Jump to content

Korabkow

Forum members
 • Posts

  795
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Korabkow's Achievements

-9

Reputation

 1. Obiekt należy do PKP, decyzję wydał konserwator wojewódzki, sprawdź sobie komu podlegają te instytucje a potem zabieraj głos.
 2. Co do odznaczenia to może być: https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Świętego_Włodzimierza#/media/Plik:Kruis_van_de_Orde_van_Sint-Vladimir_met_zwaarden_en_strik.jpg
 3. Ten typ broni palnej nazywa się Moukhala i pochodzi z Maroka, ale rozprzestrzenił się na całą północną afrykę. https://pl.pinterest.com/pin/7881368081693386/
 4. Pasy z II wojny nie miały karabińczyków.
 5. Czy mi się zdaje, że przy zewnętrznym rancie widać kolor żółtawy jakby mosiądz? dziwne to. Motyw rytowanej dekoracji to środkowe wybrzuszenie lustra jest charakterystyczne dla pater renesansowych, ale te były z reguły dużej średnicy. Jak wygląda od spodu?
 6. Na dole pośrodku ołowiany żołnierzyk bez nóg i podstawy, po lewej blaszka z herbem Rostoku brakuje szpilki, po prawej górne okucie szklanej butelki na oliwę z zestawu stołowego obiadowego.
 7. Tłumaczenie końca opisu pięknego zestawu ,który pokazał Bert: i stali do ostrzenia.
 8. To jest fragment mapy basenu morza Bałtyckiego, przedstawia Bałtyk z przyległym wybrzeżem lądu są zaznaczone latarnie morskie z ich zasięgiem podane są też głębokości morza.Więc jest to mapa morska,niestety tylko mały fragment dużej całości . Wydana w okresie międzywojennym na co wskazuje zaznaczona granica Wolnego Miasta Gdańska i nazwa Zatoki Puckiej podana w języku polskim.
 9. To na głowicy wygląda mi na guzik, lew zbyt wypukły jak na monetę.
 10. Pelangator:przyrząd nawigacyjny służący do wyznaczania namiarów, składający się z celownika optycznego zamontowanego na kompasie
 11. Ewidentny krzyżyk dekoracyjny od stroju ludowego, Karpaty Wschodnie.
 12. Przypomniał mi się taki dowcip z młodości: Koncertu nie budiet patomu czto Miszka, Griszka i Paton podpiździli patefon. P.s. przepraszam za dosadne słowo.
 13. Podejrzewam, że ten bagnet to zdobycz z I wojny żołnierza bułgarskiego albo tureckiego, który później zrobił z niego puginał dodając ozdobną blachę na rękojeść.
×
×
 • Create New...

Important Information