Jump to content

Korabkow

Forum members
 • Content Count

  742
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jest to tzw.Dystynktorium kanoniczne. Wpisz w google i zobacz obrazki, może znajdziesz takie same.
 2. Zapinka peleryny oficerskiej Marynarki wojennej II RP.
 3. Na naramienniku jest cyfra 2 i jest to 2 Grenadier Regiment Konig Friedrich Wilhelm IV /1 Pommerschen/ Nr 2 stacjonujący w Szczecinie /Stettin/
 4. Nazwa producenta na wszystkich polskich bagnetach jest na stronie zewnętrznej tej z przyciskiem ztrzasku a w tym egzemplarzu na tej stronie jest W.P. i orzeł. Powiększ zdjęcia i sobie popatrz i zajrzyj też do literatury.
 5. Jak widać siodło powojenne, wzorowane na przedwojennym siodle szeregowych kawalerii wz.25. W aktualnym katalogu aukcji militariów Sopockiego Domu Aukcyjnego jest wystawione takie same za 3500zł. ale kompletne w bardzo dobrym stanie ze skórzanym czaprakiem i sakwami. Czaprak i sakwy są bardzo rzadkie, siodła te były długo używane w stadninach koni i są spotykane w sprzedaży ale bez tych elementów.Cena też zależy od stanu skóry, czy jest twarda, spękana, widać ,że siodło długo gdzieś leżało, taśma popręgu widzę uszkodzenia.Moim zdaniem cena to góra 1200zł.
 6. Dosyć rzadka wersja "Perkuna" tzw. "Odwrotka" opisana i pokazana w literaturze.
 7. Nie były podobne, te jest ewidentnie polskie.
 8. To nie jest bagnet do Berthiera. Jest to bagnet zastępczy Królestwa Wirtembergii z I wojny do karbina mauser 98 w którym zastosowano głownię od zdobycznego bagnetu francuskiego wz.92.
 9. Jest to tak zwane węzidło munsztukowe z ruchomą częścią trzymaną w pysku w klasycznym munsztuku było jednolite.Okres sądzę ,że od końca XIX w do ??
 10. Ten model szpady z wojska zawędrował do urzędników i produkcja dla nich w różnych firmach była mniej lub bardziej różniąca się od wzorca, zresztą dla wojska także, no może w mniejszym stopniu ale była.
 11. Wyrób WMF- Württembergische Metallwarenfabrik w Geislingen.Posrebrzane 90 to grubość srebrzenia.
 12. Prawdopodobnie dopasowano głownię do długości pochwy i zdecydowano się na skrócenie od nasady rękojeści, takie przypadki się zdarzały.
 13. uciekła litera, powinno być kapturku
 14. Okres napoleoński i po do lat 20-tych, zdobienia głowni typowe dla Końca XVIII I początku XIX. Nie podoba mi się zakucie trzpienia głowni ,obniżono głowiczkę na katurku, skóra na trzonie rękojeści też mi wygląda na wtórną.Dokładniejsze zdjęcia pomogłyby w jednoznacznej ocenie.
×
×
 • Create New...

Important Information