formoza58 Napisano 22 Październik 2021 Napisano 22 Październik 2021 Przy " Sokole" . W plaszczu od lewej Wanda Modlibowska.
hrusovsky Napisano 22 Listopad 2021 Napisano 22 Listopad 2021 Witam, Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice). Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru? Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji. Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet). Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru.
formoza58 Napisano 23 Listopad 2021 Napisano 23 Listopad 2021 Lwów 134. Polscy szybownicy w drodze na zawody do Bukaresztu.
Hornet Napisano 25 Listopad 2021 Napisano 25 Listopad 2021 W dniu 22.11.2021 o 13:12, hrusovsky napisał: Witam, Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice). Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru? Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji. Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet). Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru. Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro.
Sedco Express Napisano 27 Listopad 2021 Napisano 27 Listopad 2021 Szybowiec S-1 konstrukcji inż. Józefa Wallisa
hrusovsky Napisano 29 Listopad 2021 Napisano 29 Listopad 2021 (edytowane) On 25.11.2021 o 11:55, Hornet napisał: Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro. Ale czy na pewno te boczne elementy z betonu (murek, schody) nie były częścią ówczesnego drewnianego hangaru? Racja, te bloki w środku słabo pasują do reszty, która wydają się być elemantami całej zabudowy. https://i.postimg.cc/TRmfd4hF/hugon.jpg Edytowane 29 Listopad 2021 przez hrusovsky literówka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się