeniem i oddaniem chcesz wiedzieć co zostało wyjęte? ? Następnym razem Kolego @Naratunek112 w tytule nie proś o identyfikację tylko staraj się opisać przedmiot taki jaki widzisz i to co czujesz gdy go dotykasz. Nie ma co się wstydzić. Nikt Cię tu nie zje*. Np. Patyna brąz fragment ozdoby lub innego środka kultu. Brązowo zielony glut wytworzony w dużej temperaturze ręką człowieka. Epoka p.n.e lub n.e lub jak wolisz A.D. Płacidło, ozdoba, pochówek, paciorki, płaskie z drugiej strony...lub nie. Lekkie, ciężkie, ciepłe w dotyku lub zimne...obok było dużo krzemienia lub kamieni Bądź sobą i przed dodaniem wykorzystaj wujka guugl. Bo raczej nie szperałeś skrupulatnie i wytrwale. Wiem, że gryziesz się teraz ze swoim sumieniem ale napraw to: {Nie przyłożyłem suwmiarki lub ekierki do zdjęć oraz nie podałem wymiarów. Nie ważyłem fragmentu i nie pokazałem wszystkich zdjęć, które zrobiłem dobrym aparatem fotograficzny, a także trzy razy napisałem prośbę o identyfikację. W dodatku nie oczyściłem fragmentu z "ziemi" czego się nie wstydzę... } p.s. Ten dział jest do identyfikacji i nie trzeba tego podkreślać trzy razy. Wal śmiało następnym razem ale w tytule i opisie daj z duszy wszystko co wiesz na jego temat. Staraj się nie dolewać mleka do spirytusu bo herbata będzie smakowała nie po Twojej myśli.
 5. Dział pt.: Poszukiwacze z pozwoleniami od konserwatora zabytków zapraszają na wspólne poszukiwania kolegów bez pozwoleń. Podzielić na województwa i niech się dogadują. Jeden ma samochód, drugi weźmie herbatę, trzeci ma pozwolenie, a czwartego opalą z papierosów itd. Co Wy na to?
 6. Dla potomnych Niezwykle rzadką monetę znaleźli kaliscy archeolodzy podczas remontu kościoła oo. Franciszkanów Kaliszu To denar Kazimierza Wielkiego, być może bity w XIV wieku w grodzie nad Prosną. Moneta została odkryta w ubiegłym roku podczas prac archeologicznych, ale dopiero teraz wróciła po konserwacji. Moneta waży 1,6 g i ma 11,5 mm średnicy.- Jest więc lżejsza od dwustronnych denarów Kazimierza Wielkiego, a jej waga odpowiada bardziej wielkopolskim brakteatom, czyli monetom bitym z jednej strony - tłumaczy dr Adam Kędzierski z Kaliskiej Stacji Archeologicznej Polskiej Akademii Nauk.Jego zdaniem, moneta jest kolejnym typem denarów Kazimierza Wielkiego, emitowanych w Wielkopolsce, może nawet w Kaliszu. Przedstawia po jednej stronie koronę, a po drugiej w polu literę R lub K, a w otoku nieczytelną legendę.W przeciwieństwie jednak do pozostałych znanych monet z Wielkopolski ta kaliska jest unikatem!- Nieco podobny egzemplarz został odkryty w skarbie ze słowackich Hrabuszic. W tamtejszym depozycie znalazło się wiele monet polskich z XIV w., w tym właśnie bardzo rzadkie denary Kazimierza Wielkiego - dodaje dr Kędzierski.Przypomnijmy, że w XIX wieku odkryto denary Kazimierza Wielkiego z głową wołu, które także były bite w Kaliszu.Dodajmy, że w trakcie tych samych badań naukowcy znaleźli wiele, rzadkich w Kaliszu monet XVI-wiecznych. Są to m.in. boratynka Jana Kazimierza, dwa denary wegierskie z XVI w., szeląg - prawdopodobnie ryski, szeląg Zygmunta IIIpółgrosz Zygmunta Starego, grosz gdański Zygmunta III oraz dwudenar Zygmunta Augusta.
 7. @Czlowieksniegu Nie wolno się przejmować pierdołami. Niektóre sprawy olać i myśleć pozytywnie. Bądź zdrów.
 8. Cześć @Czlowieksniegu Kolega 43 l. bez picia herbaty i palenia doszedł już do drugiego zawału. Brat 46 lat już po zawale. Kumpel 39 lat bez palenia zrobił tak, że wycieli mu płuco. Sąsiad 28 lat na reumatologii leży i nie wiedzą co mu jest... Przestałem się tym przejmować.
 9. Ruszyło. Zobaczymy co znajdą. "Zgodę na rozpoczęcie prac wojewoda wydał w piątek rano. Prace ruszyły około godz. 11. Przeciwny inwestycji jest zarząd Województwa Pomorskiego, który utrzymuje, że przekop będzie miał negatywne skutki ekologiczne." Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/rozpoczyna-sie-wycinka-drzew-pod-przekop-mierzei-wislanej-teren-prac-zabezpiecza-policja-6349819048543873a.html
 10. http://silesion.pl/borelioza-mozna-zakazic-sie-podczas-seksu-05-06-2017
 11. Brakuje w niej szajs kamyczków. http://myvimu.com/exhibit/54689803-ozdoba-wpinka-z-kamyczkami
 12. Rzuć okiem tu. http://forum.odkrywca.pl/topic/609189-mosiężny-emblemat-z-wizerunkiem-konia/#609425
 13. Na stronie głównej jest takie coś jak : Poznajmy się. Chciałem odszukać znajomego ale wyświetla się taki komunikat: Co zrobić żeby wejść w jego zakładkę tak jak kiedyś było to możliwe?
×
×
 • Create New...

Important Information