Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

zapewne na każdym wojskowym cmentarzu leży ich całkiem spora grupa...

Żebyś wiedział, ile na ruskich cmentarzach leży wehrmachtowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

Brać trzeba pod uwagę, że to ruscy.

Samolotów było mniej a połowa nie nadająca się do lotu lub popsuła się szybko.

Boją się, bo z tego co czytałem, to te "ataki" w większości polegają na wystrzeleniu rakiety gdzieś z terytorium Rosji lub z morza.

Siły obu stron oszacowane są na początku artykułu. Później jest sporo informacji na temat przyjętego modus operandi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spirit of Warsaw napisał:

 

Teren powinien być zamknięty dla ludzi i dziennikarzy. Żadnych kamer i zdjęć. Powinni przyjechać, złożyć kwiaty i odjechać zlekceważeni i osamotnieni.

Ten twój bąkiewicz to w jakimś wolontariacie na rzecz uchodźców z ukrainy się objawia czy tylko z okazji takich zadym? Kasy trochę łyknął z naszych podatków to mógłby jakieś (90% tego co mu zwolennicy nazizmu z rządu dotowali ) odpalić dla potrzebujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fala napisał:

To jest ambasador i to nie powinno mieć miejsca

Nie powinno i gdyby jak wspomniałeś , np. dostał by kosę, kremlowski bandzior osiągnął by cel. Gdyby się i to i to nie stało, to na pewno również by osiągnął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, formoza58 napisał:

Nie powinno i gdyby jak wspomniałeś , np. dostał by kosę, kremlowski bandzior osiągnął by cel. Gdyby się i to i to nie stało, to na pewno również by osiągnął....

Piszą o tym już na całym świecie,  beneficjentom żyjącym z pińcet plus, MOPS i innych dotacji  to może się podobać, ludziom inteligentnym może nie tak bardzo. Ambasador to jednak ambasador, a czym jest jego immunitet to mam napisać czy niekoniecznie..... ?

Russian ambassador pelted with red substance during country's Victory Day celebrations (yahoo.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fala napisał:

Piszą o tym już na całym świecie,  beneficjentom żyjącym z pińcet plus, MOPS i innych dotacji  to może się podobać, ludziom inteligentnym może nie tak bardzo. Ambasador to jednak ambasador, a czym jest jego immunitet to mam napisać czy niekoniecznie..... ?

Niekoniecznie... Akurat nie podpadam pod wymieniane przez Ciebie beneficja i dotacje, to drugie raczej w normie. A więc nie podchodzę pod Twój podział czysto teoretyczny. A, że trafiło na wyjątkowo bezczelnego i aroganckiego ambasadora w historii ambasady, toteż uczucia mam mieszane. Bardzo mieszane. I tak myślę, że szedł z pełną świadomością, że mimo wszystko,  wróci zdrów i cały. I bez względu czy na niego nakrzyczą, złajaja lub obleją zabarwioną wodą , albo nie, będzie miał materiał do notatki slużbowej. Gotowej do spotęgowania przez moskiewskich odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, formoza58 napisał:

Niekoniecznie... Akurat nie podpadam pod wymieniane przez Ciebie beneficja i dotacje, to drugie raczej w normie. A więc nie podchodzę pod Twój podział czysto teoretyczny. A, że trafiło na wyjątkowo bezczelnego i aroganckiego ambasadora w historii ambasady, toteż uczucia mam mieszane. Bardzo mieszane. I tak myślę, że szedł z pełną świadomością, że mimo wszystko,  wróci zdrów i cały. I bez względu czy na niego nakrzyczą, złajaja lub obleją zabarwioną wodą , albo nie, będzie miał materiał do notatki slużbowej. Gotowej do spotęgowania przez moskiewskich odbiorców.

Wiec nie dajmy okazji do sprowokowania podobnych incydentów wobec tej szui, powinien być wydalony 25 lutego z cała ta cała niby ambasada . Sorry ale na telefonie nie mam polskiej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bjar_1 napisał:

Od Petersburga przez Moskwę po Nowosybirsk. Pokazują ludzie screeny z map pogodowych i jest zero zachmurzenia. Paliwa lotniczego brakuje widać ;)

20 godzin temu, beaviso napisał:

Nad Moskwą miało być 50-60% niskich chmur i przelotne niewielkie opady (wg Ventusky). Ale oglądałem paradę naziemną i niebo wyglądało zupełnie OK, wręcz dominował błękit :) Brak parady powietrznej w takich warunkach musiał rozczarować gawiedź.

Ewentualnie ci, co mieli brać udział w paradzie powietrznej nie mieli czasu, ponieważ właśnie zajmowali się sezonowym wypalaniem traw w miejscach, z których operują samoloty ukraińskie.

image.thumb.jpeg.11faa151d2890a5fb2e12eb860e35ea4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fala napisał:

Wiec nie dajmy okazji do sprowokowania podobnych incydentów wobec tej szui

Masz rację.

Nawet po 11 grudnia 1941 r., czyli po przystąpieniu USA do wojny z III Rzeszą i gdy wiadomo już było, jakim zbrodniczym ona jest systemem, Amerykanie bez incydentów pozwolili wyjechać ze Stanów całemu personelowi niemieckiej ambasady. Jedynie attaché lotniczemu Peterowi Riedelowi skonfiskowano jego osobisty szybowiec Kranich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my na co czekamy. Prócz ropy jest jakiś powód?

"„Sejm Litwy jednogłośnie uznał Rosję za państwo terrorystyczne”

 

Decyzja została podjęta w związku z licznymi zbrodniami wojennymi rosyjskich najeźdźców na Ukrainie. Okrucieństwa najeźdźców noszą wszelkie znamiona zorganizowanego ludobójstwa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, balans napisał:

Na choć małą poprawę samopoczucia w związku z powyższym, z dedykacją dla Ciebie...

Zastępca dowódcy batalionu szturmowego, major Dmitrij Vostrikov- gruz.

IMG_20220510_111657_301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fala napisał:

...Ten twój bąkiewicz to w jakimś wolontariacie na rzecz uchodźców z ukrainy się objawia czy tylko z okazji takich zadym?...

I co wy fala kurwa możecie wiedzieć o prowokacjach?  🙃

115.thumb.jpg.d051305fa3637a4bd373f50c79d432f4.jpg

- Wojtunik: Znaczy Bartek ma ze mną taki problem, że Bartek się nauczył zarządzać wszystkim przez telefon. Nawet jak siedzieliśmy na tej trybunie, to szef BOR-u do niego telefonem, czy śmigłowiec nie może dalej latać. No ja pierniczę. No to minister. Jak on do mnie zadzwonił, czy może śmigłowiec dalej latać,czy nie. Jakbym go pierdyknął telefonem.

- Bieńkowska: Ha, ha, naprawdę?

- Wojtunik: Stołeczny dostaje telefon, żebyśmy...

- Bieńkowska: Ale jaja, ale jaja, ale jaja.

- Wojtunik: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką... wiesz z takiego...

- Bieńkowska: Taką koncepcję, tak, tak.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie