Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

Europejską (narazie) furorę robi klip z posłem Sterczewskim biegającym w takt muzyki Benny Hilla.

Zagraniczni koledzy (Szwecja, Niemcy, Czechy, Austria) pytali się mnie czy to naprawdę poseł do polskiego parlamentu - jak im potwierdziłem to jakoś nie bardzo chcieli uwierzyć i myśleli, że robię sobie z nich jaja.

Szwed przytomnie zauważył, czy nie mógł on przedostać się na drugą stronę przez najbliższe przejście graniczne a wszystkich zaintrygowała ta jaskrawoniebieska torba - może ten kolor był dla lansu, po to , żeby poseł był bardziej zauważalny bo torba wyglądała na pustawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że z chwilą odejścia z TV Olgi Lipińskiej skończyła się w Polsce era prawdziwego kabaretu a tu masz ci los, kabaret wraca, i to w jakiej atrakcyjnej postaci:
CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
Campus Polska Przyszłości to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania!
Młodych ludzi takich jak Ty jest więcej. Spotkajmy się! Usiądźmy na trawie i porozmawiajmy o tym, jak skutecznie zmieniać Polskę na lepsze. Podyskutujmy o gospodarce, środowisku i demokracji.
Tego lata poznaj ludzi, którzy chcą działać — aktywistki i społeczników, ekspertki i samorządowców, publicystki i muzyków. Nie musisz być członkiem organizacji lub NGO ani młodym politykiem. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na przyszłości Polski, niezależnie od doświadczenia, poglądów czy pochodzenia.
Kortowo, Olsztyn
Piątek - Czwartek 27.08-2.09.2021

Tylko dlaczego "łżą jak bure suki" (cytat z L.Dorna): ".....to pierwsze takie wydarzenie w Polsce."  
Łza mi się w oku zakręciła (myślę, że niektórym starszym forumowym Kolegom też) jak przypomniałem sobie wydarzenia sprzed prawie 50-ciu lat:
                            "Zlot Młodzieży Polskiej w 1974 roku w Warszawie"
Pod egidą "siły przewodniej narodu, czyli PZPR" (tu było jasne finansowanie - my wszyscy).
Ale wszystko inne było takie same wtedy jak i teraz na tym Campusie: pierd...lenie o Szopenie, brednie, dyrdymały i banialuki, wtedy w wykonaniu sekretarzy KC, aktywistów partyjnych, czynnikow społecznych, teraz w czyim wykonaniu? - łatwo sprawdzić w internecie czy telewizji.
I jeszcze jedna cecha wspólna obu igrzysk: naiwna młodzież i teraz jak wtedy zostanie dokładnie wydymana przez politykierów.
 

pobrane (1).jpg

d42ec1a82e1624135bc99c920b5df12a_XL.jpg

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, otton1 napisał:

Już myślałem, że z chwilą odejścia z TV Olgi Lipińskiej skończyła się w Polsce era prawdziwego kabaretu a tu masz ci los, kabaret wraca, i to w jakiej atrakcyjnej postaci:

Tu masz Prawdziwy Kabaret, szkoda tylko, że będzie nas kosztował kilka miliardów Euro. Ale to nic, dodrukuje się pieniędzy a inflacja to wyrówna...

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/krakow-barbara-nowak-moze-zostac-wicemarszalkiem-malopolski/5n8g3qv,79cfc278

PS. Rok 1974 to był szczyt tzw. epoki gierkowskiego dobrobytu. W tamtych czasach faktycznie stawiano na młodych i bardzo wielu z tego skorzystało. Ja akurat nie, bo byłem wtedy mocno anty. Dopiero na początku lat 90-tych zrozumiałem, że dałem się zrobić przez styropian w przysłowiowego buca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, balans napisał:

PS. Rok 1974 to był szczyt tzw. epoki gierkowskiego dobrobytu. W tamtych czasach faktycznie stawiano na młodych i bardzo wielu z tego skorzystało. Ja akurat nie, bo byłem wtedy mocno anty. Dopiero na początku lat 90-tych zrozumiałem, że dałem się zrobić przez styropian w przysłowiowego buca.

A ja byłem delegatem na ten Zlot, miałem wtedy 30 lat, tyle co PRL. Skorzystałem conieco bo dostałem talon na lodówkę "Szron" (chyba tak sie nazywała). A w "buca" nie dałem się styropianowi zrobić, NIGDY nie byłem członkiem ani sympatykiem "S"!!!!!!!!! A tak jak w latach 90-tych styropian zrobił ludzi "w przysłowiowego buca" (bardzo słusznie piszesz Kolego balans) tak i ci uczestnicy tego Campusa zostaną zrobieni  "w buca" przez politykierów, którzy ich teraz czarują - historia lubi się powtarzać!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Tu masz Prawdziwy Kabaret, szkoda tylko, że będzie nas kosztował kilka miliardów Euro. Ale to nic, dodrukuje się pieniędzy a inflacja to wyrówna...

Się nie martw za to campus za niemieckie pieniądze...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota pisowska i hipokryzja kieckowych, w których szeregach z powodu celibatu jest zresztą najwięcej przedstawicieli LGBT [lawendowa mafia], będzie zapewne kosztowała nas sporo miliardów euro - ale kto bogatemu zabroni. A campus to ja za przeproszeniem olewam ciepłym moczem, podobnie zresztą jak całą resztę tej menażerii i to zarówno tych z prawa jak i z lewa.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w kwestii sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, informacja z dzisiaj:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/migranci-na-granicy-z-bialorusia-komisja-europejska-to-agresja-na-polske/3h6s4vr,79cfc278

Wygląda na to, że ten tłum na granicy przeszkadzający wojsku i Straży Granicznej wspiera białoruskiego agresora przeciwko Polsce. Jak nazwać takich wspierających agresję przeciwko własnemu państwu?

Nie mówiąc o tym, że występują też przeciwko Unii Europejskiej - to już zakrawa na paranoję: antyeuropejscy europejczycy. To tylko możliwe u nas!!!!!!!!

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, srbm napisał:

Łukasz Moll i parę spostrzeżeń z Campusu Szambelana.

E-C6HoeWYAUiTCM.jpeg

Piękna menażeria!!!!!! I kogóż tu widzimy?

Na przykład Andrzej Rzepliński, niezależny sędzia! 

Mówimy o aktualnym TK - "Trybunał Julii Przyłębskiej"

A dlaczego nie mówimy o byłym TK - "Trybunał Andrzeja Rzeplińskiego"?

Ten to Trybunał pod światłą prezesurą A.Rzeplińskiego w wyroku z 7 maja 2014 roku, szybciutko zatwierdził przeprowadzoną przez rząd Platformy Obywatelskiej reformę systemu emerytalnego niezgodnie z przepisami MOP (Miedzynarodowej Organizacji Pracy) i niepodważalną Zasadą Praw Nabytych podwyższającą wiek emerytalny.

Ten to Trybunał pod światłą prezesurą A.Rzeplińskiego w wyroku z 4 listopada 2015 sankcjonował przeprowadzoną w 2014 roku przez rząd Platformy Obywatelskiej "reformę systemu OFE" polegającą na obrabowaniu ludzi z ich oszczedności zgromadzonych na kontach w funduszach emerytalnych. (Inna sprawa, że ten wyrok pozwolił też pisiakom zabrać te nedzne resztki, które pozostały na kontach w OFE po operacji rządu PO).

I takich ludzi wyciągają na piedestał, takie "autorytety" - Oj, zesrać się w pory można ze śmiechu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 21:15, otton1 napisał:

Jest jeszcze takie hasło: "jedź do Niemiec - serwis obiadowy i srebrne sztućce twojej babci są tam od pierwszej połowy lat 40-tych".

Jeżeli chcesz uzasadniać Swoje polityczne sympatie , to postaraj się potwierdzać je  istniejącymi faktycznie powiedzeniami , porzekadłami a nie tworzyć je ad hoc ( dosyć nieudolnie:( ) .

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szutnik napisał:

Jeżeli chcesz uzasadniać Swoje polityczne sympatie , to postaraj się potwierdzać je  istniejącymi faktycznie powiedzeniami , porzekadłami a nie tworzyć je ad hoc ( dosyć nieudolnie:( ) .

Nie słyszałeś tego powiedzenia - szkoda? egzystuje od tak dawna jak to o niemieckim samochodzie w Polsce.  Jako przeciwwaga. Zmieniają się tylko przedmioty: bo na przykład jeśli chodzi o moich dziadków to na zachód w 1942 roku pojechały meble i fortepian (ze Świecia). Sympatie narodowe (nie polityczne bo ci się chyba coś popier......liło) nie mają tutaj nic do rzeczy. Jeśli uważasz, że Niemcy w 1939 roku przynieśli nam kulturę, dobre obyczaje, dobra materialne i wszelakie inne - Twoja sprawa.

Ja mam prawo mieć inny pogląd na tą sprawę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z Cabaretu, pardon, Campusu:

Wieczorem w Campus Arenie odbyła się gorąca dyskusja z prof.@LBalcerowicz
. Były owacje na stojąco, były też ostre polemiki. Jak to na Campusie :) Bo siłą #CampusPolska jest różnorodność i otwarta dyskusja!
 

Ciekawe od kogo dostał owacje, i to na stojaka!!!! 

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 12:57, otton1 napisał:

Tak nawiasem mówiąc: kto rządzi w Gdańsku?????? Jaka opcja??????

Obiekt należy do PKP, decyzję wydał konserwator wojewódzki, sprawdź sobie komu podlegają te instytucje a potem zabieraj głos.

  • Hmmmm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie