Skocz do zawartości

Grot to szrot


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, takafura napisał:

Spierając się o detale traci się szerszą perspektywę.

Ważne że "Grot" powstał,   dobrze że jest produkowany, bardzo dobrze że jest ulepszany, świetnie że dzięki modułowej budowie jest to konstrukcja perspektywiczna.

Główny błąd to to, że nie kupiono pierwszej wersji A0 (w sumie testowej) w ilości np. 1000 szt. i nie rozdzielono ich do "zajechania" zawodowcom i żółtodziobom z WOT. A po roku można by było rozmawiać to poprawić i od kiedy prawdziwe zakupy.

Ps. Wydaje się pewne że prędzej przy później wersję A1 zmodernizuje się do nowszej wersji, nikt z MON nie chce sie przyznać ile mln będzie to kosztować. Albo chronią FB przed stratą abo chronią własne tyłki. Może jedno i drugie ?

Karabinek był testowany w jednostkach wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, srbm napisał:

Karabinek był testowany w jednostkach wojskowych.

Wiemy.

To tak jak byś napisał że prototyp samochodu elektrycznego z Żerania był testowany przez zawodowych kierowców na torze testowym.

Fajnie, ale to nie dowód że z tego auta będzie zadowolony Kowalski - emeryt, przedstawiciel handlowy czy świeżo upieczony kierowca. O blondynkach nie wspominając ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- w podobny sposób starałem się Akcja dyplom wytłumaczyć, ale niestety... nie pykło.

W tym momencie, w ramach obrony FB i Grota wiemy, że:

- mamy dyplom

- piasek był nie bardzo

- obcojęzyczne, czyli szwajcarsko-niemieckie medium

- Rozenek ma problem z matematyką

- problem z przypisaniem cytatu Figurskiemu, którego problemu w sumie nie ma jak rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

 

- problem z przypisaniem cytatu Figurskiemu, którego problemu w sumie nie ma jak rozwiązać

Wystarczy, że przyznasz się do oszustwa i przeprosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o użytkowników, którzy łyżeczkami piasek do środka sypią i po 30 magazynków wywalają trzymając nie za łoże a za magazynek...;)  Wiem,  wiem  to ciężko będzie do komisji zgłosić;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

Mnie chodziło o podpisanie umowy na zakup czegoś, co nie miało dopuszczenia.

Rozumiem, że wyobrażasz sobie, że po podpisaniu umowy, ktoś zgłasza Człowiekowi z obłędem w oczach, że się nie da, gdyż... i tu padają merytoryczne powody.

Zdecydowanie łatwiej w biurokracji jest jakąś dupokrytkę zorganizować i puścić temat dalej- nawet do finalnej realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Masz merytorycznie...;)

pobierz.png

200_345_crop__ozrmwf_5ca51b4818b59047c5b17bb884260f9e.jpg

Te pierwsze zdjęcie na 100% było zrobione na 16-dniowym szkoleniu podstawowym. Było to pierwsze strzelanie(bardziej ćwiczenia, bo nie wszyscy mają hełm)z nowiutkiej broni bo nam też pozwolili przestawić uchwyt przedni dopiero podczas pierwszego czyszczenia. Uchwyt na końcu uniemożliwia jego użycie.

Btw. Jak dla mnie mogło by go nie być, tak jak na drugim zdjęciu (to nie WOT strzela), ale nie możemy ściągać ?

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takafura napisał:

Główny błąd to to, że nie kupiono pierwszej wersji A0 (w sumie testowej) w ilości np. 1000 szt. i nie rozdzielono ich do "zajechania" zawodowcom i żółtodziobom z WOT. A po roku można by było rozmawiać to poprawić i od kiedy prawdziwe zakupy.

W normalnych krajach tak robią, ale kiedy pacjent ma władzę to jest co jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, srbm napisał:

Karbinek był testowany w jednostkach specjalnych oraz WOT. Nie dostali go faktycznie weterani spod Lenino.

A powinni , tacy najlepiej wiedzą co żołnierzowi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

Jak dla mnie mogło by go nie być, tak jak na drugim zdjęciu (to nie WOT strzela), ale nie możemy ściągać

Jak dla ciebie było by lepiej, żeby nikt z WOT twoich idiotycznych tekstów nie przeczytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tyr napisał:

Jak dla ciebie było by lepiej, żeby nikt z WOT twoich idiotycznych tekstów nie przeczytał...

Napisałem, że gdyby piasek dostał się do mechanizmu spustowego to amba. Nie napisałem, że coś do niego sypałem, a ty się już pół roku podniecasz. Pewnie nawet broni w ręku nie miałeś w życiu ( grota na pewno nie) a mądrzysz się tu jak watowiec.

Widziałeś chociaż mechanizm spustowy w grocie? Jeżeli dostanie się tam piasek to chyba tylko rusznikarz lub parę godzin na warsztacie.

 

Edit. Napisałem dokładnie to

"że gdyby tam wsypać półłyżeczki piasku to tak 3h, sprężarka i litr mazideł w sprayu, żeby doprowadzić do porządku."

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik Mimo, że to rzadkie imię, to miałem Bronię ;) A co do ciebie to lepiej dać ci zamiast broni piłę spalinową, choć i to potrafił byś zepsuć... W sumie po namyśle to widły albo siekiera. Tam nie ma gdzie wsypać łyżeczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, srbm napisał:

Pierwsze zdjęcie również nie pochodzi ze szkolenia WOT.

To zdjęcie jest dziwne. Najpewniej jakąś pokazówka dla mediów.

Żaden kierownik strzelania nie dopuściłby żołnierza bez hełmu. Wojsko niedoświadczone więc stałoby przy nich przynajmniej dwóch żołnierzy. Broń nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tyr napisał:

@karpik Mimo, że to rzadkie imię, to miałem Bronię ;) A co do ciebie to lepiej dać ci zamiast broni piłę spalinową, choć i to potrafił byś zepsuć... W sumie po namyśle to widły albo siekiera. Tam nie ma gdzie wsypać łyżeczką. 

Tu to już żałosny jesteś. Oszczędź sobie wstydu i idź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"@karpik Mimo, że to rzadkie imię, to miałem Bronię ;) A co do ciebie to lepiej dać ci zamiast broni piłę spalinową, choć i to potrafił byś zepsuć... W sumie po namyśle to widły albo siekiera. Tam nie ma gdzie wsypać łyżeczką.  "

Jak zwykle niezmiernie merytorycznie i na temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie