Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, takafura napisał:

Pomijam szczegóły prawne i etyczne, jako prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą plus praca na pełnym etacie napisze tylko jedno słowo komentarza:

dywesyfikacja

Bardziej niż płacze prywaciarza, interesują mnie aspekty techniczne o których wspomina. Wtórne spawanie zamka i technologie "czarnej" stali która nigdy nie zardzewieje? Nie znam się, pytam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- po pierwsze dywersyfikacja...

Po drugie- nie przeczytałeś, jak widzę, dokładnie.

Po trzecie- to, że się podmiot liryczny bezmyślnie dał zrobić, jak małe pijane dziecko we mgle, to już inna bajka. Kwestia, na ile świadomie i z premedytacją go w rogi strzelono i to kilkukrotnie.

  Przeczytałem. Po prostu odniosłem się do jednego aspektu.

 Leśniczy też zleca co miesiąc rożne sprawy do wykonania, potem potwierdza potem prawidłowe i terminowe wykonanie prac. Często są to kwoty 50 - 100 tyś. miesięcznie. I nigdy, przenigdy ( pomijam czasy minione) nic w leśnictwie nie jest robione bez PISEMNEGO zlecenia - a w nim jest kto, gdzie, co, za ile i do kiedy.

Nawet jak trzeba dziurę w płocie za 100 naprawić zawsze jest najpierw pisemne zlecenie.

Więc jak czytam o jakichś telefonicznych uzgodnieniach, SMS, mailach bez odpowiedzi to mi to straszną amatorszczyzną pachnie ( z obu stron). Albo perfidia z FB aby jak zwykle swoi zarobili...

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzecznik WOT podpułkownik Marek Pietrzak podesłał listę najczęściej występujących uszkodzeń. Obejmuje ona: złamania okładek napinacza (40 przypadków), pęknięcia dźwigni zaczepu suwadła (21 przypadków), pęknięcie iglicy (12 przypadków), zagubienie regulatora gazowego (6 przypadków), zagubienie tłoka gazowego (3 przypadki), uszkodzenie zespołu kolby (7 przypadków). Dotyczyło to 5% użytkowanych karabinków."

I obejmuje to 7690 egzemplarzy.

Ciekawe, skąd w "twojej" tabeli się wzięły wiersz pierwszy i ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pół miliarda można było zakupić licencję na nowoczesny granatnik ppac. Ale wolano wydać pieniądze podatnika na niedopracowany karabinek, aby tylko taki jeden mógł w świetle jupiterów ogłosić kolejny sukces [po ławeczkach patriotycznych]. I tak mamy armię praktycznie bez obrony plot i MW, ze śladową ilością nowoczesnych ppk, z sypiącym się lotnictwem i czołgami w większości z czasów UW, ale za to bez nowoczesnej amunicji. No i mamy jeszcze rezerwistów, których wiek czynnej służby zapewne będzie niedługo podniesiony do 70 lat.

A nasze matołki koniecznie chcą wywołać wojnę z Rosją o Krym...

 

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopracowane to są takie złote myśli. Mamy dziś światowy dzień walki z depresją i to pewne z tej okazji takie wynurzenia.

Na pocieszenie dodam, że kolejne wersje grota przeszły badania państwowe.

Edytowane przez srbm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm- przez chwilę w samochodzie słuchałem obrad podkomisji MON czy jak się ten tfu-r nazywa.
Przez chwilę, bo mnie mdlić zaczęło od przerabianych przez wszystkie przypadki "polski przemysł", "polscy konstruktorzy", "polscy robotnicy", "polska myśl techniczna", itp itd- nie wiem, może później, gdy przełączyłem, było coś merytorycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, srbm napisał:

Na pocieszenie dodam, że kolejne wersje grota przeszły badania państwowe.

Czyli ma być powtórka z "Choć na Tygrysy mamy VIS-y". Niezłe jaja, bo bez nowoczesnych środków ppanc chętnych do strzelania z karabinów do czołgów raczej nie będzie zbyt wielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, srbm napisał:

Wymyślili coś nowego czy powtarzają dawne bzdury?

Przed zakupem tego badziewia na starym forum była mowa o tym, chcesz usłyszeć jakieś nowe bzdury w wydaniu psychopaty smoleńskiego?

Zastanawia mnie czemu jak Rejtan obstajesz za tym bublem?  Jak nie wiadomo o co chodzi.... rzecze pewne porzekadło.

 

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm- podziwiam twoje uniki i tłumaczenia, że wszystko (?) jest inaczej niż oficjele podają. Inaczej, czyli super i rewelacja:

 

"Choć gen. Kukuła utrzymywał, że problem wypadających regulatorów gazowych „będzie wkrótce zupełnie historyczny”. Jednak w trakcie tego samego spotkania powiedział, że kilkadziesiąt tysięcy karabinków Grot w wersji A1 zostaje w wojsku i nie będzie wymieniane na ulepszoną wersję tej broni A2. Wypadające regulatory dotyczą jednak właśnie wersji A1. "

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/macierewicz-kupil-groty-przed-zakonczeniem-ich-testow-oskarzenia-opozycji/vzn1prn,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jednocześnie przypomniał, że wojsko nie ma już karabinków w najwcześniejszej wersji A0 – te karabinki zostały doprowadzone do wersji A1, a obecnie dostarczane są w wersji A2. Zaprzeczył, by egzemplarze wariantu A1 miały być modernizowane do wersji A2. (o zakładanym doprowadzeniu do wersji A2 karabinków zmodernizowanych z A0 do A1 mówił na początku lutego producent broni). Jednocześnie zapewnił, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ karabinek wersji A1 to "bardzo dobra broń".

Generał powiedział, że do dnia dzisiejszego Fabryka Broni Łucznik dostarczyła do Sił Zbrojnych RP 44 300 karabinków z czego 43 520 już zostało skierowanych do eksploatacji. W tej liczbie dostarczono:

- 24 350 karabinków wersji A0, które potem doprowadzono do wersji A1;

-  12 387 wersji A1;

- oraz 7563 najnowszej wersji A2, której dostawy trwają."

https://www.defence24.pl/karabinek-grot-w-sejmie-opozycja-zapowiada-wniosek-do-nik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

bo mnie mdlić zaczęło od przerabianych przez wszystkie przypadki "polski przemysł", "polscy konstruktorzy", "polscy robotnicy", "polska myśl techniczna", itp itd

Może masz alergię lub inną fobię na Polskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- nie, ale od zawijania g...a w sreberko, tylko dlatego, że sreberko jest nasze, narodowe, nie spowoduje, że będzie jak w perfumerii...

Pamiętaj słowa dyrektora, że "szambo to nie perfumeria".

 

A, dla odmiany, może skomentujesz merytorycznie wypowiedzi Kukuły z dnia wczorajszego? Cytat podałem jak na tacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie