Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

A czy Ty przeczytał byś po takich recenzjach? To już wolę jakieś inne Sci-Fi poczytać np Strugackich.
Przepraszam nie wiedziałem, że nie można linków do Frondy i IPN. Wstawiłem bo tam jeszcze nie ma abonamentów.
Jedburgh _ops to straszne co piszesz wg Żydów Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Jeśli rozważyć Twój scenariusz to zniknie cała populacja kraju w centrum Europy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tyr jeśli interesujesz się sprawami polsko-żydowskimi to wystarczy znać jedno nazwisko - Stanisław Michalkiewicz.
Jest Polakiem i prezentuje polski punkt widzenia, co wśród pisarzy i znawców tematu nie jest zjawiskiem zbyt częstym.

ps. co do książek, to nie szalej z nimi, to starożytny środek
przekazu, kończący właśnie swój żywot. Dużo książek to duży kłopot -miejsce zajmują, kurz przyciągają, i po co ci to.
W internecie masz wszystko i to przeważnie za darmo!!!! Załóż sobie bibliotekę cyfrową:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr (11 / 0) 2018-02-20 18:58:16

Oprócz tego, że jest tam kilka dokumentnych bzdur, masz tam przykłady mordowania Żydów bez jakiegokolwiek racjonalnego*. Łącznie z tymi powszechnie znanymi, w których uczestniczyło WP.



* jeśli w przypadku morderstw można w ogóle o racjonalności pisać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tyr przyleciał na to forum jak mucha do produktu przemiany materii widząc ten wątek. Przyleciał prosto do tego wątku. Nigdzie indziej. Nic innego, w żadnym innym zakresie historii, nie ma do powiedzenia na tym forum. Przypadek? Nie sądzę. Jest tylko antysemickim trollem.

Może pan Tyr porozmawia o jakichś odkryciach kultury materialnej, do czego powołane jest to forum? Może porozmawia o historii różnych frontów któregoś ze światowych konfliktów zbrojnych? Może porozmawia o historii materiałoznawstwa, techniki i technologii sprzętu wojskowego? Może porozmawia o historii rodzajów wojsk? Do tego jest to forum. Chętnie przyłączyłbym się do takich dyskusji zainicjowanych przez pana Tyra, ale niestety nie widać ich.

Pan Tyr niczym wspomniana mucha przyleciał zarejestrować się na tym forum z powodu tego właśnie wątku. I poleca nam „naukowca” Stanisława Michalkiewicza – mlecznego brata Leszka Bubla. A przypomnij nam wszystkim, z czego doktorat ma „naukowiec” Michalkiewicz i jaki ma „dorobek naukowy” ten „ekspert” relacji polsko-żydowskich.

A przypomnij nam jeszcze, jakie kontrbadania naukowe zaprzeczają następującym dotychczasowym badaniom nad takimi faktami z roku 1941, gdy Rosjanie już uciekli, a Niemcy jeszcze nie przyjechali i polskie wsie żyły własnym życiem, bez żadnego terroru okupacyjnego, bez żadnego przedstawiciela jakiejkolwiek armii okupacyjnej podżegającego do czegokolwiek.

Oto kilkadziesiąt miasteczek i wsi z czysto polskimi pogromami Żydów, wśród nich Szczuczyn, Radziłowo, Wąsosz, Grajewo, Goniądz. Żadne Einsatzgruppen (jak w Jedwabnem) nawet nie przejechało motocyklem przez te miejscowości. Nikt Polaków nie inspirował do pogromów Żydów, tymczasem pogromy były i z czysto polskiej inicjatywy polskimi rękami wymordowano tam setki Żydów, jeśli nie tysiące. Żydówki masowo gwałcono przed zabiciem ich. W pogromach wzięła udział nie tylko polska szumowina, ale księża katoliccy, nauczyciele, urzędnicy pocztowi, policjanci, czyli lokalne elity. W większości przypadków za podjudzaniem do mordowania Żydów stało Stronnictwo Narodowe i jego lokalni aktywiści.

Poprosimy o badania naukowe „naukowca” Michalkiewicza, które zaprzeczają tym faktom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Kościół katolicki ma zresztą przebogatą tradycję w XX-wiecznym (by o innych wiekach już nie wspominać) mordowaniu tych, którzy temu kościołowi nie pasują do koncepcji ogłupiania społeczeństw.

Henryk „Maczeta” Hoser mógłby o tym dużo powiedzieć, ale nie powie, ponieważ głównie zajmuje się blokowaniem dalszych śledztw przeciwko księżom katolickim biorącym udział w ludobójstwie w Rwandzie. Mimo wszystko kilku księży katolickich skazano za rwandyjskie zbrodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedburgh ops
Powiem ci w tajemnicy. Wątek jak wątek, forum jak forum ale przyleciałem bo przyciągnęła mnie twoja osoba. Kłamiesz i obrażasz, ziejesz nienawiścią. Mam nadzieję, że nie gromadzisz materiałów wybuchowych:)
A wracając do tematu p. Puławski przeprowadził dość ciekawą choć może nie całkiem obiektywną analizę.
http://niniwa22.cba.pl/pulawski_postrzeganie_zydowskich_oddzialow.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jeszcze kilka lat temu było merytoryczne i godne uwagi. Obecnie jest to bagno. Brak moderacji. Wylewy flustratów, obrażenie innych z uwagi na poglądy polityczne, atak na kościół katolicki. Tolerują to pseudo moderatorzy. Ja się z takiej dyskusji wypisuję. Więcej tu nie wejdę i domagam się skasowania mojego konta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać, że od dziś przeistaczam się w wielkiego zwolennika prof. Krzysztofa Skubiszewskiego, którego rządowe życie pilnie śledziłem.

Po dzisiejszym numerze Żydów amerykańskich...

http://www.youtube.com/watch?v=Chzwlm79a-Y

... Polska już się nie podźwignie, a ta antypolska akcja się rozwinie i rozprzestrzeni. O pomocy Pentagonu w przypadku zagrożenia polskiej państwowości możemy w tych warunkach zapomnieć.

Zacny pan profesor Skubiszewski w latach swoich rządów w MSZ silnie promował ideę tzw. zbrojnej neutralności Polski. Według tej koncepcji mieliśmy być jak Szwecja, czego profesor nie ukrywał. Mieliśmy być uzbrojeni dobrze i po zęby i liczyć tylko na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie