Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

Tyr, tak się w Tuska zapatrzyłeś, że ci "umknęło"?

"Rekordowe półrocze. Jak wynika z opublikowanych danych finansowych PKN Orlen za I półrocze 2022 r., przychody grupy wyniosły 103,25 mld zł (+91 proc. rdr), zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację EBITDA wyniósł w tym czasie prawie 11,6 mld zł (+52,3 proc. rdr), natomiast zysk netto 6,528 mld zł."

"W I półroczu 2022 r. PGNiG osiągnęło 78,4 mld zł przychodów — trzy razy więcej niż w I półroczu 2021 r. — oraz 4,8 mld zysku netto — dwa razy więcej niż przed rokiem — poinformowała w czwartek spółka. Podkreśliła, że wyniki są pochodną sytuacji na europejskim rynku."
18 sie 2022

 


PS Już się doliczyłeś, ile miękiszony zamknęły a ile planują zamknąć kopalni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba na matematyce przysypiałeś;) Nadal to nie 700 %. miękiszony musieli zamykać kopalnie, Turów , bo Ursula z bolszewikami miała narzędzia i nie bała ich się wykorzystać, czym teraz Italii grozi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Odnoszę wrażenie że drugi raz pełną powagą powtarzasz tą absurdalną tezę. ..."

Poddaję się.. po prostu się poddaję w momencie, gdy przeczytanie ze zrozumieniem kilku zdań jest dla ciebie problemem.

Czy-gdzie-co w:

"Nie, no przecież MM z kamarylą to samarytanie, Matka Teresa,...
A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...
Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa..."

napisałem, że

"Sugerowanie że politycy PiS celowo przed wyborami windują ceny nośników energii, prądu,...."

 

A to poniżej to ktoś Ci się na konto włamał bo 3 raz cytuję - masz problem ze zrozumieniem co sam napisałeś ;)

 

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

1. wprowadzić wysokie marże w zarządzanych SSP i doprowadzić do wysokich cen za media dla ludności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

PS

"Bardzo duży odsetek dał także wiarę zapewnieniom, że na 500+ nie ma i nigdy nie będzie w budżecie kasy :)"

Abstrahując od tego, że nawet minimalnie nie spełnił założeń, czyli wpływu na dzietność, to jedynym plusem jest, a raczej było, dofinansowanie rodzin. I zamiast 500+ można to nazwać dowolnie...

To fakt, że 500+ nie spełnił ambitnych założeń co do dzietności. Ale sugerowanie że nie miał nawet minimalnego wpływu to demagogia.

Analogicznie mogę napisać, że policja nie ma wpływu na skalę przestępczości. Ale co by się działo w statystykach bez 500+/policji ?

Ps. Bardzo żałuję że nie skomentowałeś Tuska na tle stadionu pełnego palet z kasą. Barwnie i ze swadą wiele razy kpiłeś tak jak poniżej z rozdawnictwa ( co jest faktem) PiS:

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

(...) to samarytanie, Matka Teresa,...
A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...
Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa...
Pamiętaj o Thatcher i, że rządzący nie mają własnych pieniędzy- wcześniej musieli zabrać je obywatelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, srbm napisał:

 

Twoim zdaniem, któreś z tych stwierdzeń jest fałszem czy po prostu jak ktoś jest prawicowy to nie ważne co sobą reprezentuje, a i tak jest dobrze?

Najbardziej pokrzepiają media szczujni, gdzie ta pani jest "przyszłością Europy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest fałszem. Nie może być prawdą, że szef ugrupowania wychwalany przez samego Donalda Tuska, ugrupowania wchodzącego w skład Europejskiej Partii Ludowej miał coś wspólnego z Łukaszenką i Putinem. Zapewne ktoś pomylił go z Orbanem.

Edytowane przez srbm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, takafura napisał:

No pacz, a ja myślałem że tylko ciemny pisowski lud ma skłonności do spiskowej teorii dziejów.

Ps. Lubię czytać opinie przeciwników PiS - Kaczyński jako wszech mocarz sterujący kursami walut, cenami stali na giełdach azjatyckich, sterujący Majdanem i główny sprawca eskalacji wojny na Wschodzie ;)

Mechanizm rządzenia tej władzy jest prosty - najpierw drukowaniem pieniędzy bez pokrycia doprowadzili do dwucyfrowej inflacji i to jeszcze przed kryzysem. A jak wiadomo, że im wyższa inflacja to tym wyższe dochody budżetu, ale coraz biedniejsze społeczeństwo. A więc rządzący część dochodów z inflacji przeznaczyli na różne tarcze, osłony i waloryzacje. Mówiąc przy tym - patrz ludu pracujący miast i wsi jak o ciebie dbamy. I część ludu w to nawet wierzy i to pomimo tego, że są coraz biedniejsi, a inflacja coraz wyższa.

Podobnie ma być z opodatkowaniem Koncernów Energetycznych, których zyski rosną i to pomimo wzrostu kosztów wytwarzania, bo koszty są przerzucane na odbiorcę końcowego. A teraz część z tych odbiorców końcowych ma dostać jakąś osłonę, która i tak wszystkiego nie zrekompensuje, ale dobre i co.

I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Mechanizm rządzenia tej władzy jest prosty - najpierw drukowaniem pieniędzy bez pokrycia doprowadzili do dwucyfrowej inflacji i to jeszcze przed kryzysem(...)

I tyle w temacie.

Podawanie wybiórczo faktów i półprawd to brzydka manipulacja zdaniem niektórych gorsza od kłamstwa.

Więc - pominąłeś pandemię, wojnę na Ukrainie, sankcje na Rosję, koszty jakie ponieśliśmy goszcząc kilka mln uchodźców, blokowanie środków KPO.

Ps. Prawda że inflację mamy rekordowo wysoką, ale jak nam się udało wywołać rekordy inflacyjne w połowie Europy i nawet w USA ? Ot, hydrozagadka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, takafura napisał:

Podawanie wybiórczo faktów i półprawd to brzydka manipulacja zdaniem niektórych gorsza od kłamstwa.

Więc - pominąłeś pandemię, wojnę na Ukrainie, sankcje na Rosję, koszty jakie ponieśliśmy goszcząc kilka mln uchodźców, blokowanie środków KPO.

Ps. Prawda że inflację mamy rekordowo wysoką, ale jak nam się udało wywołać rekordy inflacyjne w połowie Europy i nawet w USA ? Ot, hydrozagadka...

 

Odniosę się do tego co zaznaczyłem:

1.  W czasie pandemii mieliśmy jeszcze niską inflację.

2. Wyraźnie zaznaczyłem, że już przed kryzysem, czyli przed wojną na Ukrainie, sankcjami na Rosję i milionami uchodźców osiągnęliśmy inflację dwucyfrową.

3. Gdyby nie pewien Magister, który koniecznie chce przejąć kontrolę nad sądownictwem [co mu się częściowo udało], to mielibyśmy te miliardy z KPO.

Ad. PS. Inflacja na Zachodzie rośnie i dalej będzie rosła z powodu kosztów energii, ale i tak jest prawie o połowę niższa niż u nas. Tylko Brytyjczycy mają strach w oczach, bo u nich dobija do dwucyfrowej.

I kto tu manipuluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

Odniosę się do tego co zaznaczyłem:

1.  W czasie pandemii mieliśmy jeszcze niską inflację.

2. Wyraźnie zaznaczyłem, że już przed kryzysem, czyli przed wojną na Ukrainie, sankcjami na Rosję i milionami uchodźców osiągnęliśmy inflację dwucyfrową.

3. Gdyby nie pewien Magister, który koniecznie chce przejąć kontrolę nad sądownictwem [co mu się częściowo udało], to mielibyśmy te miliardy z KPO.

Ad. PS. Inflacja na Zachodzie rośnie i dalej będzie rosła z powodu kosztów energii, ale i tak jest prawie o połowę niższa niż u nas. Tylko Brytyjczycy mają strach w oczach, bo u nich dobija do dwucyfrowej.

I kto tu manipuluje?

Manipulacją jest insynuowanie że nasza inflacja jest czymś wyjątkowym i wynika wyłącznie z "drukowania pieniędzy bez pokrycia".

To prawda co napisałeś że silniejsze od naszej gospodarki w Europie lepiej sobie radzą z inflacją.

Bzdurą jest powtarzanie że to wyłącznie wina polityków. Ja amator wymieniłem 5 inflacyjnych czynników, a wiem że jest ich dużo więcej.

Sporo państw nas ostro goni:

4042421b518a23-948-529-0-0-996-556.webp

 

"Inflacja HICP w strefie euro wzrosła w lipcu do 8,9 %, a to najwyższy odczyt w historii eurozony""

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rekordowa-inflacja-w-UE-Juz-w-trzech-panstwach-przekracza-20-proc-8391837.html

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, takafura napisał:

Bzdurą jest powtarzanie że to wyłącznie wina polityków. Ja amator wymieniłem 5 inflacyjnych czynników, a wiem że jest ich dużo więcej.

Wiem, że czynników było dużo więcej, ale głównym było drukowanie pieniądza bez pokrycia i niereagowanie stopami procentowymi gdy inflacja zaczęła szybko rosnąć, bo teraz to już za późno. A czy rozdali te pieniądze przed wyborami, czy finansowali jakieś Misie, czy postanowili finansować swoich, czy kupować dużo droższe surowce - to jest sprawa wtórna. Oczywiście na inflację miała też wpływ sytuacja na światowych rynkach, ale te wtedy jeszcze nie były w recesji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie