Jump to content

Korabkow

Forum members
 • Content Count

  748
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To są dwie ładownice i ta pierwsza nie ma żadnych śladów przeróbki.
 2. Widziałem program "Poszukiwacze historii", na Mierzei Wiślanej znaleźli taką podwójną ładownicę z nabojami do Mannlichera twierdzili, że takie były używane.
 3. Odznaka nagrodowa "Król strzelecki" /Konig schutzen/ na zawodach strzeleckich bractwa kurkowego, miejscowość -nazwa jest nad datą.
 4. To nie jest herb.
 5. Drugi to: pierwszy zastępczy batalion 4 Zachodniopruskiego regimentu piechoty nr 140, który stacjonował w Hohensalza dzisiejszy Inowrocław.
 6. https://archiwum.allegro.pl/oferta/krakowskie-srebro-imago-artis-spinki-godlo-uj-i7106648476.html godło Uniwersytetu Jagiellońskiego
 7. Jest to tzw.Dystynktorium kanoniczne. Wpisz w google i zobacz obrazki, może znajdziesz takie same.
 8. Zapinka peleryny oficerskiej Marynarki wojennej II RP.
 9. Na naramienniku jest cyfra 2 i jest to 2 Grenadier Regiment Konig Friedrich Wilhelm IV /1 Pommerschen/ Nr 2 stacjonujący w Szczecinie /Stettin/
 10. Nazwa producenta na wszystkich polskich bagnetach jest na stronie zewnętrznej tej z przyciskiem ztrzasku a w tym egzemplarzu na tej stronie jest W.P. i orzeł. Powiększ zdjęcia i sobie popatrz i zajrzyj też do literatury.
 11. Jak widać siodło powojenne, wzorowane na przedwojennym siodle szeregowych kawalerii wz.25. W aktualnym katalogu aukcji militariów Sopockiego Domu Aukcyjnego jest wystawione takie same za 3500zł. ale kompletne w bardzo dobrym stanie ze skórzanym czaprakiem i sakwami. Czaprak i sakwy są bardzo rzadkie, siodła te były długo używane w stadninach koni i są spotykane w sprzedaży ale bez tych elementów.Cena też zależy od stanu skóry, czy jest twarda, spękana, widać ,że siodło długo gdzieś leżało, taśma popręgu widzę uszkodzenia.Moim zdaniem cena to góra 1200zł.
 12. Dosyć rzadka wersja "Perkuna" tzw. "Odwrotka" opisana i pokazana w literaturze.
 13. Nie były podobne, te jest ewidentnie polskie.
 14. To nie jest bagnet do Berthiera. Jest to bagnet zastępczy Królestwa Wirtembergii z I wojny do karbina mauser 98 w którym zastosowano głownię od zdobycznego bagnetu francuskiego wz.92.
×
×
 • Create New...

Important Information