Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

Czlowieksniegu - Z prymitywnych przydupasów i twojego poziomu to nawet ameba ma ubaw.
Od 2004 roku opuściło Polskę ok. 2000000 Polaków. Kto będzie celebrował rocznicę wyjazdu kilkunastotysięcznej grupy z 1968 roku? Michnik tęskniący za braciszkiem? Dlaczego milion Polaków, którzy w latach 80. XX wieku zostali zmuszeni do wyjazdu, nie jest traktowany tak jak ta garstka? Zażydzone mentalnie postkomunistyczne odpadki narzucają mieszkańcom Polski, kto ma być ceniony, a kto nie. Widzę w tym dyskryminację i lewicową patologię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala- bo to jest tak... jak z Kalim.

Kowalski* nie może i nie chce odpowiadać za winy swoich przodków i/lub rodziny. Uzasadnienie jest proste- na zachowania praszczurów nie miał wpływu.

Ale taki nie przymierzając Michnik, to za swojego przyrodniego brata**, to będzie się do końca Świata w piekle tłumaczył.


PS A to, że spora część rodziny Michnika zginęła w Shoah, to przecież taki tak szczegół...


* przepraszam wszystkich (?) Kowalskich...
** fakt- kanalii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz kolego publicystykę, z ładem prawnym. Ponadto przypominam, że rząd i siły zbrojne zarówno na uchodźstwie, jak i w kraju jasno określiły swoje stanowisko w sprawie męt spod Szczebrzeszyna". Za takie akcje kula w łeb.Podobne jasne było w tym okresie stanowisko rządu naszego zachodniego sąsiada. Za takie akcje - medal na klatę! To jest ta drobna różnica.

Ja uważam, że dumnym można być z siebie, ewentualnie swoich dzieci. To samo dotyczy wstydu. Jeżeli jesteś spod Szczebrzeszyna i coś ci ciąży w związku z akcją o której piszesz - pisałem wyżej co możesz zrobić. Mi natomiast tego na głowę nie wkładaj.

Poza tym coś wam panowie widzę uciekło w pojmowaniu historii. Prawda w tej branży skończyła się w pozytywizmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:
Grupa bojowa Żydowskiego Związku Wojskowego (nieznani w Izraelu, bo bojownicy ŻZW uważali się za Polaków) zlikwidowała 21.02.1943 w Getcie Warszawskim pięciu Żydów - szmalcowników i konfidentów Gestapo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ludziom się nie wierzy, bo są Polakami, daje się wiarę bredniom Grossa, bo jest Żydem i pupilem światowych mediów.

W Kanadzie w 2013 roku, telewizja Niezależna Polonia przeprowadziła poruszający wywiad z Hieronimą Wilczeswską, jednym z naocznym świadków tego zdarzenia. Podczas rozmowy przedstawiła dokładny przebieg tej zbrodni:

Wychodzimy z kościoła, a tu cała ulica zajęta, gonią Żydów. To było gestapo z jednej strony, z drugiej obstawa, więc z ciekawości, jako dziecko patrzę, ludzie stoją, to i ja też się zatrzymałam. Patrzyłam, jak oni ich wpędzali do tej stodoły. Musieli wtedy wszyscy wchodzić. Jak już powchodzili, tak, że stodoła była pełna, to musieli wchodzić jeden na drugiego na wierzch. Wszyscy starzy ludzie wchodzili, ale dzieciaki zostawiali na wierzchu. (…) Jak już wszystkich wpędzili, zamknęli stodołę, oblali ją benzyną i następnie strzelali z miotaczy ognia, a ona od razu się zapaliła. I wtedy zaczął się ogromny krzyk, który do dziś słyszę w uszach.


Świadek tej zbrodni mówiła również, że Polacy próbowali pomagać, przynosili wodę i chleb, żeby posilać tych cierpiących Żydów, którym jakimś cudem udało się przeżyć, jednak gestapo bardzo uważnie pilnowało dostępu do nich:
Cały czas gestapo stało, trzymało wartę, nie dopuściło nikogo do nich, a ja wtedy, jako małe dziecko widziałam jak babcie płaczą, że oni (Żydzi) umierają z pragnienia. Wzięłam więc i przełożyłam nogę przez to podmurówkę i chciałam się zapytać, czy chcą wody, ale mnie wtedy gestapowiec złapał za kark i zaczął mi grozić....

Jak relacjonowała niektórzy Żydzi umierali przez kilka dni. Dopiero wtedy, gdy wszyscy zmarli z głodu, wycieńczenia czy też ran, Niemcy zakopywali ich zwłoki na miejscu zbrodni. Warto zaznaczyć, że podczas wywiadu Hieronima Wilczewska kilkukrotnie podkreślała również, że zbrodnia w Jedwabnem była dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą. Jak stwierdziła, z pewnością nie uczestniczył w niej żaden Polak. Co więcej, gestapo straszyło polskich mieszkańców w Jedwabnem, że również zostaną spaleni jak Żydzi.
http://www.prawdaobiektywna.pl/historia/relacja-naocznego-swiadka-zbrodni-w-jedwabnem-3906.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet na yt.

http://youtu.be/hxGj9Tw4RVs

Polecam obejżeć całość, jest zdjęcie pomnika sprzed(2001?) przeprosin Kwacha.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 07:06 23-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz les, ja do Żydów jako nacji nic nie mam, a nawet ich rozumiem. Problem polega na tym, że są Żydzi talmudyści i wyznawcy Tory, i tu jest pies pogrzebany.
Tym pierwszym bliżej do islamu(jeśli nie gorzej) tym drugim do katolików. Dlatego też taki dyskurs w obecnej sytuacji, żeby nie powiedzieć, że ci bogatsi w wiekszości należą do tych pierwszych. Tych pierwszych przeżyło więcej z racji podejścia do wszelkiego rodzaju kodeksów o czym pisałem wyżej, a dziś ich bezczelność bierze górę.Poniżej krótki materiał o tych różnicach bez zagłębiania się w szczegóły.
http://www.srebrni.pl/ciekawy-swiat/szerokie-horyzonty/371-judaizm-co-to-jest-tora-i-talmud.html

Nie bez przyczyny w 1000 letniej historii europy 40 razy Żydzi byli przepędzani, a powodem był Talmud, który jest gorszy od wszystkich nauk Mahometa(przynajmniej oni mówią otwarcie o co im chodzi) .
Jako ciekawostka:Islam miłości(odpowiednik Tory) zrodził się w Mekce, radykalny(odpowiednik Talmudu) w Medynie.
I teraz pytanie:Dlaczego ten gorszy sort wiedzie prym?
Odpowiedzi należy szukac w naturze ludzkiej, miłosierdzie nie lubi poklasku, orderów i korzyści materialnych, odwrotność sami sobie wypiszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma zamiar znowu wyciągnąć sprawę Granatowej Policji, to przypominam że była to formacja stworzona, kontrolowana, opłacana i uzbrojona przez Niemców. jednostki pozytywne które się w niej znalazły, działały wbrew rozkazom celom i zadaniom. Szuje wszelkiej maści dokładnie, gorliwie a wcale często nadgorliwie wypełniały rozkazy i zadania. Rozkazy i zadania stawiane przez Niemców. Tak więc całkowitą odpowiedzialność za wyczyny" Policji Granatowej jako organizacji ponosi kto? Niemcy.
PS Po wojnie granatowych wcale ostro komuna rozliczyła za kolaborację. I słusznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nadal twierdzą, że nic się nie stało...
I wbrew pozorom to nie OT- pokazuje ylko", jaką wiedzę historyczną i świadomość mają ludzie, którzy takie ustawy przepuszczają:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,23061483,armia-krajowa-klamala-oczywiscie-posel-kukiz-15-broni-brygady.html#Z_Prze


PS I nie chodzi mi, czy BŚ wcale-mało-dużo, ale o wiedzę...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 11:14 23-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie