Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Napisano

Witam,


Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice).
Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru?

file.php?id=707&sid=75372f554f9105f24a66

Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji.
Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet).
Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru.

file.php?id=8472&sid=75372f554f9105f24a6

Napisano
W dniu 22.11.2021 o 13:12, hrusovsky napisał:

Witam,


Mam pytanie dot. budowy hangaru szybowcowego na Górze Gugona (Świętochłowice).
Czy te widoczne 6 bloków mogły być częścią ówczesnego hangaru, czy zostały w tym miejscu zbudowane już po rozebraniu hangaru?

file.php?id=707&sid=75372f554f9105f24a66

Budowa i struktura betonu tych bloków bardzo jest podobna do fundamentów. Zawierają między innymi drewniane deski, śruby do mocowania konstrukcji.
Ogólnie mówi się, że te bloki zbudowno na tej posadzce i miały służyć jako ławkim w celach rekreacyjnych (były podobno jakieś zadaszenia nawet).
Mi coś nie pasuje i chciałbym się upewnić, czy takie elementy mogły być od początku fukcjonowania hangaru.

file.php?id=8472&sid=75372f554f9105f24a6

Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro.

Napisano (edytowane)
On 25.11.2021 o 11:55, Hornet napisał:

Hej..Dużo informacji o historii Wzgórza Hugona jest na stronie Urzędu Miejskiego jak i na stronach stowarzyszeń..Te elementy na pewno są z lat 80-tych....hangar przedwojenny nie przetrwał to raz i nie miał podwalin betonowych..Pozdro.

Ale czy na pewno te boczne elementy z betonu (murek, schody) nie były częścią ówczesnego drewnianego hangaru?
Racja, te bloki w środku słabo pasują do reszty, która wydają się być elemantami całej zabudowy.
https://i.postimg.cc/TRmfd4hF/hugon.jpg

Edytowane przez hrusovsky
literówka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie