Jump to content

pumpernikiel

Forum members
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pumpernikiel last won the day on February 5 2019

pumpernikiel had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

Recent Profile Visitors

782 profile views
 1. Obserwuję i podziwiam. Szacunek wielki. Łapcie ode mnie "zgadywankę".
 2. "Zwrócił się też do ambasadora Państwa Izrael, biorąc pod uwagę fakt, że w transporcie mogły znajdować się wartości zagrabione osobom narodowości żydowskiej." Matko i córko!
 3. Grubo. Dzięki za zapodanie tego materiału.
 4. Czy ktoś z Was doświadczył, że deus traci na głębokości po zainstalowaniu softu 5.21? Jeżeli ktoś spotkał się z takim przypadkiem to proszę o info. Dziękuję.
 5. W górach Brooks Range na Alasce znaleziono szklane koraliki wyprodukowane w Wenecji. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że trafiły one do Ameryki wiele lat przed jej odkryciem przez Kolumba. W trzech lokalizacjach na Alasce przetrwało co najmniej 10 takich koralików, które przed Kolumbem przebyły drogę z Wenecji na Syberię i stamtąd do Ameryki Północnej. O ich odkryciu poinformowano na łamach pisma American Antiquity. Jednym z autorów artykułu jest Mike Kunz, archeolog z należącego do University of Alaska Museum of the North w Fairbanks. Kunz przez trzy dekady pracował
 6. @Firmanty Jak sam nie pojedziesz na miejsce i sam nie sprawdzisz to nikt Ci nic nie powie. Bierzesz 2 tygodnie urlopu i kierujesz się w interesujące Cię miejsce. P.s. Śnieg to Twój sprzymierzeniec. Tylko weź sobie kalesony i skarpety za kostki.
 7. Masz pewność, że XIII wieku nie było tam żadnej jatki? Masz pewność, że nie ma tam pochówków ciałopalnych z VIII wieku? Masz pewność, że jakiś rycerz nie zakopał tam sakiewki? Masz pewność, że w czasie wędrówek ludów Żydzi nie zgubili tam sandała?
 8. Witam kolego. Ja tego z kosmosu nie zasłyszałem. Każdy kto miał styczność z budową pieców to mówił to samo. Glinę kopali pod koniec roku i do wiader najlepiej metalowych. Stawiali za "stodołą" i czekali do wiosny. Zawsze z gliną było jakieś ALE. Mieszkam na wschodzie i pod nogami mam glinę. Podobno jest tak tłusta, że nie chcą z niej robić. W zasadzie mam tu dwa rodzaje. Brązowa i biała. Ani ta ani ta bez miksowania się nie nada. Zdun zrobił kulkę wielkości piłki do tenisa i z białej gliny i z brązowej. W lipcu te ładne kulki pozostawił na studni. Po 3 dniach przyszedł. Biała delikatnie spękał
 9. Damskie czy męskie? Mi podchodzi bardziej pod koninę. Gdzie takie info znalazłeś z tymi motocyklami?
 10. Chcesz się czegoś dowiedzieć... Masz kalesraki przed sobą. Podaj długości i szerokości. Zapodaj zdjęcia szwów, pasa itd. Opisz to co widzisz bardzo dokładnie. Twój opis da tutaj efekt, a zapytanie samo się rozwikła.
 11. Jaką ma średnicę? Brakuje mi blaszek do papiaków.
 12. To jest prowokacja tego Kazka. Dowalił z tymi detektorystami przy tym grobie jak łysy grzywką o kant kuli. Fajnie zaczynał swoje filmiki i nie miał łapek w dół. Od tego odcinka z tym grobem ma dużo więcej minusów i hejtrskich odpowiedzi pod filmikiem. Ja się nie dziwie. Dostrzegam też inne działania tego społeczniaka, a ludzie nie bardzo takich lubią. Po tym filmiku mam cały jego przekrój i wiem dokładnie czym pachnie ten atencjusz. Po jego krzywych ruchach mogę stwierdzić, że sam to wykopał. Mam takie podejrzenia... a co? Nie mogę mieć?
 13. Cześć. Tu masz rację. W starej chacie po babce mam młodszy piec i nie taki piękny. Chciałem go odnowić. Rzuciłem hasło na wichurze: "Szukam zduna". Jeden, pijany, drugi pijany, trzeci za stary i nic już nie robi. Po 2 miesiącach jest! Umówiłem się. Z gadki mocny w gębie w tym temacie. Podobało mi się jak to fachowo opisywał przebieg prac. Facet trzeźwy ok. 70 lat. Przed naprawą piec miał wszystkie kąty. Był pionowy i wyglądał dużo lepiej niż po "remoncie". Boki pieca nabrały kształt beczki. Drzwiczki pochylone, przekrzywione, zawias żeliwny ułamany. Ruszt zalepiony gliną. Teraz można wrzucić m
×
×
 • Create New...

Important Information