Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, otton1 napisał:

Nie słyszałeś tego powiedzenia - szkoda? egzystuje od tak dawna jak to o niemieckim samochodzie w Polsce.  Jako przeciwwaga. Zmieniają się tylko przedmioty: bo na przykład jeśli chodzi o moich dziadków to na zachód w 1942 roku pojechały meble i fortepian (ze Świecia). Sympatie narodowe (nie polityczne bo ci się chyba coś popier......liło) nie mają tutaj nic do rzeczy. Jeśli uważasz, że Niemcy w 1939 roku przynieśli nam kulturę, dobre obyczaje, dobra materialne i wszelakie inne - Twoja sprawa.

Ja mam prawo mieć inny pogląd na tą sprawę.

Nie słyszałem i jak sprawdziłem wujek G też nie słyszał :( 

Pomijając kwestie zorganizowanej , państwowej grabieży wojennej z charakterystyczną dla pewnych grup społecznych kradzieżą oddolną , by nie rzec mentalną , to wojna skończyła się trzy pokolenia temu i jak chcesz do tego usilnie wracać , to chyba masz problem... Ale cóż , możemy zawsze pianę trzepać o to , co mam obca moc zabrała i co szablą odbierzemy :) . Tylko ,że to robota na dziesiątki pokoleń i nie wiem od kogo zacząć - Gotów czy już Tatarów:) 

ps.To prawie jak przyznanie się do winy

W dniu 30.08.2021 o 13:56, otton1 napisał:

A ja byłem delegatem na ten Zlot, miałem wtedy 30 lat, tyle co PRL. Skorzystałem conieco bo dostałem talon na lodówkę "Szron" (

Nie słyszałem , żeby ktoś tam trafił za karę . Znałem kilku delegatów ale oni tam pojechali w "nagrodę" . To się chyba oportunizm nazywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, otton1 napisał:

Sam to zrobiłeś wcześniej, w UE nie jesteś to nie pouczaj.

Dziwne bo mam paszport z napisem Unia Europejska. Nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz , wiec czemu piszesz o mnie te swoje kocopoly? 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szutnik napisał:

Nie słyszałem , żeby ktoś tam trafił za karę . Znałem kilku delegatów ale oni tam pojechali w "nagrodę" . To się chyba oportunizm nazywa .

Coś chyba źle przeczytałeś mój wpis: ani słowem nie krytykuję tamtego Zlotu. Że nas wydymali, nasz pech.

A oportunizm? Coś Ci się chyba pomieszało: przeczytaj moją odpowiedź kol.balansowi; napisałem, że nie byłem ani członkiem ani sympatykiem "S". Fakt znałem oportunistów co zmienili barwy ale to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, otton1 napisał:

I vice versa.

 

No trochę się przedtawiłeś, piszesz że jesteś równolatkiem PRL- wedle mnie to fantazja bo miałbyś 77 lat, a to co i jak piszesz wygląda na max połowę tego. Delegatem na jakieś jaczejki byłeś, no to rzeczywiście powód do chluby, na takie spędy jeżdziły sprawdzone członki z ramienia.....

Nawet jeśli to prawda to jak widzę stałeś się neofitą, a niema większej gadziny niż ten gatunek , czego  menda Piotrowicz jest najlepszym przykładem, ale to jeden wielu tysięcy.

Do tej pory nawet słowa o tobie nie napisałem, czytałem i się zastanawiałem gdzie siętacy wylęgają, a to bardzo proste- neofita.

 

Edytowane przez fala
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fala napisał:

......Nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz....

Wiesz, jednak to nie jest tak, że nic o sobie nie wiemy (to i mnie dotyczy). Pisząc na forum, szczególnie w tematach "Towarzyskie-Hyde Park" czasem spontanicznie, bezwiednie napisze się coś o sobie, czy o rodzinie w okolicach Grajewa, czy o braniu udziału w zlocie w 1974 roku czy o innych sprawach. I z takich okruchów informacji składa się jak puzzle wiedzę o osobie.  Czasem ta wiedza jest większa, czasem mniejsza. Ważne, aby jej nie wykorzystywać przeciwko drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, otton1 napisał:

czy o braniu udziału w zlocie w 1974 roku czy o innych sprawach

Coś ci się pomerdało, w tym roku to ja do V klasy podstawówki chodziłem i nic mi się nie zlatywało. A posiadanie rodziny w okolicy Grajewa to jakiś powód do wstydu czy jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fala napisał:

Nawet jeśli to prawda to jak widzę stałeś się neofitą, a niema większej gadziny niż ten gatunek , czego  menda Piotrowicz jest najlepszym przykładem, ale to jeden wielu tysięcy.

Nie, neofitą nie jestem, jestem opcji "zerowej" - przeczytaj moją odpowiedź balansowi, barw żadnych nie zmieniałem; w każdym razie "czerwonych na "S" czy odwrotnie. Co do neofitów w rodzaju Piotrowicza Twoje stanowisko popieram. A opcja zerowa to jak napisał balans: olewanie ciepłym moczem lewej i prawej strony - po równo, bo obie strony sa tego warte. Czasem niestety to trzeba przypominać każdej ze stron żeby za bardzo nie wpadła w euforię.

 

2 minuty temu, fala napisał:

Coś ci się pomerdało, w tym roku to ja do V klasy podstawówki chodziłem i nic mi się nie zlatywało. A posiadanie rodziny w okolicy Grajewa to jakiś powód do wstydu czy jak?

No i znów nieuważnie przeczytałeś mój wpis; ja pisałem o tym, że nie jest tak, że nic o Tobie nie wiem - wiem choćby o rodzinie w okolicach Grajewa (oczywiście żaden powód do wstydu), o wieku - ca.61-62 lata (o rok mogłem sie pomylić), o odbywaniu służby wojskowej w okolicach Nowego Dworu czy w samym miasteczku i jeszcze sporo innych rzeczy.

Ty o mnie wiesz, że jestem 75+, to ja zlatywałem czyli brałem udział w zlocie w 1974. Wbrew pozorom nie bylem sprawdzonym członkiem z ramienia......tylko dobrym studentem i to jeszcze rocznik 1944!!!!!! - to był zlot MŁODZIEŻY i to w 30-to lecie PRL a nie MŁODZIEŻY SOCJALISTYCZNEJ (takie zaczęły się kilka lat później ale ja w nich udziału nie brałem) więc dla pluralizmu dokooptowano trochę takich jak ja (po raz pierwszy zresztą i ostatni). 

Tak więc jak widzisz wiemy jednak o sobie dosyć sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie