Jump to content

pumpernikiel

Forum members
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pumpernikiel last won the day on February 5 2019

pumpernikiel had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

Recent Profile Visitors

579 profile views
 1. Wykombinuj inną cewkę na próbę. Wtyczka w detektorze ma wszystkie bolce? Moze któryś się ułamał i został we wtyczce cewki.
 2. Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Udało Wam się przetrwać? @les05 udało Ci się przeżyć?
 3. W dzisiejszych czasach i z obecną technologią w Polin budowa trwałaby 140 lat z czego 131 to poprawki, a koszt budowy i poprawek doszedłby do biliardów jarosrebrników. Pozdrawiam.
 4. To złom z osunietej skarpy. Sam to napisałeś. Dla jednego złom dla jednego sens życia. Co Wy tam kopiecie obywatelu? Wstydził bym się zadawać takie pytania bez odkopania. Należy wykopać. Poddać wadze i pomiarom. Bawimy się w łamigłówki czy identyfikację? Z szacunkiem pozdrawiam.
 5. @bjar_1 Taka kartka to na 99% wisi u mojej byłej teściowej.
 6. Fajny patent szybkiego montowania trzonka rękojeści. Jak powielę to myślę, że nikt się nie będzie gniewał.
 7. Otwór gwintowany ma 35 mm czy całe koło?
 8. To zło to w sztabkach, monetach, czy błyskotkach? Jaka gramatura i na jakiej przestrzeni jest rozlokowana? Beton zbrojony?
 9. Źródło: http://www.lublin112.pl/mial-zabytkowe-znaleziska-odwiedzili-go-policjanci-zdjecia/ Pisownia Oryginalna: Kryminalni z Lublina podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka natrafili na zabytkowe przedmioty. 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska oraz przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa. Kryminalni z Lublina ustalili, że mieszkaniec Poniatowej może posiadać zabytkowe znaleziska. Mężczyzna pochwalił się nimi na jednym z portali internetowych. Mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o nielegalny proceder. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka policjanci znaleźli stare monety, guziki carskich mundurów oraz zabytkowe drobiazgi. Szczególną wartość stanowił metalowy grot szacowany przez inspektorów ochrony zabytków na pochodzący z okresu średniowiecza. Monety pochodzą z okresu XVII, XIX i XX wieku, wśród nich szelągi Jana Kazimierza, które uznawane są jako znaleziska archeologiczne. Wszystko znajdowało się w prywatnej kolekcji 35-latka. Co więcej, mężczyzna posiadał także susz konopi indyjskich. 35-latek przyznał się do posiadania narkotyków. Teraz czekają go dalsze czynności w sprawie przywłaszczenia zabytkowego znaleziska. Zabezpieczone przedmioty zostaną przebadane przez biegłego z zakresu archeologii. W przypadku gdy potwierdzi się, że są to zabytki archeologiczne, 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska i przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają Zgodnie z polskim prawem zabytki i stanowiska archeologiczne podlegają ochronie. Prowadzenie amatorskich poszukiwań z użyciem wykrywaczy metalu jest legalne pod warunkiem, że poszukiwacz uzyskał zezwolenie – na określony czas i obszar – od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Znalezione zabytkowe przedmioty powinny być przekazane do odpowiednich instytucji. (fot. Policja Lublin)
 10. Źródło: http://www.o2.pl/artykul/argentyna-odkryto-liste-nazistow-na-ich-kontach-moze-byc-fortuna-6485655957530753a W Argentynie odkryto dokumenty z 12 tys. nazwisk nazistowskich zbrodniarzy. Papiery znaleziono w magazynie w byłej nazistowskiej kwaterze głównej w Buenos Aires. Sprawą zajęło się Centrum Szymona Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles. Poprosiło Credit Suisse Group o identyfikację nieaktywnych kont bankowych i nazwisk znalezionych na liście. Żydowska agencja od lat działa na rzecz ofiar Holocaustu i zajmuje się poszukiwaniami zbrodniarzy wojennych, ukrywających się po całym świecie. Niemcy zaczęli rozkradać majątki żydowskie już w latach 30. Najwięcej zabrano jednak już podczas II wojny światowej i okupacji. Większość z tych pieniędzy umieszczano na kontach w szwajcarskich bankach. Centrum Szymona Wiesenthala wydało w tej sprawie oświadczenie. Na swojej stronie napisali, że wielu nazistów wymienionych w argentyńskich dokumentach "miało jeden lub więcej rachunków bankowych w Schweizerische Kreditanstalt, który stał się później bankiem Credit Suisse". Bank ma bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Podczas drugiej wojny światowej i po niej kilka krajów Ameryki Południowej, w tym Argentyna, było bezpiecznymi schronieniem dla nazistów. Wśród słynnych uciekinierów był Adolf Eichmann, jedna z kluczowych osób odpowiadających za Holocaust.
 11. Bjar jak był tam Pan Sikorski to obaj dobrze wiemy co mogli odkryć. Jak zawsze nic.
×
×
 • Create New...

Important Information