Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"Myją się i kąpią jak szopy pracze ? Każdy ma basen ? Ja nie wiem ;) "

nie... chyba nie.

Spora część mieszkańców krainy mlekiem i miodem płynącej ma genetyczną skłonność do oszustw. W tym przypadku nie zgłaszania, ilu mieszkańców zajmuje dany lokal*.  Więc siłą rzeczy na osobę się nie da- zostaje wyznacznik w postaci zużytej wody. Można, jak w Stolycy zDolnego Śląska od m2 mieszkania- co powoduje jeszcze większe bzdury, gdy samotna osoba w mieszkaniu 100 m2 w kamienicy, będzie płacić więcej niż 2+2 w małym mieszkaniu, które kupili na kredyt, bo na większe nie mieli zdolności.

 

 

* pomyśl, ile mieszkań jest wynajmowanych i nie są one zgłoszone czy do US, czy "do śmieci". Ewentualnie "delikatnie" jedna osoba, podczas gdy w mieszkaniu pół grupy seminaryjnej się gnieździ.

Gdy ja zgłaszałem w US wynajęcie mieszkania, patrzono na mnie jak na jednorożca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Nie wierzę.

I bardzo słusznie, że nie wierzysz. Dokleić to można sobie nawet widok pustyni bez człowieka po horyzont i powiedzieć, że przestrzega się reżimu sanitarnego podczas mszy.

Uczciwe parafie, jak ta, z którą jestem zaprzyjaźniony, robią tak, że przed mszą stawiają na krzesełku laptopa z kamerką patrzącą na kościół i wszystko widać, kto tam jest. Czy jest tylko celebrans i pomocnicy plus ewentualnie diakonia muzyczna, czy w ogóle nikogo nie ma.

A „wkleić” to sobie można wąsy Franciszkowi, albo pusty stadion wraz ze ścieżką dźwiękową liturgii. A co się dzieje naprawdę i czy zbiera się na tacę to już „tajemnica wiary”. A środowisko kościelne sieje COVIDEM, jak z pepeszy i nikt tego nie goni w polskiej sitwie ołtarza z tronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Myją się i kąpią jak szopy pracze ? Każdy ma basen ? Ja nie wiem ;) "

nie... chyba nie.

Spora część mieszkańców krainy mlekiem i miodem płynącej ma genetyczną skłonność do oszustw. W tym przypadku nie zgłaszania, ilu mieszkańców zajmuje dany lokal*.  Więc siłą rzeczy na osobę się nie da- zostaje wyznacznik w postaci zużytej wody. Można, jak w Stolycy zDolnego Śląska od m2 mieszkania- co powoduje jeszcze większe bzdury, gdy samotna osoba w mieszkaniu 100 m2 w kamienicy, będzie płacić więcej niż 2+2 w małym mieszkaniu, które kupili na kredyt, bo na większe nie mieli zdolności.

 

 

* pomyśl, ile mieszkań jest wynajmowanych i nie są one zgłoszone czy do US, czy "do śmieci". Ewentualnie "delikatnie" jedna osoba, podczas gdy w mieszkaniu pół grupy seminaryjnej się gnieździ.

Gdy ja zgłaszałem w US wynajęcie mieszkania, patrzono na mnie jak na jednorożca.

Gdy weźmiemy pod lupę zużycie wody przez rodzinę mechanika samochodowego ( pranie odzieży roboczej, codzienne kąpiele po pracy w smarach i kurzu)  i porównamy z np. nauczycielami to zużycie wody może się różnić o 1000 %.

Tak samo jak zużycie chleba, parówek, soli, papieru toaletowego czy GB internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- ale przecież napisałem, że głupie rozwiązanie. Podobnie, jak wiele innych, dopóki ludzie będą.. oszukiwać. To tak, jak z ogrzewaniem, gdzie mieszkańcy bloku, w mieszkaniu po środku, potrafią pozakręcać zawory w nadziei, że ich sąsiedzi ogrzeją, płacący przy okazji więcej. Były sprawy sądowe, gdzie "oszczędni" dostawali wyroki.

Taki dziwny kraj, z jakąś sporą grupą dzikich obywateli...

Masz inny pomysł niż przywołane zużycie wody? Dawaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tyr napisał:

Czarno to widzę także jako leśnik. Dzięki znakowanym workom będzie można walić kary za złe sortowanie i to jest cel tej zabawy. A ja dalej będę zbierał opony, kible i nieoznakowane worki ze śmieciami w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Masz inny pomysł niż przywołane zużycie wody? Dawaj...

Stanisław Anioł by wiedział jako gospodarz ilu ludków mieszka w jego bloku czy kamienicy ;)

Ps. A woda - można wodę z pralki lać do wanny i zużyć w toalecie. A oszczędni to pewnie systemy odzyskiwania czystej wody zainstalują lub się do rynien z darmową deszczówką podłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Problem w tym, jak ilość osób powiązać z ilością śmieci. Przy uśrednieniu, że każdy Kowalski tyle samo produkuje, co także jest bzdurą na marginesie.

 

PS Deszczówka, wbrew pozorom, już nie jest darmowa dla części Polaków, a lada moment będzie "płatna" dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśl mi przychodzi jedna rzecz wg. scenariusza "czarno to widzę". Obawiam się że księża i wierni uczestniczący w nabożeństwach bez masek i ponad dopuszczalną liczbę osób zaczną się wypowiadać że:

Pomimo że wierni którzy się odwrócili od wiary i Kościoła, nie uczestniczący we mszach (czyt. w obawie o zdrowie i  życie swoje i bliskich), oni, niezłomnie stanęli, w obronie Kościoła i Chrystusa.gdyż umocnieni w wierze wiedzą że nic im się stać złego nie może.

Mam nadzieję że nie podchwycą moich słów i taki scenariusz się nie sprawdzi. W przeciwnym wypadku będziemy mieć nowych, w zad pinkolonych ortodoksyjnych męczenników...

Edytowane przez traper6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Była wyżej dyskusja o sensie lub jego braku przy powiązaniu kosztów odbioru śmieci a zużycia wody...

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zapowiedział walkę ze śmieciową drożyzną. Ta dla wielu rodzin jest konsekwencją zmiany naliczania opłat i uzależnienia ich od zużycia wody.

 

 

Według propozycji ministerstwa, jeżeli miesięczne zużycie wody w gospodarstwie domowym nie przekroczy 3 m sześc., to maksymalna stawka ma wynosić 40 zł. W przypadku zużycia wody od 3 do 12 m sześc. maksymalna kwota będzie na poziomie 91 zł. Natomiast kiedy miesięczne zużycie wody w jednym gospodarstwie domowym przekroczy 12 m sześc., wówczas maksymalna opłata nie będzie mogła przekroczyć 120 zł.

https://www.money.pl/gospodarka/oplaty-za-smieci-resort-klimatu-chce-ustalenia-maksymalnych-stawek-6624355920333760a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Z zapisem na szczepienia, muszę przyznać, niesamowity Prima Aprilis wyszedł...

z26942025IH,Awaria-serwisu-Pacjent-gov-pl.jpg

No właśnie. I po co takie skomplikowane elektroniczne systemy jak można było rejestracje Kryśce Jandzie zlecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredą w kominie trzeba zapisać...

Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13% od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys wykonanych testów. To kolejny sygnał - po malejącej liczbie zleceń POZ na testy - wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te Święta! pic.twitter.com/aN4NuF1X9S

— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) April 2, 2021
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie