Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

A tak, bardziej serio...

Trzecia osoba w naszej wesołej socjalistycznej Ojczyźnie wczoraj otwartym tekstem powiedziała, że cała ta Ustawa, mimo że podpisana i będąca zapewne, wyjątkowo, w druku, czyli obowiązująca za moment i tak nie wejdzie w życie.

Jedno trzeba im przyznać- mają rozmach... zrobić z premedytacją* coś, co nie działa, a co podzieliło i Polaków, i dało nam kopa w dupę od sporej część sojuszników.


* choć one same wspominają, że bez większej refleksji to-to zrobili...

PS Tfu- czwarta, niepotrzebnie o Konstytucji myślałem... za co przepraszam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 14:23 21-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu
Czy to gniot możesz się przekonać łamiąc ją świadomie i celowo na środku wrocławskiego rynku. Taki eksperyment może dużo wnieść do naszej dyskusji. Ustawa właśnie weszła w życie, no to śmiało. Jesteśmy z tobą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu
Posłuż się sobą, dlaczego masz się posługiwać Karczewskim, czy innymi.
Jeśli uważasz ustawę za gniot to wykaż się obywatelskim nieposłuszeństwem, a zostaniesz doceniony, być może nawet za oceanem.
Każda ustawa może być poprawiona, zmieniona, ale nie o to tu chodzi. Medialna burza jest dlatego, że Polska śmiała przypomnieć, że w czasie wojny nie tylko Żydzi ale i Polacy byli ofiarami. A to jest nie do przyjęcia dla niektórych środowisk na świecie i również w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les....

Kilkanaście wpisów temu, napisałem dlaczego, wg mnie, jest aż taki problem z Ustawą.
Nie dopisałem, co najwyżej, że politycy rządowi, teraz sami się przyznają, że ani nie była przemyślany jej sens, że dokumentnie nie popatrzyli na kalendarz**, nie przewidywali ingerencji USA...
Czego więcej oczekujesz?
Przecież Romaszewską, Olszewskiego, Cenckiewicza i wielu innych trudno do opozycji przypisać...



* przykładem jest zwalanie winy na K'15, że taki termin i w powiązaniu z Ukraińcami

** ogłoszenie dniu rocznicy wyzwolenia Auschwitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając artykuły komentarze pod artykułami największych światowych mediów w tym temacie najwięcej jest użyte w sensie, że nie było czegoś takiego jak polskie obozy. Jak ktoś zna języki to może może zobaczyć aktywność rodaków i nie tylko, w uświadamianiu na forach, w komentarzach pod art. Dyskusje treściwe z odsyłaczami do wiedzy"
Temat gorący ale kiedyś wrzoda trzeba przeciąć. Stąd te statystyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Spirit of Warsaw 2018-02-21 17:59:12

Jedburgh_Ops - Czy masz żydowskie korzenie?
_____


Nie mam, z wyglądu jestem „typem nordyckim”, jak mawiał tow. Stirlitz.

Ale zapewniam, że gdybym miał to bez najmniejszego, absolutnie najmniejszego wstydu przyznałbym się do tego. I to wręcz tutaj. Powiem więcej – szczególnie tutaj, w tym wątku.

Miałem za to w rodzinie dwójkę antysemitów (w starszym pokoleniu). Zawzięcie sprawdzali, czy nasza rodzina to tzw. prawdziwi Polacy, mówiąc językiem kiboli i im podobnych. W swoich badaniach doszli do XVI wieku. Wyszło na to, że spełniamy oenerowską definicję „prawdziwych Polaków”.

Przypuszczam, że obciach i wiocha, jaką robili moi rodzinni antysemici wychowała mnie na kogoś z normalnym stosunkiem wobec Żydów. Ani na antysemitę, ani na filosemitę. Są rzeczy, za które lubię Żydów; są rzeczy, za które mnie wkurzają. Ale to nie znaczy, że mam popierać eksterminację tych ludzi polskimi rękami.

Mój dziadek, przedwojenny biznesmen, zawsze powiadał: „Żyd nigdy mnie nie oszukał w interesach – Polak zawsze, bezpardonowo, jak tylko mógł”. I to się samo komentuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka rzeczy wyjaśnia.


Wielkim plusem nowelizacji ustawy o IPN jest to, że Polacy poznali nareszcie jakie prawdziwe uczucia żywi Izrael i wielu Żydów w stosunku do Polski i Polaków. Koszt jest duży ale należy wyciągnąć wnioski z tej historii i zmienić podejście do Żydów, ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z nimi, odpłacić nienawiścią za nienawiść.
Udostępnić dokumenty o zbrodniach Żydów na Żydach i Polakach, teraz trzeba iść na całość. Żydzi chcą poznać swoje grzechy? To będzie bardzo bolało.
Brzmi to jak manifest antysemity ale zapracowali na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak jak Obama mówił o polskich obozach, należało spuścić głowę i bić brawo. Grossowi za kłamstwa dawać ordery, na Wołyniu przepraszać za zbrodnie i zawsze uginać kark czekając na pochlebstwa.
Tak robili cywilizowani ludzie z PO przez 8 lat. O to chodzi? To ja już wolę zwycięstwo 1:27.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (824 / 72) 2018-02-21 18:51:51

Nie czytasz tego co piszę, albo jakieś deficyty pamięci się kłaniają.

Dawno napisałem, a propos i exilibris Grossa, że z jednej strony jego plusem jest, że jako pierwszy na taką skalę poruszył temat pogromów Żydów. Ale potwornym minusem jest, że jednocześnie początek okazał się merytorycznym bublem, który sam dupę na strzał wystawił. Co do dziś się ciągnie i sporo rozmów kończy się właśnie na zasadzie A Gross, to kłamał..."


PS Jak tam lista naszych forumowych kolaborantów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie