Jump to content

Szybownictwo w II.RP

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Witam,

Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice).
Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru?

file.php?id=707&sid=75372f554f9105f24a66

Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji.
Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet).
Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru.

file.php?id=8472&sid=75372f554f9105f24a6

W dniu 22.11.2021 o 13:12, hrusovsky napisał:

Witam,

Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice).
Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru?

file.php?id=707&sid=75372f554f9105f24a66

Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji.
Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet).
Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru.

file.php?id=8472&sid=75372f554f9105f24a6

Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro.

On 25.11.2021 o 11:55, Hornet napisał:

Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro.

Ale czy na pewno te boczne elementy z betonu (murek, schody) nie były częścią ówczesnego drewnianego hangaru?
Racja, te bloki w środku słabo pasują do reszty, która wydają się być elemantami całej zabudowy.
https://i.postimg.cc/TRmfd4hF/hugon.jpg

Edited by hrusovsky
literówka