Skocz do zawartości

Korabkow

Użytkownik forum
 • Zawartość

  739
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Korabkow

  Polski bagnet

  Dosyć rzadka wersja "Perkuna" tzw. "Odwrotka" opisana i pokazana w literaturze.
 2. Korabkow

  strzemię

  Nie były podobne, te jest ewidentnie polskie.
 3. Korabkow

  Ozdobna blaszka?

  Guzik średnicy 5 cm. ??
 4. Korabkow

  Długi bagnet, niemiecki?

  To nie jest bagnet do Berthiera. Jest to bagnet zastępczy Królestwa Wirtembergii z I wojny do karbina mauser 98 w którym zastosowano głownię od zdobycznego bagnetu francuskiego wz.92.
 5. Korabkow

  Wędzidło

  Jest to tak zwane węzidło munsztukowe z ruchomą częścią trzymaną w pysku w klasycznym munsztuku było jednolite.Okres sądzę ,że od końca XIX w do ??
 6. Korabkow

  Szpada - Solingen

  Ten model szpady z wojska zawędrował do urzędników i produkcja dla nich w różnych firmach była mniej lub bardziej różniąca się od wzorca, zresztą dla wojska także, no może w mniejszym stopniu ale była.
 7. Korabkow

  Stare srebrne? łyżki

  Wyrób WMF- Württembergische Metallwarenfabrik w Geislingen.Posrebrzane 90 to grubość srebrzenia.
 8. Korabkow

  Szabla

  Prawdopodobnie dopasowano głownię do długości pochwy i zdecydowano się na skrócenie od nasady rękojeści, takie przypadki się zdarzały.
 9. Korabkow

  Szabla XVII w, ?

  uciekła litera, powinno być kapturku
 10. Korabkow

  Szabla XVII w, ?

  Okres napoleoński i po do lat 20-tych, zdobienia głowni typowe dla Końca XVIII I początku XIX. Nie podoba mi się zakucie trzpienia głowni ,obniżono głowiczkę na katurku, skóra na trzonie rękojeści też mi wygląda na wtórną.Dokładniejsze zdjęcia pomogłyby w jednoznacznej ocenie.
 11. Korabkow

  Szpada - Solingen

  Widzę tylko głownię i jest ona od szpady pruskiej starego wzoru- Degen alter art.Całość wyglądała tak: http://www.hermann-historica.de/de/l/13208/degen_alter_art?aid=13&lstatus=0&Accid=941¤tpos=9
 12. Korabkow

  Szabla

  Monogram a pod spodem ? poddaję się nie potrafię odczytać, czy druga strona głowni jest bez napisów?
 13. Korabkow

  Sztylety orientane półokrągłe.

  Znalazłem w książce o broni indyjskiej coś podobnego o nazwie Ram Dao rejon Bengalu,Assam i Nepalu.
 14. Korabkow

  Szabla

  Szabla oficera piechoty rękojeść według wzoru 17, bo przepis określał tylko wygląd rękojeści, zastosowana głownia mogła być każda.W tej rękojeści jest trochę przekłamań jak data na jelcu nie było jej w przepisie ale była stosowana lecz rok powinien być 1914.Orzeł na kapturku nie ma korony i wtedy jest to wczesny orzeł strzelecki.Następna sprawa z jakiego metalu jest rękojeśc bo wygląda na białą, były stalowe niklowane i mosiężne srebrzone, nakrętka na trzpieniu nieco za duża z tymi szablami jest problem w jednoznacznym określeniu oryginalności na podstawie zdjęć. Temblak wygląda na oryginalny ten z orłem natomiast ten drugi to jakiś badziew, który ktoś dołożył dla upiększenia.Natomiast co do głowni mało szczegółów pokazałeś, czy są jakieś bicia producenta? tak jak pisałem wcześniej w tych szablach może być każda dostępna głownia.Pochwa ma cechy pochew polskich późniejszej produkcji, rapcie regulaminowe austriackie
 15. Korabkow

  łyżeczka sygnowana

  Producent Bremer Silberwarenfabrik Hunke /umlau/ & Co
×

Powiadomienie o plikach cookie