Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, karpik napisał:

Kryptogej mówi wprost, że nie liczy się na kogo głosujesz, tylko kto liczy głosy..

 

 

"Jarosław Kaczyński w OleśnicyPAP

Kaczyński zapowiada ustawę zmieniającą sposób liczenia głosów

Dodał, że jest i druga sprawa. - Otóż jest to sprawa wyborów, ich przebiegu, ich ochrony. (…) Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów. Jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji obwodowych. W każdej powinny być dwie osoby od nas - precyzował.

 

 

Zapowiedział, że rządząca koalicja przygotuje ustawę, która wprowadzi zmiany w sposobie liczenia głosów, "tak, żeby był on bardziej transparentny" niż obecny. - Wprowadzimy różne rygory, żeby nie można było robić różnych nieładnych rzeczy, bo z pewnym sceptycyzmem patrzymy na wyniki niektórych wyborów, w szczególności samorządowych - mówił."

kur... a w tym co zrobiono z TVP itp. to "nieładnej"  rzeczy w kontekście uczciwości wyborów nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

(...) doprowadzić do wysokich cen za media dla ludności

No pacz, a ja myślałem że tylko ciemny pisowski lud ma skłonności do spiskowej teorii dziejów.

Ps. Lubię czytać opinie przeciwników PiS - Kaczyński jako wszech mocarz sterujący kursami walut, cenami stali na giełdach azjatyckich, sterujący Majdanem i główny sprawca eskalacji wojny na Wschodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"No pacz, a ja myślałem że tylko ciemny pisowski lud ma skłonności do spiskowej teorii dziejów. "

Rozwiniesz? Czy też uważasz, że "nadmiarowe" zyski w przypadku Orlenu, PGNiG, itp nie istnieją*?

 

" Lubię czytać opinie przeciwników PiS - Kaczyński jako wszech mocarz sterujący kursami walut, cenami stali na giełdach azjatyckich, sterujący Majdanem i główny sprawca eskalacji wojny na Wschodzie ;) "

Znajdź związek powyższego z "nadmiarowymi zyskami"?
Tym bardziej, im bardziej Mistrz power-pointa po Norwegii, na przykład, jeździł jak po burej suce...

 

* a już inna sprawa, że jak inwestorzy i gracze giełdowi usłyszeli słowo-klucz Sasin, to N milionów wyparowało.. nie pierwszy raz, ale nie pamiętam po jakiej erupcji gospodarczej w szeregach wyższych szarż przewodniej partii narodu...

 

PS
 

 

 

Prawda czy fałsz:

 

 

FdL3yA5XgAM127u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowiek... Czytałeś, że nie tylko Morawiecki po Norwegii pojechał ale The Economist i kilku innych polityków i periodyków, Czy w mediach dla potomków chłopów pańszczyźnianych, litwaków i inkorporowanych z sowietów patriotów nie napisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda czy fałsz?
- Jestem całkowicie przekonany, że dzięki przewodnictwu Silvio Berlusconiego Forza Italia będzie nadal siłą napędową dla Włoch i lepszej Europy i bardziej konkruencyjnych rozwiązań wobec przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- ale widziałeś wykres, który jest dołączony do cytowanego przez ciebie artykułu?

1bf6ea1fd7351d2410fb68632314ebe7.thumb.jpg.f983934354669e6dd8e94928812f3f9d.jpg

 

Dwa- twoja "ulubiona" UE za kilka dni także będzie rozmawiać o "Windfall tax"... Tyle, że 33 % i ma objąć spółki energetyczne.


A w raju nad Wisłą tuz Sasi planuje 50 %  dla spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych spełniających wymóg 250 zatrudnionych i 50 mln eur obrotu....
Oczyma wyobraźni widzę już np Kowalskiego, który sprawdza, które zyski są nadmiarowe, a które wcale...

 

PS Nie chce mi się sprawdzać, ale czy aby dzisiejszy zjazd na GW nie był wartościowo większy niż 13,5 mld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"No pacz, a ja myślałem że tylko ciemny pisowski lud ma skłonności do spiskowej teorii dziejów. "

Rozwiniesz? Czy też uważasz, że "nadmiarowe" zyski w przypadku Orlenu, PGNiG, itp nie istnieją*?

 

" Lubię czytać opinie przeciwników PiS - Kaczyński jako wszech mocarz sterujący kursami walut, cenami stali na giełdach azjatyckich, sterujący Majdanem i główny sprawca eskalacji wojny na Wschodzie ;) "

Znajdź związek powyższego z "nadmiarowymi zyskami"?
Tym bardziej, im bardziej Mistrz power-pointa po Norwegii, na przykład, jeździł jak po burej suce...

 

* a już inna sprawa, że jak inwestorzy i gracze giełdowi usłyszeli słowo-klucz Sasin, to N milionów wyparowało.. nie pierwszy raz, ale nie pamiętam po jakiej erupcji gospodarczej w szeregach wyższych szarż przewodniej partii narodu...

 

PS
 

 

 

Prawda czy fałsz:

 

 

FdL3yA5XgAM127u.jpg

To co wrzucasz wygląda na fakty, ale ich interpretacja wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia której niestety nie posiadam.

Ja  żartowałem tylko z ogromnego i prefidnego "podwyższania cen mediów dla wyborców" w sumie parę miesięcy przed ważnymi wyborami. Chytry plan, kto go odkrył ? Lis ? Giertych ? Czy "GW" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- ale widziałeś wykres, który jest dołączony do cytowanego przez ciebie artykułu?

1bf6ea1fd7351d2410fb68632314ebe7.thumb.jpg.f983934354669e6dd8e94928812f3f9d.jpg

 

Dwa- twoja "ulubiona" UE za kilka dni także będzie rozmawiać o "Windfall tax"... Tyle, że 33 % i ma objąć spółki energetyczne.


A w raju nad Wisłą tuz Sasi planuje 50 %  dla spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych spełniających wymóg 250 zatrudnionych i 50 mln eur obrotu....
Oczyma wyobraźni widzę już np Kowalskiego, który sprawdza, które zyski są nadmiarowe, a które wcale...

 

PS Nie chce mi się sprawdzać, ale czy aby dzisiejszy zjazd na GW nie był wartościowo większy niż 13,5 mld?

No jakoś nijak marża nie wychodzi 700%... Fake newsy i zwykłe łgarstwa totalnej czytujesz a co gorsza cytujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ja  żartowałem tylko z ogromnego i prefidnego "podwyższania cen mediów dla wyborców w sumie parę miesięcy przed ważnymi wyborami. ...."

Nie, no przecież MM z kamarylą to samarytanie, Matka Teresa,...
A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...
Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa...
Pamiętaj o Thatcher i, że rządzący nie mają własnych pieniędzy- wcześniej musieli zabrać je obywatelom.


PS Kiedyś trafiłem na wyniki badań społecznych dotyczących 500+. I jak mały żuczek na plecy wywaliłem, gdy zobaczyłem, że nie tylko są osoby o mocno nienachalnej inteligencji, które uważały, że to nie z budżetu a ze środków partyjnych PiS, ale jak duży procent respondentów tak uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"No jakoś nijak marża nie wychodzi 700%... Fake newsy i zwykłe łgarstwa totalnej czytujesz a co gorsza cytujesz... "

Ale widziałeś "prawda czy fałsz"?

Dwa- skoro SSP w energetyce wykazują zyski, to one będą nadmiarowe, przy rosnących kosztach?

Dla przykładu:

"W I półroczu 2022 r. PGNiG osiągnęło 78,4 mld zł przychodów — trzy razy więcej niż w I półroczu 2021 r. — oraz 4,8 mld zysku netto — dwa razy więcej niż przed rokiem — poinformowała w czwartek spółka. Podkreśliła, że wyniki są pochodną sytuacji na europejskim rynku."

I co? Może miast 50 % sasinowego, wystarczyłoby o, na przykład, 3 czy 4 mld obniżyć ceny gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Ja  żartowałem tylko z ogromnego i prefidnego "podwyższania cen mediów dla wyborców w sumie parę miesięcy przed ważnymi wyborami. ...."

Nie, no przecież MM z kamarylą to samarytanie, Matka Teresa,...
A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...

Sugerowanie że politycy PiS celowo przed wyborami windują ceny nośników energii, prądu, czynszów dla wszystkich wyborców jest kuriozalne i świadczy wręcz kończącym się tlenie w bańce medialnej w której każdy z nas choć częściowo egzystuje.

Odnoszę wrażenie że drugi raz pełną powagą powtarzasz tą absurdalną tezę.

 

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa...
Pamiętaj o Thatcher i, że rządzący nie mają własnych pieniędzy- wcześniej musieli zabrać je obywatelom.

Tak w temacie sypania kasą, mannie z UE i kto i ile na załatwi kasy za free, gorąco polecam "subtelny" filmik:

 

 

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Kiedyś trafiłem na wyniki badań społecznych dotyczących 500+. I jak mały żuczek na plecy wywaliłem, gdy zobaczyłem, że nie tylko są osoby o mocno nienachalnej inteligencji, które uważały, że to nie z budżetu a ze środków partyjnych PiS, ale jak duży procent respondentów tak uważał.

Bardzo duży odsetek dał także wiarę zapewnieniom, że na 500+ nie ma i nigdy nie będzie w budżecie kasy :)

Pamiętasz co podczas konferencji prasowej w Zakopanem o 500+ powiedział Donald Tusk ?

" jeśli ktoś mówi, że da po 500 zł na każde dziecko – to żeby jednak ktoś umiał zmusić obiecującego do precyzyjnego wskazania, jak to można sfinansować. Bo jeśli jest na to pomysł, jak to sfinansować, to nie można tego ukrywać, bo szkoda każdego dnia. Jeśli ktoś w Polsce wie, gdzie te miliardy leżą zakopane (…) i można je natychmiast uruchomić i porozdawać ludziom, to ja będę najszczęśliwszym premierem w Europie, jeśli będę mógł być autorem czy współautorem takiego projektu. Moim zdaniem debata może wyjaśnić wiele wątpliwości wokół takich pomysłów, a może będzie takim momentem iluminacji i wszyscy się dowiemy, jak to jest możliwe, w jaki sposób można tego typu projekty uruchomić. Moim zdaniem to nie jest możliwe"

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/co-donald-tusk-mowil-o-programie-500-plus-kiedy-jeszcze-byl-premierem/


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Odnoszę wrażenie że drugi raz pełną powagą powtarzasz tą absurdalną tezę. ..."

Poddaję się.. po prostu się poddaję w momencie, gdy przeczytanie ze zrozumieniem kilku zdań jest dla ciebie problemem.

Czy-gdzie-co w:

"Nie, no przecież MM z kamarylą to samarytanie, Matka Teresa,...
A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...
Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa..."

napisałem, że

"Sugerowanie że politycy PiS celowo przed wyborami windują ceny nośników energii, prądu,...."

 

 

PS

"Bardzo duży odsetek dał także wiarę zapewnieniom, że na 500+ nie ma i nigdy nie będzie w budżecie kasy :)"

Abstrahując od tego, że nawet minimalnie nie spełnił założeń, czyli wpływu na dzietność, to jedynym plusem jest, a raczej było, dofinansowanie rodzin. I zamiast 500+ można to nazwać dowolnie...

 

PS To jak z tymi zyskami:

 

"Rekordowe półrocze. Jak wynika z opublikowanych danych finansowych PKN Orlen za I półrocze 2022 r., przychody grupy wyniosły 103,25 mld zł (+91 proc. rdr), zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację EBITDA wyniósł w tym czasie prawie 11,6 mld zł (+52,3 proc. rdr), natomiast zysk netto 6,528 mld zł."

"W I półroczu 2022 r. PGNiG osiągnęło 78,4 mld zł przychodów — trzy razy więcej niż w I półroczu 2021 r. — oraz 4,8 mld zysku netto — dwa razy więcej niż przed rokiem — poinformowała w czwartek spółka. Podkreśliła, że wyniki są pochodną sytuacji na europejskim rynku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A teraz popatrz od drugiej strony, że dla zwiększenia szans na wygraną, zrobią wszystko a może i jeszcze więcej...
Nie ważne skąd i jak, ważne, żeby kasą sypnąć, która ma być manną z nieba rozrzucaną przez prezesa..."

Tusk został patriotą, ostrzegaczem przed putinem, przyznawaczem 500+ i dodatkowych emerytur, waloryzantem płac i emerytur, zmiejszaczem podatków, budowaczem polskiego przemysłu stoczniowego, infra struktury, donorem dla firm, przeciwnikiem dealu putin- niemcy, zwolennikiem Balic Pipe, gazoportów,  itp, itd... Normalnie można odnieść wrażenie, że frajer hunter...

Niektórzy nawet twierdzą, że przekopu i CPK... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie