Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

Tyr- cieszę się, że wreszcie zrozumiałeś (?) jakiej "wysokiej" klasy karabinek Człowiek z obłędem w oczach zamówił i jakie są tego teraz konsekwencje...

Wiem, wiem... za chwilę jeszcze bardziej będziesz kota ogonem odwracał i tłumaczył, że Kukuła co innego miał na myśli, a w dodatku A1 to i tak szczyt techniki, przy czym wcale nie padało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

srbm- podziwiam twoje uniki i tłumaczenia, że wszystko (?) jest inaczej niż oficjele podają. Inaczej, czyli super i rewelacja:

 

 

Przynajmniej nie muszę zmyślać cytatów jak robią to niektórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

 

- 24 350 karabinków wersji A0, które potem doprowadzono do wersji A1;

-  12 387 wersji A1;

- oraz 7563 najnowszej wersji A2, której dostawy trwają."

https://www.defence24.pl/karabinek-grot-w-sejmie-opozycja-zapowiada-wniosek-do-nik

Niedobrze. Onet podaje zupełnie inną liczbę. Będziesz musiał redukować dysonans poznawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm- miej litość... jak nie dla siebie, to dla Użytkowników Forum

"Przynajmniej nie muszę zmyślać cytatów jak robią to niektórzy"

Podasz przykłady? Ale tak ze źródłami- gdzie zmyśliłem cytat... proszę.

 

 

 

PS To jak z tą modernizacją do A2?

" Zaprzeczył, by egzemplarze wariantu A1 miały być modernizowane do wersji A2. (o zakładanym doprowadzeniu do wersji A2 karabinków zmodernizowanych z A0 do A1 mówił na początku lutego producent broni). "

Chcesz napisać, że Kukuła nie wie, co się dzieje, czy Defence24 cytując kłamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O litość proś Żemłę mi tych, którzy zamieszczają tutaj jej kolejne rewelacje.

To sobie zmyśliłeś:

"Modernizacja ściśle uzgodniona z wojskiem obejmie jednak wszystkie wyprodukowane groty, by wyeliminować systemowo i definitywnie ich słabości." dyr Figurski
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm

No to teraz należy oczekiwać, że Figurski & S-ka będzie po kolei składał "prośby" o sprostowania:

https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/302109898-Karabinek-szturmowy-Grot-idzie-do-poprawki.html

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/szlifowanie-karabinka-msbs-grot-do-wot-zmierza-wersja-a2/ar-BBTec0c

https://radar.rp.pl/przemysl-obronny/21509-szlifowanie-radomskiego-grota

 

 

Jak widzisz, na twoje "zmyśliłeś" podaję śnurki do miejsc, gdzie wypowiedź Figurskiego jest cytowana.


Podpowiedz mi, przy okazji, czy twoje wątpliwości co do tej wypowiedzi i modernizacji oznaczają, że czterdzieści kilka tysięcy sztuk będzie A1? Fiu fiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm- czy ci się to podoba, czy nie, podałem kilka źródeł z wypowiedzią Figurskiego. Wielce możliwe, że to obrobiona informacja z Onetu, ale nie zmienia to faktu, że takie słowa krążą.
Wypadałoby, aby Figurski lub FB poprosili o sprostowanie :-) Oczywista oczywistość trzymając się twojej wersji, że takie sformułowanie nie padło.

PS

"

Już na etapie projektowania zamówienia przyjęliśmy jako dogmat założenie o potrzebie ciągłego doskonaleniu broni podobnie jak realizują to siły zbrojne innych państw. Dlatego w nazwie karabinków pojawi się nowy człon oznaczony literą M. Pierwsza partia zakupionych karabinków będzie miała oznaczenie GROT 16C FB-M1 ale już dziś założyliśmy, ze w ramach realizowanej umowy możliwe będą modyfikacji broni nawet do standardu M3. (…) Stwarzamy system, w którym istnieją warunki inspirujące producenta do ciągłego doskonalenia broni zgodnie z wnioskami zgłaszanymi przez żołnierzy.

Mówił Gen. Wiesław Kukuła, Dowódca WOT w rozmowie z Defence24.pl we wrześniu 2017 roku, kilka godzin po zawarciu umowy na dostawy pierwszej partii Grotów "

https://www.defence24.pl/system-broni-modulowej-grot--eksploatacja-wazna-faza-rozwoju-analiza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Wypowiedź, którą przytoczyłeś nie padła z ust Figurskiego. Zmyślić czyjeś zdanie a potem domagać się aby ten ktoś to prostował.
I nie jest "moją wersją", że takie zdanie nie padło. Jeżeli masz ochotę mogę zamieścić zrzut ekranu.

Edytowane przez srbm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srmb

Stoi napisane

""Modernizacja ściśle uzgodniona z wojskiem obejmie jednak wszystkie wyprodukowane groty, by wyeliminować systemowo i definitywnie ich słabości.""

z mitycznym "zdaniem producenta", gdzie później przywoływany jest Figurski...

 

 

O czym powyższe ma świadczyć? Że w pierwszym akapicie "zdaniem producenta" oznacza sprzątaczkę czy kogoś podobnej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm...

Dość... ciekawe. Czyli nie ważne meritum i lekka schiza co do modernizacji, ważniejsze, że miast "przedstawicielowi producenta" słowa przypisano Figurskiemu...

Czyli teraz, należałoby sprawdzić:

- gdzie akapit pierwszy padło

- kto poza Figurskim brał udział

- kogo można za akapit pierwszy obciążyć

Fiu fiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm- przypisałem lub nie, cytowałem podanej już śnurki.

Masz (?) świadomość, że z twojej wklejki, gdzie raz pada "zadaniem producenta",  a za moment przywołany jest Figurski, także na dwoje babka wróżyła.

Bawi mnie niepomiernie, że nie odniosłeś się do wad i niedoróbek istniejących lub nie, a jednocześnie próbujesz szukać wyjścia w negacji autora słów o modernizacji.

Może, kiedyś, gdy faktycznie FB odda sprawy do sądu i nie dowiemy się o utajnieniu z racji wpływu na obronność i tajemnice handlowe, poznamy czym tak naprawdę Grot A0 i A1 jest.

 

Podobnie, jak się może dowiemy, czy Człowiek z obłędem w oczach dlaczego i jak wymusił podpisanie umowy przed zakończeniem testów... Umowę podpisano 5 września 2017.

A jednocześnie:

W dniach 15–16 listopada szef Inspektoratu Uzbrojenia MON podpisał orzeczenia o zakończeniu badań kwalifikacyjnych karabinka modułowego MSBS-5,56KA0/Grot C16 FB-M1 oraz 9-milimetrowego pistoletu samopowtarzalnego PR-15 Ragun. Oznacza to, że nowy typ polskiego uzbrojenia wyprodukowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” może trafić do wyposażenia wojsk.

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/24164?t=Grot-i-Ragun-zakwalifikowane-do-sluzby

Jeśli mnie kalendarz nie myli, to umowę podpisano dwa i pół miesiąca przed wydaniem finalnego orzeczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co pozytywnego przyniosła ta ostatnia Komisja, to zapowiedź gen. Kukuły, że żołnierze dostaną zwrot kasy [260 zeta] za zgubione regulatory gazu. Oczywiście to nie zmienia faktu, że kilkadziesiąt tysięcy karabinków w wersji M1 będzie nadal "chodziło" na trytytkach, bo nikt nie pojął tematu czy gwarancja obejmuje również usunięcie wykrytych wad konstrukcyjnych. Tak ogólnie, to temat nadaje się do Trybunału Stanu, ale będzie "Polacy nic się nie stało"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groty A1 będą jeszcze przez jakiś czas użytkowane przez wojsko z tymi trytkami, a ponieważ FB nie poczuwa się do ich modernizacji w ramach gwarancji, to zapewne na koniec trafią do przepastnych czeluści magazynów i sprawa umrze śmiercią naturalną. A premii i orderów nikomu za to nie odbiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie