Jump to content

Będą kary za polskie obozy"


Recommended Posts

  • 11 months later...
http://niezalezna.pl/99052-niemcy-wycofuja-podrecznik-ze-sformulowaniem-polskie-obozy

Wycofują, tylko pytanie dlaczego taki podręcznik ukazał się w druku do nauczania?
Niby błacha sprawa ale w świadomości młodych Niemców zostanie. I nie raz jeszcze takie kwiatki będą się pojawiać lub (o zgrozo) nie zostaną wyłapane.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
I co by niby miało być wykazane? Że to nie lokalni Polacy tylko Niemcy są winni? Jak stwierdził czołowy aukowiec" z IPN? Oraz tzw minister edukacji"?

Znacznie ciekawszym kwiatkiem niż polskie obozy" jest podstawienie Kaczyńskiego za Wałęsę w kwestii dokonań opozycyjnych. To zupełnie porównywalne ze stwierdzeniem, że Ziemia jest płaska.
Link to comment
Share on other sites

@ Będą kary za polskie obozy"
___


No to te kary trzeba zacząć od Polski i Polaków ;-)

Z pewnych bardzo konkretnych przyczyn zbieram amerykańskie drugowojenne magazyny Collier's. Jeden z tych magazynów przywołałem zresztą w innym wątku forum.

Dawno, dawno temu kupiłem Collier's z 14 października 1944 roku (na zdjęciu obok). I oniemiałem. Jest tam artykuł nikogo innego, jak naszej pomnikowej postaci Jana Karskiego. Artykuł nosi tytuł „Polish Death Camp”.

I ów „Polish Death Camp” pozostał Amerykanom w głowach na wieki wieków, a nie ma to nic wspólnego ze złą wolą, szkalowaniem Polski itp. Collier's był bardzo ważnym tygodnikiem opinii i gdy się publikuje coś w takim miejscu to trzeba uważać na każde słowo.

Janowi Karskiemu albo zabrakło wyobraźni sytuacyjnej, co może wyrządzić Polsce na dekady, a wręcz na wieki, albo też za słabo znał język angielki i palnął, co palnął z tym „Polish Death Camp”, a artykuł był oczywiście o Holokauście.

I konsekwencje tego są na wieki, jak widać. Język angielski jest wyjątkowo elastyczny, aby można było zatytułować ten artykuł z zupełnie innym i prawdziwym wydźwiękiem. Np. „Poland-based Death Camp”, albo „German-operated Death Camp”, bądź też „Poland-based Nazi Death Camp”, „Nazi Death Camp in Poland”, itp., itp., możliwości innego sensownego tytułu jest wiele.

Ale poszedł okropny, bezsensowny i niejako autoszkalujący Polskę tytuł „Polish Death Camp”. Amerykanie to lud prosty i obrazkowy i jak raz coś gdzieś usłyszą lub zobaczą to im to w głowach zostaje na zawsze. Pod tym względem szlachetnej postaci Jana Karskiego potężnie zabrakło wyobraźni i znajomości amerykańskich realiów społecznych.

A jeśli się robi takie rzeczy to nie można mieć pretensji do świata, że coś nam przypisuje, czego nie zrobiliśmy. Trzeba zacząć od posprzątania własnego podwórka, a dopiero potem mieć pretensje do innych. Trzeba powiedzieć amerykańskim (głównie) i światowym mediom, że nieszczęsny Jan Karski palnął bzdurę w Collier'sie, a bzdura ta zakorzeniła się na świecie, albowiem wyszła spod polskiej ręki i to ważnej, autorytatywnej, prestiżowej.

Skoro taka zacna postać, jak sam Jan Karski stwierdził, że „Polish Death Camp”, no to dlaczego nie? Niby co ma być nie halo z tymi „Polish Death Camps”, skoro sami Polacy tak stwierdzili piórem swojej kultowej postaci historycznej.

Link to comment
Share on other sites

Jedburgh czytam twoje posty na różnych tematach tego forum. Ręce mi opadają. Jak nisko trzeba upaść żeby zwalać Polskie obozy śmierci na Karskiego. Myślenie nie boli, można sobie poszukać literatury na ten temat.
http://www.timesofisrael.com/do-the-words-polish-death-camps-defame-poland-and-if-so-whos-to-blame/
Poczytaj ten tekst w the times of israel i zamilknij lewaku.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:53 29-01-2018
Link to comment
Share on other sites

Nasz rzad jest za slaby, i nie potrafi nalezycie rozwiazac sprawy

W zwiazku z tym iz na zagranicznych forach, czyta sie Polacy prawda boli" itp. Prosze was o wypisanie wszelkich opartych na dowodach współpracach żydów z okupantem, w holokauscie wlasnego narodu itp. Ma to na celu akcje obronna i doedukowanie bezmózgiej masy na zagranicznych portalach

Rownoczesnie licze, iż ktos zrobi jakis material filmowy, bo tego sluchy juz slyszalem
Link to comment
Share on other sites

@ Czlowieksniegu 2018-01-29 09:54:02

Kaziu...
A to lewaku" bo czujesz do Jed. miętę, czy chciałeś Go obrazić?
_____


Chciał mnie najserdeczniej pozdrowić i przekazać mi myśl, że jeśli mi się wydaje, iż Polacy wzięli udział w Holokauście to się mylę. Szkoda tylko, że to nieprawda.

Groteskowych forumowych prawicowych ultras oraz antysemitów do tego nie zapraszam, ale wszystkich innych jak najbardziej zapraszam do wysłuchania poniższego, w tym tego, co mówi Żyd Daniel Passent.

http://www.tvn24.pl/loza-prasowa,25,m/loza-prasowa-28-01-2018,810386.html
Link to comment
Share on other sites

http://www.upadeknarodu.cba.pl/zydowska-policja.html - Skala kolaboracji środowisk żydowskich z Niemcami też nie jest powodem do dumy. Nawet amerykański film Pianista" zahaczył o ten temat.
Ciekawe, czy kiedykolwiek powstanie lista polskich ofiar żydowskich donosicieli i szantażystów, którzy celowo po wpadnięciu w ręce Niemców ujawniali miejsca i rodziny, które im pomagały i które swoim czynem skazywali na śmierć. Co się działo z polskimi rodzinami, które znajdowały się na listach noszonych przez np. uciekinierów z gett?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information